nocni leptiri - novo u gradu

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.749
cao ja sam iz beograda. pojavili su mi se nocni leptiri, ali enkako nisu kao ranije oni standardni. nekako deluju neprijatno i ima ih mnogo, braonkasti su i panicno lete. mnogo - znaci u prostoriji mogu da nadjem 2-3 takva, to ga nije bilo ranijih godina. da li su to gubari? ne svidjaju mi se. d ali imaju neki senzor da mi se ne zabiju u kosu?

i kako da mi sismis ne udje u sobu, jednom mi se to desilo a zivim na 1. spratu bas je bilo glupo.

ovo o leptirima, imaju ih ljudi tu i tamo pa ko ih ima u stanu prepoznace o cemu govorim.

ajde vi ste ekolozi da ne moram da idem na prirodne nauke kad sam vec ovde.
:)
 
cao ja sam iz beograda. pojavili su mi se nocni leptiri, ali enkako nisu kao ranije oni standardni. nekako deluju neprijatno i ima ih mnogo, braonkasti su i panicno lete. mnogo - znaci u prostoriji mogu da nadjem 2-3 takva, to ga nije bilo ranijih godina. da li su to gubari? ne svidjaju mi se. d ali imaju neki senzor da mi se ne zabiju u kosu?

i kako da mi sismis ne udje u sobu, jednom mi se to desilo a zivim na 1. spratu bas je bilo glupo.

ovo o leptirima, imaju ih ljudi tu i tamo pa ko ih ima u stanu prepoznace o cemu govorim.

ajde vi ste ekolozi da ne moram da idem na prirodne nauke kad sam vec ovde.
:)

Hm, sličan problem... Takodje živim u Beogradu, centar, prvi sprat... kad otvorim vrata od terase... propast... ima ih milion... i stvarno su drugačiji... veći, ne privlači ih toplota, piče na svetlo ali ne na izvor svetlosti... sa onim ''starim'' je bilo lako, zalepe se oko sijalice i za par minuta su na podu... pokupiš i izbaciš... ovi jok... neće na sijalicu... opametili se...:lol:
 
Ajd dajte neku sliku pa cu vam kazem mozda nesto odredjenije. Ja nisam primetio takve leptire u mojoj okolini. Sumnjam da su gubari. Ove godine im nije sezona eksplozije brojnosti koliko znam. A gundelji su tvrdokrilci i vrlo se lako razlikuju od bilo kakvih leptira. Vecinom su braonkaste boje, zelenih nema i zuje ko ludi dok lete. Nema sanse da ih pomesate.
 
Da nije gundelj? Ladno si otvorila temu...
http://en.wikipedia.org/wiki/Melolontha
ovo je gundelj

gundilj ne spada u red Lepidoptera (leptira) gundelj kao sto se vidi spada u red Coleoptera (tvrdokrilci)

inace ja se gadim ovih nocnih i uvek pobegnem iz sobe kad mi ulete :lol:
nisu opasni i najbolje je otvoriti sirom prozor pa ga nekako isterati (ovo vazi za ljubitelje ovih zivuljki) za mene vazi drugo pravilo - sacekam da negde sleti i onda ga posaljem u vecna lovista uz pomoc neke novine :mrgreen:
 

Back
Top