Dodik: Mesiću je bolje da ćuti

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Kakvo izvinjavanje, i kakve slične gluposti??? Mesić se konačno nasukao na SRPSKU demokratiju!!!
NIJE BAŠ SVAKI SRPSKI LJEVIČAR VOLJAN DA MU KLIMA GLAVOM I DA SE UOKOLO IZVINJAVA!!!
Ovako to u sred Zagreba rade srpske demokrate iz Republike Srpske:

Dodik: Mesiću je bolje da ćuti
Agencije

01.06.2008 18:58

BANJALUKA - Premijer RS Milorad Dodik odgovorio je na izjave hrvatskog predsjednika Stipe Mesića o tome da je RS nastala na etničkom čišćenju i poručio kako mu je "bolje da o tome ćuti" jer je Hrvatska nastala na najvećem etničkom čišćenju nakon Drugog svjetskog rata.

Komentarišući Dodikov nastup na sjednici Skupštine Srpskog narodnog vijeća, Mesić je rekao kako od "Beograda očekuje da bh. Srbima jasno kaže da im je domovina BiH, glavni grad Sarajevo i da ondje treba da kreiraju svoju politiku".

"Kad Beograd bude slao takve poruke, neće biti političkih iluzionista koji kažu, a to navodno tvrdi i Milorad Dodik, da je konstanta RS - koje nije bilo do ovog rata i nastala je na etničkom čišćenju - a da BiH - koja je uvijek postojala - može biti, ali i ne mora", rekao je Mesić.

"Mesić je predsjednik Hrvatske i ne bi trebalo da brine o spoljnoj politici Beograda prema Srbima u BiH, niti da se bavi Republikom Srpskom na način na koji se bavi", izjavio je juče Dodik i dodao da će Mesić imati pravo drugima držati lekcije kad Hrvatska vrati sva prava svim Srbima koji su obespravljeni u Hrvatskoj i kad procesuira sve odgovorne za ratne zločine počinjene nad Srbima.

"Dotad mu je bolje da o tomu ćuti", rekao je Dodik.

Naglasio je kako Mesić izjavom da je Republika Srpska nastala na etničkom čišćenju "pokušava zamazati oči domaćoj i svjetskoj javnosti, kojoj je dobro poznato da je Hrvatska nastala na najvećem etničkom čišćenju počinjenom nakon Drugog svjetskog rata".

Komentarišući Mesićevu izjavu da su promjene granica država "iluzija", Dodik je zaključio kako je to "moraliziranje, nakon činjenice da je Hrvatska priznala Kosovo".

Na Dodikov istup u Zagrebu reagovao je juče i SDP, u kojem tvrde da su performans premijera RS na sjednici Skupštine SNV-a, te ponovna ćutnja Miroslava Lajčaka, visokog predstavnika, s pravom zabrinuli većinu bh. građana.

"Obraćajući se na skupu SNV-a Hrvatske, Dodik je i ovu priliku zloupotrijebio sijući sjeme koje nikada neće izrasti, a koje se zove državnost manjeg bh. entiteta", navodi SDP BiH i pozvao Lajčaka da počne koristiti svoja ovlaštenja.

Rajko Vasić, izvršni sekretar SNSD-a, povodom saopštenja SDP poručio je Zlatku Lagumdžiji, lideru SDP, da je politička orijentacija SNSD-a od njenog osnivanja utemeljena i konstantna i glasi da je BiH sa dva entiteta u kojem je RS trajna kategorija.

"Mi se nismo sjetili RS sada, kao što se Lagumdžija sada sjetio BiH", naglasio je Vasić.:rotf:

Mesić: Krajnji bezobrazluk
"Bezobrazluk je doći u tuđu državu i zatim poručiti njenom predsjedniku da šuti. Dodiku je dobro poznato da je srpski entitet nastao na etničkom čišćenju. Još jedan Dodikov bezobrazluk je to što u Hrvatskoj poziva Srbe, da - ako im je teško - dođu u RS, umjesto da pozove Hrvate i Bošnjake istjerane iz RS da se vrate u svoje gradove i sela", izjavio je Stipe Mesić.:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

On je prozvao i organizatore, Srpsko narodno vijeće, jer su pozvali Dodika "koji nikada ne spominje da dolazi iz BiH". :rotf::rotf::rotf::rotf:

"Za nas je BiH država i nikakav entitet ne može biti država. Ako su organizatori već htjeli predstavnika toga entiteta, trebalo je da pozovu predsjednika, koji će naglasiti da dolazi iz BiH i entiteta RS", rekao je Mesić i pozvao SNV da se ogradi od Dodikovih izjava.:dash:

Pupovac: Ne prepucavajte se preko naših leđa
"Gospodin Dodik je pozvan kao premijer RS, jednog od entiteta BiH. Mi to tako razumijemo i tako smo ga tretirali. Žao mi je što se skup SNV-a koristi za prepucavanja predstavnika dijela hrvatske i dijela srpske politike. Nama, Srbima u Hrvatskoj, nije naravno ništa novo da se preko naših glava i preko naših leđa prelamaju otvorena pitanja u odnosima između država i naroda, ali to nije bio smisao ni svrha održavanja sjednice Skupštine SNV-a. Očekujemo da se što prije zaustavi ova vrsta slanja poruka, a ponekad i riječi koje izlaze iz okvira uobičajenog za političko komuniciranje", rekao je predsjednik Srpskog narodnog vijeća Milorad Pupovac.

Jbga kad Mesiću niko nije rekao da nije svaki srpski demokrata!!! Ovi idioti iz turskog SDP-a još kao 'oće da ga tuže Lajčaku!!!:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Ajde oladi deda Stipe!!! Pametnije ti je da se baviš unucima!!!:rotf::rotf::rotf::rotf:
 

Reci da nisu

tadic-sajkaca.jpg


x3166446627543005_1.jpg
 

Na tom istom sajtu pise i ovo

Naime, muškarac na fotografiji koja je objavljena na portalu e-Novine nije, kako je taj portal naveo, ministar vanjskih poslova Srbije Vuk Jeremić, nego Nebojša Jevrić, poznat kao pristaša Momira Bulatovića

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...o-u-donjem-rublju-tereze-kesovije/388759.aspx
 
Kakvo izvinjavanje, i kakve slične gluposti??? Mesić se konačno nasukao na SRPSKU demokratiju!!!
NIJE BAŠ SVAKI SRPSKI LJEVIČAR VOLJAN DA MU KLIMA GLAVOM I DA SE UOKOLO IZVINJAVA!!!
Ovako to u sred Zagreba rade srpske demokrate iz Republike Srpske:



Jbga kad Mesiću niko nije rekao da nije svaki srpski demokrata!!! Ovi idioti iz turskog SDP-a još kao 'oće da ga tuže Lajčaku!!!:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Ajde oladi deda Stipe!!! Pametnije ti je da se baviš unucima!!!:rotf::rotf::rotf::rotf:

Браво за Додика
:vatromet: :vatromet: :orkestar:

благо Вама за Додика,овај "наш" се још само Ескимима није извињавао,а јуче ујутру на "Дозволите да се обратимо" RTS-2 u 7.00 млати о успешној транформацији војске а 32 летелице пале од 2004
 
izvinjavam se na smetnji, ali koliko sam upoznat sa stanjem stvari u regionu
Hrvatska kao priznata drzava u svetu postoji i opstaje (chinjenice kazu da su drzavu stekli uz pomoc zapada na etnickom ciscenju Srba u hrvatskoj, koji su cinili 25% sveukupnog stanovnistva SR Hrvatske, danas je ta cifra na 3%)
sa druge strane Republika Srpska nije drzava priznata od UN ili zemalja clanica EU, vec je deo BiH
i tom okruzenju mora da trazi svoju buducnost

znam da vecina mojih sunarodnika razmislja po principu, ej stani, a sta je sa Kosovom? ako Kosovo moze da proglasi nezavisnost, isto to moze da uradi i RS sto bi logicki gledano bilo potpuno ispravno, ali
mi smo Srbi, a ne Shiptari ili Hrvati, i svoje nacionalne ciljeve ostvarujemo na drugachiji nacin
jer, shto je brzo to je kuso :D
 
izvinjavam se na smetnji, ali koliko sam upoznat sa stanjem stvari u regionu
Hrvatska kao priznata drzava u svetu postoji i opstaje (chinjenice kazu da su drzavu stekli uz pomoc zapada na etnickom ciscenju Srba u hrvatskoj, koji su cinili 25% sveukupnog stanovnistva SR Hrvatske, danas je ta cifra na 3%)
sa druge strane Republika Srpska nije drzava priznata od UN ili zemalja clanica EU, vec je deo BiH
i tom okruzenju mora da trazi svoju buducnost

znam da vecina mojih sunarodnika razmislja po principu, ej stani, a sta je sa Kosovom? ako Kosovo moze da proglasi nezavisnost, isto to moze da uradi i RS sto bi logicki gledano bilo potpuno ispravno, ali
mi smo Srbi, a ne Shiptari ili Hrvati, i svoje nacionalne ciljeve ostvarujemo na drugachiji nacin
jer, shto je brzo to je kuso :D

Evropski sistem vrednosti bato.
 
izvinjavam se na smetnji, ali koliko sam upoznat sa stanjem stvari u regionu
Hrvatska kao priznata drzava u svetu postoji i opstaje (chinjenice kazu da su drzavu stekli uz pomoc zapada na etnickom ciscenju Srba u hrvatskoj, koji su cinili 25% sveukupnog stanovnistva SR Hrvatske, danas je ta cifra na 3%)
sa druge strane Republika Srpska nije drzava priznata od UN ili zemalja clanica EU, vec je deo BiH
i tom okruzenju mora da trazi svoju buducnost

znam da vecina mojih sunarodnika razmislja po principu, ej stani, a sta je sa Kosovom? ako Kosovo moze da proglasi nezavisnost, isto to moze da uradi i RS sto bi logicki gledano bilo potpuno ispravno, ali
mi smo Srbi, a ne Shiptari ili Hrvati, i svoje nacionalne ciljeve ostvarujemo na drugachiji nacin
jer, shto je brzo to je kuso :D
ispravak. neznam koliko ali sigurno nije bilo 25 % srpskog stanovništva u hrvatskkoj. možda je "SAO krajina" imala teritorija 25 % hrvatske, ali nikako stanovnika. (čini mi se 9-11 % srba u RH, ovdje sam negdj pročitao oko 15 %.
 
Dodik preuzima Miloševićevu ulogu


Milorad Dodik

'U nedostatku rezultata Dodik ispaljuje nacionalističke i separatističke izjave ne bi li se narod nečim bavio dok on provodi zadnje pljačke i pustošenje manjeg entiteta'.


SARAJEVO - Istup predsjednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika na skupštini Srpskog narodnog vijeća u Zagrebu i njegov pokušaj da entitet promovira kao samostalnu državu naišli su na oštre osude političara u Bosni i Hercegovini a ta tema na naslovnicama gotovo svih bosanskohercegovačkih dnevnih listova.

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Haris Silajdžić posebnom je izjavom upozorio kako Dodikovi istupi u Zagrebu predstavljaju nastavak sve otvorenijih nasrtaja rukovodstva RS na ustavno-pravni položaj BiH.

"Dodik zanemaruje osnovne činjenice, ruši ugled BiH izvan njenih granica i otvoreno aludira na promjenu tih granica u vrijeme kada cijela Europa teži procesu integracija", stoji u Silajdžićevoj izjavi koju prenosi Oslobođenje.

Predsjedatelj Predsjedništva BiH podsjeća Dodika da ne može samo formalno poštivati Dayton jer prihvaćanje tog dokumenta znači i provedbu niza obveza poput povratka izbjeglica, istinske jednakosti svih građana i ravnomjerne zastupljenosti konstitutivnih naroda u lokalnim tijelima vlasti.

"Svi ovi (Dodikovi) napadi stoga samo još jednom potvrđuju nužnost daljeg angažiranja međunarodne zajednice u BiH jer nagovještavaju opasnost da iz retorike prerastu u konkretne poteze u slučaju preranog odlaska Ureda Visokog predstavnika (OHR)", navodi Silajdžić.

Potpredsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović ocijenio je pak kako, unatoč medijskoj pozornosti koju je dobio, Dodikov istup u Zagrebu zapravo nije donio nešto novo niti je ozbiljno poremetio političke odnose u BiH.

"To je za sada samo njegova retorika. On puno priča i prijeti ali na kraju radi stvari koje jačaju BiH", drži Izetbegović zaključujući kako je i gospodarski napredak u RS-u kojega promovira Dodik zapravo u interesu BiH.

"Dodiku je najbolje odgovorio (hrvatski predsjednik) Mesić kazavši kako je BiH konstanta već tisuću godina. Može Dodiik pričati što hoće no on je došao iz BiH i BiH će uvijek biti", kazao je Izetbegović kako ga citira Dnevni avaz.

Potpredsjednik Stranke za BiH (SBiH) Beriz Belkić ocijenio je pak kako će sve ono što sada Dodik radi na kraju biti štetno prije svega za Srbe.

"Izgleda da Dodik preuzima ulogu koja je neslavno završila, ulogu (Slobodana) Miloševića", cijeni Belkić.

Najveća oporbena stranka, Socijaldemokratska partija BiH (SDP) također je reagirala na Dodikove izjave no također je ocijenila kako dio odgovornosti za bahato ponašanje premijera RS snosi i OHR koji već mjesecima tolerira takvo stanje.

"U nedostatku rezultata Dodik konstantno ispaljuje nacionalističke i separatističke izjave ne bi li se narod nečim bavio dok on provodi posljednje velike pljačke i pustošenje manjeg bh. entiteta", stoji u izjavi SDP-a.

U toj izjavi se također "oštro osuđuje pasivnost i šutnja Visokog predstavnika Miroslava Lajčaka" te ga se poziva da napokon počne djelovati sukladno mandatu kojega ima i da sankcionira antidaytonsko djelovanje Milorada Dodika.

Komentar kojega je na ovo dao Lajčakov glasnogovornik Oleg Milišić bio je kako su sve ovo "prazne priče" koje su ujedno dio i predizborne retorike

Jasno da je BiH neupitna a njen teritorijalni integritet i suverenitet zajamčeni, kazao je Milišić.
 
mesic o dodiku
'Bolje da pozove Bošnjake i Hrvate na povratak'
"Dolazi nam u Hrvatsku dijeliti lekcije i pozivati sve Srbe, kojima nije dobro da dođu živjeti u Republiku Srpsku, pa to je jednostavno bezobrazluk. Bolje bi mu bilo da pozove protjerane Bošnjake i Hrvate da se vrate živjeti odakle su prognani, jer Dodik jako dobro zna da je RS nastala na etničkom čišćenju", rekao je Mesić u Orahovici, gdje je otvorio folklornu smotru u sklopu 40. turističko-zabavne priredbe "Orahovačko proljeće".

Mesić od Srpskog narodnog vijeća očekuje da se ogradi od Dodikovih izjava, koji je, uz ostalo, izjavio kako je Hrvatska "nastala na najvećem etničkom čišćenju nakon Drugog svjetkog rata".
 
Kakvo izvinjavanje, i kakve slične gluposti??? Mesić se konačno nasukao na SRPSKU demokratiju!!!
NIJE BAŠ SVAKI SRPSKI LJEVIČAR VOLJAN DA MU KLIMA GLAVOM I DA SE UOKOLO IZVINJAVA!!!
Ovako to u sred Zagreba rade srpske demokrate iz Republike Srpske:



Jbga kad Mesiću niko nije rekao da nije svaki srpski demokrata!!! Ovi idioti iz turskog SDP-a još kao 'oće da ga tuže Lajčaku!!!:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Ajde oladi deda Stipe!!! Pametnije ti je da se baviš unucima!!!:rotf::rotf::rotf::rotf:

Ja ne procitah da se Turska igdje spominje....
Ti to nesto haluciniras.....
 

Back
Top