Klavijature...

Sergi0

Domaćin
Poruka
3.147
Dakle, sviram gitaricu neshto manje od 2god... i sad otju da se bacim i na klavijature...
e sad... sta mi preporuchujete, kako, zashto, odakle krenuti.. (osim toga da prvo kupim klavijaturu :)) ), i da sta se moze kupiti za oko 200e?
za sviranje... domaci-strani rock, balashevitj i tako to...

Hvala. xD
 
Kreni od "Malog Kineza"
To svi nauče kad počnu da sviraju klavir :lol:
Ja sam svoje lepi poluprofesionalni sintisajzer platila 350E
Tako da ne znam šta ima za oko 200e, tu treba da pitaš nekog malo stručnijeg od mene
Ali klavir ti je dobra stvar
Trenutno skidam Sonata Arctica - Shy
VolEm da sviram :P
 
Ako imas love obavezno uzmi Yamaha-u MM6

yamaha_mm6.jpg


Klavijatura jednom dobra. :D

A evo ti i klip na youtube-u da vidis kako to cudo radi...


Aaaaaaaaaa, ovu ocu i ja da kupim....... :D
 
Poslednja izmena:
Za 200 evra , tesko ces naci dobar polifoni sint , mozda se nadje neki solidan polovnjak ,ali s obzirom na nase vrlo opskurno trziste muz.instrumenata nemoj se previse nadati .
Najbolja kombinacija ti je uzimanje midi klavijature , sa 4 do 5 oktava , cene se krecu u rasponu od 80 - 250 evra (uglavnom ) u zavisnoti od broja oktava , knobova , sviceva , sodataka itd . Nju potom mozes spojiti na racunar i svirati preko vst instrumenata ili koristiti banke zvukova , tu ti je izbor vise nego ogroman (Absynth , Massive , Predator , Z3Ta+ , da napomenem samo neke ).
Ova Yamaha cini mi se kosta izmedju 500 i 600 evra , racunaj da ce kod nas barem u nekom doglednom periodu biti i veca . Gledao sam neke njene specifikacije na netu , nije lose ali vrlo sam sumnjicav po pitanju sinteze zvuka , posto koristi neku oslabljenu verziju motif sinteze , iako na prvi pogled ne zvuci lose .
Uopte pre bilo kakve kupovine , ne bi bilo na odmet da malo konsultujes svoje znanje iz muzicke teorije , jer bez obzira na to sto si svirao 2 godine i verovatno imas izgradjen koliki toliki sluh , neke stvari ti mogu preci u naviku i praviti u pocetku probleme . Ukoliko to dobro savladas , tehnicki posao oko nacina sviranja ce biti laksi , jer generalno za pop/rok muziku ne postoje onako striktna pravila polozaja prstiju kao u klasici .
Uostalom postoji dosta literature i video tutorijala za sviranje klavira , ako ti bude nesto od toga , kontaktiraj me na pm , imam dosta dobrih linkova .
 
@wujaymarkoff
da... trebalo bi malo vishe da se pozabavim s teorijom za klavijature neg' za gitaru.. al o5 ako imam volje i vezhbe sve to dodje na svoje :)
i naravno da tje neshto praviti problem u pochetku.. to je normalno...
ae ako ti nije frka poshalji mi koji link na pp... ;)
tnx

najbolje bi bolo za pochetak da pozajmim od nekog klavij. i da vezhbam na njoj... a da squpljam kesh za ovu makinu MM6 xD
 
Mene isto groznica za klavirom uhvatila, pa otiso do mitrosa pljunuo 800 evra i kupio Yamaha-u YDP131

ydp131_medium_jpg.jpg


P.S. Yamaha ruleZ, od akusticnih preko digitalnih klavira do klavijatura. (a i dobre motore prave, hehehe :lol: :D)
 
Poslednja izmena:
Au bre kakav ukus imate , vi ko da niste videli pravi sint :lol:

Evo malo teske artiljerije . Cik da vidim vas odgovor ;)

Alesis Andromeda A6

AnalogRack.jpg


Access Virus

access_virusti_keyangular.jpg


Clavia Nord Lead

nordlead3keys.jpg


i vrh vrhova Korg Oasys

1_oasys-full.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobra je ovo sintetika, al' covek je trazio nesto sto bi moglo da pashe za Rock i sl. zezalice.

Jedan mali dodatak , vrhunska ...
Mislim da se nismo bas razumeli . Uostalom , ne znam sta ti to znaci sintetika ??? Malo zvuci povrsno ...
Svi ovde nabrojani sintovi su digitalni , s ogradom onog klavira , koji koristi banke zvukova i vise funkcionise kao jedan masivan semplerski sistem . Yamaha koju si ti stavio , koristi tzv.motif sintezu , naravno ima i knobove tipa cutoff , resonace , attack , release , koji su nezaobilzazni parametri aditivne sinteze zvuka .Cak ima i arpedjijator , na kome se razvila skoro kompletna elektronska i ambijentalna muzika . Uostalom ta Yamaha funkcionise kao aranzer , ima i ritmicke podloge , pa se mogu koristiti matrice (barem sam ja tako stekao utisak) .
Ostajem pri stavu da je coveku najbolje i najjeftinije resenje uzeti midi klavijaturu , jer ce na taj nacain bici daleko fleksibilniji u koriscenju muzickog softvera , od brda vsti instrumenata (od kojih neki su zaista izuzetni ) do raznih sempl banaka kako elektronskih , tako akusticnih instrumenata , moci ce da preko njega radi automatizaciju , da trigeruje ritam masinice , itd ...
No ja zaista nista ne namecem decku , vec iz nekog iskustva , bolje je gledati biti ekonomican i efikasan .Kupovina aranzera osrednjih mogucnosti za sintetiku zvuka je dobra za nekog grand tezgarosa , koji ce kresnuti neke ritmove na splavu i opiciti Marka Bulata , a ne za coveka koji zaista zeli da nauci nesto vise o muzici .
 
@wujaymarkoff
Kada sam rekao sintetika, mislio sam u pozitivnom smislu. :D
A kada smo vec kod toga, ja najvise gotivim one stare analogne synth-ove... ufff, al' tesko se to nalazi... (u dobrom stanju)

Enivej sto se tici midi klavijatura, odlicna je to stvar, samo ima mala mana, jer zavisis od softvera...
A ovako je to all-in-one... lol :lol: :D

Inace, kod kupovine bilo kog instrumenta najbolje je otici u radnju, isprobati sve i kupiti po svom ukusu... Dzaba preporuke kada su to subjektivne stvari.

Pozzzzz :D
 
Evo, i ja bih zeleo da uzmem klavijaturu ali ne znam koju bih. Za pocetak ne zelim da dajem mnogo para jer nikad ranije nisam imao klavijaturu pa ko zna koliko ce to da me drzi. Svejedno zelim da probam da sviram. Imam jedno 200e koje bih potrosio na ovo i gledao sam sta ima za te pare:
Yamaha PSR-E313
Casio CTK-4000
Bio sam siguran da uzmem Casio ali rekli su mi da je to za amatere i da ako me muzika bude zanimala, kajacu se sto nisam uzeo nesto bolje i profesionalno. Ne znam sta mislite o ovoj Yamahi. I moze i jos neki predlog do 200-220e.
Pozz
 
Evo, i ja bih zeleo da uzmem klavijaturu ali ne znam koju bih. Za pocetak ne zelim da dajem mnogo para jer nikad ranije nisam imao klavijaturu pa ko zna koliko ce to da me drzi. Svejedno zelim da probam da sviram. Imam jedno 200e koje bih potrosio na ovo i gledao sam sta ima za te pare:
Yamaha PSR-E313
Casio CTK-4000
Bio sam siguran da uzmem Casio ali rekli su mi da je to za amatere i da ako me muzika bude zanimala, kajacu se sto nisam uzeo nesto bolje i profesionalno. Ne znam sta mislite o ovoj Yamahi. I moze i jos neki predlog do 200-220e.
Pozz

Узми Yamaha NP-30.
Јест' да је мало скупља, али боље је да узмеш нешто квалитетније него да бациш паре а да не будеш задовољан.
http://www.mitros-music.com/products/1827-Yamaha_NP-30/4/

А имаш и на ју-тјубу демонстрацију. :)

 
Узми Yamaha NP-30.
Јест' да је мало скупља, али боље је да узмеш нешто квалитетније него да бациш паре а да не будеш задовољан.

Au, ne svidja mi se uopste. Nije ovo ono sto meni treba. Ja hocu da sviram domacu muziku ( sve zanrove ), prvenstveno za sebe, a ako mi dobro krene, mozda i napravim neku svirku ako nadjem bend, ali sve je to daleko sada. Zato bi bilo dobro da je profesionalna klavijatura. Glupo mi je da pisem sta zelim od klavijature jer malo novca nudim tako da, ono, koliko para toliko muzike... Ipak, samo aranzerske i sintisajzeri dolaze u obzir. Da li bih se zeznuo kada bih uzeo onu Yamahu koju sam naveo, mislim na PSR E-313?
 
Poslednja izmena:

Back
Top