PARALIJA

pa kako bre uplatiš, a ne raspitaš se pre toga?
ma...ako je dobro društvo...svud aje dobro,a i mladi ste...
ma opušteno, na kraju krajeva...prošetaj malo do olimpik biča..
uživaćeš:p
 
Olimpic beach je 2km. od Paralije,ja sam bio prosle godine i bilo mi je extra...
paralia.jpg
 
tamarce,sigurno se neces pokajati! ja sam godinama tamo isla (zbog dubine dzepa),a u poslednje 2-3 godine sama,i mogu ti reci da drustvo odmah nadjes,svi su drustveni...plaza je mnogo bolja u olympic beach-u ali zato sto je veca,i manja je guzva (osim vikendom kada je napune grci),ali je o.beach penzionersko mesto,a paralia i za stare i za mlade.....uostalom,ne ides radi shoppinga tamo (roba je -kineske krpice i suveniri,bunde,koza),ali ostavis stvari gde hoces,i niko ih ne dira...a ako imas love za shopping-onda u solun! naravno,obavezno busom do katerini,ali cisto da popijes pice i prosetas,sto se tice kupovine bolje u solun...lepo se provedite svi koji idete u paraliju
 
sta mi mozete reci i paraliji, plazama, ljudima, o hotelu "erato" u paraliji, hrani u hotelu, mislim na kvalitet, sobama, udaljenosti hotel od plaze, jednom reci sve o paraliji i o hotelu. hvala unapred svima.
 
PRVO i NA J V A Z N I J E, more boje Dunava, mozda malo preterujem, ali BLIZU toga, prepuno odvratnih crnih algi i 70% gostiju Srbi. Imas cak i cavabdzinicu Leskovac,sve sa nasom muzikom i nasim pivom. . Zasto onda ici na tako dalek put.? Jeftinije i lepse je na Adi Ciganliji.
 
Moje lično mišljenje je da je bolje odsesti u Olimpik biču, a obilaziti Paraliju. No zavisi šta tražiš od letovonja pošto ja imam klince. Paralija je lepa, ima monogo više ljudi i urbanija je od Olimpik biča.Često smo odlazili tamo jer peške ima samo 2-3 km. velikim šetalištem uz more. Inače sama plaža u Paraliji mi se ne sviđa, ali to je najmanji problem. Prostor između Olimpik biča i Paralije ti je predivna velika plaža na kojoj nećeš zateći gužvu pošto je maksimalno široka 8 po mojoj slobodnoj proceni sigurno imaš od šetališta pa do mora jedno 20m - možda i više ).Plaža je onaj najsitniji pesak ali se nekim čudom ne lepi za telo. Svaka plaža ima tablu od međunarodne bla,bla gde ti je potvrđena čistoća i dr. Mirnoća mora zavisi od vremena ( otvoreno more ) pa se dešava kada je uzburkana voda da podigne i sitan pesak sa dna- ali tako je valjda na svakom moru ?!?
O smeštaju u Paraliji ti ne mogu ništa reći jer smo ga gledali samo spolja.Uglavnom su to novije zgrade.Blizu Paralije je veliki market u kome prehrana i razne druge stvarčice koštaju ili isto kao u Beogradu, ili su čak malo jeftinije.Same prodavnice u Paraliji imaju znatno višu cenu istih tih proizvoda.
 
Za snabdevanje je bio najjeftiniji megamarket MARINOPOLIS koji se nalazi na putu ka Katerini mada moja iskustva poticu od pre 7-8 godina. Paralija jeste kao buvljak u vecernjim satima ali preko dana je isto kao npr Olimpik beach-u. Nevidim razliku ?
 
jerotije:
Za snabdevanje je bio najjeftiniji megamarket MARINOPOLIS koji se nalazi na putu ka Katerini mada moja iskustva poticu od pre 7-8 godina. Paralija jeste kao buvljak u vecernjim satima ali preko dana je isto kao npr Olimpik beach-u. Nevidim razliku ?
Baš tako. Noću je gužva, ali ništa manje nego na Krfu ili Rodosu. A ko ne voli Srbe neka se iseli iz Srbije i neka nađe sreću drugde.
Svakako su bolji od drogiranih, pijanih i debilskih Engleza.
 
obzirom na to da je meni na moru najbitnije more - nikad vishe u paraliju... more je toliko gadno, a meduza ima, samo shto ih ne vidish... ako odesh na plazu u raaaano jutro - pre 9 sati, zatetji tjesh josh i neshto dobre vode, popodne mozesh samo da odesh da se proshetash do plaze, jer more je gadnije od vetj pomenutog dunava ili ade ciganlije...

tamo mladji srednjoshkolci vole da idu, jer je dobro za provod, dosta nashih za upoznati, chak i u prodavnicama rade nashi ljudi... meni je to prilichno dosadno, makar sad... nikako ne preporuchujem za porodnichno letovanje, niti da ode mladi zaljubljeni par /mada bi njima svuda trebalo da je lepo/, ali ako si bash mlad - idi vidi, mozda je bash to po tvom ukusu... i mozda se vratish sa nekom bundom... a imash i mek donalds ... :roll:

smeshtaj - nisam chula nikoga da se zalio...
 
Meduza ima ali kao i svuda. Zasto bi bile samo u Paraliji ? Svako vece onim velikim traktorima se cisti plaza od algi u to sam se licno uverio a na svakih recimo 20-30 m je uredno postavljena kanta za djubre sa crnom kesom unutra. Ova moja informacija datira od pre 7-8 godina ali mislim da se nije nesto promenilo u medjuvremenu nagore. Pozz
 
jerotije:
Meduza ima ali kao i svuda. Zasto bi bile samo u Paraliji ? Svako vece onim velikim traktorima se cisti plaza od algi u to sam se licno uverio a na svakih recimo 20-30 m je uredno postavljena kanta za djubre sa crnom kesom unutra. Ova moja informacija datira od pre 7-8 godina ali mislim da se nije nesto promenilo u medjuvremenu nagore. Pozz
Ja sam bio pre par godina u Olimpiku, a to je to, mada mi je Olimpik bolji za porodicu i bolja je plaža. I ništa se nije promenilo.
Naravno, meduza ima svuda i javljaju se periodično. Nikad se ne može reći ovde ih uvek ima ili ovde ih nikad nema. Tačno je da ima gužve, tačno je da ima i bundi (pa šta?), tačno je da je 70% naših i Makedonaca, ali je to mnogo bolje od drogiranih i razgaćenih Engleza i Holanđana ili bezobraznih Šiptara (Krf). Ja nemam ništa protiv naših ljudi (valjda je to normalno) i ne razumem one zlobne komentare koji se podsmevaju našem čoveku, a na drugim temema ih pozivaju na posao i da letuju kod njih. Dakle dobri smo da budemo nadničari i kad treba da izmuzu novac od nas. A u Paraliji smo paradajz turisti. Odvratno.
 
Hvala brate ali necu moci krajem juna kako sam planirao jer mi se klinacu upisuje u srednju skolu pa moram da jurim za upis, da trazim neke veze i......imacu puno obaveza. Inace, ranijih godina sam cesto isao prvo 7 dana u Nei Pori a posle 7 dana u paraliju. Imam dobra iskustva ali je to bilo poodavno. Pogledacu ovaj sajt Travelanda jer sam cuo da su ok. Hvala ti i pozdrav !
 

Back
Top