Ugrozavanje javnog reda i mira psima

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Da li moze osoba da se optuzi zbog sledecih stvri

1. predugo drzanje zivotinja na lancu
2. drzanje zivotinja u ne higijenskim slovima
3. sto sto mu tu gde su mu psi smrdi
4. zato sto dopusta da njegovi psi svojim lavezom ne daju ljudima u okolnim kucama da spavaju
5. sirenje zaraze

Doticni je upozoren mali milion puta o svemu.
 
koliko znam nije

Jeste! Zakon o veterinarstvu tako kaže. I u okviru njega podzakonski akt koji se tiče zaštite životinja dok ne bude usvojen zakon o zaštiti životinja i Odluka o držanju životinja na teritoriji određene Opštine, onaj "vruć krompir" koji je republička vlada, još ona DOS-ovska prebacila opštinskim upravama. Zanemarivanje, držanje u nehigijenskim uslovima... se smatraju vidovima zlostavljanja a psi koji laju i tako uznemiravaju i ometaju komšije su krivica vlasnika koji samim tim može biti kažnjen. Aco, probaj da kontaktiraš Micu (Micaigoxi), ona je u kontaktu sa nekim advokatom koji je upoznat sa trenutno važećim propisima, ili stupi u kontakt sa Orkom, oni imaju jaku pravnu službu.
 
Da li moze osoba da se optuzi zbog sledecih stvri

1. predugo drzanje zivotinja na lancu
2. drzanje zivotinja u ne higijenskim slovima
3. sto sto mu tu gde su mu psi smrdi
4. zato sto dopusta da njegovi psi svojim lavezom ne daju ljudima u okolnim kucama da spavaju
5. sirenje zaraze

Doticni je upozoren mali milion puta o svemu.

Jeli ti mozda ziwish na Zwezdari?
Ja imam, mislim nemam, mislim...
Ono chowek ima par welikih pasa, nikada ih ne sheta, niti kupa, ali oni samo laju kada neko prolazi...
Smrde ko... U zolowkom wrtu pa 4 puta gore..
Strashno, ali istinito...
Pozz:bye:
 
U sustini mogao bi da odgovara ali posto smo SRBIJA ne, pogotovo ako si neko prigracko naselje. E sad moze ovako:

1. predugo drzanje zivotinja na lancu NE
2. drzanje zivotinja u ne higijenskim slovima MOZDA (ali SRBIJA pa nista)
3. sto sto mu tu gde su mu psi smrdi NE
4. zato sto dopusta da njegovi psi svojim lavezom ne daju ljudima u okolnim kucama da spavaju spada u uznemiravalje mira ali ako su to non stop radili to jest duzi period NE
5. sirenje zaraze MOZES

E sad da si napolju za svaku stavku bi ga mogao prijaviti. Cuti dobro ti je ja sam u petrovaradinu 3 km od centra Novog Sada a komsa gaji svinje, leti smrdi ko ludo. Nece niko da se bakce sa tim. Dok nebude zivotinjske panduracije - nista od toga.
 
U sustini mogao bi da odgovara ali posto smo SRBIJA ne, pogotovo ako si neko prigracko naselje. E sad moze ovako:

1. predugo drzanje zivotinja na lancu NE
2. drzanje zivotinja u ne higijenskim slovima MOZDA (ali SRBIJA pa nista)

Ovo je čist slučaj zlostavljanja životinja koje je zakonom zabranjeno i kao takvo kažnjivo.

3. sto sto mu tu gde su mu psi smrdi NE

Ovo je zanemarivanje životinja što predstavlja jedan oblik zlostavljanja a ujedno i ugrožavanje bezbednosti, zagađivanje... i to nas dovodi do

5. sirenje zaraze MOZES

4. zato sto dopusta da njegovi psi svojim lavezom ne daju ljudima u okolnim kucama da spavaju spada u uznemiravalje mira ali ako su to non stop radili to jest duzi period NE

Ovo je narušavanje javnog reda i mira i zabranjeno je.

E sad da si napolju za svaku stavku bi ga mogao prijaviti. Cuti dobro ti je ja sam u petrovaradinu 3 km od centra Novog Sada a komsa gaji svinje, leti smrdi ko ludo. Nece niko da se bakce sa tim. Dok nebude zivotinjske panduracije - nista od toga.

Znaš, i ovde postoji Zakon o veterinarstvu u okviru kog postoji i podzakonski akt koji ne znam kako su nazvali a odnosi se na zaštitu životinja. Samo je problem što ljudi ne znaju za njega a i oni koji znaju, uglavnom ne žele da znaju. Zato ti treba jedan advokat upoznat sa tematikom i voljan da se upusti u sve to. Acin komšija je prema svim izvučenim tezama prekršio zakon i za to treba da snosi posledice.
 
Али, пошто је ово Србија - ништа од тога!

Кад је била она "акција са креозаном" тачно их је било баш брига, ја сам морала да потегнем везе, тј. неко ко ми је пријатељ је потегао добре везе да би пандури дошли на лице места (покушали да ми отрују пса). Зна се ко је то урадио, рекоше му "но, но" и ту се завршила цела прича. О чему даље да причамо?
 
Sve dok svi i dalje tako misle, ništa se i neće promeniti. Bitni su pojedinci koji nešto preuzimaju jer gomila pojedinaca je ipak gomila a to već lakše pada u oči, da ne pričamo o tome da Olivera Barać iz (nečega protiv korupcije) i sama ima psa pa je skoro isključeno da ih i ne voli.
 
treba da se prijavi.
zovi info centar....sada vise nije orkin,nego ga je preuzeo beokom servis.
Samo se plashim da nece oduzeti te pse i pobiti ih...ipak nisu oni krivi sto ih budala tako drzi....
telefon info centra je 3030303
zovi ih aco i objasni im sta se desava,kako drze pse i sve ostalo....
zovi takodje i veterinarsku inspekciju na 3449609 i objasni sve i oni ce ti reci kako da podneses prijavu kod njih....
uradi ovo sto sam ti rekla obavezno....
ajde pa nam javi sta se desava
 
Sve dok svi i dalje tako misle, ništa se i neće promeniti. Bitni su pojedinci koji nešto preuzimaju jer gomila pojedinaca je ipak gomila a to već lakše pada u oči, da ne pričamo o tome da Olivera Barać iz (nečega protiv korupcije) i sama ima psa pa je skoro isključeno da ih i ne voli.

Da jesi ti mene ispravno ispravila ali ja navede sta se SRBIJI moze. Setam psa na povocu prolazim pored neke budale on pocne da bukvalno laje na njega moj zarezao, tip ga udari ja tipa udarim umesa se neki mladic i pocne da preti al si hrabar zavezi psa pa se tuci ja reko nema problema idem da ga ostavim i evo me za deset minuta. Taman sto uso u kucu i kreno nazad PANDURIJA. Oni zvali njih moj PAS IH napao. I sad ja rasplet JA cu platiti kaznu PAS nema brnjicu, a za ostalo nikom nista. Pa kome ja sad da ih tuzim. To je isto zlostavljanje zivotinja.

NIKO NISTA NECE DA RADI A KAD SAM UZMES STVARI U SVOJE RUKE TI SI KRIV STO NAS NISTE ZVALI I BLA, BLA. Mrzim ih nikad niko nije na nasoj strani (vlasnika pasa), a kad treba kazna (PARA) tu su odma.
 
Poslednja izmena:
Da jesi ti mene ispravno ispravila ali ja navede sta se SRBIJI moze. Setam psa na povocu prolazim pored neke budale on pocne da bukvalno laje na njega moj zarezao, tip ga udari ja tipa udarim umesa se neki mladic i pocne da preti al si hrabar zavezi psa pa se tuci ja reko nema problema idem da ga ostavim i evo me za deset minuta. Taman sto uso u kucu i kreno nazad PANDURIJA. Oni zvali njih moj PAS IH napao. I sad ja rasplet JA cu platiti kaznu PAS nema brnjicu, a za ostalo nikom nista. Pa kome ja sad da ih tuzim. To je isto zlostavljanje zivotinja.

NIKO NISTA NECE DA RADI A KAD SAM UZMES STVARI U SVOJE RUKE TI SI KRIV STO NAS NISTE ZVALI I BLA, BLA. Mrzim ih nikad niko nije na nasoj strani (vlasnika pasa), a kad treba kazna (PARA) tu su odma.

:klap::rtfm:
gov...nari
 
Ja dosadih Bogu i narodu onom pričom kad je žena htela da prijavi muža-batinaša a pandur sa druge strane "žice" joj kaže Pa šta, bijem i ja moju. Običan drot ia 3 razreda srednje škole ako i toliko, to je najobičnija bagra, bez inspekcije ne može ništa da se uradi.
 

Back
Top