Negativna energija u natalu

Lidiia

Zainteresovan član
Poruka
149
malo teze pitanje, ali me ipak zanima i mozda i postoji nekakav odgovor... dali astroloski to postoji, jer znam da postoji u stvarnom zivotu...

kako se u horoskopu vidi neka zla osoba? zavidna i od sviju nevoljena?? osoba puna neke lose karme, neke lose kemije... u smislu ono kada se ta osoba pridruzi grupi (skupini) ljudi, da se ta grupa iz tog momenta rasprsi, razbjezi, jer osjeti tu losu energiju?? kao da je djavo upetljao svoje ruke... jednostavno osoba puna gnjeva (bezrazlozno) i zla, ljubomorna na svakoga i svaciji uspjeh, spremna na svakakve lose stvari, kriminal, podmetanje nogu i ostalog, sve samo da unisti drugima zivote....

dali netko ima koju ideju?? ima li astroloski gledano i takva neka tema?? dali postoje, (opet astroloski gledano), osobe koje su rodjene sa losom karmom, zlom karmom??

sa losom karmom ne mislim osobe koje imaju los zivot, nego osobe koje su zle i drugim ljudima napakostiti...

hvala unaprijed...
 
malo teze pitanje, ali me ipak zanima i mozda i postoji nekakav odgovor... dali astroloski to postoji, jer znam da postoji u stvarnom zivotu...

kako se u horoskopu vidi neka zla osoba? zavidna i od sviju nevoljena?? osoba puna neke lose karme, neke lose kemije... u smislu ono kada se ta osoba pridruzi grupi (skupini) ljudi, da se ta grupa iz tog momenta rasprsi, razbjezi, jer osjeti tu losu energiju?? kao da je djavo upetljao svoje ruke... jednostavno osoba puna gnjeva (bezrazlozno) i zla, ljubomorna na svakoga i svaciji uspjeh, spremna na svakakve lose stvari, kriminal, podmetanje nogu i ostalog, sve samo da unisti drugima zivote....

dali netko ima koju ideju?? ima li astroloski gledano i takva neka tema?? dali postoje, (opet astroloski gledano), osobe koje su rodjene sa losom karmom, zlom karmom??

sa losom karmom ne mislim osobe koje imaju los zivot, nego osobe koje su zle i drugim ljudima napakostiti...

hvala unaprijed...

Pa to su ozlojadjeni ljudi koji su jako nezadovoljni(nesrecni)svojim zivotom i samim sobom,sa velikom prazninom u svojoj dusi(jer se ni jedna osoba ne radja kao zla).E sad,zavisi koliko takva osoba ima uticaj na natusa-tako ce se shodno tome oslikati u natusovoj karti(ili nece).A u samoj karti te osobe se moze videti kako okolina reaguje na njega/nju i zbog cega.
Inace prijatelji su predstavljeni 11.kucom,tajni neprijatelji 12,javni neprijatelji 7,itd.
 
slazem se da se ljudi ne radjaju "zli" sa takvom natalnom kartom ali da bi bilo najbolje da se postavi karta te osobe koju Lidiia dozivljava ili karakterise kao "zlu" da se vidi da li bi tu imalo nekih pokazatelja za ozlojedjenost, muku, trpljenje, usmeravanje agresije i negativne energije na druge ljude i sl...
 
Pa to su ozlojadjeni ljudi koji su jako nezadovoljni(nesrecni)svojim zivotom i samim sobom,sa velikom prazninom u svojoj dusi(jer se ni jedna osoba ne radja kao zla).E sad,zavisi koliko takva osoba ima uticaj na natusa-tako ce se shodno tome oslikati u natusovoj karti(ili nece).A u samoj karti te osobe se moze videti kako okolina reaguje na njega/nju i zbog cega.
Inace prijatelji su predstavljeni 11.kucom,tajni neprijatelji 12,javni neprijatelji 7,itd.

hvala emily2!

ovaj covjek i nije nesretan sa svojim zivotom, u tome je stvar. ima vise nego drugi! i imao je bas srecu u zivotu da sve dobije i da mu se sve posreci, a gazeci druge je sve stekao...

ali ta osoba ima i jednu jako losu energiju... jedan dobar primjer za tu osobu mi pada na pamet, osoba iz povjesti (kao dokaz da zlo ipak postoji), mislim na hitlera... za njega prica da je imao moc privlacenja (i ova je osoba imala to u mladim godinama, karizmu) i onda je to poslje se pretvorilo u zlo i ljudi su poceli da ga mrze...

ta osoba nema neke neprijatelje (ma nista vise nego svaki prosecan covjek ima), ali ima nesto zlo u sebi, nesto sto ju tjera da cini lose (ako moze dobro da se napravi i dobro da sve prodje, ta osoba gleda da napravi to lose i na krivi nacin, tj. da koristi zlo), kao da je opsjednuta... zla je od prirode, neznam kako da kazem... ne mrzi ju direktno nitko (mrznja kao aktivan osjecaj, kao suprotnost od ljubavi), svi samo gledaju da su sto dalje od te osobe, losa energija je uz nju...

znaci ne postoji nesto kao neki djavolji znak ili tako nesto? ili neki aspekt koji nosi losu karmu??

gledala sam 11 i 12 polje ove osobe, u 11. polju ima saturna u strelcu, a 12. polje posve prazno (u jarcu). mislim da ga mozda losim cini asc. jarac, jer sam cula da se za jarca kaze djavolji znak, ali ne mislim da je to dovoljan dokaz za bilo sto... gledala sam i 10.polje (kao za javnost) a ono prazno u skorpiji, vladar ode u 7.polje.... nista, ama bas nista... ??

da dodam da je prema svojoj familiji stvarno jos najgori, unistava svoju zenu (najvise) pa i djecu... iskoristava ih na sve moguce nacine, ne gleda ih kao ljude sa potrebama i zeljama, da moze, zabranio bi im i zivot.
 
Poslednja izmena:
hvala emily2!

ovaj covjek i nije nesretan sa svojim zivotom, u tome je stvar. ima vise nego drugi! i imao je bas srecu u zivotu da sve dobije i da mu se sve posreci, a gazeci druge je sve stekao...

To sto on ima sve(materijalno)ne znaci da ne moze biti nezadovoljan ili neispunjen.

ali ta osoba ima i jednu jako losu energiju... jedan dobar primjer za tu osobu mi pada na pamet, osoba iz povjesti (kao dokaz da zlo ipak postoji), mislim na hitlera... za njega prica da je imao moc privlacenja (i ova je osoba imala to u mladim godinama, karizmu) i onda je to poslje se pretvorilo u zlo i ljudi su poceli da ga mrze...

Kao sto je Vip rekla,najbolje da postavis kartu te osobe pa da vidimo,ali licno smatram,da te osobe koje cak i poseduju mogucnost da manipulisu energijom,mogu da biraju na koji ce je nacin koristiti-za sveopste dobro,ili u licne svrhe-ako su uopste svesni tog energetskog potencijala u sebi.


ta osoba nema neke neprijatelje (ma nista vise nego svaki prosecan covjek ima), ali ima nesto zlo u sebi, nesto sto ju tjera da cini lose (ako moze dobro da se napravi i dobro da sve prodje, ta osoba gleda da napravi to lose i na krivi nacin, tj. da koristi zlo), kao da je opsjednuta... zla je od prirode, neznam kako da kazem... ne mrzi ju direktno nitko (mrznja kao aktivan osjecaj, kao suprotnost od ljubavi), svi samo gledaju da su sto dalje od te osobe, losa energija je uz nju...

znaci ne postoji nesto kao neki djavolji znak ili tako nesto? ili neki aspekt koji nosi losu karmu??

gledala sam 11 i 12 polje ove osobe, u 11. polju ima saturna u strelcu, a 12. polje posve prazno (u jarcu). mislim da ga mozda losim cini asc. jarac, jer sam cula da se za jarca kaze djavolji znak, ali ne mislim da je to dovoljan dokaz za bilo sto... gledala sam i 10.polje (kao za javnost) a ono prazno u skorpiji, vladar ode u 7.polje.... nista, ama bas nista... ??
 
Poslednja izmena:
hvala emily2!

To sto on ima sve(materijalno)ne znaci da ne moze biti nezadovoljan ili neispunjen.


Kao sto je Vip rekla,najbolje da postavis kartu te osobe pa da vidimo,ali licno smatram,da te osobe koje cak i poseduju mogucnost da manipulisu energijom,mogu da biraju na koji ce je nacin koristiti-za sveopste dobro,ili u licne svrhe-ako su uopste svesni tog energetskog potencijala u sebi.



dobro, nije sve u materijanlim stvarima pa zato i nisam samo na to mislila, nego hocu reci da je uvjek imao nesto najvrijednije od svih. imao je slobodu (i to koju slobodu!) i uvjek super zdravlje! imao je djevojaka u mladosti, potom se ozenio jednom lijepom, vrijednom zenom i dobio je zdravu i inteligentnu djecu. sto treba covjeku vise od toga? u poslu je imao uspjeh. ispite na fakultetu davao od laka. zena mu pisala diplomski. dobio je dobar posao (i uvjek je imao jedan jaci posao, veca i jaca pozicija, bolje placena i manje rada, uvjek je bio on bio sef). imao je vise ponuda za druzenje u mladosti (a i u starijim godinama), dok je ta charisma bila tu i onda nestade, bas kao sto si ti rekla, kao da je usmjerio energiju! ali nitko mu nije nista nikad napravio! sam je sa svojim vremenom raspolagao, to malo ljudi moze i smije!!!

e ovo mi dobro zvuci, bas pase uz opis te osobe bih rekla! mislim da je on imao mogucnost da manipulise sa energijom i da se bacio na losu stranu. jer kao sto rekoh, u mladim godinama je imao veliku charismu. privlacio je ljude, a sad svi bjeze od njega cim se pojavi, a nemora biti da im se zamjerio ili da je nesto napravio...

mozes li nesto vise o tome reci emily2?? to mi zvuci jako zanimljivo!!!!
 
Nadam se da ce Vip pogledati kartu,da nam pojasni sta bi to kod njega moglo dovesti do toga,i mene zivo zanima.
Vidim da je SO u konjukciji sa vladarem 8,pa mi bode oci i PL na vrhu 8,pa i NE0JU u skorpiji u 9,pa vladar 12.SA u 11.-nasi planovi,namere..Mozda sve to moze ukazati na to sto si opisala,ali da ja ne lupam gluposti,sacekacemo Vip da sve to pretvori u reci..:whistling:
 
Meni treba malo vremena da osmotrim kartu sa tim pitanjima koje ste potegle..
@Lidiia, ima li sanse da mi na pp poaljes tacne podatke, nekad ova karta ovako nacinjena bude sa pomerenim podznakom, odgovara mi ona druga tog oblika sa Extended chart gde odaberes da ti upise i fiksne zvezde.gde imaju stepenovi u karti .ili mi posalji nju ako znas na sta mislim...
 
Nadam se da ce Vip pogledati kartu,da nam pojasni sta bi to kod njega moglo dovesti do toga,i mene zivo zanima.
Vidim da je SO u konjukciji sa vladarem 8,pa mi bode oci i PL na vrhu 8,pa i NE0JU u skorpiji u 9,pa vladar 12.SA u 11.-nasi planovi,namere..Mozda sve to moze ukazati na to sto si opisala,ali da ja ne lupam gluposti,sacekacemo Vip da sve to pretvori u reci..:whistling:

vidi ovako, mislim da mu je vreme plutona u skorpiji i plutona na saturnu i uopste ovo na pocetku jarca aktiviralo neke "losije" stvari s obzirom kako mu je po Lidiiinoj prici islo ranije ekstra dobro. Pre toga Neptun u Jarcu je mogao da nacne neke krize ali ovaj Neptun u Vodoliji opozicija Uran mu ne odgovara.. Saturn u 11 ukazuje na mnogo malo prijatelja pravih, poznanika moze da bude dosta ali onih koji ga zaista znaju, tesko da ih ima puno jer i kvadrat sa Venerom to nije dozvoljavao.odnos sa njima mu je bio blago "povrsan" jer je jednu sliku prezentovao za njih, drugu za kucu, trcu za javnost...Da su mu u nekim periodima isle stvari na ruku, jesu i da je mogao da radi svasta a da to ne znaju ni njegovi bliznji sa tim Neptun-Jupiterom, moguce je, mislim da to ni mi ne mozemo da znamo, ali da je sklon muvanju, muljanju, nepropisnim ili nezakonitim akcijama i reakcijama..moguce je..normalno sve do odredjenih godina.Neptun na pocetku Vodolije mu je svakako pomrsio konce..Juzni cvor u 3 polju, komunikacija sa bliznjima, svakodnevnim okruzenjem mu i ne ide od ruke i nije ni shvacen ni iskreno prihvacen ako to mozemo tu da kazemo..Koliko je rizican..pa sujetan jeste i eksplozivan i iskljuciv zna da bude, navalentan i borben takodje sa Uran trigon saturn ali i svestan sa Plutonom da deluje na druge i da rade ono sto on ocekuje od njih, u njegovu korist (pluton na vrhu 8 sa sekstilom Neptuna i Jupitera koji znaju itekako da preteraju). E, sad, da je usmeren na sebe sa saturnom vladarem asc u Strelcu i sa Pluton kvadrat Mars-Mesec..moguce je lako jer je njega uvek vukao impuls i sopstvene potrebe..No, ne mogu reci na osnovu svega ovoga kako gazi po ljudima - bas gazi i kako je u svemu neposten..on je iskoriscavao sve ono sto mu je trebalo, sto je mogao, sto mu se nudilo ili sto mu je bilo cef..jednostavno nije se ustrucavao...To sto je imao zenu koja pise za njega, druge koje je iskoriscavao..to ne moze da mi bude merilo da on ne valja jer je njemu jednostavno bilo dato da "uzima" i on je covek uzimao..sto ti, Lidiia, ja ili neko drugi ne bi mogao tako, to je problem nama sa nasim planetama, shvatanjima i iskustvima, vremenom u kom zivimo, ali osuditi coveka sto je usmeren na sebe i svoju sopstvenu korist i sto je to radio..to ne mozemo..mozemo samo da prosudimo sta je doprinelo tome ali da mu sudimo ne mozemo i nemamo preavo..Da li je povredjivao ljude..i da jeste ,pa i zlocinci su ljudi ,a pri tome nemojte misliti da branim ni Hitlera ni ovu osobu..E, sad je u pitanju zaista, koliko drugi mogu da se izuzmu iz sebe samih i da ocene ima li covek zaista negativnih sklonosti, energija i tokova u sebi ili stvaraju neki opsti stav o njemu - naglasavam, iz svoje perspektive...Nekom on ovakav, uklopljen u drugi natal, moze da bude zaista idealan, a nekom da bude najgori krvnik..znaci nije na nama da sudimo...Treba da vidimo, sem onoga sto sam naglasila, po pitanju perioda i nekih godina kada su mu saturn,Uran i Neptun,Pluton, kao spore planete i vazne njemu pravile izazovne aspekte prema Pluton kvadrat Mars Mesec i Saturn kvadrat Venera, pa Sunce kao i kad su pravile kvadrate sa Neptun-Jupiterom koji su skloni preterivanju u ovom obliku sa inkonjukcijom prema Mesecu i Marsu...
Savet moj je..kad radite horoskop, morate da zaboravite na sebe, svoje stavove i misljenje, opredeljenja, zelje i potrebe, da cista srca pogledate coveka cije je horoskop njegov pogled na svet i njegovo vidjenje i njegov zivot i da vidite sta radi i kako radi sam sa sobom i svetom oko sebe, bez ikakve osude..sta da ima pokazatelje homoseksualnosti..on bi to i bio i postovao svoje energije koje nosi, nije na meni ni na nama da to osudjujemo, nego da prosudimo da je tako..znaci, zlo je malo tesko definisati pa da kazemo ima pokazatelje zla, i ako uzmemo Hitlera hocemo li bas naci pokazatelje zla..nekako drugacije treba da pristupimo sta tu u stvari trazimo da vidimo u horosopu, bez da ocenjujemo da li je to ispravno ili nije...Ako su prema njemu ljudi zavidni sto je njemu imao neko da na tacni sve pruzi ili je dobio posao koji je ekstra placen a nista nije morao da radi, to nije pokazatelj njegove negativne energije, ne gleda se zlo u tome..to sto ga ne prihvataju a sto se cinilo da su ga ranije prihvatali, ni to nije merilo, ja tvrdim da mozda ima samo jednog ili dva muskarca sa kojim moze da kaze da je prijatelj, sve ostalo je bila maska ili onako njemu "uz put"..hajde da Lidiia malo osmisli sta to "zlo " treba da trazimo, sta je to sto ljudi osecaju kod njega i definisu kao zlo a da to nije u ovome sto smo rekli, hajde da nesto konkretizujemo malo, ovako sumnjam da smo na pravom putu..iskreno..
Ako mene pitate, ovaj Neptun u njegovom 1 polju, pocevsi od kvadrata prema Suncu pa posebno kvadrat Neptun Jupiter i sada na Hironu a dolazi na kvadrat Mesec Mars ne moze da mu bude dobro i taj covek ima psiholoskih problema, sa sobom, u porodici i nije ni malo tako "srecan i zadovoljan" kao sto se misli ili vidi..Tajne koje krije su njegove i mi to ne vidimo a on ima problema..a nije ni on trazio kartu da bih mogla, odn. imala pravo o tome da komentarisem, jel da?
 
I kao sto rekoh vec..koska je bacena a komentara nema...hajde drugarice astroloske da vidimo sta to u stvari treba da nadjemo u nekoj karti gde bi mogli da komentarisemo kako osoba ima negativnu energiju koju prenosi na druge pa ljudi intuitivno beze..i ovaj primer, u tom kontekstu, kad sam ga malo cacnula, nesto mi ne lici na to vec na neki drugi sticaj okolnosti koji se coveku desavao...
 
e evo i karta sa stepenima, nadam se da odgovara, ima i fiksne zvjezde...

Vip, pitala si sto to ja definiram kao zlo... pa recimo, ovaj covjek je spreman na intrige (bezpotrebne), napr. kada cuje da si je neki od njegovih poznanaca (koji mu stvarno nista nije napravio!) sebi nasao novi posao, on zove njegovog poslodavaoca i sve mu lose o njemu isprica. e ovo je za mene zlo i nesto sto ne mogu da razumem. odakle potice to zlo? zasto? a covjek mu se stvarno ne mora zamjeriti, njega samo neka ljubomora uhvati sto netko mozda moze bolje nego on (ali bez da ta osoba direktno njega osteti, covjek samo ide trbuhom za kruhom) i vec krene sa zlim planovima.

ah da, zaboravih da navedem, cak je jedno vreme bio neka vrsta i medijske poznate licnosti, gdje se to vidi ovde??

rekla si poznanaca puno, prijatelja pravih malo. to bih rekla da je tocno. ali je uvjek imao ponude za velika druzenja, uvjek se vrtio u visokim krugovima! barem sve dok je bilo te charisme...

sto se tice familije, rekla bih da on nije zadovoljan sa njima, ali ne zato sto su oni losi (jer su stvarno u redu) nego zato sto on ocekuje nesto sto ne postoji. a stvarno ima vise nego drugi! previse se oslanja na njih, oni moraju da rade za njega...

i ovo sa psiholoskim problemima je isto veoma moguce, jer ga ljudi stvarno izbjegavaju. bjeze od njega. cudna neka energija oko njega.


[img=http://img406.imageshack.us/img406/652/1234gr5.th.gif]
 
Poslednja izmena:
Vip je dala odgovor i ja se izvinjavam ako ponavljam nesto, jer nisam trenutno iscitala. Ako kontriram... pa... znate mene :whistling:
kako se u horoskopu vidi neka zla osoba? zavidna i od sviju nevoljena?? osoba puna neke lose karme, neke lose kemije... u smislu ono kada se ta osoba pridruzi grupi (skupini) ljudi, da se ta grupa iz tog momenta rasprsi, razbjezi, jer osjeti tu losu energiju?? dali postoje, (opet astroloski gledano), osobe koje su rodjene sa losom karmom, zlom karmom??
Postavila si mnogo pitanja, tako da cu pokusati na primeru da odgovorim. Sustina je nerazumevanje pojmova zao i los covek. Nije isto biti sustinski zao (ugrozeno sunce od mars/pl najcesce, vladar asc-a u padu/izgonu, mesec u izgonu carnut od bilo koje teze/agresivnije planete -dakle ovo su SAMO predispozicije, tj NEKE OD) i biti vidjen u ocima drugih kao takav. Da li postoji losa/teska karma ooooo da!!! Ali daj da ne ulazimo u to i ljudi sa mnogo rx planeta, prepunom 12om, saturnom koji muci ostatak charta mogu da budu ne samo divni i dobri nego jaki i stabilni duhovni vodje.
Ono sto se kroz tvoja pitanja provlaci je ono sto sam boldovala a to nije ni sunce ni vladar asc-a nego apsolutno i JEDINO MC. MC je pored karijere ono kako nas drugi opazaju, ne ono sto mi u sustini jesno nego ono sto spoljni svet vidi. Ovom coveku je MC u skorpiji, tako da su vladari desete mars i jupiter.
Mars je u blizancu (a prirodni je vladar trece) tako da bih ocekivala da je on svadljiv covek ili verbalno agresivniji. Pored meseca -u ocima javnosti, sto je podrzano time da je mars u derivatnoj sedmoj. I u javnosti i u odnosu sa drugima on je svadjalacka i na jeziku ostra osoba... onako skorpionski pa to znaci intrige, laz, cinkarenje, sarkazam, cinizam... prosto ono sto ljudi ne vole. Pluton kvadrat mars/mesec -transformacija tog stava u toku zivota... na dobro ili lose mozemo pratiti jupiterom koji je naredni vladar 10te kuce, tj ako posmatramo progresivni MC ono u sta ce njegov public image da se pretvori u kasnijim godinama. Tu situacija nije uopste bolja iz dva razloga -jupi je u skorpiji, dakle opet se vracamo na marsa kao dispozitora i vec prethodnu pricu, ali i u uskoj konjunkciji sa neptunom => javnost njega POGRESNO vidi, to je lazna slika, obmana... ali na zalost to je energija koju on nosi a ne produkuje. Sve ovo je u derivatnoj 12oj pa on ne vlada time.

Cetvrta kuca je kraj zivota, vladar venera je u tamnoj osmoj, derivatnoj petoj i pod kvadratom saturna koji je on sam => ocekivala bih da ga deca zbog neke price o nasledju u potpunosti napuste na kraju njegovog zivota :thumbdown:
 
Vip je dala odgovor i ja se izvinjavam ako ponavljam nesto, jer nisam trenutno iscitala. Ako kontriram... pa... znate mene :whistling:

Postavila si mnogo pitanja, tako da cu pokusati na primeru da odgovorim. Sustina je nerazumevanje pojmova zao i los covek. Nije isto biti sustinski zao (ugrozeno sunce od mars/pl najcesce, vladar asc-a u padu/izgonu, mesec u izgonu carnut od bilo koje teze/agresivnije planete -dakle ovo su SAMO predispozicije, tj NEKE OD) i biti vidjen u ocima drugih kao takav. Da li postoji losa/teska karma ooooo da!!! Ali daj da ne ulazimo u to i ljudi sa mnogo rx planeta, prepunom 12om, saturnom koji muci ostatak charta mogu da budu ne samo divni i dobri nego jaki i stabilni duhovni vodje.
Ono sto se kroz tvoja pitanja provlaci je ono sto sam boldovala a to nije ni sunce ni vladar asc-a nego apsolutno i JEDINO MC. MC je pored karijere ono kako nas drugi opazaju, ne ono sto mi u sustini jesno nego ono sto spoljni svet vidi. Ovom coveku je MC u skorpiji, tako da su vladari desete mars i jupiter.
Mars je u blizancu (a prirodni je vladar trece) tako da bih ocekivala da je on svadljiv covek ili verbalno agresivniji. Pored meseca -u ocima javnosti, sto je podrzano time da je mars u derivatnoj sedmoj. I u javnosti i u odnosu sa drugima on je svadjalacka i na jeziku ostra osoba... onako skorpionski pa to znaci intrige, laz, cinkarenje, sarkazam, cinizam... prosto ono sto ljudi ne vole. Pluton kvadrat mars/mesec -transformacija tog stava u toku zivota... na dobro ili lose mozemo pratiti jupiterom koji je naredni vladar 10te kuce, tj ako posmatramo progresivni MC ono u sta ce njegov public image da se pretvori u kasnijim godinama. Tu situacija nije uopste bolja iz dva razloga -jupi je u skorpiji, dakle opet se vracamo na marsa kao dispozitora i vec prethodnu pricu, ali i u uskoj konjunkciji sa neptunom => javnost njega POGRESNO vidi, to je lazna slika, obmana... ali na zalost to je energija koju on nosi a ne produkuje. Sve ovo je u derivatnoj 12oj pa on ne vlada time.

Cetvrta kuca je kraj zivota, vladar venera je u tamnoj osmoj, derivatnoj petoj i pod kvadratom saturna koji je on sam => ocekivala bih da ga deca zbog neke price o nasledju u potpunosti napuste na kraju njegovog zivota :thumbdown:

hvala webhanuma!
e bas tako je, veoma je verbalno agresivan, svadljiv! i cinican i tezak, to ljude odbija! ostalo je jos samo jedno otvoreno, to je stvarno to kada se pojavi negdje, bez da nesto kaze da ljudi bjeze od njega (ne moraju ga poznavati, i ne smrdi, barem mislim ;))... to jos nisam nigdje videla! zastrasujuce!
da, mislim da on puno toga krije i laznu sliku predstavlja svima.
zar vladari 4,5,7. polja, kada se nadju u 8. polju ne moze i da znaci da ti ljudi odlaze, tj. umiru prije vlasnika charta??
 
Jeste asc ali je MC podjednako vazan cak i vise aspekti prema mc-u vcesto bolje opisu cak i sam izgled osobe bolje i preciznije nego prema asc

ja bih se samo nadovezala, ASC je ono sto smo mi spolja, kako izgledamo, kako dozivljavamo svet oko nas, nas nastup u prvom momentu i ono sto se pokazuje lakse nego polozaj Sunca, odn znak (cesto licimo na Asc i cesto ga drugi koji se bave astrologijom vise mogu prepoznati, pre nego polozaj znaka odn sunca jer je to nasa sustina i nase karakterne osobine), takodje je Asc i nase fizicko telo...sa njim mi krecemo u dozivljaj sveta oko nas odn. naseg pogleda koji je u stvari horoskop, nasa natalna karta...ako je neko Ovan u podznaku , 10 polje bi mu palo na primer u Jarca...a na primer je Rak u znaku...pogledajte razliku..MC je Ono kako nas drugi dozivljavaju, kako izgledamo i kako se "nosimo u javnosti", u masi ljudi i okruzenju...Ono sto osoba zaista jeste je Rak u znaku i Ovan u podznaku kombinovano sa polozajem Marsa i Meseca i takodje njihovih dispozitora i aspekata..ali ako je ta osoba rodjena 1993..i neke godne jos, u Jarcu se nalazio Neptun..Pa takva osoba u javnosti Uvek bude pogresno dozivljena, odn. drugima deluje uvek nepoznata, nejasna, uobrazena ili se o njoj ispredaju price i pricice, ogovaranja i onda kada za to nije dala povoda..Osobe koje imaju Neptun u 10 polju odn. takodje na MC dozive kao da su "jedini na svetu i da svi drugi vode neku Brigu o njima", dobronamernu ili zlonamernu , nebitno..Takodje i same imaju potrebu da se predstave u rezervisanijem i otresitijem svetlu nego sto to jesu i da im je, na primer, bas sa tim Neptunom stalo da drugi ne vide koliko su osetljivi i ranjivi, pa imaju odbrambeni stav, koji drugi (sa tim MC), pogresno tumace....
Primer je nasumicno odabran, ali sam samo htela da ukazem da ono sto osoba zaista jeste sa svojim znakom i podznakom koji cini celinu, ne mora da znaci da ce je i MC odn drugi okarakterisati na pravi nacin i zaista videti ono sto ona jeste..
 
Ako sam dobro razumela(a cini mi se da nisam nista :dash:)-MC je ono kako nas drugi vide i dozivljavaju a ASC ono sto mi u sustini zaista jesmo?:dontunderstand:

da, duso, tako je, samo nekada nas drugi vide realno , a nekada nerealno. U svakom slucaju je MC nasa "prezentacija" ako se nadjemo u "javnosti"..kad smo izlozeni masi ljudi, vecoj grui, kao sto je u karijeri, zivotu u globalu, javnom zivotu i sl
 
Zato ja ustvari i imam problema u javnosti meni je MC u ribama, a neptun je u 6 kuci, To ce mi doneti pogresne predstave ljudi o meni na poslu (jos studiram:rumenko:), a i mesec mi je ugrozen. Koliko sam se kao mala nadala da cu napraviti karijeru, posle mi je postalo jasno da od toga nema nista:cry:.
 
Jako opsirno i lepo tumacenje........Ja imam neptuna na MC-u

onda ti se sigurno bar nesto desilo (ne znam ti ni horoskop ni godiste) od onoga sto sam kao okvirno i grubo navela..ima svakako odraz i ceo horoskop i aspekti koje sklapa taj Neptun, ali kao po pravilu, takve osobe budu pogresno tumacene "od prvke" od drugih i stalno se nesto prica o njima tako da same ne znaju da li se to svet vrti oko njih i zasto drugi vode brigu o njima a ne gledaju svoje "dvoriste"...kao da nose neku harizmu ali ne onako jaku Plutonovsku , nego neku nenametljivu i ja bih je nazvala "lepljivu"...
 
Ako sam dobro razumela(a cini mi se da nisam nista :dash:)-MC je ono kako nas drugi vide i dozivljavaju a ASC ono sto mi u sustini zaista jesmo?:dontunderstand:

ja bih se samo nadovezala, ASC je ono sto smo mi spolja, kako izgledamo, kako dozivljavamo svet oko nas, nas nastup u prvom momentu

Malo sam zbunjena :rumenko: Do sada sam uvek mislila da je 1.kuća ono kako nas ljudi vide i doživljavaju. Shvatila sam ovo što ste rekli za MC. Međutim, interesuje me ovo što sam gore u citatu podvukla, da li to znači da je Asc prvi utisak koji ostavljamo, da on ima uticaja na to kako nas ljudi doživljavaju po prvi put, ne samo fizički, već kao osobu?
Odnosno, da li može da se kaže da su Asc i 1.kuća prvi utisak koji ostavljamo na ljude, a MC ono kako nas ljudi, kad nas kasnije upoznaju, vide?
Ili je baš striktno onako kako je emily napisala - Asc je ono što jesmo, a MC ono kako nas vide?
Nadam se da nisam zakomplikovala pitanje?! :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top