gde se moze naci?

Naravno da nemas pare da kupis original verziju Visual Studija :D pa bi ti preporucio da uzmes DevC++ koji je potpuno besplatan i vrlo zadovoljavajuce okruzenje.

A Pirata mozes da neadjes samo u uzem krugu ljudi :wink:
 
Sta je bitno za izradu softwera ?
U 90% slucajeva da se to brzo uradi. Zasto?
Duzi rad povecava cenu , zasto bi klijenti cekali aplkikaciju godinu dana kada to moze realno da se uradi za cetiri meseca.
E tu je caka sa izborom IDE-a. Microsoft Visual Studio 6.0 ili Microsoft Visual Studio .NET ili Kylix sluze upravo u tu svrhu . To je jedino vredno pomena .
Podstaknut ranijim postovima na ovom forumu skinuo sam DevC++ sa pomenutog sajta i ?!?!!$#@.
Da li su ljudi koji ovo predlazu ikad videli korporativno softversko resenje , i da li isti i dalje smatraju da se ono moze uraditi pomocu tog , ne mogu da prevalim preko jezika, studija .
 
Da li su ljudi koji ovo predlazu ikad videli korporativno softversko resenje , i da li isti i dalje smatraju da se ono moze uraditi pomocu tog , ne mogu da prevalim preko jezika, studija .

Lupetash. Shta je "korporativno softversko reshenje" i odakle ti ideja da svako treba TO da radi? Uostalom, onaj ko TO pravi sigurno ima para da kupi VisualStudio. Ako nema, nek se zapita shto nema!

Pochetnici i svi ostali koji nisu nalozheni na "korporativna reshenja", a ne bi da placaju veliku lovu, slobodno probajte DevC++ , sasvim je dovoljan za skoro sve shto vam treba.
 
Lord British:
Pochetnici i svi ostali koji nisu nalozheni na "korporativna reshenja", a ne bi da placaju veliku lovu, slobodno probajte DevC++ , sasvim je dovoljan za skoro sve shto vam treba.
Ko su oni koji nisu pocetnici , posto za njima ( i samo njima ) odgovara resenje tipa DevC++ , a bave se izradom softvera a da im odgovara DevC++ . Kada mi das odgovor na ovo pitanje reci mi u cemu ti radis , i da li bi mogao to da uradis u DevC++ i slicno . I sam ces videti ko lupeta.
 
You're missing the point totalno!

Necu da pravim flame-war od ovog topica, ali, istine radi, koristim i VC++ i Builder (debelo placeni) i DevC++.
Uporedjujesh free kompajler sa VC++ ???
Onda ti meni kazhi, ako si vec "probao" to - shta to NE MOZHESH (u C++ domenu!) da napravish u DevC++?
 
Ovde se izgleda zaboravlja par stvari:

MS Visual Studio (.NET) - 600-2000€ (u zavisnosti od verzije)
Borland C++ Builder - 80-3000€ (opet u zavisnosti od verzije)
Blodsheed Dev-C++ - 0€ (+open source)

Dakle, kako ocekujete da se jedan besplatan i OS proizvod poredi po kompleksnosti i funkcijama sa paketima koji kostaju vise hiljada evra?

Ako ih svedemo na istu meru, Dev-C++ nudi gotovo isto sto i Borland C++ Builder Personal koji kosta oko 80€.

Naravno, ako uzmemo u obzir ogranicenost Dev-C++-a kao razvojnog okruzenja, ako planirate da napravite large-scale projekat, Dev-C++ ce vam oduzeti dosta vremena jer ne poseduje sve one olaksice koje imaju komercijalni IDE-i. S' druge strane, za prostije projekte i programe, Dev-C++ je i vise nego dovoljan, i ne vidim razlog zasto bacati hiljade evra ako najkompleksniji program koji zelite da napravite ne prelazi kompleksnost jednog, recimo, WinAMP-a...

Ali ja bih se ovde osvrnuo i na ono sto stoji iza ovih IDE-a, a to je kompajler. Kompajler/linker u Dev-C++-u moze biti sta god pozelite, pa cak i onaj iz MS-a ili Borlanda. Uz njega ide MINGW, koji je inace port tehnicki najsavrsenijeg kompajlera na svetu: gcc, za Windows. Nema tog kompajlera za Windows koji ce (u skladu sa svojim mogucnostima) napraviti manju datoteku i izvrsavati se brze od onog kompajliranog u MINGW-u. Doduse, ovo zavisi pre svega od samog Windows-a, kao i biblioteka koriscenih u programu.

Sve u svemu, Dev-C++ je besplatno okruzenje koje nudi mnogo vise nego dosta komercijalnih resenja, i koristi tehnicki najsavrseniji kompajler. Nije namenjen large-scale projektima jer neke stvari oduzimaju dosta vise vremena nego sto je to potrebno, ali za sve ostale primene je i vise nego dovoljan, cak i preporucljiv.

Toliko
 
Slazem sa sa svime sto je prethodni rekao.
Ono sto sam zeleo da kazem je da se stice utisak o svemocnosti okruzenja tipa DevC++ ili slicnih.
Ona jesu dobra za ucenje i moze im se naci primena na jos nekim poljima ali treba istaci i njihova ogranicenja . Istine radi , i zbog ljudi koji slusaju vase savete .

PS.
post za plemica sa ostrva:
nekazem da nemozes ali si sa tim na trzistu potpuno nekonkurentan u 90% situacija
zivi se od novca a ne od price
 

Back
Top