Спас Србије у покатоличењу?

Da li bi ste se pokatolicili?

  • Ни по цену живота не одричем се православља.

  • Пристајем, aли само под условом да и даље можемо бити Срби.

  • Не знам.

  • Можда.

  • Пристајем да се покатоличимо, и да нас не зову Србима више.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Слобода

Primećen član
Banovan
Poruka
733
Далмација је пре другог светског рата била већински Српска. Током другог светског рата, су хрвати са подршком ватикана покатоличили Србе које нису побили.

Ја лично никад се не би одрекао православља. Али не шкоди да поставим тему. Религија и политика су повезани. Официјално, нас кобајаги као води православна власт. А немају везе са православљем. Запад би вероватно имао сасвим другачији приступ према Србима да смо католици. Али да ли би сте ви пристали да се покатоличите?
 
Poslednja izmena:
sloboda,da imalo znas istoriju ne bi postavljao ovo pitanje.i vizantija je mislila da ce se spasiti od turaka ako predje u rimokatolicanstvo pa ce zapadne zemlje evrope da joj pomognu,naravno sam vrh drzave je presao,a drzava nije nikada spasena.eto ti odgovor na tvoje pitanje,a historia magistra vitae est.

Јел сам написао да би ја прешао. Нисам. Али тема је итекако на месту. Данас имамо
такозване демократе, који у принципу су издали православље. Косово је срце Србије и православља Српског. Али их за Косово баш брига.

Већински још увек неће Срби да се покатоличе. Али велики део. Сигурно 40%, итекако би пристало на то. Мада кобајаги се буне.
 
sloboda kad bi znali istoriju znali bi zasto ne treba to da urade.a problem kosova i metohije je politicki problem,a u politici nema mesta za srce i emocije i nikada se problemi ne resavaju kad je covek pun emocija.mada mislim da je to malo prenaduvano i lazni patriotizam.i makedonija je sveta srpska zemlja kao i crna gora pa niko ne govori makedonija je srce srbije i ako je u makedoniji krunisan jedini srpski car i skoplje tada bilo prestonica srbije,a danas u toj makedoniji siptarski teroristi haraju.
 
Далмација је пре другог светског рата била већински Српска. Током другог светског рата, су хрвати са подршком ватикана покатоличили Србе које нису побили.

Ја лично никад се не би одрекао православља. Али не шкоди да поставим тему. Религија и политика су повезани. Официјално, нас кобајаги као води православна власт. А немају везе са православљем. Запад би вероватно имао сасвим другачији приступ према Србима да смо католици. Али да ли би сте ви пристали да се покатоличите?

ovako,dalmacija je znaci bila do '41 em pravoslavna em "srpska",dobro ajd da se slozimo s time.

pa su dosli Hrvati odnekud,samo dragi bog zna odakle vec,i to njih desetorica,stef,stipe,jure,jozo i ekipa,plus-minus.
i onda su pobili njih desetorica Hrvata nekih 500-700tisuca "srba"-pravoslavaca,vrijedni momci u pm.

a koje nisu pobili i genocidisali njih su abrakadabra,
preko noci em po-katolcili em po-Hrvatili.

e,sad dolazi pitanje!

sto se tih milijun do 4milijuna(minimalac!) po-katolcenih "srba" nije
poslije '45 vratilo pradjedovskoj pravoslavnoj veri??


nije valjda da su za samo 4godine
zaboravili da su bili "srbi"!!!


molim lipo,samo duhovite odgovore.
 
Далмација је пре другог светског рата била већински Српска. Током другог светског рата, су хрвати са подршком ватикана покатоличили Србе које нису побили.

Ја лично никад се не би одрекао православља. Али не шкоди да поставим тему. Религија и политика су повезани. Официјално, нас кобајаги као води православна власт. А немају везе са православљем. Запад би вероватно имао сасвим другачији приступ према Србима да смо католици. Али да ли би сте ви пристали да се покатоличите?


Ti imaš sigurno 15 -16 godina kad ovo možeš izvaliti. Ljudi koji su da spase glavu od ustaša prihvatili katoličanstvo opet su se vratili pravoslavlju jer se vjera ne mijenja preko noći.
 
ja rastafaraj..ejj bre 21 vek,a ovde se neki lozhe na religiju....da vas pitam sve vas verujuce jel vam nije chudno shto se bog ne javlja toliko vremena? mislim da se izjasni jel' katolik il' je pravoslavac..il' muhamedanac...

markane,pusti nas malo,sta bi mi jedni bez drugih i nashih nadyebavanja ???:mrgreen:


i,slazem se,NEMA BOGA,ili je isti davno odyeba i Hrvate i Srbe,tu nema dileme.
 
А па Хрватима се приказује Госпа из међуножја, колико сам ја чуо. Пардон, Међугорја.



yebiga,mi se prvi sjetili,i kako se da lipo vidit,vishe nego
pristojno i zaradili na tome.


a ti ako imalo imas mozga,trk na ravnu goru i gledaj da ti se "ukaze" djeneral,pa umisto jednom u godini ravnogorski dernek,pravite ga svaki vikend.

a ti sebi osiguraj sva prava,i eto to zarade mishko.
 
Poslednja izmena:

Back
Top