Muzicke skole

Mjetalna djevojka

Zainteresovan član
Poruka
163
Podstaknuta temom gitara i devojka, ali i time sto sam imala prijemni, zelela bih da znam da li ovde ima nekog, a sigurna sam da imam, ko ide u muzicku skolu, bilo da je to niza ili srednja... Sta svirate (ne samo instrument, vec i program), koja ste godina, bla bla bla, i sve sto bi se moglo uz to podrazumevati...

Ja sam juce i danas imala prijemni za srednju muzicku. Nastavljam sa ,, Josifom Marinkovicem'' kod moje drage profesorke klavira.

Saznala sam da iz klavira imam od mogucih 200 poena 190 (najbolja drugarica je u klasi sefa odseka, tako da se to moze smatrati dovoljno pouzdanim izvorom). Danas je bio ispit iz solfedja i teorije, tako da jos ne znam sta sam tu uradila, ali sam zadovoljna.

Prosle godine sam svirala u cetiri ruke Bramsove ,, Ruske suvenire'' (Rusku nacionalnu himnu i In die morgendamerung wecke sie nicht). Osvojile smo na takmicenju u Trsteniku 3. mesto, a na takmicenju u Marinkovicu drugo mesto. Imale smo 89,93 poena, sa 90 poena se dobijala prva nagrada...

Und so...
 
Nije me bilo toliko briga da li će da me prime ili ne pošto me je čekala gimnazija...Inače dobro sam uradio i teoriju i solfeđo i bio sam čini mi se deveti.U muzičkoj dobijaš kao obavezan jezik talijanski koji i nije tako loš,ali je zato predmet u prvoj godini muzički instrumenti odvratan...Ostaju mi još par ispita i da maturiram tu srednju muzičku i adios bejbe... :D
 
hmm...pa ja sam zavrsila pripremni...i onda...poslije...pa.a.a.a....polagala sam kao neki ispit..i...i..i nisam prosla...pa su mi rekli da ne mogu da se upisem....:rumenko:
al cu ovo ljeto da ucim da sviram gitaru!!a i znam c-dur ljestvicu...cak i u nazad!!:mrgreen:
 
I to je uspeh, ipak...

Da, kazu da gitaristi, mada ne samo oni, i gudaci, nemaju razvijen melodijski sluh, vec harmonski, za razliku od pijanista.

Iskreno, ne znam sta da kazem na to...
 
Poslednja izmena:
Bas sam i ja htela da postavim ovakvu temu:)
Ja sam konkurisala i za vis i za to u Isidor Bajić- Novi Sad.U ovuoj skoli sam zavrsila i osnovnu. Iz instrumenta sam dobila maksimalno(200 od 200), danas sam imala diktat i test iz teorije i dosapnuli su mi da i tu imam maksimalno i sutra mije ostao jos solfedjo. inace, svirala sam preludijum ifugu, betovenovu sonatu sopenovu polonezu u cis mollu i listovu etidu.
p.s. izvinite zbog pravopisa, malo sam umorna, mrzi meda kucam
 
Bas sam i ja htela da postavim ovakvu temu:)
Ja sam konkurisala i za vis i za to u Isidor Bajić- Novi Sad.U ovuoj skoli sam zavrsila i osnovnu. Iz instrumenta sam dobila maksimalno(200 od 200), danas sam imala diktat i test iz teorije i dosapnuli su mi da i tu imam maksimalno i sutra mije ostao jos solfedjo. inace, svirala sam preludijum ifugu, betovenovu sonatu sopenovu polonezu u cis mollu i listovu etidu.
p.s. izvinite zbog pravopisa, malo sam umorna, mrzi meda kucam

Eto , ti si nam onda novi prvi razred :D od sledece godine :D ... Cestitamoooo :D ... i ja sam i na VIS-u i na TO ... TO ti je jako opusten bar tokom prve godine , za drugu ne znam , videcu :D , nekako se jako sporo sve prelazi , i malo radi, bar ja imam takav osecaj , ja sam sve ocekivao da cu mnogo vise uciti o muzici pa sam sada blago razocaran , ali dobro , valjda ce se pokazati sledece godine sa harmonijom , nadam se ... klavir si upisala predpostavljam , koja si po redu bila kada si polagala ? 8) :-o :o
 
Eto , ti si nam onda novi prvi razred :D od sledece godine :D ... Cestitamoooo :D ... i ja sam i na VIS-u i na TO ... TO ti je jako opusten bar tokom prve godine , za drugu ne znam , videcu :D , nekako se jako sporo sve prelazi , i malo radi, bar ja imam takav osecaj , ja sam sve ocekivao da cu mnogo vise uciti o muzici pa sam sada blago razocaran , ali dobro , valjda ce se pokazati sledece godine sa harmonijom , nadam se ... klavir si upisala predpostavljam , koja si po redu bila kada si polagala ? 8) :-o :o

ja cu klavir, uzela sam TO za svaki slučaj. Jedva cekam. Jel tačno da je vond casova samo oko 20? ko ti predaje solfedjo? Kakav je solfedjo u odnosu na 6.? toga se najvise bojim, mada imam 5.kod koga si u klasi?
 
ja cu klavir, uzela sam TO za svaki slučaj. Jedva cekam. Jel tačno da je vond casova samo oko 20? ko ti predaje solfedjo? Kakav je solfedjo u odnosu na 6.? toga se najvise bojim, mada imam 5.kod koga si u klasi?

Pa , ja sam recimo mnogo vise radio u sestom razredu nego sada , ali mislim da je ro vec individualno ...
A ovo za fond casova , nije ... ima puno vise ...
Nemas sta da se bojis , jako je lako i prve godine se uglavnom radi ono od ranije , sa nekim malim dodacima zbog onih koji nisu isli u nizu pa su polagali diferencijalni , a bzvz je , kazem ja sam razocaran mislio sam da se vise radi ...

8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
Ovo je konacan rezultat.

Prosla sam u srednju muzicku! Jej!

Od 300 poena, imam 290, druga sam na listi. Jedna devojcica je ispred mene, koja ima maksimum poena (moram priznati da mi je sujeta bila malo povredjena, ona je, ipak, cetvrti razred u osnovnoj skoli). Ali ja sam veoma zadovoljna, kao i profesorka, i to je najvaznije.
 
E...Ja idem u 5.razred niže muzičke škole ovde u Prijedoru... Isto idem na takmičenja, a planiram upisati instrumentalni smjer i smjer solo pjevanja... Imam sve petice... Solfegio i klavir mi super idu, a i kamerna muzika...
 
Mjetalna djevojko....

Svaka chast ;) JA sam zavrshila nizhu muzichku i neam ambicije od nastavljam dalje u srednju... Lepo je da znam da sviram (klavir) ali toliko mi je dovoljno... ne zhelim da jednog dana budem changrizava profesorka klavira koju zaje***aju sva ona silna razmazhena dechica za neku mizernu platu... pih... :thumbdown:

Zapravo ukoliko ne smaraju oni profesorku... onda profesorka smara njih... Ja sam 3 puta menjala profesorku jer su sve bile neke neurotichne, poremecene ludjakinje koje su me tukle po prstima i sl. :confused:

Konachno sam u muzichkoj shkoli "Isidor Bajic" upoznala neverovatno mirnu i simpatichnu zhenu Editu... zahvljajuci kojoj nisam prekinula shkolovanje i 5 i 6 razred sam zavrshila kod nje :) Ovo prilikom puno pozdrava za nju i hvala joj :bye:

Und so...[/QUOTE]
 
Ja sam sada sesti razred muzicke- sedma godina...sviram violinu, ali ne planiram da nastavim dalje...
sestra mi svira gitaru, klavir i fagot...zna malo i flautu
mama mi je zavrsila srednju muz- klavir flautu i gitaru zna da svira a druga sestra svira klarinet sada je krenula u prvi razred...
svismo isli u muz sk isidor bajic...
 
бар дан колеге музићари :zcepanje:

ео ја свирам клавир, нижа школа- настављам средњу...:D
једино ми солфеђо нешто не штима- имала сам три јединице из диктата прошло полугодиште:(
 

Back
Top