GIF

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Ovako..
Imam 4 gifa, koja bih htela narezati na cd, tako da kada se pusti na video bimu...idu jedan za dugim...vrteci se neprestalno...:think:
Kako sam ovo objasnila, ko moron...ali nadam se da je neko razumeo sta mi treba...
Prilicno mi je hitno
Hvaal!:whistling:
 
То ти дође као слајд, зар не? Ако је тако, постоји програм Microsoft Power Point, једноставан је да направиш да те слике иду једна за другом. Има чак и разних начина прелаза слике на слику као и време између и колико дуго ће слика да траје. Ако имаш инсталиран Microsoft Office, требало би да имаш и тај програм.
 
Da, imam taj program..ali to nije slajd Mili.
Mislim nisu fotke u pitanju koje treba da se menjaju...vec animacija...
Imam 3 animacije, ili 4...u drugom krugu imam cak 26...to su kao mali animirani filmovi koji jako kratko traju, ali koje zelim poredjati tako da idu jedan za dugim, bez ikakvih pauza.
Pao mi je na pamet taj program koji pominjes, no kad sam ga otvorila...on ti prvo otvori file...tj ponudi opciju da izaberes file...no ne mozes izabrati gif..samo fotke..jer ih prosto ne pokazuje.

:OI
 
hoces prakticno da nalepis 4 klipa jedan za drugim?
Imas razne programe za to.
Ja licno koristim Adobe Image Ready koji se dobija uz photoshop.
 
hoces prakticno da nalepis 4 klipa jedan za drugim?
Imas razne programe za to.
Ja licno koristim Adobe Image Ready koji se dobija uz photoshop.

Da, u njemu sam i radila ove animacije...
Mozes li mi molim te objasniti kako?
U medjuvremenu cu ja i sama da probam...ali ako ne uspem.
Hvala!
 
Ma to možeš da uradiš skoro sa bilo kojim Photo Commanderom. Ja sam to upravo probao sa Ashampoo Photo Commanderom (pošto njega koristim) i dobio upravo ono što ti hoćeš... GIF animacije poređane jedna za drugom, bez pauza između njih, sa muzikom u pozadini i snimljene na CD-u sa autorun file-om!
 
E super
Ova plavusa je ukapirala...trebao mi je samo program...
:)
OK
Sve sam namestila...idu jedno za drugim , uz muziku...jos samo da ukapiram kako da namestim onaj prelaz sa gifa na gif , bez onih momenata presecanja kadra...koje je ruzno...htela bih da se stapa iz jednog u drugi...neprimetno..znas ono, kao u Movie makeru..
 
Ljudi upomoc...
Ja sam ono napravila pre neki dan...i sacuvala, kako mi je dao opciju...kao neki apc list...
E sad..problem nastaje kad to treba da se pusti na projektoru...jer nije sacuvano kao najobicniji gif.
Sta da radim??
Ne vidim da mi program daje tu opciju da prebacim iz tog apc list-a u gif.....:OI
Ili ima negde....??
 
Cekaj,aj da vidimo jednu alternativu.Konvertujes sve te .gif u video i onda spojis sve u jedan.Usput izaberes kakav ces prelaz i to je to.
Pazi samo da bude neki tezak .mpeg odnosno .vob , da ne bi bilo gubitka u kvalitetu.

Ako si bas zapela za gif pogledaj da li ti pod 'save as' nudi da izaberes gif.Ja ne znam tacno kako je u tom programu.Da je recimo Adobe Image Ready ne bi bilo problema...
 
@DjuraMornar

Izgleda da smo se prerano zaradovali! Jeste da si ti spomenula da to želiš da puštaš preko Video bima, ali nismo obratili pažnju na krajnji fajl, a to je neki .mfalist koji izgleda može da se pusti samo iz Ashampoo-a! Ne postoji mogućnost izbora drugog tipa izlaznog fajla i to svemu ovome ipak daje gorak ukus.

Ništa, batali ovo i probaj sa Adobe Image Ready-jem, kao što su ti Tab i Popaj predložili!
 
Jao moracu...
Da, da...sve sam probala i zaista ne daje opciju kod save as...nizasta..prosto ga sacuva kao taj list..djavo da ga nosi...
Nervira me adobe, ali cu morati, nema mi druge...Lepi Boze da sam to videla, jer saljem to na drugi kraj zemljine kugle...i bilo bi sve za DZ..
OK, ipak sam na vreme.
Ocekujte jos javljanja ako iskrsne koji problem :)
Hvala!
 
E da...
gde kod Adobe-a da nadjem loop?
I kako da podesim zvuk tako da ne ide preko filma...vec tacno do kraja..
Mislila sam da je kao kod movie makera...ono samo povuces dokle ti treba...medjutim nije :OI
Uf...muke moje...
Preselo mi je mogu vam reci... :OII
 
bljah...ti bi da napravish animativni gif jel da?
kakav image ready kakvi bakrachi...
photoshop cs 3, pa taraba window pa opcija animation pa onda se malo poigraj i to je to...

i naravno na kraju Save For Web & Devices
 
Poslednja izmena:

Back
Top