inspektor za zaštitu životne sredine

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Moram da ispričam šta nam se juče desilo.
Došao tip, uredno se legitimisao (neki inspektor za zaštitu životne sredine) da pogleda koliko pasa imamo u kakvim ih uslovima čuvamo i sl. Prišao je boksevima kućicama sve fotografiso, a pošto naš rođak u dnu dvorišta ima golubarnik(čiji, mislim golubarski fanovi nismo uopšte, ali to je već druga priča)pa je i to gledao fotografisao, čak proveravao da li svaki golub ima na nozi ona prste, gledao Bajinu i Doninu zdravstvenu knjižicu, i napisaodve strane zapisnik, vrlo afirmativan kao uslovi su idealni (čak je kao pšosebno gledao i isticao odsustvo fekalnih zagađenja po dvorištu, ko da bi mi živeli u tome) pohvalio. Ostavio zapisnik i otišao. Kao to je redovna kontrola i da se svašta viđa, a onda ja tu puknem. Koj moj, što bi se reklo, ti to radiš ako nema dalje akcije da takvim ljudima kod kojih su psi u nehigijenskim uslovima na lancu nikad puštani češljani i voljeni oduzmeš pse ili druge životinje i pravac u zatvor. Još kad bi moglo u istim takvim uslovima bilo bi najbolje pa da na svojoj koži osete. Na moje pitanje koliko pasa sme da se drži u kući on kaže (čini mi se da sam ovde na forumu nalazila drugačija mišljenja) za sada koliko hoćeš, a da nov zakon koji kao tek treba da se usvoji kaže da će moći SAMO JEDAN PAS tj da ako ima više (makar bili i štenci koje kuja ošteni) mora da bude registrovan kao odgajivačnica. Jeeebote, postaću odgajivač. Samo da smislim neko bombasto ime sa nekim Van Der ili OF ili kako već a ne prozaično kao što su Dona i Baja (moram da priznam da mi se Baja zove zvanično, lele i kuku kakav blam Robi). Strašno.
Da li i u vašim gradovima ima takvih kontrola jer ovo nije ni po kakvoj prijavi , i sam insperktor kaže, a i videla sam da se zazrta u svako dvorište i gleda.
 
Kod mene na vrata jos niko nije dolazio,na njegovu veliku srecu jer bi ga jos pri ulasku u zgradu napujdali protiv mene i mojih "divljih zveri".

Meni se svidja takva akcija,a za taj novi zakon sam cula. A cula sam i da u nekim zemljama pas mora da ti bude sterilisan inace moras da imas registrovanu odgaivacnicu. Mene u principu boli uvo,ja cu se i tako registrovati kao odgaivac,samo da skupim pisljivih 10 000din.
 
ja bih ti preporucila zaista najiskrenije da pozoves inspekciju ili bolje idi licno i samo kulturno i fino pitaj kada je zadnji put nekiinspektor kontrolisao to i to bez prijave a kada sa prijavom i gde..nemoj unapored da kazes ko si ti.
mozda je neki "frik" dosao a da nije inspekcija..jer je meni to cudno ,jako cudno..
ili je neko prijavio ali zamolio i potplatio da ne kazu ko je prijavio..
nema druge
ja nikad nisam cula za ovo.
da zaista tako rade ne bi imali onoliko jadnih vezani pasa koji zive u svom izmetu!
 
kod mene je dolazio inspektor samo zato sto Aska uvek laje kad neko prolazi(sad je pokusavamo navesti da prestane)pa je neka komsinica zvala inspekciju i rekla kako se njen sin plasi Aske itd...a gledao sam kroz spijunku kad prolazi taj klinac i video sam da on namerno pocne da proziva Asku i da je nervira da bi lajala i onda sam izasao i sve po spisku mu opsovo i njemu u njegovoj majci a ona se stalno nesto zali na Asku a svi drugi u zgradi i oko zgrade obozavaju samo ona nesto stalno gundja...
 
ja bih ti preporucila zaista najiskrenije da pozoves inspekciju ili bolje idi licno i samo kulturno i fino pitaj kada je zadnji put nekiinspektor kontrolisao to i to bez prijave a kada sa prijavom i gde..nemoj unapored da kazes ko si ti.
mozda je neki "frik" dosao a da nije inspekcija..jer je meni to cudno ,jako cudno..
ili je neko prijavio ali zamolio i potplatio da ne kazu ko je prijavio..nema druge
ja nikad nisam cula za ovo.
da zaista tako rade ne bi imali onoliko jadnih vezani pasa koji zive u svom izmetu!

I meni jako liči na to. Moje komšije imaju rota koji je kao mali bio pravi plišani meca (mada se zove Dambo :lol:) ali je, čim je malo porastao, prva komšinica poslala veterinarsku inspekciju, kao ne sme da prođe ulicom od njega (a on je tad stvarno bio umiljat kao mače) i tap! Pravi box i zatvaraj ga preko dana! Sad uveče niko ne sme da prođe pored njihove kapije jer je Dambo u međuvremenu postao totalno asocijalan pas.

Zabavni, ima sad jeftinih kamera i tih stvari, snimi klinca pa podnesi kontraprijavu za zlostavljanje životinja (i to je vid zlostavljanja).

Koliko je meni poznato, po zakonu, ovom važećem, a i onom na kom smo radili u Orki dok sam tamo volontirala, dozvoljena su dva i štenci do 4 meseca, sve preko mora da se registruje kao odgajivačnica ili azil. Ili podnosiš zahtev nadležnim inspekcijama (ti ekolozi, veterinarska, sanitarna...) da ti odobre bez registracije ako ti uslovi dozvoljavaju ali to su bila samo neka razmatranja... U Sloveniji si dužan da psa/kuju/mačku sterilišeš ili sklanjaš da se ne pari. A taj "azil" za jednog NO, jednu čivavu i jednog bretonca (lupam, prvi su mi pali na pamet) mi je malo bzvz a da registruješ odgajivačnicu a imaš pse različitih rasa ili kao Donamileva, majku i sina što niko normalan ne bio pario, to je opet glupo. Mislim da su i u novom predlogu Zakona 2 psa ili mačke i leglo do 4 meseca. Baš ću da pogledam na sajtu Skupštine.
 
ja bih ti preporucila zaista najiskrenije da pozoves inspekciju ili bolje idi licno i samo kulturno i fino pitaj kada je zadnji put nekiinspektor kontrolisao to i to bez prijave a kada sa prijavom i gde..nemoj unapored da kazes ko si ti.
mozda je neki "frik" dosao a da nije inspekcija..jer je meni to cudno ,jako cudno..
ili je neko prijavio ali zamolio i potplatio da ne kazu ko je prijavio..
nema druge
ja nikad nisam cula za ovo.
da zaista tako rade ne bi imali onoliko jadnih vezani pasa koji zive u svom izmetu!

ma lik je stvarno inspektor,:dash: pošto se u to vreme kod nas zatekao i naš prijatelj veterinar tako da mi je pričao da je skoro bio i u vet. stanici i u sred najveće gužve (čak je i neka operacija bila) on prebrojavao krupan i sitan inventar, tražio da vidi kako se odlaže medicinski otpad i sl. da potpisuju zapisnik sa onakvim krvavim rukama i sl. Pitala sam ja da li nas je neko prijavio pa je zato došao on tvrdi da ne nego da je to redovno, da je pre dva meseca bio (a to je tačno ) kod naših komšija koji imaju odgajivačnicu CC i PDCanario (Onaj što je hendlovao Baju), a da tada mi nismo bili kući (što je takođe tačno) pa da sad. Mada izgleda da voli drukanje jer kada sam ga pitala šta sa onima što čuvaju kokoške i svinje na periferiji (a bogami i bliže centru, jer kad se jednom Dona iz svojih pobeguljskih pohoda (Dona zvana Zone Pobegulja) vratila nosila je sveže udavljenu kokoš koju mi je ponosno pokazala :ok:stavivši je pred prag kuće i legavši pored,:bye: tip je odmah pitao ko i gde našta sam ja odgovorila nešto neodređeno.:whistling: (ma pravi patriota, ni pred Gestapom se ne bi gore držala). Mada nikad neznaš. Možda se i neko žalio. :dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Ljudi,tema je skroz ok.,ali pozadina priče može biti i krajnje zabrinjavajuća....
Naime,nemojte misliti da sam fobična,ili paranoik,ali meni su se pre desetak godina na vratima pojavila dva muškarca, predstavili se kao policajci u civilu i raspitivali se o mojim roditeljima i našoj vikendici. Čak sam ih pustila u stan i dozvolila im da telefoniraju nekome ko im se nije javljao. Ništa loše mi nije padalo na pamet,ali mome ocu koj je čuo priču kad se vratio sa placa jeste. Zvao je sve stanice i proveravao jesu li koga slali na našu adresu,i na kraju je došao i pravi inspektor da me ispita o njima. Ispostavilo se da su bili kriminalci i da je prava srećašto se sve završilo dobro. Pošto mi i ova situacija deluje sumnjivo,skrećem vam pažnju da budete vrlo oprezni,pa čitate novine valjda...opreza nikad previše! Ko zna da li je i taj bio onaj za koga se izdavao,ili je ispitivao teren. A kao komentar na temu,slažem se sa donamilevom. Svakako bi ljude u vlasti trebalo pritisnuti,da od gomile novca koj trpaju u svoje džepove odvoje i neku crkavicu za policiju za životinje. Mnogo je umobolnika koji se na njima iživljavaju,lično ih na žalost poznajem nekoliko,a oni su podjednako opasni i za ljude. Podržaću svaku inicijativu u tom pravcu. Nadam se da neko od vas ima vremena i moćnih prijatelja da izguramo ovu stvar do kraja. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ma možda je prijavio taj čiju je kokošku Dona maznula. Komšije su ovde u Srbiji dno dna. Znam za jedan slučaj da su majka i ćerka morale navrat-nanos da kupuju neku ruinu od kuće i da ograđuju dvorište zbog komšija iz ulaza koje su provocirale njihove Andu i Zoi svaki put kad prođu stepeništem pa ih onda maltretirali...
 
pa nek je gadja ko im je kri kad svi vlasnici cute ko zaliveni.niko nece nista da prijavi..a manijaci rade sta im se prohte..
veruj mi ne da bih ga ja prebila nego bi mi cela porodica sisla dole i kamenovala bi ga.ko je bre on da baca nesto na moju terasu..

AMEN TO THAT! Kad su klinci iz kraja provalili zašto im ljubimac šepa stalno na različitu nogu, zlotvorima je stradalo cveće na terasi pošto žive na prvom spratu. A još su se gadovi smejali meni što istraumirano štene jurim po livadici sa brufenom u ruci... Muškatle platile ceh!
 
kad smo kod provociranja...moja komshinica ima zenkicu lhasa apso.....kada ona bleji na terasi jedan komshija baca kamenchice na terasu i plasi je i ova mala je toliko jadna istraumirana.... kakav debil...

neku kerusu ispred moje zgrade covek neki gadjao koskom i pogodio je u oko umalo nije izbio! posle smo otisli kod njega.....a on je rekao kao kako je samo hteo da joj da da jede...a uvek maltretira kerove...
 
Sad tek videh temu...
Htela sam da vam napisem da nikako ne pustate sumnjive ljude u kucu, a ako imaju legitimaciju zapisite ime, prezime i sve sto se moze naci na toj kartici. Mi ne mozemo da znamo kako izgleda njihova legitimacija sto znaci da mogu da napisu sta hoce. Onda doticnoj osobi prvo zatrazite broj telefona firme u kojoj radi preko kojeg mozete da proverite da li je zaista zaposlen tamo. Tek kad vam potvrde to pustite ga u stan/kucu.
Meni citava ta prica o inspekciji deluje prilicno klimavo.
Inace mene je na ulici zaustavila pre par meseci neka zena koja mi je rekla kako onda radi u inspekciji (nije rekla kojoj) i da pas mora da mi bude vezan inace moram da platim kaznu. Ja sam samo rekla "da,da" i produzila dalje bez vezivanja Tedija. Posle mi je tetka rekla da ako me opet presretne da joj trazim legitimaciju i nikako da joj ne dajem nikakve pare dok ne proverim da li zaista radi kao inspektor. Posle toga je vise nisam sretala, mada sam mislila da je napadnem oko toga sto ovde nema park za pse kao ni kese i kante za pseci izmet.
 
Za sada jedini ko moze (po mom saznanju) da trazi bilo kakvu potvrdu da je pas vakcinisan i da vas u najgorem slucaju kazni je policija. Meni je isto sumljiva ta inspekcija. Kod moje mame u lokal su ulazili svakakvi prevaranti i uvek je trazila legitimaciju, a posto kad vas zaustavi policajac u saobracaju i recimo pise vam kaznu zbog nekog prekrsaja, vi imate pravo da zatrazite i zapisete broj njegove znacke, tako isto i ovo.
 
Za sada jedini ko moze (po mom saznanju) da trazi bilo kakvu potvrdu da je pas vakcinisan i da vas u najgorem slucaju kazni je policija. Meni je isto sumljiva ta inspekcija. Kod moje mame u lokal su ulazili svakakvi prevaranti i uvek je trazila legitimaciju, a posto kad vas zaustavi policajac u saobracaju i recimo pise vam kaznu zbog nekog prekrsaja, vi imate pravo da zatrazite i zapisete broj njegove znacke, tako isto i ovo.

Za nesavesne vlasnike sam drot bez inspektora ne sme, nije po zakonu. Inspektor se legitimiše, ja ih sve u KV znam pa to nije frka ali vama u BG nije lako. Mada pravi insp. retko kad idu na teren u takve akcije bez drotova, nikad se ne zna na kakvu će budalu da nalete. Kod nas, recimo, izlaze na teren insp., vet sa Veterinarskog instituta i drot čiji je to rejon.
 
proverila sam. Čovek je zaista iz inspekcije, zaredili su po celom gradu pošto im je to dodatna stimulacija na platu (koliko kuća obiđu i zapisnika naprave koje vlasnici potpišu puta koliko već dinara itd) Na bi bilo loše kada bi to zaista dalo rezultate i kada bi se loši ljudi debelo kaznili, mada sam čula (čak od ljudi koji su nesavesne komšije prijavili toj inspekciji) da su nekima koji u gradu i okolini čuvaju kokoške i svinje. odrapili baš velike kazne. I ako su.
 

Back
Top