LJUBITELJI TRABANTA 601

ostoja-91

Zainteresovan član
Poruka
126
Pre 9 godina moj otac je imao zutog Trabanta 601 `91....Kada je uzet presao je oko 70000km-taman uradjena generalna.Taj Trabant je kod tate ostao nekih 4-5 godina,za to vreme jednom je ofarban jer je skroz matirao i malkice pocela da mu se ljusti farba ali patos i kosevi ni malo nisu korozirali....auto je otisao od nas sa kilometrazom vecom od 250000km-naravno radjena generalna.....jos uvek je imao kose tockove,ma super.Da li je jos neko imao takvo iskustvo i sta misli o ovom zaboravljenom "plastikancu"?:super:
 
Bilo je prica da ce HERPA nemacki proizvodjac modela automobila i kamiona tj. autica krenuti proizvodnju nove generacije posto su odkupili pravo na ime i marku trabant.... mislim da ima nesto i na njihovom sajtu.... pa ako nekog interesuje nek pogleda... www.herpa.de
 
Meni je bas bio zanimljiv Trabantov motor,kada se poskidaju zastite,filter i ostale sitnice,motor je tezak oko 50kg....izgleda tako malo da je cak nemoguce da ima neku funkciju...Najsmesnije mi je kad sednu osobe u njega po prvi put i pokusaju da ga upale....to je komedija,niko skoro ne zna da treba da mu se otvori slavinica za benzin.
 
Meni je bas bio zanimljiv Trabantov motor,kada se poskidaju zastite,filter i ostale sitnice,motor je tezak oko 50kg....izgleda tako malo da je cak nemoguce da ima neku funkciju...Najsmesnije mi je kad sednu osobe u njega po prvi put i pokusaju da ga upale....to je komedija,niko skoro ne zna da treba da mu se otvori slavinica za benzin.

dosao deda mog drugara iz sela Bare, kod Rekovca. I cale mu nesto popravljao Trabanta i aj da ga poguramo Dane i ja, posto aqmulator crk'o. I guramo mi i on pusta kvacilo i neceeee.. i dere se Dane.... DAJ KONTAKT BRE. on kaze: JAO IZVINI. SAD CE ON. i guraj guraj guraj. Dane: PUSTI BRE TO GORIVO. Deda: JAO JESTE. IZVINIIII... vrrrmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ti ti ti ti (sirena) :D
 
nisam se vozio u trabantu aoi zato jesam u Wartburgu iz tamo osamdesetih...katastrofa auto ali za kamenjar ubilo se i za seoske puteve.
E da,u mestu kod uzica gde sam pre ziveo u komshiluku imamo jednog komshiju koji se specijaliziro za popravku trabanta,glavni alat je chekitj i klocna,takodje radi generalke,onda ako je motor zaribao i to menja.Dvorishte mu je puno blokova motora od trabanta.
 
Najbolji je bio lik kod kog je moj tata otisao da zameni korpu....lepo covek doterao,kaze da je pukla i da li ima drugu.Ovaj njemu jao ima jedna super,lepo lik istera svog Trabanta,rasturi i daje mom tati korpu.... i jos pita da li mu treba jos nesto.
 
Mene su najvise nervirale dve stvari kod Trabanta,a to su:
1.kada se sipa gorivo onda mora da se doda dvotaktol-tako se unosi ulje u motor,i ako se malkice pretera onda dimi k`o lud i sto je najgore odmah zamasti svecice.
2.u toku voznje stalno mora da se dodaje gas,cak i na leru jer se tako podmazuje....
 
trabant-1.jpg

Vratiće se rode....
 

Back
Top