gospodjo ili gospodjice ???

milan65

Početnik
Poruka
30
od skora u komsiluku imam jednu vrlo zanimljivu i privlacnu zensku osobu koja ima 45 godina ,odraslu cerku ,razvedena vec desetak godina ali . . .
kad je oslovim sa :" gospodjo Protic "
ona od toga shizi i insistira da je oslovljavam sa gospodjice .
hajde sad dame dajte mi savet sta da radim sa damom koju bih sto pre za sebe !
 
Ovo me podsetilo na onaj vic kad stariji, iskusniji frizer uči mlađeg kolegu kako da izvuče što bolje napojnice:"Kad uđe, oslovi je sa gospođo a kad završiš, reci Evo, gospođice, gotovo je!"

Realno stanje stvari, ono po bontonu i ostalim tim formalnim smaranjima je da je ona gospođa, pa bila ona udata i dalje, razvedena, ili udovica. Probaj sa onim starim i neprevaziđenim "Komšinice". Nije preveliki kompromis.
 
od skora u komsiluku imam jednu vrlo zanimljivu i privlacnu zensku osobu koja ima 45 godina ,odraslu cerku ,razvedena vec desetak godina ali . . .
kad je oslovim sa :" gospodjo Protic "
ona od toga shizi i insistira da je oslovljavam sa gospodjice .
hajde sad dame dajte mi savet sta da radim sa damom koju bih sto pre za sebe !

E svašta. :roll:
Dotična Protićka odavno nije "gospođica", i njeno "šizenje" mnogo govori o njoj.
Ali, ajde... kad si već zapeo :D:
Samo opušteno i ... maštovito. Ubaci joj šarmantnu poruku u sanduče za poštu, poigravaj se rečima, pozovi je negde na kafu i pićence ... Ma, postoji barem desetak načina da je zainteresuješ.
 
od skora u komsiluku imam jednu vrlo zanimljivu i privlacnu zensku osobu koja ima 45 godina ,odraslu cerku ,razvedena vec desetak godina ali . . .
kad je oslovim sa :" gospodjo Protic "
ona od toga shizi i insistira da je oslovljavam sa gospodjice .
hajde sad dame dajte mi savet sta da radim sa damom koju bih sto pre za sebe !

i ti bi nju što prije za sebe?
:roll: whatever...
 
Колико видим господин Миланче или је 65. годиште (значи, ту негде као дотична госпођица-госпођа) или има 65 година...
И у тим годинама поставља овакво питање....:think:
 
Док су комунисти били на власти, све је било јасно.
''Другарице Протић, дозволите да Вас загрлим.''
Или тако некако у смислу даљег развоја ситуације.
 

Back
Top