Kupovina el. gitare...for the first time

Razredjivach

Primećen član
Poruka
703
Odmah na pochetku da napomenem da gitaru nikada nisam svirao,i ne razumem se UOPSHTE u to. :dontunderstand:

E sad,imam par pitanja.Da li je mogucje nauchiti da se svira el. gitara bez pomocji profana,msm ovako preko neta i to ? Od teorije nzm nishta osim C-dur lestvice :mrgreen: ali ni ne planiram da je uchim jer ne planiram da pravim svoju muziku,vecj da sviram postojecju.
Takodje me zanima shta sve od opreme ide uz el. gitaru i koliko otprilike koshta ?

Muziku koju bih svirao: Nightwish,CoB,Satyricon,Rammstein,Symphony X,SoaD...znachi neshto na tu foru.Koju gitaru bi trebalo da uzmem i koliko bi dotichna koshtala,samo da nie puno ? :twisted:

Nadam se da necje biti puno h8 postova,poshto se bash ne razumem u el. gitaru. :lol:
 
Ne bi se slozio da sve sam mozes da naucis , teorija , akordi , skale da , ali ne bi bilo lose da uzmes nekoliko casova (nije to toliko skupo ) da naucis neke osnovne stvari oko polozaja prstiju pri sviranju , hvatova itd .
Za pocetak sto se tice gitara i pojacala imas mixmusic u Marsala Birjuzova ili Artist (to ti je na konjarniku , mada oni nisu jeftini ).
 



Muziku koju bih svirao: Nightwish,CoB,Satyricon,Rammstein,Symphony X,SoaD...[/B]

Prvo nauci nesto o muzici uopste pa onda gitaru u ruke... Ne znam sta da ti kazem, ne znaci ti da kupujes gitaru ako ces da sviras "nesto na tu foru". Nije to uzecu je pa cu nauciti...moras stvarno imati volje, znam ja da ima puno gitarista i da sve to izgleda lako, da li si siguran da posle nedelju dana neces reci "ma ovo je bzvz" ? Razmisli malo ;)
 
Prvo nauci nesto o muzici uopste pa onda gitaru u ruke... Ne znam sta da ti kazem, ne znaci ti da kupujes gitaru ako ces da sviras "nesto na tu foru". Nije to uzecu je pa cu nauciti...moras stvarno imati volje, znam ja da ima puno gitarista i da sve to izgleda lako, da li si siguran da posle nedelju dana neces reci "ma ovo je bzvz" ? Razmisli malo ;)

Taj fazon,sviras par dana , posle batalish , smorilo ... veoma glupo....
Bash treba imati zhelju...
 
Prvo nauci nesto o muzici uopste pa onda gitaru u ruke... Ne znam sta da ti kazem, ne znaci ti da kupujes gitaru ako ces da sviras "nesto na tu foru". Nije to uzecu je pa cu nauciti...moras stvarno imati volje, znam ja da ima puno gitarista i da sve to izgleda lako, da li si siguran da posle nedelju dana neces reci "ma ovo je bzvz" ? Razmisli malo ;)

Tachno
Kad pochnesh da svirash gitaru morash da vezbash do kraja
I ja sam jedno 4 puta do sad rekao da tju da ostavim gitaru (zadnji put pre 6 meseci)
Ali sad kad vidim da uz puno vezbanja toliko napredujem
Nema shanse da batalim gitaru koju sad toliko volim
 

Back
Top