Gimnazija u inostranstvu

Student exchange ne znaci da ako ti odes u UK na skolovanje da ce jedan ucenik iz UK da dodje u Srbiju...
Jos nisam cula da iko iz inostranstva dolazi u Srbiju na skolovanje - bar sto se srednje skole tice.
Kad malo razmislim, sto bi dolazili u Srbiju kad imaju toliko drugih razvijenijih zemalja... ?
 
Student exchange ne znaci da ako ti odes u UK na skolovanje da ce jedan ucenik iz UK da dodje u Srbiju...
Jos nisam cula da iko iz inostranstva dolazi u Srbiju na skolovanje - bar sto se srednje skole tice.
Kad malo razmislim, sto bi dolazili u Srbiju kad imaju toliko drugih razvijenijih zemalja... ?

www.google.com a i prosle god je bilo kod nas u Jovinoj....mislim polaganje....ove godine ce negde drugde......i ja sam razmisljao o tome....kako neke nas odavde salju tamo a onda bi trebalo nekog ovde?!?! ne?! :roll:
 
Druga Gimnazija Maribor - IB program...prima 9 ucenika sa prostora bivse Juge, konkurs je svake godine oko 15 maja, treba da imas zavrsena 2 razreda Gimnazije (osnovni uslov) odnosno da zavrsavas drugi razred a ima naravno jos par uslova..samo, o tom potom..uglavnom, mislim da je odlicna sansa (zaista odlicna) za nekoga ko bi voleo da studira u inostranstvu...
 
I kakav je nastavni program?

Ja sam isla u tu skolu! Zivela sam 10 godina u Budimpesti, do 2004., tj. do 7. razreda osnovne. Sada sam 3. razred gimn. i zivim u Beogradu...
Skola se zove "Srpska osnovna skola i gimnazija" (SOŠIG) i nalazi se u centru grada. U okviru skole postoji vrtic na srpskom jeziku, i dom za ucenike, nadomak skole.
Skola je sto se nastave tice je mnogo laksa nego u nasim gimnazijama. U gimnaziji u svakom razredu postoji jedno do dva odeljenja, sa ne vise od 25 ucenika. Nastava se odvija na srpskom jeziku, ali se takodje uci i madjarski. Smerovi ne postoje, samo opsti. Skolarina se ne placa, za dom ne znam tacno koliko, ali sigurna sam da ne mnogo. Ima dosta djaka iz cele Srbije (pogotovo u gimnaziji), ali ima i madjarske dece (oni su uglavnom rodjeni u Madjarskoj, ali su poreklom Srbi ili tako neka kombinacija :)).
Skola postoji vec jako dugo, ranije je bila srpsko-hrvatska, u lepo ocuvanoj zgradi, ma sve najbolje! Svima je toplo preporucujem! ;)
 
ja sam prva godina gimnazije i planiram da trecu i cetvrtu zavrsim negde napolju (sad) ali cesto se desi da kad razmisljam na tu temu bude mi zao da napustim okolinu (nije da sam vezana za porodicu ili drustvo) ali pomisao da idete negde u nepoznato gde vas niko ne zna, sve mi to izgleda kao da srbiju i zivot ovde ostavljam nekome ipak dve godine udaljenosti od svega ne izgleda isto kao dva-tri meseca..interesuje me od osoba koje su isle preko razmene i zavrsile skolu napolju kako su se uklopile u novu sredinu?
 
Druga Gimnazija Maribor - IB program...prima 9 ucenika sa prostora bivse Juge, konkurs je svake godine oko 15 maja, treba da imas zavrsena 2 razreda Gimnazije (osnovni uslov) odnosno da zavrsavas drugi razred a ima naravno jos par uslova..samo, o tom potom..uglavnom, mislim da je odlicna sansa (zaista odlicna) za nekoga ko bi voleo da studira u inostranstvu...

Sto se tice ovih uslova, pa je potreban odlican uspjeh.... aplicira se za trecu godinu, da li je potreban odlican uspjeh i prve i druge godine? :bye:
 
Poslednja izmena:
Ja sam relativno novi clan pa sam odlucio da moje pitanje postavim ovde.Uskoro zavrsavamo 8 razred. Ja sam generacija 2011/2012 i planiram da upisem gimnaziju u inostranstvo pa me zanima :

1.Da li trebam polagati zavrsni ispit da bih dobio svedocanstvo?
2.Da li od skole mogu da trazim da mi svedocanstvo izdaju ranije?
Hvala na odgovorima
 
Imas razne programe odlaska u inostranstvo, neke od njih su ISA, Smyle, mislim da preko smajlija se ide besplatno ako sve polozisa ostale placas. Ja sam isla preko ISA agencije i to je iskustvo koje cu uvijek u zivotu pamtiti. Ba je mogu da kazem napravilo veliku prekretnicu u mom zivotu. Ima vec cetri godine otkad sam otisla i dalje sam u kontaktu sa host porodicom, divna zena koja me je gledala kao svoje rodjeno dijete. Preporucila bih svima koji su u mogucnosti da pakuju kofere i odu odmah. Ja sam morala da se vratim jer nisam imala dovoljno novca da nastavim sa skolovanjem tamo u Americi, ali mama je slucajno pronasla da se otvorio u Beogradu Americki univerzitet Linkoln i tako da se sve lijepo potrefilo, sad sam u Beogradu i imam americku diplomu pa mogu opet da se vratim u Ameriku, ako imate neka pitanja, slobodno pitajte :)
 
Ja sam relativno novi clan pa sam odlucio da moje pitanje postavim ovde.Uskoro zavrsavamo 8 razred. Ja sam generacija 2011/2012 i planiram da upisem gimnaziju u inostranstvo pa me zanima :

1.Da li trebam polagati zavrsni ispit da bih dobio svedocanstvo?
2.Da li od skole mogu da trazim da mi svedocanstvo izdaju ranije?
Hvala na odgovorima

Ja ti mogu reci za Kanadu: ako ides u privatnu skolu, ne treba ti nista puno vise od popunjene aplikacije i svedocanstva o predjasnjem skolovanju.
Gde, tacno, zelis da ides?
 

Back
Top