Tadić: Ja bih sa SPS-om na svim nivoima!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
Beograd -- Lider DS-a Boris Tadić pozvao Glavni odbor stranke da podrži formiranje vlade sa koalicijom oko SPS-a i poručio da sa socijalistima treba formirati i lokalne koalicije.

Boris Tadić (FoNet)

"Potreban je politički kompromis i dogovor oko zajedničke budućnosti. Ubeđen sam da je SPS spreman na stalne reforme i pronalaženje izlaza u budućnosti", rekao je Tadić na Glavnom odboru DS u Sava centru i poručio da ne traži podršku za vladu sa Vojislavom Koštunicom i Vojislavom Šešeljom.

Tadić je kazao da mora da se formira vlada sa socijalistima jer bi sa suprotnom vladom Srbija zapala u teškoće i probleme.

"Nama je data odgovornost da pronađemo rešenje i jedini izlaz je da uspostavimo vladu sa SPS u kojoj bi bili i predstavnici vojvođanskih Mađara, a kasnije bi ta grupacija mogla da uspostavi dijalog i sa drugim strankama. To je jedini način da se izađe iz pat pozicije", kazao je Tadić.

On je preporučio da se sa socijalistima formiraju koalicije i na lokalnom nivou.

"Stegnite ruku onima sa kojima ste se sukobljavali 90-ih godina i nađite zajedničko rešenje za bolju budućnost", rekao je Tadić.

GO ovlastio Tadića da pregovara

Glavni odbor Demokratske stranke na današnjoj sednici ovlastio je predsednika Borisa Tadića da u ime Demokratske stranke vodi pregovore o formiranju buduće vlade Srbije, uključujući i mandat da odluči o rešenjima za članove vlade ispred Demokratske stranke.

Članovi Glavnog odbora su usvojili izveštaj o radu između dve sednice ovog organa, koji je podneo predsednik Boris Tadić.



On je kazao i da će koalciija Za evropsku Srbiju "nastaviti pregovore koje nismo započeli sa predstavnicima svih stranaka koje su osvojile mandate u parlamentu".

Tadić je rekao da su DS i SPS suočeni sa činjenicom da lideri stranaka "nisu među njima" i da obe "imaju svoj bol", ali da moraju u budućnosti da pokažu spremnost i nađu bolju šansu za svakog građanima Srbije.

Kako je naveo, "u prošlosti su izgovorene mnoge teške reči, ali DS nije zlopamtilo i spremni smo sve da oprostimo, ne samo onima sa kojima smo se sukobljavali devedesetih, već i onima sa kojima smo se sukobljavali pre mesec dana, sve zarad novih rešenja, mogućnosti i potencijala".

"Džaba nam pobeda na izborima ukoliko ne formiramo vladu", rekao je Tadić i ocenio da je lista Za evropsku Srbiju na izborima "odnela političku pobedu i da je to najbolji rezultat u istoriji".

Prema njegovoj oceni, SPS se ne odriče svog identiteta, ali ni DS, ali sada mogu obe stranke da nađu zajednički identitet.

Tadić je istakao da će se i dalje boriti za vođenje politike evropske budućnosti i očuvanja državnog integriteta i suvereniteta.

"Srbiji je što hitnije potrebna vlada koja će je naredne četiri godine voditi ka Evropskoj uniji i koja će nastaviti borbu teritorijalnog integriteta, ali i vlada koja će se boriti protiv korupcije, kriminala i voditi socijalno odgovornu politiku", rekao je Tadić.
 
gledajte sta velja kaze:

Ilić: Javno pitam Tadića koliko je platio Palmi


BEOGRAD - Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić izjavio je da će koalicija D S S-NS formirati novu nacionalno odgovornu i demokratsku vladu i bez Jedinstvene Srbije sa radikalima, SPS, PUPS i Listom za Sandžak.

"A, ako ne budemo mogli da se dogovorimo sa (lider SPS-a Ivica) Dačićem i (lider PUPS-a Jovan) Krkobabićem, onda idemo na nove izbore", rekao je Ilić u intervjuu "Novostima".

Upitan da li veruje da će se koalicija SPS-PUPS-JS pocepati i da će Dačić i Krkobabić na jednu, a Marković na drugu stranu, Ilić je odgovorio: "Nećemo valjda da dozvolimo da Palma sa svoja tri poslanika bude centralna figura u Srbiji".

Ilić je ne veruje u mogućnost da DS sa koalicijom okupljenom oko SPS i manjina obezbedi većinu u parlamentu i formira novu vladu.

"Ne verujem u tu mogućnost. Nije to politički prirodno. Neće SPS na to pristati. Vidite kako je u Beogradu, gde se SPS sam pita u toj njihovoj koaliciji. A, ako socijalisti ne budu pravili vladu sa nama - biće ponovo izbora", rekao je Ilić.

"Javno pitam Borisa Tadića koliko je platio Palmi. Neka nam Tadić to kaže. A ja znam da je već otvoreno tržište, da se sve kupuje i da postoji cenovnik. Znam cenu za jednog poslanika, a znam cenu i za celu partiju. Srbija je trenutno najprljavija pijaca. Ta trgovina će ugroziti stabilnost države", tvrdi Ilić.

On je rekao da su i njemu iz DS nudili da napusti Koštunicu i da sa njima uđe u vladu. "Nudili su mi to više od deset puta. Zato ja i znam kolike su te cene poslanika ili političkih grupacija", kazao je Ilić i dodao da "nude svašta", ali da neće to još da kaže i da će sve reći uskoro.

Na pitanje hoće li ga kupiti, Ilić je odgovorio da on nema cenu.

"Ja nisam Palma. Ne pada mi na pamet da napustim Koštunicu", rekao je Ilić koji smatra da vlada mora da bude formirana što pre, jer je Srbija trenutno u nezapamćenoj ekonomskoj krizi.
 
tadicsloba.jpg


:rotf:
 
zasto tadic mrzi radikale a voli socijaliste? kad su socijalisti unistili srbiju!

kako ne kapiras da je jedini cilj DS-a vlast po svaku cenu. sve sto ti pricaju u kampanji i pre toga je cista laz. lazu kako zinu. jedino sto njih interesuje jesu vlast, pljacka, pare i prodace sve sto treba da do toga dodju. demokrate su najveci izdajnici u istoriji ove zemlje.
 
zasto tadic mrzi radikale a voli socijaliste? kad su socijalisti unistili srbiju! kad malo bolje pogledam tadica kad ostari bice pljunuti milosevic!

Zato sto je shvatio sa socijalisti nisu unistili Srbiju. Srbiju su unistili provereni neprijatelji ove zemlje, tj. NATO na celu sa SAD. Socijalisti jesu tada bili na vlasti, ali sta su mogli. Pa bilo kop da je bio na vlasti, ponasao bi se slicno i ne bi mogao da bude carobnjak pa da u takvoj situaciji omoguci da se u Srbiji zivi kao da se nista okolo ne desava.
 
kako ne kapiras da je jedini cilj DS-a vlast po svaku cenu. sve sto ti pricaju u kampanji i pre toga je cista laz. lazu kako zinu. jedino sto njih interesuje jesu vlast, pljacka, pare i prodace sve sto treba da do toga dodju. demokrate su najveci izdajnici u istoriji ove zemlje.

u pravu si oni hoce da iskoriste SPS da bi vladali pa posle ce da ih sutnu u dupe! :dash:
 
Ja znam da je Seki pretio Hrvatima da ce ih klati zardjalom kasikom....

Хајде не лупетај, молим те, мислим, уопште га не браним јер он заиста има "отрован језик" - али колико се сећам то је он правио црно-хуморни виц код Мини-Макса у тв емисији.......
 

Back
Top