Jeftina struja

Maraja666

Zainteresovan član
Poruka
334
Da li vam se redovno pali lampica od jeftine struje?
Meni vec 2 nedelje ne, zvala sam ove lopove iz distribucije, kazu da nema veze dal gori ili ne, od 00 do 08 je jeftina...da li je to istina?
I da li ukljucujete velike potrosace samo nocu ili ne gledate na to?
Pozz
 
Da nema veze , dobro su ti rekli ja nesto ne pazim na potrosnju ali sve radim uglavnom nocu masina za ves kuvanje,peglanje, posto samo tada imam slobodnog vremena da na miru sve odradim...ali i pored takve potrosnje struja nam je katastrofa skupa nekih 4-5 hiljada mesecno ali ajd` veliko smo domacinstvo i ima nas puno ... ali cujem da je u nekim zemljama struja jeftinija sto je vise trosis,a kod nas skuplja....
 
Da li vam se redovno pali lampica od jeftine struje?
Meni vec 2 nedelje ne, zvala sam ove lopove iz distribucije, kazu da nema veze dal gori ili ne, od 00 do 08 je jeftina...da li je to istina?
I da li ukljucujete velike potrosace samo nocu ili ne gledate na to?
Pozz

To možeš i sama proveriti ako pogledaš brojilo 2-3 puta i toku par dana, videćeš da li se menjaju cifre i na skupoj i na jeftinoj tarifi, ako je crkla samo sijalica, šta te briga! Ako imete daljinsko upravljanje, isto nema veze da li sijalica sija ili ne. Jedino ne valja ako imate uklopni sat, pa se on pokvario. ali to se vidi po potrošnji na brojilu.
 
Aha, hvala, posto zivim u zgradi, to je verovatno ona velika "kutija", moram samo da nadjem kod kog je stanara kljuc..znaci verovatno bi trebalo posle 12 da pogledam da li ga vrti, pokusacu, hvala!
 
Aha, hvala, posto zivim u zgradi, to je verovatno ona velika "kutija", moram samo da nadjem kod kog je stanara kljuc..znaci verovatno bi trebalo posle 12 da pogledam da li ga vrti, pokusacu, hvala!

Klučevi od tih ormana su svi isti, možeš da kupiš kod svakog "klučara". A iznad svakog sata stoji ili prezime, ili broj stana. Probaj, nije teško. Ne moraš da gledaš da li ga vrti, nego na onom mestu gde su brojevi, da li se povećavaju, ili stoje na istom, to gledaš kad je tebi zgodno. Znam, radila istu stvar.
 
Vodim računa, ne preterano ali ipak pazim da jeftiniju struju trošim što više. Razlika u ceni između skupe i jeftine je znatna i nije loše uštedeti.
Ne preterujem kao neki moji prijatelji koji čak i peglaju noću, ali bojler, veš mašina, TA peći zimi, to da
 
Da li vam se redovno pali lampica od jeftine struje?
Meni vec 2 nedelje ne, zvala sam ove lopove iz distribucije, kazu da nema veze dal gori ili ne, od 00 do 08 je jeftina...da li je to istina?
I da li ukljucujete velike potrosace samo nocu ili ne gledate na to?
Pozz
ja čula pre neki dan on jednog električara koji nam je nešto popravljao u kući da jeftina struja nije svaki put tačno od 00:00 :eek:
E sad mene zanima,kako ja to da proverim ?
Koja lampica treba da sija noću ? zelena ??
 
ja čula pre neki dan on jednog električara koji nam je nešto popravljao u kući da jeftina struja nije svaki put tačno od 00:00 :eek:
E sad mene zanima,kako ja to da proverim ?
Koja lampica treba da sija noću ? zelena ??

nije to nista,
meni je svojevremeno elektricar iz ed ponudio da za odredjenu svoticu namesti sat tako da mi jeftina struja pichi u koje doba dana/noci mi najvise odgovara.
 
ja bre tu jeftinu struju i nemam
mislim, sta da radim na jeftinoj od ponoci do 7 ujutro, da peglam???
ni masinu za ves ne mogu da pustim, koliko drnda po kupatilu, a kamoli nesto drugo
kod mene sve pichi po ceo dan, i bojler, i pec i masina....
 
Код нас је јефтина струја од 11 увече до 7 ујутру (лети), а зими од 10 до 6
и максимално је користимо...машину,бојлер и пећ укључујемо ноћу.
Обавезно неко остане да сачека јефтину струју.
 
ja bre tu jeftinu struju i nemam
mislim, sta da radim na jeftinoj od ponoci do 7 ujutro, da peglam???
ni masinu za ves ne mogu da pustim, koliko drnda po kupatilu, a kamoli nesto drugo
kod mene sve pichi po ceo dan, i bojler, i pec i masina....

Ni ja nemam jeftinu struju. Skinuli smo to dvotarifno brojilo pre 7 - 8 godina, jer nam ništa ne znači. Bojleri nam rade 24h, mašinu uključujem kada mi se ćefne, pečem, kuvam, mesim danju. Ne pada mi na pamet da čekam ponoć da bih uključila rernu. Grejemo se na CG. Hranu za svinje i piliće mm pravi danju, nije poludeo da posle ponoći uključuje mlin da melje kukuruze.

Ali moji roditelji se greju na TA peći, i jeftina struja im je spas.
 
Do duše,meni kada je uvodjena trofazna struja u sobu pitali me da l hoću da ide van sata,kaže tata ne,nikako.
Uvođenje trofazne struje ne radi EPS nego insrtalateri koji nisu radnici EPS-a.

nije to nista,
meni je svojevremeno elektricar iz ed ponudio da za odredjenu svoticu namesti sat tako da mi jeftina struja pichi u koje doba dana/noci mi najvise odgovara.
Sa takvim ponudama treba biti jako oprezan!
Mnogi se predstavljaju kao radnici EPS-a iako to nisu pa se stvari posle jako iskomplikuju.
Znam sigurno da se u EPS-u za tako nešto dobija otkaz! (Bar ovde u Smederevu.)
 
...valjda se svuda dobija otkaz za tako nesto...

...meni sve radi nocu, i uvek je tako bilo, i masina i bojler, kad sam u neka vremena imala masinu za dudje isto...ne peglam nista odavno...tako da
se kad prestane grejanje vrtim oko 250 kilovata...zimi 3x toliko cini mi se...

..i da, ne mora da svetli lampica, kod nas je podeseno kontra, nama svetli po skupoj, a po jeftinoj je ugasina...
 

Back
Top