Hajde da pričamo malo o SRS

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Čisto da ih ne zaboravimo :D

U svom ovom vrtlogu napete političke situacije radikali ćute. Naravno, njihove pristalice to ne čine, jer vidimo hiljade klon-tema na ovom pdf koje su koncentrisane protiv DS-a.
A meni nekako čudno da se u svom tom krkljancu ne oglase radikali.

Da iskoristim Markowčevu logiku pa da zaključim:
"ovo je jasan dokaz da SRS ne želi u vlast"

Mene zanima gde su radikali i šta rade. Imaju otvoren gol, a izgleda da ne žele da strpaju loptu u njega. Kukavički? Nesposobno? Bojažljivo?

Dakle, pitanje - šta rade radikali dok DS nudi silne pare i pozicije da bi narod koji je glasao za njih doveo na vlast?
 
A nije da nece oni u vlast, nego nece niko s njima u vlast kao prije deset godina :lol:

Ne verujem u tu priču. Mnogo se toga može kada postoji dovoljna volja.
Seti se odmah posle izbora koliko je samo bila izvesna koalicija SRS - DSS/NS - SPS, a sada se sve više priča o DS - SPS. Ja shvatam da je medijski rat nemilosrdan i da se ne biraju sredstva, ali meni lično bi bilo poražavajuće da moja stranka bude tako blizu da formira vladu i da sedi dok konkurentska stranka preuzima eventualne koalicione partnere.
To bih ja nazvao nezainteresovanost ili nesposobnost.
 
Radikali su odmah ponudili šta su imali. Čekaju odgovor.

Za razliku od Borisa koji još uvek nudi i nada se :lol: Pa, majku mu, pobedio ZES, mora sad to i da dokaže. :grin: Trudi se - tako i treba, a mi posmatramo tu predstavu. Simpatična je ... :lol:

Saznajemo ono što nikad ne bismo - koliko su poštovani i fini ti momci iz SPS-a,PUPS-a i Palma Jagodinac. :lol:
 
Ne verujem u tu priču. Mnogo se toga može kada postoji dovoljna volja.
Seti se odmah posle izbora koliko je samo bila izvesna koalicija SRS - DSS/NS - SPS, a sada se sve više priča o DS - SPS. Ja shvatam da je medijski rat nemilosrdan i da se ne biraju sredstva, ali meni lično bi bilo poražavajuće da moja stranka bude tako blizu da formira vladu i da sedi dok konkurentska stranka preuzima eventualne koalicione partnere.
To bih ja nazvao nezainteresovanost ili nesposobnost.

Nesposobnost SPS-a, jer bez njih ni jedni ni drugi ne mogu da formiraju vladu.
Sad su u najpovoljnijem polozaju.

Nek raspisu licitaciju i ko ponudi vise, s njima u vladu:lol::lol::lol::lol:
Salim se naravno:lol:
 
Radikali su odmah ponudili šta su imali. Čekaju odgovor.

Za razliku od Borisa koji još uvek nudi i nada se :lol: Pa, majku mu, pobedio ZES, mora sad to i da dokaže. :grin: Trudi se - tako i treba, a mi posmatramo tu predstavu. Simpatična je ... :lol:

Saznajemo ono što nikad ne bismo - koliko su poštovani i fini ti momci iz SPS-a,PUPS-a i Palma Jagodinac. :lol:

Upravo to ti i govorim Laci. Ponudili šta su imali i seli, prekrstili ruke i čekaju.
Predpostavljam da DS ima neke prljave metode "ubeđivanja", ali oni se makar trude preko glave i to bi meni, kao glasaču DS-a bio pokazatelj da nisam bacio glas.
Ja sam inače čovek koji u ovakvim kriznim situacijama ceni principe makijavelizma. DS koristi te metode.

Odoh sad vani da gledam kako Italijani dobijaju Holanđane :D
 
Ono sto je kod radikala sasvim evidentno to je nesposobnost da sami vladaju.
Ona je kod radikala izrazenija nego kod drugih stranaka jer postoji poprilicno velika negativna selekcija u stranci.
Tamo negde devedessetih realno najbolji kadar je imao SPS. posle njihove propasti na izborima 2000. ogroman broj SPS-ovaca je jednostavno promenio dres, te se sada nalaze po DS-u, DSS-u, a sasvim mali broj njih je otisao u radikale(razlog za promenu je naravno vlast, a kako radikali nisu bili na vlasti, samo je malo njih otislo iz SPS=a u radikale).
Radikali sutra da dobiju natpolovicnu vecinu u Srbiji, ne bi znali sta sa njom da rade, jer ne postoji nacin da na sve pozicije postave obrazovan kadar(tu NE MISLIM da NE POSTOJI takav kadar u stranci, nego ne postoji takav kadar u stranci na takvim pozicijama, da bi mogao da dodje na red od onih koji su u toj stranci preko nekih drugih veza zaposeli funkcije).
Uostalom, pogledajte politicku scenu Srbije 1992. i danas.....Samo se u SRS nije nista personalno promenilo.Niko nije otisao, ali takodje sto je porazavajuce, nijednog novog politicara nisu stvorili u svojim redovima.
Ipak, i pored toga svakako mislim da treba da dodju na vlast u nekoj koaliciji, jer predstavljaju veliki deo birackog tela, kao i zbog njihove stalne price o obracunu s kriminalom.
Taj obracun, ciscenje u sopstvenoj kuci je nesto sto nam je mnogo mnogo vaznije od bilo kakvog drugog pitanja trenutno.
Jedino sto je u rangu tog problema je teritorijalni probem oko Kosova.
A radikali zele i jedno i drugo da resavaju.
Za to mislim zasluzuju priliku..

A srpski narod nije glup.
Da demokrate nisu toliko ogrezle u kriminalu, da korupcija nije prodrla u same temelje svih drzavnih sistema, da se demokrate ne ponasaju tako bezobzirno i bahato prema ovoj zemlji, politickim protivnicima,da ne pokusavaju narodu Srbije da prodaju "rog za svecu" pricom oko njihove odbrane Kosova, danas bi radikali bili na 7-10% birackog tela..
 
Upravo to ti i govorim Laci. Ponudili šta su imali i seli, prekrstili ruke i čekaju.
Predpostavljam da DS ima neke prljave metode "ubeđivanja", ali oni se makar trude preko glave i to bi meni, kao glasaču DS-a bio pokazatelj da nisam bacio glas.
Ja sam inače čovek koji u ovakvim kriznim situacijama ceni principe makijavelizma. DS koristi te metode.

Odoh sad vani da gledam kako Italijani dobijaju Holanđane :D

I ja navijam za "žapce" ...

Iskreno, lepo je što se Boris trudi - al je smešno. Prošli izborni rezultati su bili daleko prihvatljiviji za DS kada su morali da namole Koštunicu - i to po koju cenu !?!!!!
Ali DS i SPS - to je više nego protiv-prirodni-blud. Zato bih i ja da sam na mestu radikala sedeo ćutao i gledao predstavu. Ovo je nešto neponovljivo. :wink:
 
Čisto da ih ne zaboravimo :D

U svom ovom vrtlogu napete političke situacije radikali ćute. Naravno, njihove pristalice to ne čine, jer vidimo hiljade klon-tema na ovom pdf koje su koncentrisane protiv DS-a.
A meni nekako čudno da se u svom tom krkljancu ne oglase radikali.

Da iskoristim Markowčevu logiku pa da zaključim:
"ovo je jasan dokaz da SRS ne želi u vlast"

Mene zanima gde su radikali i šta rade. Imaju otvoren gol, a izgleda da ne žele da strpaju loptu u njega. Kukavički? Nesposobno? Bojažljivo?

Dakle, pitanje - šta rade radikali dok DS nudi silne pare i pozicije da bi narod koji je glasao za njih doveo na vlast?

Ucutali su se jer su skapirali da od vlade SRS+SPS+DSS nema nista. Bas nista.
Razuverili ih Sulejman i Palma. Cak i da PUPS i SPS hoce sa njima, stizu do brojke 125, fali im jedan...:rotf::rotf::rotf:
Dok ih ova dvojica nisu opalili, oni se jadni necemu i nadali, i trtljali po televizijama i delili funkcije i kakili o novim sudskim procesima blablabla.
Sad medjutim cute, jer nemaju sta da kazu. Ispusili opet ***.:rotf::rotf::rotf:
I oni se nalaze pred teskim odlukama. Biracko telo se polako smanjuje(300.000 glasaca manje nego pre godinu dana) tako da ce morati da se malo reformisu i modernizuju ako ne zele da kroz koju godinu nestanu sa politicke scene. ta njihova retorika-velika Srbija, Rusija, Irak, Iran i ostale fore, to vise ne pali.
E sad, to bi mozda i uradili Toma i Vucic, ali to sigurno nece njihov sef Seselj.:mrgreen:
Bice veselo gledati ih sta ce biti sa njima....
 
Ucutali su se jer su skapirali da od vlade SRS+SPS+DSS nema nista. Bas nista.
Razuverili ih Sulejman i Palma. Cak i da PUPS i SPS hoce sa njima, stizu do brojke 125, fali im jedan...:rotf::rotf::rotf:
Dok ih ova dvojica nisu opalili, oni se jadni necemu i nadali, i trtljali po televizijama i delili funkcije i kakili o novim sudskim procesima blablabla.
Sad medjutim cute, jer nemaju sta da kazu. Ispusili opet ***.:rotf::rotf::rotf:
I oni se nalaze pred teskim odlukama. Biracko telo se polako smanjuje(300.000 glasaca manje nego pre godinu dana) tako da ce morati da se malo reformisu i modernizuju ako ne zele da kroz koju godinu nestanu sa politicke scene. ta njihova retorika-velika Srbija, Rusija, Irak, Iran i ostale fore, to vise ne pali.
E sad, to bi mozda i uradili Toma i Vucic, ali to sigurno nece njihov sef Seselj.:mrgreen:
Bice veselo gledati ih sta ce biti sa njima....

Ti izgleda o politickoj sceni vrlo vrlo malo znas, nego samo napamet nagadjas.
Od 300 000 glasova koje su po tebi manje dobili radikali, budi sasvim siguran da je 290 000 njih ostalo kod kuce i nije glasalo.
Videces i sam na sledecim izborima.
I to OPET ponavljam, NE ZBOG samih radikala, nego zbog kriminalaca u demokratama).
Dalje, Seselj se za vrlo malo toga pita u stranci(to je cak sasvim javno rekao Nikolic u svom zadnjem intervjuu u "kuriru").
Takodje, smejati se radikalima zato sto se sasvim principijelno ponasaju u toku pregovora o vladi Srbije, a NE SMEJATI se demokratama i njihovim pricama,SPS-u i njihovom ponasanju, Palmi, Cedi, je samo odraz tvoje velike ostrascenosti, i nemogucnosti da neke stvari razumes, a ja ti to svakako ne zelim crtati.
 
Ucutali su se jer su skapirali da od vlade SRS+SPS+DSS nema nista. Bas nista.

Каква штета

Razuverili ih Sulejman i Palma. Cak i da PUPS i SPS hoce sa njima, stizu do brojke 125, fali im jedan...:rotf::rotf::rotf:

Шта је смешно.. Что ћеш из свог џепа платити још једне изборе. :roll:

Dok ih ova dvojica nisu opalili, oni se jadni necemu i nadali, i trtljali po televizijama i delili funkcije i kakili o novim sudskim procesima blablabla.
Sad medjutim cute, jer nemaju sta da kazu. Ispusili opet ***.:rotf::rotf::rotf:

Шта је опет смешно, што лопови остају у власти :roll: :roll:

I oni se nalaze pred teskim odlukama. Biracko telo se polako smanjuje(300.000 glasaca manje nego pre godinu dana) tako da ce morati da se malo reformisu i modernizuju ako ne zele da kroz koju godinu nestanu sa politicke scene. ta njihova retorika-velika Srbija, Rusija, Irak, Iran i ostale fore, to vise ne pali.

Битно да пали "И Косово и ЕУ". Нешто си се зајебао са тим бројкама пошто им је подршка већа него прошле године.
E sad, to bi mozda i uradili Toma i Vucic, ali to sigurno nece njihov sef Seselj.:mrgreen:
Bice veselo gledati ih sta ce biti sa njima....

Уживајмо...
 
Ti izgleda o politickoj sceni vrlo vrlo malo znas, nego samo napamet nagadjas.
Od 300 000 glasova koje su po tebi manje dobili radikali, budi sasvim siguran da je 290 000 njih ostalo kod kuce i nije glasalo.
Videces i sam na sledecim izborima.
I to OPET ponavljam, NE ZBOG samih radikala, nego zbog kriminalaca u demokratama).
Dalje, Seselj se za vrlo malo toga pita u stranci(to je cak sasvim javno rekao Nikolic u svom zadnjem intervjuu u "kuriru").
Takodje, smejati se radikalima zato sto se sasvim principijelno ponasaju u toku pregovora o vladi Srbije, a NE SMEJATI se demokratama i njihovim pricama,SPS-u i njihovom ponasanju, Palmi, Cedi, je samo odraz tvoje velike ostrascenosti, i nemogucnosti da neke stvari razumes, a ja ti to svakako ne zelim crtati.

Pa naravno da nije glasalo i da su ljudi ostali kuci.
A sta mislis zasto???? Zbog DS-a? Jasta....Za sve je DS kriv, cak i kad radikalski glasaci ne glasaju za radikale...:rotf::rotf: E svasta....
Seselj se ne pita za neke svakodnevne stvari, ali za bitne odluke za SRS se itekako pita. Znam to vrlo dobro. To sto Toma kaze za novine, nije bitno uopste.
Principejlno????
Od ponistavanja SSP-a(i poredjenja za kapitulacijom 1941) smo prvo dosli do slaganja sa DSS analizom(da je nistavan i da se NE MOZE naci u skupstini), pa onda posle Palminih izjava smo dosli do toga da treba raspravljati o SSP-u u skupstini.
I ti to zoves principijelno? 100% :rotf:
 
Шта је смешно.. Что ћеш из свог џепа платити још једне изборе. :roll:
Nce biti novih izbora, bice vlada zes i sps.
Нешто си се зајебао са тим бројкама пошто им је подршка већа него прошле године.
Da da da, veci broj glasaca a manji broj poslanika....Sigurno....
Уживајмо...
Naravno...:klap:
 
Pa naravno da nije glasalo i da su ljudi ostali kuci.
A sta mislis zasto???? Zbog DS-a? Jasta....Za sve je DS kriv, cak i kad radikalski glasaci ne glasaju za radikale...:rotf::rotf: E svasta....
Seselj se ne pita za neke svakodnevne stvari, ali za bitne odluke za SRS se itekako pita. Znam to vrlo dobro. To sto Toma kaze za novine, nije bitno uopste.
Principejlno????
Od ponistavanja SSP-a(i poredjenja za kapitulacijom 1941) smo prvo dosli do slaganja sa DSS analizom(da je nistavan i da se NE MOZE naci u skupstini), pa onda posle Palminih izjava smo dosli do toga da treba raspravljati o SSP-u u skupstini.
I ti to zoves principijelno? 100% :rotf:

Kakve ti gluposti valjas to je cudo jedno...........
Toliko radikala nije glasalo za stranku jer je jednostavno smatralo da nije potrebno, i da ce i bez njihovog glasa demokrate biti pregazene.
Uljuljkala su ih istrazivanja javnog mnjenja.
Uostalom videces i sam.
Takodje, koliko sam ja shvatio iz komentara pre moga, nisi tacno naveo podatke o tome koliko ih je manje glasalo, a sad ne mogu da trazim podatke, jer nije vredno rasprave sa DEMOKRATOM koji ZNA VRLO DOBRO koliki je uticaj Seselja na stranku.
Zar sama ta recenica nije vise nego smesna????????

Takodje, da ne zaboravim, LAZES da je SRS rekao da ce ponistiti SSP....
SRS je rekao da cin potpisivanja SSP-a smatra za izdaju, jer ga je potpisala SAMO jedna stranka u vladi, i to u tehnickoj vladi, i da im to, obzirom da NE ZNAJU sta pise u njemu mnogo smrdi, i lici na izdaju.
Ispostavlja se da su i bili u pravu.
 
Kakve ti gluposti valjas to je cudo jedno...........
Toliko radikala nije glasalo za stranku jer je jednostavno smatralo da nije potrebno, i da ce i bez njihovog glasa demokrate biti pregazene.
Uljuljkala su ih istrazivanja javnog mnjenja.
Uostalom videces i sam.
Sigurno, tesi se. Od kad se to izbori dobijaju sami od sebe, bez da izadjes da glasas?:think:
Takodje, koliko sam ja shvatio iz komentara pre moga, nisi tacno naveo podatke o tome koliko ih je manje glasalo, a sad ne mogu da trazim podatke, jer nije vredno rasprave sa DEMOKRATOM koji ZNA VRLO DOBRO koliki je uticaj Seselja na stranku.
Zar sama ta recenica nije vise nego smesna????????
Manje oko 300.000 ako se racunaju predsednicki izbori, neki mesec pre toga.
Seseljev uticaj na stranku je ogroman, on je predsednik koliko se secam.
Isto tako mislim da je taj njegov uticaj stetan po SRS.
Jer priznaces, ovoliku popularnost i ovakve rezultate su sa Seseljem mogli samo da sanjaju.
Takodje, da ne zaboravim, LAZES da je SRS rekao da ce ponistiti SSP....
SRS je rekao da cin potpisivanja SSP-a smatra za izdaju, jer ga je potpisala SAMO jedna stranka u vladi, i to u tehnickoj vladi, i da im to, obzirom da NE ZNAJU sta pise u njemu mnogo smrdi, i lici na izdaju.
Ispostavlja se da su i bili u pravu.
Sem ovoga sto si naveo i sto je tacno, ja sam slusao i gledao Todorovica koji je rekao da je SSP stetan i da ce ga radikali ponistiti.
I to je rekao da je zvanican stav stranke.
E sad, ili ja lazem ili su radikali u medjuvremenu promenili retoriku po tom pitanju?:think:

A kako onda objasnjavas drugi krug u Vojvodini, isto ljude mrzelo da glasaju za SRS, bili sigurni u pobedu?
Cisto sumnjam....
 
Upravo to ti i govorim Laci. Ponudili šta su imali i seli, prekrstili ruke i čekaju.
Predpostavljam da DS ima neke prljave metode "ubeđivanja", ali oni se makar trude preko glave i to bi meni, kao glasaču DS-a bio pokazatelj da nisam bacio glas.
Ja sam inače čovek koji u ovakvim kriznim situacijama ceni principe makijavelizma. DS koristi te metode.

Odoh sad vani da gledam kako Italijani dobijaju Holanđane :D

pa nisu radikali politicke qrve kao ovi iz DS-a pa da se cenjkaju :D

oni su rekli sta su imali ponudili sta su mogli da ponude i cekaju dalje sta ce biti.
 
Radikali su odmah ponudili šta su imali. Čekaju odgovor.

Za razliku od Borisa koji još uvek nudi i nada se :lol: Pa, majku mu, pobedio ZES, mora sad to i da dokaže. :grin: Trudi se - tako i treba, a mi posmatramo tu predstavu. Simpatična je ... :lol:

Saznajemo ono što nikad ne bismo - koliko su poštovani i fini ti momci iz SPS-a,PUPS-a i Palma Jagodinac. :lol:

Vi treba da budete neutralni gospodine moderatore! Zašto niste napisali da su radikali zaključali šušku dobijenu od izbora i da ih do sledećih bole patka? Da radikale zanima vlast oni bi ponudili nešto da imaju, a da narod zanimaju radikali pa ne bi se stisli u gornji desni ćošak skupštine.

Zbilja, koliko ste mesta izgubili?
 

Back
Top