Toma expert!

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Može Koštunica da ima još pet expertskih pravnih timova, ali Tomislav ima bolje rešenje:lol:

Nikolić: SRS za SSP, uz deklaraciju

7. jun 2008. | 10:43 -> 16:49 | Izvor: B92, Dojče vele Beograd -- Radikali će glasati za ratifikaciju SSP, ukoliko uz taj sporazum bude usvojena posebna deklaracija kojom se on tumači, izjavio lider SRS-a Tomislav Nikolić.

"Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju služi kao izgovor za problem i ja završavam projekat kojim nudim izlazak iz ćorsokaka", rekao je potpredsednik SRS-a za "Dojče vele". On je rekao da namerava da Skupštini predloži da na dnevni red stavi potpisani sporazum, uz deklaraciju kojom se ona izjašnjava "kako tumači određene članove sporazuma".

Na pitanje novinara nemačkog radija da li to znači da će poslanici SRS glasati za ratifikaciju SSP, uz tu deklaraciju, Nikolić je odgovorio potvrdno.

"Taj modalitet je prihvatljiv za Srbiju. Tu Srbija kaže: Da, želimo u Evropu, i dobro je što nam vi ovim sporazumom, kako mi to tumačimo, garantujete da je Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije", rekao je Nikolić.



kako vam se ovo čini?
 
Može Koštunica da ima još pet expertskih pravnih timova, ali Tomislav ima bolje rešenje:lol:

Nikolić: SRS za SSP, uz deklaraciju

7. jun 2008. | 10:43 -> 16:49 | Izvor: B92, Dojče vele Beograd -- Radikali će glasati za ratifikaciju SSP, ukoliko uz taj sporazum bude usvojena posebna deklaracija kojom se on tumači, izjavio lider SRS-a Tomislav Nikolić.

"Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju služi kao izgovor za problem i ja završavam projekat kojim nudim izlazak iz ćorsokaka", rekao je potpredsednik SRS-a za "Dojče vele". On je rekao da namerava da Skupštini predloži da na dnevni red stavi potpisani sporazum, uz deklaraciju kojom se ona izjašnjava "kako tumači određene članove sporazuma".

Na pitanje novinara nemačkog radija da li to znači da će poslanici SRS glasati za ratifikaciju SSP, uz tu deklaraciju, Nikolić je odgovorio potvrdno.

"Taj modalitet je prihvatljiv za Srbiju. Tu Srbija kaže: Da, želimo u Evropu, i dobro je što nam vi ovim sporazumom, kako mi to tumačimo, garantujete da je Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije", rekao je Nikolić.



kako vam se ovo čini?
значи измена чланова,додатна декларација и то је то
 
a jel BAR ta deklaracija u saglasnosti sa Ustavom?
pošto sporazum nije, jel to tako može?
nemam pojma, ja sam pravnik, ali nisam još čuo za ovo, kad kažeš da je Toma expert, pa onda mu je verovati, ON ZNA

ma lako ćemo za Ustav, šta da radimo sa ovim?:sad2:

Srpska radikalna stranka predstavila je javnosti politički i lični testament svog lidera Vojislava Šešelja. U njemu Šešelj je uputio zahtev svim radikalima da nikad ne odustanu od čvrste nacionalne politike i koncepta „velike Srbije”.

U političkom i ličnom testamentu, koji je pročitao funkcioner SRS-a Zoran Krasić, Šešelj traži od članova SRS-a da se oštro suprotstavljaju ulasku Srbije u NATO i Evropsku uniju, jer su tamo, kako je navedeno, koncentrisani svi tradicionalni srpski neprijatelji.
 
Nema nista od promene bilo kog clana ili zareza u SSPu ,kao ni dodavanje istih EU je ponudila sporazum Srbiji u ovakvom tekstu koji je vlada ratifikovala u decembru ,kasnije ga je ratifikovalo i svih 27 zemalja unije ,pa je on i poptisan u tom obliku.Dakle to je ponuda po principu "uzmi ili ostavi" ukoliko bude bilo vecine za ratifikaciju ovog oblika u parlamentu on ce biti ratifikovan ukoliko ne bude nece i gotovo ,to je kraj sto se tice EU .Iluzorno je ocekivati da ce se sada vlade 27 uglavnom mnogo ozbiljnijih drzava od Srbije baviti zayebancijama bivseg grobara ,Velimira Ilica i Kostunice dr Vojislava i njegovim "analizama" i glupostima da se doda jos ovo ,da se izbaci jos ono i slicno ,ili ce biti usvojen u ovom obliku kao sto je i potpisan ili nikako mada to dobro znaju i nasi politicari nego malo podyebavaju sludjenu i neobrazovanu raju sa tim pricicama
 
Poslednja izmena:
Kapiram ja da moj intelekt nije ni priblizno ravan Tominom, tako da verovatno propustam neke finese ove izjave, ali meni ovo: Tu Srbija kaže: Da, želimo u Evropu, i dobro je što nam vi ovim sporazumom, kako mi to tumačimo, garantujete da je Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije ,zvuci jezivo glupo.
 
Evo i Sanader jedva ceka da se sretne sa Nikolicem:lol:
:lol:


Sanader: Čekam sastanak sa novim srpskim premijerom
Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 25 minuta

Predsednik Vlade Hrvatske Ivo Sanader ocenio je da se odnosi Zagreba i Beograda nalaze u situaciji iz koje je potrebno izaći i da čeka formiranje srpske vlade kako bi se sastao sa novim premijerom Srbije, čak i ako u vladi bude učestvovala Srpska radikalna stranka. Sanader je u intervjuu Austrijskom državnom radiju naglasio da SRS ne treba izolovati, već da je potrebno i sa tom strankom razgovarati, ističući uverenje da je "ideologija Velike Srbije prošlost".
 
Ово значи да свако може да тумачи споразум на свој начин тј. да га тумачи како ко хоће али да се понаша исто како ко хоће, без обзира на споразум :-)
Ко још верује у споразуме.
 
Predsednik Vlade Hrvatske Ivo Sanader ocenio je da se odnosi Zagreba i Beograda nalaze u situaciji iz koje je potrebno izaći i da čeka formiranje srpske vlade kako bi se sastao sa novim premijerom Srbije, čak i ako u vladi bude učestvovala Srpska radikalna stranka. Sanader je u intervjuu Austrijskom državnom radiju naglasio da SRS ne treba izolovati, već da je potrebno i sa tom strankom razgovarati, ističući uverenje da je "ideologija Velike Srbije prošlost".

Našla krpa zakrpu ...
 
koji su ovi vadikavi licemeri pa to je nesto neverovatno

Radikali licemeri???????
Pa kako onda nazvati demokrate???????

Takodje je neko pomenuo Seseljev testament ovde.Ja sam o tome nesto rekao na jednoj drugoj temi, ali samo ukratko(ono sto je Tomislav Nikolic danas izjavio u "kuriru"
Seselj je jednostavno daleko odavde, i veoma DUGO rastavljen od politicke scene, te ponekad njegovi stavovi nemaju veze sa stvarnoscu, i NAJVISE su uticaj njegovog loseg polozaja u stranci.
ali o tom njegovom polozaju radikali ne raspravljaju preko medija praveci cirkus, nego medjusobno, u tisini.....
 

Back
Top