RAZVOD!!!!

n-a-t-a

Ističe se
Poruka
2.102
evo stvari stoje ovako.....moji matorci se razvode,zato sto je moja keva nasla nekog tipa i odlucila je da sutne caleta...koji je sada naravno duboko razocaran....i sve u svemu imam jos i mladju sestricu koja sve to mora da gleda i znam da joj nije lako iako ne pokazuje nikakve emocije...sigurna sam da se u njoj nesto kuva i bojim se da bi uskoro mogla da pukne...i sta sad ja tu da radim.....kako da joj pomognem??????:dash:
 
Polako sa njom razgovaraj ali ni slucajno ne pokusavaj pred njom sakriti da je i tebi tesko...Osecace se bolje kad zna da nije usamljena u svojim osecanjima i kad zna da si iskren-a.
Jos nesto, ako mozes nemoj joj situaciju predstavljati kao nama ovde, ona zasigurno voli majku i nece shvatiti tvoj pogled na celu stvar a on zaista mozda i jeste malo subjektivan. Ne opravdavam majku ali zivotne situacije obicno nisu tako crno-bele.
Zelim vam svu srecu!
 
Nije lako ni tebi ni sestri....nosis ulogu starije,i lijepo je sto se trudis njoj da ucinis situaciju laksom...ako to uopste moze biti....zar roditelji ne razgovaraju o tome sa vama....porazgovaraj sa njima o tvojim njenim,osjecanjima....njihovo je da vas ipak maksimalno zastite,ili bar malo ublaze bolnu situaciju....:(
 
Ja bih sestri objasnila situaciju onakvom kakva ona zapravo jeste .... bez uvijanja .... tvoja sestra treba da se suoči sa činjenicom o razvodu roditelja. Naravno, oni će biti ti koji će joj morati objasniti da njihova ljubav ne jenjava time što će se razvesti i da će ona i dalje biti njihova ''mala maza'' bez obzira što neće živeti više zajedno.

Mislim, da roditelji treba da se bave tom novonastalom situacijom, a ne ti ..... zato što si i ti u istom položaju kao i ona ....

Držite se zajedno i volite se .... to će vas jedino spasti od svih nepogoda.
 
Mislim, da roditelji treba da se bave tom novonastalom situacijom, a ne ti ..... zato što si i ti u istom položaju kao i ona ....

Držite se zajedno i volite se .... to će vas jedino spasti od svih nepogoda

Управо то. Не знам колико година имаш ти а колико сестра, али свакако не можеш да преузмеш на себе одговорност коју имају родитељи у овом тренутку.
Верујем да се тренутно сав ваш свет распада, али брак је заједница у коју су ушли ваши родитељи, они имају право и могућност и да изађу из њега. С тим што у свему томе имају ОБАВЕЗУ да прво мисле на вас, на то како да вас заштите од својих размирица и мешања у њихове личне односе, како да вас припреме за новонастале промене и да вас и даље једнако обасипају пажњом, љубављу и родитељском бригом.

На жалост, многи одрасли у стресним тренуцима развода кажу и чине многе глупости не размишљајући какве ће последице оставити.

Срећа је да вас две имате бар једна другу, да поделите заједничке проблеме и муке.
 
kako bilo da bilo opet je sve na meni.....jer matorci su skroz pukli i uopste i ne obracaju paznju na nas,ajde caleta mogu da razumem ali kevu necu ni da komentarisem...poslednjih meseci ja sam ta koja se brine o mojoj sestri..ali bukvalno sve je na meni...nije mi tesko da se brinem o njoj,dobra je klinka ali u najgorim godinama nisam sigurna da cu uspeti sve ovo da izdrzim.....
 
Уф!
А јеси ли пробала да причаш са мамом? Да јој кажеш све то?

А са сестром само причај, причај пуно, отварај се ти, отвориће се и она. Биће вам лакше обема.

Имам сестру 3 године старију. И кад смо биле у вашим годинама разводили су се неки мамини и татини пријатељи... Тада смо нас две разговарале шта бисмо ми да се наши разведу...и тада смо причале како нас две не бисмо остале ни са мамом ни са татом, него бисмо отишле саме да живимо... Дечија маштања, али знам да ме је то држало, тај неки осећај сигурности да чак и да се тако нешто деси - имамо једна другу!
 
kako bilo da bilo opet je sve na meni.....jer matorci su skroz pukli i uopste i ne obracaju paznju na nas,ajde caleta mogu da razumem ali kevu necu ni da komentarisem...poslednjih meseci ja sam ta koja se brine o mojoj sestri..ali bukvalno sve je na meni...nije mi tesko da se brinem o njoj,dobra je klinka ali u najgorim godinama nisam sigurna da cu uspeti sve ovo da izdrzim.....

Moras....svjesna si i sama da je bolji razvod....cini mi se da ni ranije nije cvjetalo u porodici,da i ostanu zajedno, ne bi bilo srece i harmonije....sa sestrom puno pricaj,i volite se i cuvajte....ti si jedna hrabra djevojka...:)
 
Уф!
А јеси ли пробала да причаш са мамом? Да јој кажеш све то?

А са сестром само причај, причај пуно, отварај се ти, отвориће се и она. Биће вам лакше обема.

Имам сестру 3 године старију. И кад смо биле у вашим годинама разводили су се неки мамини и татини пријатељи... Тада смо нас две разговарале шта бисмо ми да се наши разведу...и тада смо причале како нас две не бисмо остале ни са мамом ни са татом, него бисмо отишле саме да живимо... Дечија маштања, али знам да ме је то држало, тај неки осећај сигурности да чак и да се тако нешто деси - имамо једна другу!

sa njom je trenutacno nemoguce pricati...jer i kad je kod kuce uvek je prezuzeta za pricu...uostalom prosli put kad je dovela tog svog frajera oterala sam ga u pm ....tako da i nismo u najboljim odnosima...a i da nesto prigovorim rekla bi mi da ako mi ne odgovara da se odselim kod caleta...kao sto je vec jednom bilo...a sto bi i uradila da mi nije sestre...nema teorije da je ostavim samu sa njom ko zna gde bi zavrsila bez nadzora:rtfm:
 
meni bi bilo dobro...ali jos to nije dovoljno dobro za nju,ja za godinu-dve idem na faks tako da mi nije vazno.....opet podrazumeva se da dete ostaje sa majkom...tako da gde smo tu smo....:thumbdown:

Па не мора да се подразумева да дете остане са мајком. Нарочито не дете које већ има 14 година.
Шта каже тата на то? Да ли би он желео да ви живите са њим?
 
sa njom je trenutacno nemoguce pricati...jer i kad je kod kuce uvek je prezuzeta za pricu...uostalom prosli put kad je dovela tog svog frajera oterala sam ga u pm ....tako da i nismo u najboljim odnosima...a i da nesto prigovorim rekla bi mi da ako mi ne odgovara da se odselim kod caleta...kao sto je vec jednom bilo...a sto bi i uradila da mi nije sestre...nema teorije da je ostavim samu sa njom ko zna gde bi zavrsila bez nadzora:rtfm:

А шта ти је он скривио?

Види, ја разумем да си љубоморна на њега, да мислиш како је он крив што ти ''отима'' маму, али мама је одрасла особа која сама прави своје изборе у животу.
Мама има право да престане да воли твог тату и да заволи неког другог. Има право да се разведе и да почне да живи са неким другим. Мама није увек само мајка, и она је човек који има свој лични и љубавни живот.

Оно на шта нема право то је да вас запоставља. О ТОМЕ треба да причате. Да ли се теби мамин момак допада или не, то није битно, битан је однос вас две (три), однос у коме мама мора да настави да буде мајка и поред своје нове љубави, развода и свега осталог.
 
Па не мора да се подразумева да дете остане са мајком. Нарочито не дете које већ има 14 година.
Шта каже тата на то? Да ли би он желео да ви живите са њим?

naravno da bi voleo ali keva ni da cuje za to...
 
А шта ти је он скривио?

Види, ја разумем да си љубоморна на њега, да мислиш како је он крив што ти ''отима'' маму, али мама је одрасла особа која сама прави своје изборе у животу.
Мама има право да престане да воли твог тату и да заволи неког другог. Има право да се разведе и да почне да живи са неким другим. Мама није увек само мајка, и она је човек који има свој лични и љубавни живот.

Оно на шта нема право то је да вас запоставља. О ТОМЕ треба да причате. Да ли се теби мамин момак допада или не, то није битно, битан је однос вас две (три), однос у коме мама мора да настави да буде мајка и поред своје нове љубави, развода и свега осталог.

nije mi nista skrivio jednostavno sam po*******....pa sam se iskalila na njemu...moram da nadjem nacin da popricam sa kevom..a ako ni to ne upali pa videcu vec....naici ce neko resenje...
 
А шта ти је он скривио?

Види, ја разумем да си љубоморна на њега, да мислиш како је он крив што ти ''отима'' маму, али мама је одрасла особа која сама прави своје изборе у животу.
Мама има право да престане да воли твог тату и да заволи неког другог. Има право да се разведе и да почне да живи са неким другим. Мама није увек само мајка, и она је човек који има свој лични и љубавни живот.

Оно на шта нема право то је да вас запоставља. О ТОМЕ треба да причате. Да ли се теби мамин момак допада или не, то није битно, битан је однос вас две (три), однос у коме мама мора да настави да буде мајка и поред своје нове љубави, развода и свега осталог.

Svako tera vodu na svoju vodenicu...:wink::whistling::think:
 
evo stvari stoje ovako.....moji matorci se razvode,zato sto je moja keva nasla nekog tipa i odlucila je da sutne caleta...koji je sada naravno duboko razocaran....i sve u svemu imam jos i mladju sestricu koja sve to mora da gleda i znam da joj nije lako iako ne pokazuje nikakve emocije...sigurna sam da se u njoj nesto kuva i bojim se da bi uskoro mogla da pukne...i sta sad ja tu da radim.....kako da joj pomognem??????:dash:

Ne znam sta da ti kazem sem da igras njenu(majcinu) igru... pomognes puno sestri... i sebe stavis na prvo mesto u svom zivotu... a sestri pomognes da shvati da nije jedina kojoj se takve stvari desavaju i da ima oca i sestru koji ce uvek biti tu za nju...
 

Back
Top