In Memoriam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Obzirom da smo skoro svakodnevno suoceni sa smrcu nekog iz svijeta muzike, predlazem da ova tema postane "lepljiva" da nebi svakih par dana otvarali nove teme.

Evo juce je:

Preminuo R'n'R pionir Bo Diddley

0056007.17.jpg


Legendarni americki pionir rock and rolla umro je u 79. godini od srcanog udara na Floridi. Diddley je bolovao od dijabetesa, a lani je prezivio i srcani udar.

Bo Diddley, gradjanskim imenom Otna Ellas Bates, najcesce je nastupao sa sesirom i velikim crnim naocalama. Postao je poznat 1958 s albumom Bo Diddley.

Među njegovim hitovima nalaze se ''Who Do You Love'' , ''Before You Accuse Me'', ''Mona'' i ''I'm a Man''.
Diddley je 1987. uvrsten u Kucu slavnih rock'n'rolla, a 2006. i u Kucu slavnih bluesa.
 
Bo diddley done had a farm,
On that farm he had some women,
Women here, women there,
Women, women, women everywhere.

But one little girl lived on a hill,
She rustled and tustled like buffalo bill,
One day she decided she’d go for a ride,
With a pistol and a sword by her side.

She rolled right up to my front door,
Knocked an’ knocked ’til her fist got sore,
When she turned and walked away,
All I could hear my baby say:

Hey bo diddley, oh bo diddley,
Hey bo diddley, oh bo diddley.

Saw my baby run across the field,
Slippin’ and slidin’ like an automobile,
Hollerin’, my baby got towed away,
Slipped on from me like a cadillac-8.

Hey bo diddley, oh bo diddley,
Hey bo diddley, oh bo diddley.

R. I. P.
 
REST IN PEACE

Dead (Mayhem)
Dime (Pantera)
Cliff Burton (Metallica)
Quorthon (Bathory)

yoliko od mene,ovi ljudi mi nedostaju lol hahahaha dobor mzoda ovaj iz mayhema i jeste zasluzio da crkne i istruli najvise mi zao Dimea
 
Lennon, Janis, Mercury...btw. ovo postaje nastavak one moje:koje bi ste muzichare ozhiveli...
meni je najzhalije ipak alana freeda...jes da nije bio muzichar, ali da nije bilo njega ne bi doshlo do popularizacije r'n'r...a na kraju je ostao sam, svi su ga ostavili:cry::cry:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top