Princ hoće i krunu i presto

DJM

Poznat
Poruka
8.536
Ili ćete ga proglasiti za kralj, ili mi ide! - navodno se ovim rečima princeza Katarina Karađorđević, supruga Aleksandra Karađorđevića, na „čistom“ srpskom jeziku obratila vladikama SPC, na svečanosti koja je, krajem maja, po završetku Svetog arhijerejskog sabora, tradicionalno održana u Belom dvoru.
Nestrpljenje zbog statusa koji nije postao kraljevski, ili razočaranje što javnost nije dovoljno srdačno prihvatila prinčevski par kao potencijalne prestolonaslednike, verovatno je uzburkala „plavu krv“ i vladarske pretenzije.

Vecernje novosti
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=122494&datum=2008-06-08
--------------------------

Hahahahaha....
Ovo me je danas posteno nasmejalo. :lol: :D
 
Poslednja izmena:
Ili ćete ga proglasiti za kralj, ili mi ide! - navodno se ovim rečima princeza Katarina Karađorđević, supruga Aleksandra Karađorđevića, na „čistom“ srpskom jeziku obratila vladikama SPC, na svečanosti koja je, krajem maja, po završetku Svetog arhijerejskog sabora, tradicionalno održana u Belom dvoru.
Nestrpljenje zbog statusa koji nije postao kraljevski, ili razočaranje što javnost nije dovoljno srdačno prihvatila prinčevski par kao potencijalne prestolonaslednike, verovatno je uzburkala „plavu krv“ i vladarske pretenzije.

Vecernje novosti
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=122494&datum=2008-06-08
--------------------------

Hahahahaha....
Ovo me je danas posteno nasmejalo. :lol: :D

:D

drzi li ga neko...
 
Ili ćete ga proglasiti za kralj, ili mi ide! - navodno se ovim rečima princeza Katarina Karađorđević, supruga Aleksandra Karađorđevića, na „čistom“ srpskom jeziku obratila vladikama SPC, na svečanosti koja je, krajem maja, po završetku Svetog arhijerejskog sabora, tradicionalno održana u Belom dvoru.
Nestrpljenje zbog statusa koji nije postao kraljevski, ili razočaranje što javnost nije dovoljno srdačno prihvatila prinčevski par kao potencijalne prestolonaslednike, verovatno je uzburkala „plavu krv“ i vladarske pretenzije.

Vecernje novosti
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=122494&datum=2008-06-08
--------------------------

Hahahahaha....
Ovo me je danas posteno nasmejalo. :lol: :D

pa neka si ide, ako si ga mi sami jos jedan ne izbacimo:thumbdown:
bolje za njemu da si ide sa pasosom u ruke, neko o drzavnom trosku i bez pasose jos jedared.:dash:
 
Poslednja izmena:
Александар Карађорђевић уопште није легални престонаследник, а тражи круну и престо :?:

Задњи легални престонаследник је био покојни Томислав Карађорђевић. Нажалост, Томислава више нема, а његова деца нису рођена у Србији. Из те линије легалних наследника је први Карађорђевић рођен у Србији кћерка Николе (Томислава) Карађорђевића, Марија. Тако да би повратком монархије на српски престо требала доћи краљица.
 
Ваљало би да постављач теме барем прочита цео текст са линка који је приложио.

Jednostavno, ovim skupovima princeza ne prisustvuje, jer se smatra da je to skup najviših crkvenih velikodostojnika i na njemu žene ne učestvuju.

Мислим, све је јасно као дан!
 
Ваљало би да постављач теме барем прочита цео текст са линка који је приложио.

Jednostavno, ovim skupovima princeza ne prisustvuje, jer se smatra da je to skup najviših crkvenih velikodostojnika i na njemu žene ne učestvuju.

Мислим, све је јасно као дан!

Ma taj deo nije uopste zanimljiv...
Da se mi vratimo da prvi deo priloga... :lol: :D
 
Mada meni taj princ ne uliva poverenje nego naprotiv njegov sin Petar III..................., logicno je da princ hoce krunu i presto.To je normalno................, sta treba da trazi tezgu na "Zelenom vencu", ne razumem!!!!
 
Ili ćete ga proglasiti za kralj, ili mi ide! - navodno se ovim rečima princeza Katarina Karađorđević, supruga Aleksandra Karađorđevića, na „čistom“ srpskom jeziku obratila vladikama SPC, na svečanosti koja je, krajem maja, po završetku Svetog arhijerejskog sabora, tradicionalno održana u Belom dvoru.
Nestrpljenje zbog statusa koji nije postao kraljevski, ili razočaranje što javnost nije dovoljno srdačno prihvatila prinčevski par kao potencijalne prestolonaslednike, verovatno je uzburkala „plavu krv“ i vladarske pretenzije.

Vecernje novosti
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=122494&datum=2008-06-08
--------------------------

Hahahahaha....
Ovo me je danas posteno nasmejalo. :lol: :D
slika2a.JPG

Ako kralj dodje na presto onda će ova legenda srpske politike smršati usled zavrtanja toka novca a i mnogi drugi koji mrsomoode 20 godina sa priglupim narodom.

Zato nek crkva ostane tradicija a kralj nek bude prošlost!
 

Back
Top