Израелски падобранци „Имамо поштовања према српској стамености""

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Интересантна цртица са једне вежбе у Израелу.
8. Маја је у Тел Авиву одржана комеморијална вежба у којој учествују представници падобранских ветерана из 16 земаља, а посвећена је годишњици Британско-Француско-Израелске операције „Аодиш” или како је ми знамо „Синајске операције” против Египатског председника Насера 1956-године.
slllllkk6.jpg

Но све у свему ове године учествовали су и представници Србије.
У Разговору са нашим падобранцима, Израелски инструктор пуковник ранан Гисинје нашем војном аташеу је изјавио следеће:

„Ја делим посебно поштовање ка српској стамености, као и у осталом што знате имао и мој шеф у два наврата генерал Аријел Шарон”
http://www.odbrana.mod.gov.yu/odbrana065/62-63.pdf
 
Ovo je neka zajebancija.Ne verujem da u nasoj vojsci dozvoljavaju nosenje brade.

ОК!
Мало сам гугловао.
Брадати падобранац је----

Јеромонах, водник, Јован Ћулибрк, свештеник 63. падобранске!!!!!

"U organizaciji Specijalne brigade i 63.padobranskog bataljona, blagovremeno su postavljeni šatori za smeštaj Veterana, a naši domaćini iz Vršca su obezbedili velike količine hrane i hladnog pića za sve učesnike skupa. Na opšte zadovoljstvo, kao subotnji ručak je služen vojnički pasulj. Veterani su nakon toga zajedno obišli obližnji muški manastir, gde je Otac Jovan Ćulibrk, sveštenik 63.padobranskog bataljona, održao službu svim poginulim pripadnicima jedinice."

http://www.63padobranska.co.yu/
 
Sta to "stameno" oni poshtuju kod nas?
To ti je kao kad neko poznat gostuje u Srbiji i onda kada ga novinari pitaju šta misli o zemlji, ljudima, ovaj samo štepa - najlepše devojke, najbolja hrana, predivna arhitektura...
Onda ode u Rumuniju i ponavlja k'o papagaj istu priču.
Posle u Zimbabwe i opet tako...
 
Sta to "stamenito" oni poshtuju kod nas?

Стаменитост= чврстина, одлучност, снага, постојаност.
Израелац је спомињао Аријела Шарона који је и сам био падобранац, а он је био Шаропов саветник. Рекао је да се шарон дивио стамености Српског наорда, а Шарон је био министар за време Босанског рата и касниеј НАТО агресије на СРЈ
 
To ti je kao kad neko poznat gostuje u Srbiji i onda kada ga novinari pitaju šta misli o zemlji, ljudima, ovaj samo štepa - najlepše devojke, najbolja hrana, predivna arhitektura...
Onda ode u Rumuniju i ponavlja k'o papagaj istu priču.
Posle u Zimbabwe i opet tako...

Ma naravno,cist shablon.
 
Стаменитост= чврстина, одлучност, снага, постојаност.
Израелац је спомињао Аријела Шарона који је и сам био падобранац, а он је био Шаропов саветник. Рекао је да се шарон дивио стамености Српског наорда, а Шарон је био министар за време Босанског рата и касниеј НАТО агресије на СРЈ

Stamenitost i Sharon.Jel' to ono kada '99 prvi iz Beograda zbrise Izraelski ambasador?
 
Stamenitost i Sharon.Jel' to ono kada '99 prvi iz Beograda zbrise Izraelski ambasador?

Не, то је 1999 када је Шарон рекао "Напад на Југославију је пример неприхватљивог наметања воље групе земаља једној сувереној земљи путем бруталне силе."
 
Не, то је 1999 када је Шарон рекао "Напад на Југославију је пример неприхватљивог наметања воље групе земаља једној сувереној земљи путем бруталне силе."

..........i posle se pridruzio rokanju?!
 
..........i posle se pridruzio rokanju?!

... и после тога изјавио "Несме се дозволити да Косово постане независно јер би било легло Исламског терора".
Израел није признао Косово.
 

Back
Top