da li se osećate glupo posle pijanstva

More_bre

Primećen član
Poruka
819
Svima koji su se napijali je poznat povišen opšti osećaj entuzijazma koji nastaje u tom stanju.

Raspoloženi ste za brbljanje o bilo čemu, prosipate svoje misli koje inače ne bi, osećate da bi ste mogli da se bavite sa tri hobija o kojima inače ni ne razmišljate u treznom stanju....

Jedina korisna stvar je što se malo lakše u tom stanju odlučiti da se priđe ženskoj, ali i tu ima loša strana što njoj jedino ako je zamro osećaj mirisa može da ne shvati da ste pijani i da vas instant eliminiše.

Pitanje: Da li se osećate glupo kad se posle par sati otreznite i razmislite o svom razmišljanu tokom dejstva alkohola ?

Ja da. Glupo mi je kako sam glup tokom toga.

Sa druge strane, da li bi ste, kad bi to moglo, odabrali da stalno budete u tom stanju ? (ne mislim na ono "otrovano" stanje kada se baš uroljamo, nego ono kad ste još sposobni za civilizovanu komunikaciju )

Ja mislim da bih, nekako je lakše...
 
Ne bih odabrao d neprestano budem u tom "posebnom" stanju, jer bih se navikao na njega i onda bih opet bio nezadovoljan sobom. A ovako, kada sam nezadovoljan popijem koju i oraspolozim se. :)
Sjecam se, jednom ja idem kroz pijacu, a za jednom tezgom trojica penzionera piju "na čašicu" i u prolazu čujem kako jedan od njih kaže: "Eh, da čovjek nepopije ne bi se ni nasmijao". Još mi u ušima odzvanja ta rečenica čiji smisao sve više shvatam kako postajem stariji.:confused:
 
ja sam mnogo veso kad popijem...tako da se ne stidim....u tome šo ću reći i uraditi pijan i trezan...nema baš mnogo razlike.......i jedina razlika je u slabijoj percepciji....pa kad ustaneš ujootru i vidiš skim si bio...misim...užas....e kajem se nekih tako zlodela iz mladosti...a genralno baš me briga........
 
Ne jedim se mnogo ako pravim budalu od sebe kad sam pijan jer ja trezan i ja pijan bukvalno nismo iste osobe, tako da kad mi pričaju šta sam radio ne osećam se glupo i kažem im da to pričaju onom meni koji je to i uradio tj. da me smaraju sa tim kad se napijem, pa da nastavim gde sam stao. Baš sam sinoć imao prilično glupih i nepotrebnih poteza ali me baš briga. :P
 
Slabo ti ja cirkam, nema se s kim, ni s cim, ni zasto...
Uvek me na cugu odvedu neki napuderisani likovi, hocu reci ortaci koji su postali neki K u zivotu, i onda se razocaram kad ih vidim kako sljokaju, a vode se kao uspesni i ugledni, ostvareni na svim poljima za razliku od mene...pre bi ja trebao po nekim kliseima da postanem alkos i utehu trazim u casi...pa posle jos ispadnem i galantan i platim ceh umesto njih, posto oni obicno toliko pobrljave da ni ne znaju gde su...
Ne pravim gluposti kad se napijem...toga je bilo kad sam bio klinac, ono zgrabim stolicu iz kafea i bacim je s mosta u reku, ali nikad tuce i provociranje drugih, ni cure nisam spopadao pijan...obicno sam takve provode strogo razdvajao, koliko sam mogao...
Volim da se druzim, ali nisam naporan kad popijem...primetio sam da se kod ljudi kad se napiju, osim sklonosti ka brbljanju, javi i neki nagon za ljubljenjem svih zivih u okolini, teznja za zblizavanjem cak i sa potpuno nepoznatim osobama, neki alko-hipi fazon... :)
Posle pijanstva se ne osecam glupo, naprotiv, nastojim da se setim svih pojedinosti upravo zato sto mi je simpaticno to opusteno i otvoreno ponasanje ljudi, ta luckasta zakljucivanja, uvrnuta razmisljanja, neposrednost i ogoljenost, bez onih barijera i glume, posle mi je sve to smesno i ostane mi lepa uspomena. Cesto s drustvom sa kojim sam pio komentarisem i pretresam sve do u detalj i zavrsi se novim zezanjem...znaci pijem sa ljudima koji su mi dragi, pijem kad zelim da se s njima provedem, da malo obojimo nase sivilo i crnilo, a kad sam tuzan i melanholican ne pijem...zato valjda i nemam tako cesto priliku da se napijem, ybga...
Ali ne zelim da ostanem takav, stalno kontuzovan, pa cak ni samo malo, onako blago, kao oni redovni konzumenti tj. oni koji se pomalo dopinguju tokom citavog dana i koji ne mogu bez pica...kad hocu da se napijem treba mi dobro drustvo i valjan razlog, veselje, a to ne moze da bude konstanta.
Najzesce mi je kad se popije i izadje se iz nekog lokala, pa bas u tom trenutku naidje neki novi prijatelj koji takodje zeli da trgne s drustvom, onda se kompletna raja s tom prinovom vrati nazad u kafic i nastavi s provodom kao da nije ni bila u njemu...e tu treba videti facu konobarice kad joj se gosti vrate, a tek sto su izasli... :)
 

Back
Top