Biopsija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tokom boli najvise injekcija i neprijatno je jer sve rade lokalno pa cujes te ruzne zvukove, inace ne osecas nista.
Posle boli, ali nista strasno...moze da se izdrzi...posebno kada mora :?
 
Meni su biopsiju grlica materice radili nekoliko puta a od toga dva puta bez anestezije. Mislila sam da cu da umrem, toliko me je bolelo, ali sa anestezijom je OK.
 
Uf,kad se samo setim.I ja sam isla na biopsiju grlica materice tri puta.Prvi put naslusana iskustava nekih drugarica koje su to vec ``prezivele``, pripremila sam se valjad ne tako nevidjen bol i-zamisli-nista strasno.Odem drugi put i ono, kao- ma nije to nista strasno,brzo ce proci, ali avaj-jedva sam prezivela!!Bol kakav nikada nisam do tada osetila i nadam se da necu nikada(osim mozda na porodjaju). Treci put-vise nisam znala sta da ocekujem, ali sa ociglednim strahom sam otisla i- bolelo je jako,opet...Ma, ne znam sta da ti kazem..Da, da ne zaboravim-sva tri puta bilo je bez anestezije.A nisam iskreno nikada ni cula da za to daju anesteziju....
 
eli:
Uf,kad se samo setim.I ja sam isla na biopsiju grlica materice tri puta.Prvi put naslusana iskustava nekih drugarica koje su to vec ``prezivele``, pripremila sam se valjad ne tako nevidjen bol i-zamisli-nista strasno.Odem drugi put i ono, kao- ma nije to nista strasno,brzo ce proci, ali avaj-jedva sam prezivela!!Bol kakav nikada nisam do tada osetila i nadam se da necu nikada(osim mozda na porodjaju). Treci put-vise nisam znala sta da ocekujem, ali sa ociglednim strahom sam otisla i- bolelo je jako,opet...Ma, ne znam sta da ti kazem..Da, da ne zaboravim-sva tri puta bilo je bez anestezije.A nisam iskreno nikada ni cula da za to daju anesteziju....

Pa zene kako to da vam niko nije dao anesteziju?
Mislim da li su ti lekari toliki mazohisti bili da se i ne sete da vam kazu da bi stvarno bilo humano da ne osecate bolove ili sta?
To je slicna situacija kao kod moje sestre kojoj svaki put kada vade zivac iz zuba ne daju anesteziju...zasto?
Pa zato sto je luda pa cuti i trpi...
Medicina je toliko napredovala da ne moramo bas sve da osetimo...
To je prvo sto pitam kada idem i na najmanju intervenciju...
 
Moja drugarica je pre nekoliko dana otisla da joj urade biopsiju. Pored toga sto joj nisu dali anesteziju, nisu joj nista rekli posle toga - sta da radi i kako. Da li biste mogli da mi kazete sta sve treba da radi. Ona je cula od drugarice nesto, ali mozda je bolje da se to ipak proveri.
 
Megi,
prilikom svake biopsije se uzima delic tkiva(materijal) koji se salje na tzv.histopatolosku analizu,koja se radi u Laboratoriji za patologiju.U laboratoriji se taj materijal posmatra pod mikroskopom i posle odredjenog vremena(razlicitog od laboratorije do laboratorije) izdaje se tzv.patohistoloski nalaz sa dijagnozom!
Verovatno tvoja drugarica treba da se interesuje za nalaz u laboratoriji, a kada bude gotov, da ga odnese kod lekara specijaliste koji je leci i koji je zatrazio isti!
Bilo bi dobro da su joj da li broj propratnice materijala.U nekim laboratorijama se obavestenje kad je nalaz gotov moze dobiti telefonom.
 
Ja mislim da biopsiju rade bez anestezije,daju samo inekciju besandina u kuk.Rezultate dobijas kod lekara koji ti je radio biopsiju.A boli i to mnogo.Ja sam ostala da lezim jedo pola sata.
 
ja sam uradila biopsiu pre 4-5 meseci. nisam osetila nista, bukvalno nista, a nisam dobila ni anesteziju.
ja sam je uradila zbog toga sto sam zaravena HPV al posto sam dobila na kraju dobre rezultate nisam morala nikakav drugi treman, osim na papa test svaki 6 meseci.

good luck to everyone !
 
Danas su mi uradili biopsiju materice ....
naslusala sam se raznih prica od strane zenskog roda ,cak pre intervencije sestra me zaplasila kako TO strasno boli ...
intervencija je odradjena za nepun minut -cini mi se, i naravno bez anestezije !
prilikom uzimanja delica materice sam ocetila bol nalik onom kao kada vadite krv iz prsta !!! nista jace !!!

posle intervencije je usledilo krvarenje...
osecam samo blago boluckanje u stomaku ...
ne mogu da verujem da sam zbog ovoga toliko panicila !
zene i devojke nemate razloga za strah i paniku ,ova intervencija NE BOLI !!!
samo je neprijatno kao i svaki ginekoloski pregled u smislu na koji nacin se odradjuje ...
pozzz i bez panike - NE BOLI !!!
 
Ja sam uradila biopsiju ne nadano i mozda je to razlog zbog cega sam morala (ili mozda nisam) da je radim bez ikakve anestezije ali moram da Vam priznam da je bilo grozno iskustvo. Prvo sam postupak nije bio toliko brz, vrlo je bolelo da bi nakon same vadjenja isecka doktorka verovatno ubacila neki instrument koji je iznutra vrelinom verovatno zaustavljao krvarenje, tako da mi je to bio dodatan bol. Nisam pekava ali ovo je zaista bilo mucno. To vece me je boluckalo, sutradan sam se osecala malaksalo, vec prekosutra sam bila ko nova. Za pet dana sam dobila rezultate i nisu bas najbolji. Imam kondilome i neke ranice na glicu koje je inace videla kolposkopijom pre biopsije. Kako kaze laser mi ne moze pomoci vec moram na klinicko lecenje, idem veceras na sastanak pa cu dobiti vise informacija. Inace na prvom pregledu kod drugog ginekologa sam uradila papa test i bio je trojka ali mi nije videla kondilome, odlucila sam se da pre biopsije uradim kolposkopiju i tek tu su se videli kondilomi tako da svima preporucujem prvo kolposkopiju pa tek onda biopsiju i to sa anestezijom.
 
Stigli rezultati i nije kancer ali je na dobrom putu da postane tako da moram u Narodnog Fronta na operaciju. Operacija se zove konizacija i u bolnicama se radi hirurskim putem-nozem. Ispostavilo se da imam ranice na grlicu materice i displasticne celije koje su prodrle dublje pa je to nemoguce odstraniti laserom ambulantno vec moram pod totalnu anesteziju i da nakon operacije lezim par dana u bolnici. bedak.
Idem prvo na razgovor u cetvrtak sa doktorkom pa javljam sta mi je rekla i zakazala.
 
U bolnici Narodni front nedaju anesteziju kada rade biopsiju.Meni su je radili dva puta,bol je ogroman ali se istrpi sve.Kad sidjete sa stola sve prodje.Moj savet je da malo mirujete,bez fizickih napora
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top