Terapeut za relacije

Joya!

Aktivan član
Poruka
1.041
Krenulo nam je nizbrdo. Poceli smo da ne verujemo jedno drugom. A volimo se. Njegova ideja je terapeut. Ja smatram da ako dvoje ne mogu da rese sami probleme, placemo lice za to, iz knjige izuceno, ne moze nesto da pomogne. Pocele su iritacije iz nicega da se radjaju, ona tisina.....
Saveti, misljenja?
Meni je stalo do te veze, kao sto rekoh nmegde gore, nikad nisam imala negog ko mi toliko odgovara, ali osecam da se to rasparcava. Do ponedeljka sam otisla, da razmislimo - odvojeno.....
Osecam se kao klinka radi ovog topica, zaista. Ne ocekujem da resite to, ali me interesuju vasa iskustva, misljenja. Ja sam za ustupke, naravno, ali ne za izmenu licnosti. Ja sam za to da se svaki razgovor zavrsi, on se ponasa kao da se nije nista desilo. Rekla sam mu da zelim da pricamo,i...nbacio mi je osecaj kao da sam tip zene koja tera mak na konac i uziva u raspravi. Sto me je pogodilo. Bas sam ja ta, koja je liberalna, ali zelim da se na neke stvgaristavi tacka,pa dalje. A ne da se gomila.
 
i ja mislim da sam Meg Rajan pa nisam
nego sestro razmisli da li si bas tako jako liberalna, terapeuti pa zasto se ti ljudi skoluju nego da pomognu
na zalost mnogima nema pomoci
ili ima ili nema ljubavi
terapeut to ne moze da vrati
dakle krecete od vas
 
To i ja mislim. Jeste, ljudi su skolovani, ali (koliko znam) ne vara me, nevaram ga (to znam), nego osecam neku promenu u ponasanju.Razumem, ljudi se menjaju, ne ocekujem da se ceo dan vrti oko mene..
Ne shvatam to u vezi liberalnosti, sta si hteo da kazes? Naravno, svuda ima granica.
 
kad ostanete bez (viska) para oboje zbog terapeuta..a stvari jos uvek budu tapkale u mjestu(terapija pomaze ali treba dosta vremena)...jos ce te vise da po**zdite jedno na drugo i da se raskantate ubrzanim postupkom...

mada iskreno, svakako sam za strucnu pomoc.posebno je neobicno sto to muskarac hoce jer obicno od terapeuta bjeze kao djavoli od krsta .vjerovatno mu je mnogo stalo do tebe i vjeruje u vasu vezu.a kako ste to iznenada poceli da ne vjerujete jedno drugom ako se veza od pocetka temeljila na tome?
 
Mislis ono: "Penis bonus pax in domus.''?
Yock tu je dobar..Ne bih ga menjala. nikad mi ga nije dosta.Tezak je na recima. Nijedna rasprava se ne zavrsi. Ujutro kao da nista nije bilo......A meni se to i dalje vrti u glavi.
 
To i ja mislim. Jeste, ljudi su skolovani, ali (koliko znam) ne vara me, nevaram ga (to znam), nego osecam neku promenu u ponasanju.Razumem, ljudi se menjaju, ne ocekujem da se ceo dan vrti oko mene..
Ne shvatam to u vezi liberalnosti, sta si hteo da kazes? Naravno, svuda ima granica.

a da, te promjene...to mozes da osjetis ako si intuitivna i nemoj da ih ignorises jer....nesto znace.ne naravno da te vara ali mozda je malo u 'ravnodusnoj fazi'...100% se nesto desava..
 
On kaze da ima osecaj da sam ja 'zahladnila'prema njemu.A i ja taj isti osecaj imam.......Ja nisam sto posto, kod mene se nije nista promenilo. Milion puta sam ga pitala u cemu je stvar, nek bude musko, nek kaze - sve manje boli mego laz.
 
Promenili smo sredinu...i pocelo je od toga sto je meni zasmetalo da on nase privatne stvari prica nekom..nekom ko mu je poznanik.Da je drug bilo bi ok.

ako ste u novoj sredini mozda nema druga jos uvjek...nekad je lakse neke stvari(koje te tiste:eek:???) ispricati poznaniku....jasno je da se poremetilo nesto u vasoj vezi i ti to osjecas pokusajte da rijesite i prebrodite a da sacuvate vezu...terapeut je ok ako osjecate da sami ne znate kako..
 
On kaze da ima osecaj da sam ja 'zahladnila'prema njemu.A i ja taj isti osecaj imam.......Ja nisam sto posto, kod mene se nije nista promenilo. Milion puta sam ga pitala u cemu je stvar, nek bude musko, nek kaze - sve manje boli mego laz.

vjeruj da ne znam sta bi radila da mi se tako nesto desi.i namanju promjenu ponasanja osjecam kao tektonski poremecaj..ne vjerujem ni da je on zahladnio, ne bi tako trazio,insistirao na terapeutu...znaci ima zelju da bude kako je bilo....preispitaj i ti malo sebe al onako 'dubinski'...
 
Slusaj, mi smo oboje bili vojnici. U ratu. On ima vise problema zbog toga .Pts. Ja i nemam. Sad smo u ustanovi pola nedelje, gde pokusavaju da tu traumu ízuku'. Da nema nocne more, da ga vesti ne potsecaju na onon sto je video i doziveo (kolege suga ostavili ranjenog i zbrisali), dok ja imam nekadrugacija secanja..na drugarstvo, jedinstvo....naravno i tuzni momenti su ostali, ali nikako post traumatski stres. Cini mi se da smo kod kuce mnogo lakse o tome pricali i pomagali jedno drugom. Bili smo united. Osecam da vise nije tako.
 
Pokusavam, draga moja, zato insistiram na razgovoiru, smeta li mu nesto kod mene? Nek mi kaze. A on cuti, i trpi i onda na sitnicu booooommmmm......i sto jeste i sto nije, izvredja me i posle kaze da je to impulsivno, da nijke mislio tako. Ja ne verujem u tu impulsivnost. Nekog povrediti. Toliko ne mozes izgubiti razum da nekog pogodis u ahilovu petu.
 
Hm pa ako covek vec ima traumu mozda postoji objasnjenje sto se tako ponasa prema tebi. Ne znam. Mozda da pokusas da u sebi nadjes jos malo volje i strpljenja za vas. Da ga jos malo razumes i tolerises. Posto je on vec predlozio odlazak kod terapeuta to je znak njegove dobre volje. Meni se cini kao da on hoce ali ne ume da resi probleme koje imate. Mislim da odlazak kod terapeuta ne moze da skodi...
 
Livy, znam da nece skoditi, ali mi to izgleda kao linija manjeg otpora. U fazonu:'Nek neko drugi resava nase probleme''. Do juce, maltene, je bilo sve ok i odjednom, u toj novoj sredini, koja njemu, kako kaze, super odgovara (a meni ne - ustupak, njega radi i ne nabacujem mu to na nos), trebao bi da ima malo vise razumevanja i da razgovara sa mnom., za pocetak bez treceg lica.Ici cu, zasto da ne, ali me me boli i vredja, sto ne pokusa na drugi nacin.
Osecam se sad ljigavo pateticno, buljim u mesec, zamisljam ga sa gitarom, sa kojm kao da je rodjeni pitam se da li spava.....Fuj, mrzim te slabosti.
 
Eeeee sto se ja palim na momke koji sviraju gitaru :sad2:
Pa ebem li ga... bila sam i ja u nekoj slicnoj situaciji samo sto taj moj nije ni prstom mrdnuo :/ Ma vidim ja da si ti sve postupke i osecanja ( i svoja i njegova) preispitala... sto znaci da si na korak od resenja. Od tebe zavisi! ;)
 
Ajde, videcemo. cini mi se da imamo iste 'probleme''...Samo cudi me da je odjednom iskrslo..Do juce ceskanje po ceo dan, seksanje, ljubljenje, mazenje, pricanje.....od jednom....ma videcemo..Bas me je sad zaintrigirao taj terapeut.
 

Back
Top