Novi civilni avion Suhoj

Ako Aeroflot kupi JAT, Rusi obećavaju uvođenje novih "stotki" u flotu.

Tesko nama...time ce jedna era u kojoj je JAT predstavljao nesto (barem sto se kvaliteta flote tice, a uvek je imao njabolje moguce avione u floti izuzimajuci DC-10) biti zauvek zavrsena. Ostajemo nam da se nadamo da ce JAT ipak da otkupi neka normalna evropska kompanija i da Aeroflot na racun nase nesrece nece dobiti JAT-ove slotove.

Dok Sukhoi 100 kasni, sam Aroflot (koji bi trebalo da bude najveci kupac istih) uzima Boeinge 737 u wet lease:

http://212.248.33.60/p-12621/r_500/Sukhoi_Superjet_100/
 
Poslednja izmena:
ma totalna nebuloza,ebo ih super jet....e sada ne znamo koja je njihova ideja i vidjenje jata,avion klase sup jeta je ono sto jatu treba ko leba,a ovo veliko narucivanje od strane aeroflota smrdi mi da ce da zavrse jatu neki.....ne znamo sta planiraju kao zamenu za 737,najlogicnije bi bio NG ali nikada se ne zna.
 
Kupuju JAT kao bi sebi uvaljivali nove avione Su i ostala sranja koja neće niko da kupi.

Ovako će preko JAT da ih promovišu pa zemljama EU. A pitanje je i dali to uopšte leti.
Sada celokupno osoblje koje je zaduženo za održavanje Boing-ovih aviona obučiti za Su ili An ili ostale gluposti.
Ako kupuju Boing ili Airbus avione onda ok, a ako ne najebali smo
 
avion klase do 100 mesta koji JATu treba ko vode ce svakako morati da se kupi i svakako ce morati posade,mehanicari i ostali da se obucavaju za novi tip aviona jer airbus i boeing nemaju avion u toj klasi,vec tu rulaju embraer,bombaridier....medjutim kupovina jednog super jeta,aviona koji niti ima velike narudzbine niti ima proverenog prozvidjaca,kasni sa sertifikatom je po meni veliko drndanje kada vec imas npr proverenu i narucenu u velikom broju od svih vecih kompanija E seriju embraera,pa evo i crnogorcima je juce stigao prvi E-195 i neka im je sa srecom http://www.airliners.net/photo/Montenegro-Airlines/Embraer-ERJ-190-200LR-195LR/1361565/L/
 
Ne znam, što se tiče borbene avijacije tu je kvalitet na mestu, nisam do sada mnogo pratio razvoj putničkih aviona, ni Ruskih ni zapadnih, ali kako god okrenemo trebaju nam nove mašine u floti. Ako bi gledali po vojnoj avijaciji, trebalo bi da budu dobri, no ne mora da znači da je i civilni program u toj klasi, nemački Fendt pravi najbolje traktore na svetu, dok su im kombajni dosta iza drugih proizvođača....
 
e bas tako,rusi i civilna avijacija se nikada nisu slagali,a posto je sve u sssr bilo podrdjeno vojsci,a i nije bilo trzisne konkurencije,pojam kao ekonomicnosti ih nije bas mnogo doticao....to jesu da kazemo robusni avioni,ali u civilnom sektoru ekonomicnost,lakoca odrzavanja,pouzdanost i tehnicka podrska predstavljaju kamen temeljac...e sada kako ce Suhoj da se snadje u toj akciji bas zelim da vidim,jer i mnogo jaci su padali na ovim stavkama,a suhoj nema nikavog iskustva na tom polju.
 
e bas tako,rusi i civilna avijacija se nikada nisu slagali,a posto je sve u sssr bilo podrdjeno vojsci,a i nije bilo trzisne konkurencije,pojam kao ekonomicnosti ih nije bas mnogo doticao....to jesu da kazemo robusni avioni,ali u civilnom sektoru ekonomicnost,lakoca odrzavanja,pouzdanost i tehnicka podrska predstavljaju kamen temeljac...e sada kako ce Suhoj da se snadje u toj akciji bas zelim da vidim,jer i mnogo jaci su padali na ovim stavkama,a suhoj nema nikavog iskustva na tom polju.

pitanje je kako je suhoj uopste upao tu ,pre svega svojim politickim vezama u kremlju ! :D-zvuci poznato...
ipak je tupoljev bio glavni i imao vise iskustva ali su ga izbacili ,e sad suhoj to sam razvija i mora da kupuje tupoljeve strucnjake.
 
Ne znam, što se tiče borbene avijacije tu je kvalitet na mestu, nisam do sada mnogo pratio razvoj putničkih aviona, ni Ruskih ni zapadnih, ali kako god okrenemo trebaju nam nove mašine u floti. Ako bi gledali po vojnoj avijaciji, trebalo bi da budu dobri, no ne mora da znači da je i civilni program u toj klasi, nemački Fendt pravi najbolje traktore na svetu, dok su im kombajni dosta iza drugih proizvođača....


Iskreno, ne znam sta bi moglo da potvrdi kvalitet Sukhoievih borbenih aviona...ako se dobro secam, poslednji put kada su se "dokazali" bila su ona dva libijska SU-22 oborena od strane F-14 (valjda VF-41 Black Aces). Imali su, doduse, i jedan uspeh, obaranje KAL-ovog B747...
 
izvini druzhe ali kojim kadrom?
stjuardese su babetine od 300 godina, novine dnevne se dele 1 primerak za 1 red pa delimo medjusobno.
stjuart te pita "shta ce pijesh?"
piloti ne znam kakvi su samo znam da pederashi dolaze 5 minuta pre zakazanog leta shto rezultira minimalnim kashnjenjem u startu od 30 minuta...
svi choporativno govore engleski ko Tarzan...

i svi lazhu lazhu na kvadrat kad ih pitash bilo shta ...


eto...

potpisujem i ovo!!!

p.s. fak....zaboravih chuvene JAT-ove crno bele sendviche...........buaxaxaxaxa..........poslastica :)
 

Back
Top