Poznavanje rada na racunaru??

lmn

Zainteresovan član
Poruka
175
Pozdrav svima i unapred se izvinjavam ako sam omasio diskusiju.
Interesuje me da li neko do vas ima zavrsen kurs "Poznavanja rada na racunarima"(ovaj sto sad po nasim oglasima u Srbiji traze pri zaposlenju),sta je to?Kakav je to kurs,sta se tu sve nauci itd...
Hvala na odgovorima.
 
Koliko se ja sećam, Nacionalna služba za zapošljavanje (valjda se tako sada zove) je s vremena na vreme organizovala takvu vrstu kursa besplatno, sa ciljem da se nezaposlena lica obuče da rade na kompjuterima, kako bi eventualno lakše došla do posla! E sad, nije baš svako mogao da pohađa taj kurs, nego su bila neka testiranja a gledao se i broj godina provedenih na Birou i ko je uspeo da se "kvalifikuje" taj je imao priliku da stekne neka osnovna znanja o kompjuterima (šta je hardver, softver, procesor i sl.), zatim da izuči malo i Microsoft Office, pre svega rad u Wordu, Excelu, Accessu (jer se oni najviše i traže) i na kraju Internet. Sve u svemu, nešto najosnovnije, čisto da se u ovom današnjem svetu IT tehnologija ne bude totalni duduk!
smiley_emoticons_wink.gif
 
Само ми то треба још један курс... Да ми неко каже кликни овде па после кликни тамо... Пример... Девојка је ишла на курс и пре полагања тог неког завршног дела дошла код мене да се припреми... Сад она мени псотави питање како да копира неки фајл... Ја ду ду по тастатури прецице ово оно, а девојка у чуду... Каже па неможе то тако :lol: Питах је ко то каже, а она рече да нису тако учили... Тако је то са курсевима све по П.С.-у а ако неко одступи мало од тога јадни (м)ученик не зна где се налази... А занима ме чему је еквивалентан тај крус... Информатици средње школа??? Информатици која се учи на факултету??? И шта сад он треба да каже да ја не знам да радим на компу ако немам тај курс положен... С чим се мери то парче папира... И да ли је битно имати неки сертификат који је ударио неки "предавач" који нема три чисте или познавати материју практични рад??? Код нас кад видим ко све држи курсеве дигне ми се коса на глави... Значи људи које бих са три питања укопао да не би знали где су, а камо ли да ме нешто науче...
 
Ja to zovem kurs za pali\gasi racunar....

:super: :super: :super:

Ma ljudi varaju,zamlacuju narod na sve moguce nacine.
Ja razumijem da je u primjeru ljudi koji rade vec dugo godina u jednij struci i sada je doslo do modernizacije sistema...uvode se racunari,pa im moras sada skolski sve ispocetka to pokazati.
Ali kada zamislim da jednoj mladoj osobi koja vec zna da radi na racunarima postavljaju takav uslov to je onda stvarno smjesno.

Odgovor na temu :
To su u sustini kursevi koji te nauce nekim osnovama..kao sto je Deki to gore i objasnio,ali nista vise.
 
Ma to i nije nesto.Moze da koristi....po nekad.Mislim da je to za one koji veze s vezom nemaju pa da kao pokazu buducem poslodavcu da bi ovaj kontao kako kandidat zna da radi na racunaru.Onaj ko zaista zna dovoljno je da navede Office i jos po nesto....kad dodje vreme pokazace to znanje.
To je izmedju ostalog korisno starijim koji nisu imali u skoli,fax-u nesto mnogo informatike...Danas se osnovne stvari znaju jos krajem osnovne,a u srednoj pogotovo.
 

Back
Top