Tolerancija među narodima Srbije

Ево, немам ништа против, Мађара, Русина, Румуна, Словака, Бугара, то је поштен народ и драго ми је што делимо земљу са њима. Цигани су по мени паразити, од `рвата не волим оне усташки настројене (*** то је 50%нације) а шиптаре уопштено не подносим. Толико од мене;)
 
Ево, немам ништа против, Мађара, Русина, Румуна, Словака, Бугара, то је поштен народ и драго ми је што делимо земљу са њима. Цигани су по мени паразити, од `рвата не волим оне усташки настројене (*** то је 50%нације) а шиптаре уопштено не подносим. Толико од мене;)

Ovo potpisujem. Dodao bih jedino da i od muslimana ne podnosim one ustaški(antisrpski) nastrojene a takvih je ipak manji procenat nego kod Hrvata. Bosanski mentalitet je drugačiji.
 
Kako vi ocenjujete međunacionalne odnose u Srbiji?
Kako gledate na druge narode, posebno vi iz monoetničkih sredina?
Da li ste ksenofobični?

Ne znam kako je u celoj Srbiji, u svom okruženju nisam primetila problem u međunacionalnim odnosima. Radim u stranoj školi ovde u Beogradu, uglavnom sa decom diplomata i ambasadora ali ima i dosta naših klinaca i svi se lepo slažu a isto važi i za kolektiv koji je mešovite nacionalnosti, ima nas baš raznih.
Meni lično ne smeta ni jedan narod, ne delim ljude po tome kako se zovu i šta su im mama i tata već kako se ponašaju.
 
Ne znam kako je u celoj Srbiji, u svom okruženju nisam primetila problem u međunacionalnim odnosima. Radim u stranoj školi ovde u Beogradu, uglavnom sa decom diplomata i ambasadora ali ima i dosta naših klinaca i svi se lepo slažu a isto važi i za kolektiv koji je mešovite nacionalnosti, ima nas baš raznih.
Meni lično ne smeta ni jedan narod, ne delim ljude po tome kako se zovu i šta su im mama i tata već kako se ponašaju.

Jel' virkaju crnchici pod suknju,da vide Afriku?:rotf:
 
Ево, немам ништа против, Мађара, Русина, Румуна, Словака, Бугара, то је поштен народ и драго ми је што делимо земљу са њима. Цигани су по мени паразити, од `рвата не волим оне усташки настројене (*** то је 50%нације) а шиптаре уопштено не подносим. Толико од мене;)

Sunce ti jedan. U zatvor odmah za ove odvratnosti. Uzas.

Ja sam u osnovnoj skoli imao Bosnjakinju, Slovaka, Rusina, Madjara.... imam puno komsija Hrvat. Nikada, ali nikada nisam ni pomislio da ih cenim po nacionalnosti. Nikada o tome nisam razmisljao. Svi su mi prijatelji ako su dobri ljudi. Ako su pi*ke nece mi biti prijatelji. To najmanje zavisi od nacije. Nisam k'o Hitler niti zelim da budem.
 
Sunce ti jedan. U zatvor odmah za ove odvratnosti. Uzas.

Ja sam u osnovnoj skoli imao Bosnjakinju, Slovaka, Rusina, Madjara.... imam puno komsija Hrvat. Nikada, ali nikada nisam ni pomislio da ih cenim po nacionalnosti. Nikada o tome nisam razmisljao. Svi su mi prijatelji ako su dobri ljudi. Ako su pi*ke nece mi biti prijatelji. To najmanje zavisi od nacije. Nisam k'o Hitler niti zelim da budem.

Zato sedis kuci i gledas Evropu na TV-u.:rotf:
 
Ne mogu da poverujem da neko gleda ljude po tome koje su nacionalnosti/vere/boje kože itd.
Može meni do sutra da smeta politika ove ili one zemlje ali obični ljudi nisu krivi. Ako je neko budala onda će on to biti nezavisno od toga čiji pasoš nosi a ako je neko normalan onda zaista ne bi trebalo da bude bitno šta je.
 
Sunce ti jedan. U zatvor odmah za ove odvratnosti. Uzas.

Ja sam u osnovnoj skoli imao Bosnjakinju, Slovaka, Rusina, Madjara.... imam puno komsija Hrvat. Nikada, ali nikada nisam ni pomislio da ih cenim po nacionalnosti. Nikada o tome nisam razmisljao. Svi su mi prijatelji ako su dobri ljudi. Ako su pi*ke nece mi biti prijatelji. To najmanje zavisi od nacije. Nisam k'o Hitler niti zelim da budem.

Zashto more u zatvor?! Chovek rekao shta misli, ustavom zagarantovana sloboda btw.... Vidish li ti uopshte koliko si netolerantan?

Inache, shto se nacionalnih manjina tiche, svejedno mi je, niti imam razloga nekog posebno da volim niti da ne volim. Obichni ljudi su obichni ljudi.... Dokle god poshtuju zakone ove zemlje, u redu je.
 
Zashto more u zatvor?! Chovek rekao shta misli, ustavom zagarantovana sloboda btw.... Vidish li ti uopshte koliko si netolerantan?

Inache, shto se nacionalnih manjina tiche, svejedno mi je, niti imam razloga nekog posebno da volim niti da ne volim. Obichni ljudi su obichni ljudi.... Dokle god poshtuju zakone ove zemlje, u redu je.

lol... sloboda. Sloboda moze, ali samo dok time ne povredjujes druge. Stvarno nije tesko razlikovati govor mrznje od govora koji ne povredjuje ikoga. Nema tolerancije za netoleranciju.

I ovo dole sto si rekao je uredu, mislim slazem se. Potpuno mi je svejedno ko je koje nacionalnosti dok ne prekrsi zakon. Ali ne mozes reci da su Svi Albanci zli ili slicno. To je obicna glupost.
 
Poslednja izmena:
Sunce ti jedan. U zatvor odmah za ove odvratnosti. Uzas.

Ja sam u osnovnoj skoli imao Bosnjakinju, Slovaka, Rusina, Madjara.... imam puno komsija Hrvat. Nikada, ali nikada nisam ni pomislio da ih cenim po nacionalnosti. Nikada o tome nisam razmisljao. Svi su mi prijatelji ako su dobri ljudi. Ako su pi*ke nece mi biti prijatelji. To najmanje zavisi od nacije. Nisam k'o Hitler niti zelim da budem.


pa ta manjina i ne moze biti posebno odvratna,
po jedan primjerak nekog naroda, ili dva... ne možeš steći pravi utisak, a u tako malom broju i nisu opasni...

mislim da čovjeka najviše može zeznuti ''svoj'',
kako u svom narodu možeš naći stoke, to ne možeš nigdje..
 
lol... sloboda. Sloboda moze, ali samo dok time ne povredjujes druge. Stvarno nije tesko razlikovati od govora mrznje od govora koje ne povredjuje ikoga. Nema tolerancije za netoleranciju.

Pogledaj bolje shta je napisao. Njegovo lichno mishljenje je da su Romi paraziti, da zive od socijalne pomoci i ne privredjuju ovoj drzavi mnogo. Njegovo mishljenje, njegov stav.
Isto kao i izbor da li ce voleti proustashki nastrojene Hrvate, ili Shiptare.

Da budem iskren, proustashke Hrvate ne podnosim organski, da ne upotrebim neku tezu rech.
Kao i sve antisrpske nastrojene fantome, iz ma kog naroda da su, ukljuchujuci i svoj. Moje pravo.

Svidja ti se ili ti se ne svidja, nikoga to preterano ne interesuje.
Dokle god svi poshtujemo zakon, u redu je :D
 

Back
Top