Abortus

Nisam nikad, ne bih nizasta na svetu posto ludim za decom. Ne osudjujem one koji jesu, svako ima svoje razloge, jedino mi smetaju oni kojima je abortus postao kontraceptivno sredstvo.
 
Nisam nikad, ne bih nizasta na svetu posto ludim za decom. Ne osudjujem one koji jesu, svako ima svoje razloge, jedino mi smetaju oni kojima je abortus postao kontraceptivno sredstvo.
...nikad ne reci nikad....
...ali upravo ovo gore napisano je osnovni problem....
...eeeee sad dali je to do edukacije ili šta god već to ne znam...
 
Ako modovi misle, neka zatvore...nema problema...;)

Kada sam postavljao temu, svakako nisam mislio na postavljanje fotografija izbačenih plodova, kao što se događalo na nekom pdf-u...krv i placenta...missim toliko bizaran nisam...
Mislio sam na abortus kao situaciju u društvu... prihvaćenost, neprihvaćenost. vaše stavove, argumente za, argumente protiv...
Mnogo toga na tu temu je verovatno već rečeno, ali uglavnom u stručnim krugovima. A ovde smo mi obični ljudi, koji se retko kada saslušaju oko takvih tema... Nisam siguran da je od strane običnog čoveka sve rečeno...
 
Ako modovi misle, neka zatvore...nema problema...;)

Kada sam postavljao temu, svakako nisam mislio na postavljanje fotografija izbačenih plodova, kao što se događalo na nekom pdf-u...toliko bizaran nisam...
Mislio sam na abortus kao situaciju u društvu... prihvaćenost, neprihvaćenost. vaše stavove, argumente za, argumente protiv...
Mnogo toga na tu temu je verovatno već rečeno, ali uglavnom u stručnim krugovima. A ovde smo mi obični ljudi, koji se retko kada saslušaju oko takvih tema... Nisam siguran da je od strane običnog čoveka sve rečeno...

Hm....ako izuzmemo ekstremne situacije (trudnoća kao posledica silovanja, deformacije fetusa i slično) protivim se abortusu. Trudim se da ne dovedem sebe u situaciju da biram između abortusa i rađanja. Ali ja imam 29 godina. Dovoljno sam odrasla da snosim posledice svake nesmotrenosti ili pogrešne procene. Mogu da se usudim i na prihvatanje uloge samohranog roditelja, ako to poželim. Ali drugačije stoje stvari ako je devojka maloletna.....nema završenu školu....finansijski je potpuno nezavisna.. Šta onda? Da sada ne počinjemo temu o nedovoljnoj edukaciji mladih, o učmalosti i malograđanštini....već samo da se fokusiramo na "abortus". To je oblik nasilja. Nad ženskim telom i dušom. I ostavlja neizbrisive tragove. Ne poznajem ni jednu ženu koja je to uradila bez griže savesti. Što ne znači da ih nema. I što takođe ne znači da mislim da abortus treba zabraniti. Svako ima pravo da odluči šta će sa svojim telom.
 
Hm....ako izuzmemo ekstremne situacije (trudnoća kao posledica silovanja, deformacije fetusa i slično) protivim se abortusu. Trudim se da ne dovedem sebe u situaciju da biram između abortusa i rađanja. Ali ja imam 29 godina. Dovoljno sam odrasla da snosim posledice svake nesmotrenosti ili pogrešne procene. Mogu da se usudim i na prihvatanje uloge samohranog roditelja, ako to poželim. Ali drugačije stoje stvari ako je devojka maloletna.....nema završenu školu....finansijski je potpuno zavisna.. Šta onda? Da sada ne počinjemo temu o nedovoljnoj edukaciji mladih, o učmalosti i malograđanštini....već samo da se fokusiramo na "abortus". To je oblik nasilja. Nad ženskim telom i dušom. I ostavlja neizbrisive tragove. Ne poznajem ni jednu ženu koja je to uradila bez griže savesti. Što ne znači da ih nema. I što takođe ne znači da mislim da abortus treba zabraniti. Svako ima pravo da odluči šta će sa svojim telom.
..ee sad je bolje...
 
Ako modovi misle, neka zatvore...nema problema...;)

Kada sam postavljao temu, svakako nisam mislio na postavljanje fotografija izbačenih plodova, kao što se događalo na nekom pdf-u...krv i placenta...missim toliko bizaran nisam...
Mislio sam na abortus kao situaciju u društvu... prihvaćenost, neprihvaćenost. vaše stavove, argumente za, argumente protiv...
Mnogo toga na tu temu je verovatno već rečeno, ali uglavnom u stručnim krugovima. A ovde smo mi obični ljudi, koji se retko kada saslušaju oko takvih tema... Nisam siguran da je od strane običnog čoveka sve rečeno...

Razlicito se razmislja sa 20 ili 30 god....licno sam za slobodu izbora....
 
Mislim da svaka osoba treba da odluchi sa svojim partnerom da li zeli to da uradi ili ne.
Ja lichno imam stav....da ako bi mi se desilo (a nikad nije) da ostanem trudna...sada, u ovim okolnostima...odluchila bih da abortiram zato shto nisam zavrshila fakultet, i zato shto imam jako veliki strah od toga da zavisim od nekog na takav nachin....Ono shto je zanimljivo iskustvo koje mi se relativno skoro desilo jeste da sam na tu izjavu dobila od svog dechka odgovor da bi me ostavio istog momenta kada bih to uradila....
I shto je najsmeshnije, kada sam prichala sa dechkom od moje najbolje drugarice, gde me zanimalo mishljenje, on mi je potvrdio tu prichu, rekavshi da bi i on to isto uradio...

Ono shto mi je mnogo strashnije od abortusa jeste chinjenica da se mushkarci (barem po mom mishljenju) sa takvim stvarima mnogo bahate. Njemu je sasvim dovoljno da on zeli dete sa tobom, oseca da si ti ta, i nije mu bitno shta ce biti sutra. Nezavrshen fakultet, posao, itd itd... Neozbiljno jeste shto on ako mu se pricha ne svidi u bilo kom momentu moze da se okrene i ode, a zena ostaje zarobljena do kraja zivota sa odgovornoshcu.
U tom smislu mushkarac ima potpunu slobodu. Iz tog razloga smatram abortus sasvim ok odlukom, ukoliko neka od osoba u vezi nije spremna na korak dalje...
 
Poslednja izmena:
To jeste istina...to sam i od njega chula...pored toga da on to zeli i da je spreman. Ali ja nisam, i potpuno se oduzmem kad chujem za te stvari, zato shto zelim da se pre toga uverim da mi mozemo dobro da funkcionishemo bez deteta, da je on odgovoran, da je zreo za to, da jednostavno znam da mogu da se oslonim u bilo kom momentu na njega kad ja mozda ne budem u stanju da budem jaka. Kad bi (nedaj boze) doshlo do toga, verovatno bih se raspala donosivshi tu odluku, verovatno nikad ne bi prezalila, ali chak i to mi nije nishta poredeci sa tim da zamislim da me jednostavno neko bahato zayebe , i ode. Strashna chinjenica bi mi bila da sam dozvolila slepa pored ochiju da verujem nekom za tako ozbiljne stvari, i da sam se zeznula. Jednostavno na takvim stvarima chovek ne sme da se zezne.
Ybq verovatno me vecina ljudi nece razumeti...ja, verovatno preterujem ...ali takva sam...imam cilj da mojoj deci ne fali dlaka sa glave kada dodju na ovaj svet, i uradicu sve shto je u mojoj moci da stvorim barem priblizno ono shto zelim. Zelim da ih imam, i to se ne stavlja pod pitanje, ali ne po svaku cenu. Makar chekala do 40 -te...makar ih nemala nikad...necu dozvoliti da rodim dete iz sopstvene sebichnosti...
 
...razumem te u potpunosti,iz sličnih razloga i nisam zasnovao porodicu još uvek...
..ne znam dali je to ispravno ili ne ali nisam želeo da se film ponavlja...
 
To jeste istina...to sam i od njega chula...pored toga da on to zeli i da je spreman. Ali ja nisam, i potpuno se oduzmem kad chujem za te stvari, zato shto zelim da se pre toga uverim da mi mozemo dobro da funkcionishemo bez deteta, da je on odgovoran, da je zreo za to, da jednostavno znam da mogu da se oslonim u bilo kom momentu na njega kad ja mozda ne budem u stanju da budem jaka. Kad bi (nedaj boze) doshlo do toga, verovatno bih se raspala donosivshi tu odluku, verovatno nikad ne bi prezalila, ali chak i to mi nije nishta poredeci sa tim da zamislim da me jednostavno neko bahato zayebe , i ode. Strashna chinjenica bi mi bila da sam dozvolila slepa pored ochiju da verujem nekom za tako ozbiljne stvari, i da sam se zeznula. Jednostavno na takvim stvarima chovek ne sme da se zezne.
Ybq verovatno me vecina ljudi nece razumeti...ja, verovatno preterujem ...ali takva sam...imam cilj da mojoj deci ne fali dlaka sa glave kada dodju na ovaj svet, i uradicu sve shto je u mojoj moci da stvorim barem priblizno ono shto zelim. Zelim da ih imam, i to se ne stavlja pod pitanje, ali ne po svaku cenu. Makar chekala do 40 -te...makar ih nemala nikad...necu dozvoliti da rodim dete iz sopstvene sebichnosti...

Ma dobro... s obzirom na cinjenicu kako si dosla na svet, razumem tvoj stav :lol:
 
abortus je sopstvena sebicnost..
vec sam pisala o ovoj temi...ne postoji dovoljno reci da iskaze moje gadjenje prema tome..svi su pametni kad treba j.bati a kad treba da se snose posledice e onda...
slazem se sa ludim piletom donekle..ali cak i za klinke, toliko se prica i o kontracepciji i o svemu a mi i dalje ko da zivimo u 16 veku, na nekom brdu...znaci cak i kad niste na vreme niste koristili kontracepciju postoji i pilula za jutro posle..pa koliko covek treba da bude glup da mu je lakse da ubije bespomocan zivot
 

Back
Top