Slavim slavu mom psu i kolima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možeš ti da braniš crkvu do sutra, oni su najviše i doprineli tome da vernici budu upravo ovakvi kakvi i jesu - nikakvi. Umesto da su davali lični primer i živeli u skladu sa verom, pogledaj šta su napravili od crkve - komercijalu. Sramota. Kad mi sveštenik kaže da je tarifa za krštenje 100 €, dođe mi da ga pljunem.

Ја л'? А шта би ти хтела - да свештеник гули 5 година Богословију па да онда ти са неким некрстом дођеш да га он крсти - И ДА ТО БУДЕ ЏАБЕ... то би ти хтела, да свештеник једе глогиње и да иде гладан и исцепан.........или да му ти "уделиш" као просјаку - тебе треба да буде срамота. Управо због таквих као што си ти верници су тражили да Патријаршија одреди цену обреда - и то је то.
 
Auuu pa ovo je da ne znas da li da se smejes ili da places.

Pa da poznati su Srbi katolici narocito oni iz Hercegovine.Vrlo su gostoljubivi bili prema Srbima pravoslavcima.A tek o Srbima muslimanima da ne pricam.

Mada pazi cinjenica jeste da su muslije bivsi Srbi kao i veliki deo Hrvata ali zahvaljujuci gluposti pravoslavne crkve to vise Srbi nisu . Umesto mudro da su ih prihvatili i polako uz pomoc drzave da ih vracaju u staru veru ali ovako su ih izgubili za stalno i napravili vecnog neprijatelja zbog ocigledne isfrustriranosti doticnih ..mislim na te muslije i kroate.

kao sto znas svaki covek moze da bira veru ili da bude ateista, bio srbin hrvat kinez ili sta god,
prema tome ne vidim zasto srbin mora da bude i pravoslavac?

religija se koristila za jednu vrstu pokoravanja [a ne zbog neke premenitosti koju svaka religija poseduje], katolike sa balkana je orobio zapad a pravoslavce je orobila rusija,
a sad se koristi za odrzavanje jednoumlja kod nas, i zato se gura svuda gde joj nije mesto,

e zbog toga mislim da je crkvi mesto u hramu i porodici a ne na ulici i politici,
i verujem da ima jos onih koji nece da placaju takvo ponasanje.

bas me zanima koliko je cistokrvnih srba ostalo posle 500 godina pod turcima,seobe I, seobe II, mesanja u jugoslaviji, i t.d
 
Možeš ti da braniš crkvu do sutra, oni su najviše i doprineli tome da vernici budu upravo ovakvi kakvi i jesu - nikakvi. Umesto da su davali lični primer i živeli u skladu sa verom, pogledaj šta su napravili od crkve - komercijalu. Sramota. Kad mi sveštenik kaže da je tarifa za krštenje 100 €, dođe mi da ga pljunem.

Ma dobro zna su da su sve crkve iste. Pravoslavna,katolicka...pa na dalje.
Sve su to muzare koje muzu lovu od budala koje veruju da je tamo neki baja pre 2000 i nesto godina vaskrsao i cinio cuda. Nista bolje nije ni kod muslimana i ostalih veroispovesti.
Sve su to smislili raznorazni prevaranti koji se setili kako da izmuzu glupi narod.

Tako ti je i kada je politika u pitanju od komunizma pa do demokratije . Isto njesra drugo pakovanje.
 
Nista ja nisam pobrkao. Smislili su komunisti ali da je glupo vodjstvo pravoslavne crkve zajedno sa vodjstvom srpske drzave na vreme odradilo posao i vratilo to stanovnistvo u veru svojih predaka ni komunisti ne bi imali nesto mnogo pripadnika tog instant naroda muslimana ili kako se sada zovu bosnjaci.

Источна православна црква а поготово СПЦ - никада се у својој историји НИЈЕ бавила придобијањем а ни "придобијањем" верника у смислу како је то радио Ватикан својим "мисионарењем" које се углавном сводило на оно "огњем и мачем" - то нама не припада.
 
danas je slava nasega grada, srecna vam slava,
imamo i slave stranaka, e sad pitam sta sve treba da ima svoju slavu i jer to umesno ili je to jos jedno isforsirano bahato ponasanje crkve, stranaka,politicara, gradskih vlasti, pojedinaca,

ali da se zadrzimo samo na beogradu, jer beograd pravoslavac?
jer u beogradu ne zive druge vere?
evo zamislite da sam musliman ili katolik zasto od mojih para gradska vlast da pravi prijeme za slavu? + organizacija i ko zna sta jos.
drugo zar slava nije nesto sto se slavi u krugu porodice i crkve i prenosi se sa kolena na koleno ili danas svako i sve i svasta treba da ima svoju slavu?

ako je to normalno onda ocekujem da i moja opstina dobije slavu, skole vec imaju svoju slavu, i oticicu do obliznjeg popa da ga pitam koju slavu treba da slavi moj auto, pas, ps, stan, ulica i t.d

i jer veci patriota i srbin,moralan covek, moralana stranka ona koja ima slavu? zbog cega to rade nije mi jasno, i zasto je crkva pristala na tako nesto, zar joj je toliko vazno do kinte da osvestavaju sve i svasta [na primer fabriku duvana]

i kako javnost ne reaguje na takvo ne ukusno ponasanje...:dontunderstand:

Дај ти прво одговори на ова питања:


1. Kako se to Hrvati nikad ne zapitashe -„ A jel', sto da se mi ”zamajavamo„ sa 90% Srba u Krajini, odnosno 20% u Hrvatskoj” ionako je to najzaostaliji deo Cro, umesto „razvijamo ekonomiju”? Ili sad oko 2ara sa Slovencima u Zagorju?

2. Kako se Makednoci ne zapitaju - „A jel', sto da se mi ”zamajavamo„ sa 35% Siptara, ionako je to najzaostaliji deo Makedonije, umesto da ”razvijamo ekonomiju„?

3. Kako se Muslimani u BiH ne zapitaju - ”A jel', šta ćemo mi sa ovih 55% ne muslimana u BiH,koji je ne vole i ne osecaju kao svoju, i još živimo u monstrum nefunkcionalnoj državi , umesto ih pustimo lepo se odvoje a mi imamo lep uredjen nas deo BiH?„ pa da natenane ”razvijamo ekonomiju„? Koliko znam ”skacu za oci„ na svaki pomen Rebublike Srpske ili HercegBosne, a kamoli da bi dopustili tako nešto

4. Primere po svetu da ne navodim. Recimo bogate razvijene države Japan i Koreja, pre koju god su izuzetno zategli odnose oko neke stene(potpuno nenaseljene) u sred Japanskog mora. ”A, jel' šta će nama ta stena, znate kako kriza i zatezanje mogu da ugroze stabilnost ekonomije i berzu u našim bogatim državama? Bolje da idemo da „razvijamo ekonomiju”

PS. Zar stvarno mislis da politicar koji ti prodaje demagoske parole o „svetloj buducnosti” a ne interesuje ga za sudbinu 250000 proteranih sunarodnika, hiljade ubijenih i kindapovanih, desetine hiljada uzurpiranih kuca i stanova -šta je za njega da sutra uzme koferce od 100 000 evra mita za neku banku recimo? Ili nekog kog briga za Prizren, da ga neće sutra možda biti briga za tamo neki Priboj recimo? Ili Bg?
 
Ја л'? А шта би ти хтела - да свештеник гули 5 година Богословију па да онда ти са неким некрстом дођеш да га он крсти - И ДА ТО БУДЕ ЏАБЕ... то би ти хтела, да свештеник једе глогиње и да иде гладан и исцепан.........или да му ти "уделиш" као просјаку - тебе треба да буде срамота. Управо због таквих као што си ти верници су тражили да Патријаршија одреди цену обреда - и то је то.

Ne, nego bih htela da zaradi dovoljno da vozi auto koji košta kao dvosoban stan i da mi izigrava mučenika i Božijeg čoveka. Ne s**endaj tu. :twisted: Oni su mučenici i Božiji ljudi, taman koliko i ti.
 
Decko shvati da je Srbija i da su Srbi pravoslavni narod i da ima da slavi slavu .
A to samo takvim bilmezima slicnim tebi smeta kao i ustasama,balijama....
Ali smeta im zato sto im smeta sve sto podseca na Srbe a ne zato sto ih to ugrozava.

I ta prica o tvom trosku?? Kom tvom trosku majke ti??? Ti si jak faktor. Garant ti mama i tata jos daju pare za dzeparac. Pa ja necu da se o mom trosku ista ulaze u Adu Ciganliju posto ja tamo ne idem i ne zanima me Ada i zasto grad ulaze tamo.


lepo si rekao samo sto nisu svi srbi pravoslavci, mozda vecina srba,
i da ja idem na slave i postujem obicaje,
ali slava se prenosi sa kolena na koleno sa oca na sina, a sta je beograd?
opet mesas pojmove, i ocigledno ne citas dobro jer ja nigde nisam pisao o ukidanju slava, niti sam osporavao pravo na to
 
Poslednja izmena:
bas me zanima koliko je cistokrvnih srba ostalo posle 500 godina pod turcima,seobe I, seobe II, mesanja u jugoslaviji, i t.d

Грци би те углавном живог одрали да им кажеш да су турци. Мени ко је у лице рекао да су Срби турци, тај ме је упамтио за сва времена
evilgrin0023.gif
.
 
Источна православна црква а поготово СПЦ - никада се у својој историји НИЈЕ бавила придобијањем а ни "придобијањем" верника у смислу како је то радио Ватикан својим "мисионарењем" које се углавном сводило на оно "огњем и мачем" - то нама не припада.

Pa ako misle da opstanu trebali bi da pocnu da se bave time.

Vatikan je najvece zlo na planeti zemlji sa kojim se ikada covecanstvo susrelo. USA,muslimani ......su nista u odnosu na Vatikan.
 
danas je slava nasega grada, srecna vam slava,
imamo i slave stranaka, e sad pitam sta sve treba da ima svoju slavu i jer to umesno ili je to jos jedno isforsirano bahato ponasanje crkve, stranaka,politicara, gradskih vlasti, pojedinaca,

ali da se zadrzimo samo na beogradu, jer beograd pravoslavac?
jer u beogradu ne zive druge vere?
evo zamislite da sam musliman ili katolik zasto od mojih para gradska vlast da pravi prijeme za slavu? + organizacija i ko zna sta jos.
drugo zar slava nije nesto sto se slavi u krugu porodice i crkve i prenosi se sa kolena na koleno ili danas svako i sve i svasta treba da ima svoju slavu?

ako je to normalno onda ocekujem da i moja opstina dobije slavu, skole vec imaju svoju slavu, i oticicu do obliznjeg popa da ga pitam koju slavu treba da slavi moj auto, pas, ps, stan, ulica i t.d

i jer veci patriota i srbin,moralan covek, moralana stranka ona koja ima slavu? zbog cega to rade nije mi jasno, i zasto je crkva pristala na tako nesto, zar joj je toliko vazno do kinte da osvestavaju sve i svasta [na primer fabriku duvana]

i kako javnost ne reaguje na takvo ne ukusno ponasanje...:dontunderstand:


:rotf: :rotf:..promeni se:rotf:
 
Pa ja sam bio kum detetu moje drugarice proletos u crkvi Sv. Djordja u Zrmanjskoj.

Niti nam je ko trazio sto evra, niti smo dali sto evra. Roditelji su dali 3000 dinara koliko se secam, a i to po savesti.

Pa onda ste imali sreće, šta drugo da ti kažem. Evo ti Mitke, vidiš da i on, inače veliki vernik i poštovalac crkve i sveštenika, kaže da imaju tarifu. Ništa ne izmišljam.
 
T o sto crkva ima tarifu nije dobro ! Onaj ko nema taj i ne mora da plati!

Koliko je vas na raznim svadbama, krstenjima i ostalim veseljima za muziku dala para! Kitili muzicare i pevaljku:!:
Tad ne treba fiskalni racun
:!:

Jednom se krstis,zenis i udajes!
 
Dođi u Srbiju, pa proveri, druže. Videćeš koliko sam bila u pravu. Za sve imaju tarifu: za kršenje, venčanje, sahrane.. sve.

A razlika između mene i ovih novokomponovanih je u tome što ja ne talasam o tome. To je lični izbor i veoma privatna stvar.

Postoje tarife samo za opela i za vencanja i to okvirno koliko bi trebalo da se da ako se moze, za sve ostalo ne postoji tarifa!!!
 
lepo si rekao samo sto nisu svi srbi pravoslavci, mozda vecina srba,
i da ja idem na slave i postujem obicaje,
ali slava se prenosi sa kolena ka koleno sa oca na sina, a sta je beograd?
opet mesas pojmove, i ocigledno necitas dobro jer ja nigde nisam pisao o ukidanju slava.

Beograd je vecan .

Da li ti znas da recimo ajde da uzmem primer Italije pa eto i u Hrvatskoj gradovi imaju svoje svetce zastitnike i da se kada je taj svetac radi nesto slicno kao sto je to bilo u BG na slavu BGD-a. BGD ima svoju slavu i to mu dodje kao sto ti na zapadu gradovi imaju svoje svetce zastitnike. Ali naravno ti to ne shvatas ili si u stvari zlonameran i zajebavas se ovde otvarajuci ovakve teme.
 
Грци би те углавном живог одрали да им кажеш да су турци. Мени ко је у лице рекао да су Срби турци, тај ме је упамтио за сва времена
evilgrin0023.gif
.

mozes ti da pricas sta oces ali cisto sumnjam da znas sta ti je cukun cukun baba radila.
mozda nisi srbin mozda imas italianske krvi madjarske,

i pazi samo takvi kao ti kad tad nalete na jacega pa ces i ti zapamtiti nesto, ako si aludirao na to.
a ocesam da si klinac od metar i zilet
 
Pa onda ste imali sreće, šta drugo da ti kažem. Evo ti Mitke, vidiš da i on, inače veliki vernik i poštovalac crkve i sveštenika, kaže da imaju tarifu. Ništa ne izmišljam.

Ма да. Православни и католици су једно:rolleyes:. Ма какав Јасеновац и милион покатоличених Срба, то је све ништа за такозване демократе. Довољно да један православан поп каже да сви Срби су православци, па да либерално, то јест комуинисти подивљају и хистеришу.
 
Postoje tarife samo za opela i za vencanja i to okvirno koliko bi trebalo da se da ako se moze, za sve ostalo ne postoji tarifa!!!

Tarifa za opela i venčanja..??? Okvirno.. koliko se može??? :dash: I posle me neko pita zašto nemam posla s tim lopovima. Nemam, zato što načelno nemam posla s lopovima.

Mojoj drugarici je umro otac 1999. godine u maju. U sred bombardovanja. Ni tada nije bilo popusta. Hoćeš opelo - može, ali za pare.

E, znaš šta, odustajem. Nemam ja stomak za ovo.:rumenko:
 
mozes ti da pricas sta oces ali cisto sumnjam sta ti je cukun cukun baba radila.
mozda nisi srbin mozda imas italianske krvi madjarske,

i pazi samo takvi kao ti kad tad nalete na jacega pa ces i ti zapamtiti nesto, ako si aludirao na to.

Твоја болесноумна фантизирања шта је моја чукун чукун бакка радила, ме не интересују.

До сада нисам налетео на јачега. А ако хоћеш, радо да се сретнемо па да ми покажеш колико си јак
evilgrin0010.gif
.

Још не одговори ми на питања које сам ти поставио на претходној страни.
 
Evo ti jedan primer Erore:

San Gennaro, patron saint and protector of Napoli, stands for many as a symbol of the city itself, and his festival is one of the most passionately celebrated in all of Italy. Hundreds of Napoletani sing, cry and pray to the massive statue of the saint as it slowly and majestically moves through the streets of the city, passing vendors with stalls and enraptured believers alike, dispensing its blessings to the faithful citizens.
Advertisement
The festival ideally culminates in the miracle of the liquefaction of the blood of San Gennaro, which takes place every year around the same time. Since the forces of divine providence don't necessarily follow the Gregorian calendar, the miracle might not fall precisely on the day of the procession, though it seems that quite often it does.

The blood of the saint is contained in a vessel kept in the Duomo di Napoli, and twice a year through the intervention of the saint the blood turns liquid again, to attest to the faithful that he still watches over the city. It is difficult to predict with any degree of exactitude whether the blood will liquefy on time - "it depends on San Gennaro, really" - but apparently it is an omen of ill fortune if the miracle fails to happen: a long history of disasters is said to be linked to former failures.

Whichever way, the day and the miracle are a major occasion for celebration and joy among Napoletani all over the world, who celebrate their connection to this beautiful and scenic ancient Italian city. Expatriate Neapolitans, for example, celebrate a magnificent San Gennaro street parade in New York, which lasts for 11 days and is impossible to miss if you are there.


Znaci grad Napulj. Nadam se da si cuo za taj grad mada po onome sto pises ovde i kakav intelek prikazujes mozda i nisi.
Znaci slavi se svetac zastitnik grada Napulja i cak su od toga napravili turisticki dogadjaj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top