Idol savremenosti u vrednovanju stvari

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Zrtva, zabluda, kajanje su izgleda osnove za vrednovanje svih ljudskih osecanja.
Preko njih se otislo i na vrednovanje ljudskog rada.
Pa na vrednovanje ljudske krivice....

Pravni sistem se pretvorio u igracku bogatih , jer umeju i mogu da plate znanje najboljih igraca u igri ovih idola, totema savremenosti.....zrtve, zablude i kajanja.

Muski ce reci , to je feminizirana danasnjica , jer osecanje zrtve, ceste zablude, i stalno prisutno osecanje kajanja su zenska dominantna osecanja....

Mozda, reci ce drugi....mozda su muskarci izginuli u silnim ratovima, a onda ih pojeli polako oni koji su izbegli te silne ratove....

Cvrstina, istina, cast bi bili neki antipodi (suprotnosti)....
Na sta vas asociraju ove reci jedna pored druge.......?
Na muskarca, na muza, na oca.......
Ali to nisu idoli po kojima se vrednuju ni ljudski osecaji , ni ljudski rad, ni ljudska krivica.....takve bi prvo pobili.....

Ovde ne pricam o grehovima...ovde pricam o drustvenoj sugestiji, o obojenju svesti jednog vremena, danasnjice, emotivnom obojenju stvari.....

Zasto su se promenili kriterijumi emotivnih vrednosti?
Zasto se forsira slabiji kljuc, kljuc porazenih u odnosu na kljuc pobednika....
Da se lakse krivci izvuku, da se proda utisak moci nejakima i luzerima?


Sve su ovo pitanja za otvoren um.....a ne za "cek da mu iz cuga odgovorim"
Mada volim odgovore na tref......pseudo podsvesno....
 
Zrtva, zabluda, kajanje su izgleda osnove za vrednovanje svih ljudskih osecanja.
Preko njih se otislo i na vrednovanje ljudskog rada.
Pa na vrednovanje ljudske krivice....

Pravni sistem se pretvorio u igracku bogatih , jer umeju i mogu da plate znanje najboljih igraca u igri ovih idola, totema savremenosti.....zrtve, zablude i kajanja.

Muski ce reci , to je feminizirana danasnjica , jer osecanje zrtve, ceste zablude, i stalno prisutno osecanje kajanja su zenska dominantna osecanja....

Mozda, reci ce drugi....mozda su muskarci izginuli u silnim ratovima, a onda ih pojeli polako oni koji su izbegli te silne ratove....

Cvrstina, istina, cast bi bili neki antipodi (suprotnosti)....
Na sta vas asociraju ove reci jedna pored druge.......?
Na muskarca, na muza, na oca.......
Ali to nisu idoli po kojima se vrednuju ni ljudski osecaji , ni ljudski rad, ni ljudska krivica.....takve bi prvo pobili.....

Ovde ne pricam o grehovima...ovde pricam o drustvenoj sugestiji, o obojenju svesti jednog vremena, danasnjice, emotivnom obojenju stvari.....

Zasto su se promenili kriterijumi emotivnih vrednosti?
Zasto se forsira slabiji kljuc, kljuc porazenih u odnosu na kljuc pobednika....
Da se lakse krivci izvuku, da se proda utisak moci nejakima i luzerima?


Sve su ovo pitanja za otvoren um.....a ne za "cek da mu iz cuga odgovorim"
Mada volim odgovore na tref......pseudo podsvesno....

hmmm...jesi ti siguran da kad ova dva boldovana odlomka spojis sve...drzi vodu?
meni se ne cini da se ista, bitno, promijenilo...

elem, "ko je jaci taj tabaci"...bilo i bit ce, al vec dugo...dugo...od uspostave prve centralizirane i iole...stabilne vlasti u nekoj ljudskoj zajednici (mozda se ovo moze i...preciznije definirati...shift, sad ne mogu....) tipa. na nivou plemena...
u ljudskom svijetu/drustvu nije "najaci" onaj tko je doslovno najsnazniji, najbrzi, najpametniji...vec onaj tko, "sticajem okolnosti"/nasljedno/.... drzi u svojim rukama moc...bilo koje vrste - politicku, ekonomsku...mada, ne idu jedna bez druge...

u to se odlicno uklapaju religijski koncepti, monoteisticki/politeisticki, koji
imaju svoje "predstavnike"/"zastupnike" na Zemlji...ako vec ne mogu prigrabiti moc otvoreno bit ce joj najbolja zamisliva logistika...


T. P. "cvrstina, istina, cast bi bili neki antipodi (suprotnosti)....
Na sta vas asociraju ove reci jedna pored druge.......?
Na muskarca, na muza, na oca......."

"Muski ce reci , to je feminizirana danasnjica , jer osecanje zrtve, ceste zablude, i stalno prisutno osecanje kajanja su zenska dominantna osecanja....
Mozda, reci ce drugi....mozda su muskarci izginuli u silnim ratovima, a onda ih pojeli polako oni koji su izbegli te silne ratove...."

zasto bi me istina, cast i cvrstina asocirali na...muskarca, muza, oca...
zato sto smo, recimo, dva milenijuma zivjeli u "muskom svijetu"...?
hmmm...paaaa...i tome dolazi kraj Patak, dolazi...jbga...

uostalom, npr.mene ti pojmovi podjednako asociraju na zenu - majku, hraniteljicu i heroinu vlastitog ognjista u kojem citavo to vrijeme uspijeva odrzati plamen...

"feminizirana danasnjica" ??? :eek:
nasuprot cemu - "muzevnoj proslosti"... ha ha ha...

zrtva, zablude i kajanje su "zenska dominantna osjecanja"...
ovaj, kako da ti kazem osim - nisu. 8)
 
Poslednja izmena:
Veciti problem! Kako odgovoriti na neko pitanje i kako shvatiti odgovore drugih
ako svako ima razlicit domen znacenja nekog pojma. Konkretno mislim na
opozite Jak-Slab Pobednik-Luzer

Svaki ucitelj aikidoa kao prvu i osnovnu stvar poucava svoje ucenike da je
smisao vestine u razresavanju sukoba, pa tek ako se u tome ne uspe onda
treba primeniti tehniku. Pritom se prvo smatra pravom Moci a drugo Porazom.

Biti svestan svojih slabosti (dakle, imati svest da si slab) je pocetni potreban uslov
za bilo kakvim usavrsavanjem. Naprotiv, nerealno osecanje moci UVEK rezultira manjom
ili vecom nesrecom.

Nastavice se...
 
Moj uvodni post je maksimalno otvoren, a da se ideje ne pretvore u "ma to je stara stvar".
Naravno da se nastavlja na temu "igre sa ljudima".
Naravno da ima veze sa proizvodnim odnosima....

Opoziti nisu glavna tacka posta......oni su tu samo da jos vise prosire temu....da se tema napadne sa vise uglova....

Naravno , znam da se u Srbiji sve gleda "cek da mu vidimo sta mu je cilj, pa onda da mozgamo da mu protivimo"....tj vezivanje pripadnosti i cilja i neobjektivnosti , sto pokazuje koliko nema objektivnosti i koliko je snishodjenja i licemerja u srbiji na svakom cosku....

Jednostavno cemo takve postove da filtriramo kroz cediljku (bar ja)....
Bez obzira sto nekome ovo izgleda ako antifeministicki post, on nema veze sa tim....tj feminizam posmatram kao posledicu , a ne uzrok....tako da samim tim post nije uperen protiv toga, a nije pozicioniran ni protiv cega.......iako izgleda kao postavka mamac, pa kad se neko namesti , onda smech....

I jeste mudra sugestija da se ide polako i resavaju konflikti, ali ova tema nije obrazovna, vec mi treba bas pogled na drustvene kvalifikatore koji se stvarno koriste u obicnom zivotu, sudstvu , medijima.
Naravno sve sto se koristi se i zloupotrebljava.....

Nadam se da je malo jasnije sta mozete uciniti kao doprinos temi....
 
Moj uvodni post je maksimalno otvoren, a da se ideje ne pretvore u "ma to je stara stvar".
Naravno da se nastavlja na temu "igre sa ljudima".
Naravno da ima veze sa proizvodnim odnosima....

Opoziti nisu glavna tacka posta......oni su tu samo da jos vise prosire temu....da se tema napadne sa vise uglova....

pa sve sto si pomenuo jest...stara stvar...zapravo...nije ni stara vec..."ista"...

Naravno , znam da se u Srbiji sve gleda "cek da mu vidimo sta mu je cilj, pa onda da mozgamo da mu protivimo"....tj vezivanje pripadnosti i cilja i neobjektivnosti , sto pokazuje koliko nema objektivnosti i koliko je snishodjenja i licemerja u srbiji na svakom cosku....

samo u Srbiji?... :think:

Jednostavno cemo takve postove da filtriramo kroz cediljku (bar ja)....
Bez obzira sto nekome ovo izgleda ako antifeministicki post, on nema veze sa tim....tj feminizam posmatram kao posledicu , a ne uzrok....tako da samim tim post nije uperen protiv toga, a nije pozicioniran ni protiv cega.......iako izgleda kao postavka mamac, pa kad se neko namesti , onda smech....

posljedicu...cega?

I jeste mudra sugestija da se ide polako i resavaju konflikti, ali ova tema nije obrazovna, vec mi treba bas pogled na drustvene kvalifikatore koji se stvarno koriste u obicnom zivotu, sudstvu , medijima.
Naravno sve sto se koristi se i zloupotrebljava.....

molim??? aham, od kad je covjeka i sta sad...

Nadam se da je malo jasnije sta mozete uciniti kao doprinos temi....

paaa...bit ce jasnije kad dodatno/uopce "pojasnis" uvodni post;
narocito one momente o "promjeni emotivnih vrijednosti",
"zrtvi, zabludi i kajanju" kao "zenskim dominantnim osjecanjima"...

slazem se da nisi napao feminizam...
napao si zene generalno...moje pitanje glasi - zasto?

e, da - zasto pitam; zato sto primjecujem da ovo nije prvi put...
i cemu onda ono... maskiranje gore; da je to moj...stav otvoreno bih ga zastupala
ne bih ga/se kostimirala...nema potrebe, a nema i svrhe jer...
 
vecita teznja forsiranja musko vs zensko je nesto sto se moze staviti kao simbol mistike narocito one masonskih orijentacija ( pogledaj grb) sto bi trebalo da asocira na neko budjenje novog zivota
ali necu o tome vise bi rekao o pobedniku i porazenom tu uglavnom svi gledaju samo na ucesnike bitke a malo ko posmatra boljno polje, a to boljno polje je vrlo vazno jer postavlja pravila same bitke a zato ljudi najcesce i gube zato sto misle da je BF po defoltu.
primer je globalna ekonomija i svi govore ukljuci se u masinu, budi deo tima, uzmi svoj deo kolaca i ostale gluposti a lepo se zna da su ekonomiju enormnih i besmislenih milijardi kreirali giganti (korporacije) a da je obican svet nije biro i pojedinac i moze da zajebe drugog takmicara i da misli da je uspeo u nekoj privrednoj utakmici ali u samom startu narod je porazeni jer nije birao sistem u kojem zivi i koji na nesrecu ne radi u njegovu korist.
 
.............

Svaki ucitelj aikidoa kao prvu i osnovnu stvar poucava svoje ucenike da je
smisao vestine u razresavanju sukoba, pa tek ako se u tome ne uspe onda
treba primeniti tehniku. Pritom se prvo smatra pravom Moci a drugo Porazom.

..........

Nisam znao da poznajem i aikido :lol:

Znam da vecini obicnih ljudi ovo gore boldovano izgleda totalno bez veze ali ja verujem da je to tacno!
 
Zrtva, zabluda, kajanje su izgleda osnove za vrednovanje svih ljudskih osecanja.
Preko njih se otislo i na vrednovanje ljudskog rada.
Pa na vrednovanje ljudske krivice....

Muski ce reci , to je feminizirana danasnjica , jer osecanje zrtve, ceste zablude, i stalno prisutno osecanje kajanja su zenska dominantna osecanja....

Cvrstina, istina, cast bi bili neki antipodi (suprotnosti)....

Да није можда Хришћанство избацило у први план горе наведене "вредности" (жртва, заблуда, кајање ...).

Постојала су времена када су се "чврстина, истина, част" сасвим сигурно боље котирале од "жртвовања и кајања".

Уосталом, овоме је Ниче посветио целу једну књигу ("Генеалогија морала") и ја не бих имала шта да му додам.
 
Stvarno nemam sta logicki da prigovorim , 'Hriscanstvo stvarno ubacuje te ideale.....
I po tome bi trebalo da je hriscanstvo veci kriterijum u moralu i stvaranju morala bilo pojedinca , bilo drustva ....

A opet nikad manje vrednovanje hriscanskih vrednosti i nikad vise pogresnih tumacenja hriscanskih ideala......

Da ne pomislite da je Srbija uzrok , ona je jos malo dete u ovim stvarima....
To opet sugerise da je moderno hriscanstvo otislo pod voz i postalo cist instrument zloupotrebe eksploatacije vlasti.....matrix manipulacije......
Jer Srbija je jos pod malim uticajem modernih hriscanskih tumacenja.....

Mada to od mene stvara najveceg antihrista........
Ako je hriscanstvo uzrok, molio bih sugestije gde je razlika u odnosu na proslost , gde je uzrok......
 
Руски писац Дмитриј Мерешковски написао је трилогију о три познате историјске личности. Прва је књига посвећена Јулијану Апостату (Отпаднику) који је покушао да заустави неконтролисано ширење хришћанског, "жртвеничког" погледа на свет. Кога то занима, у тој књизи може да нађе читаво море одличних аргумената ПРОТИВ таквог погледа на свет и одбрану оног предходног, римског, војничко-витешког става према животу.
 
U vezi teme....

U Marksovim delima ima na jednom mestu napisana definicija agitacije.....
Agitacija je usmeren emotivni poziv narodu.

Moderni pristup propagande je:
Lako je emotivno prevariti one ljude koji to žele

Moderni PR je spojio sve ovo u :
Instrumentalizovati emocije i pretvoriti prisnost u težnju ka prisnosti, a emocije u emotivnost kao težnju ka emocijama....
Tako se maksimalizuje osnovno oružje za manipulaciju a to je želja, pa se maksimalno povećava domen želje, jer se i ono što bi posle kratkog vremena u stadijumu želje , prešlo u sledeći stadijum , kao ljubav, zaljubljenost.....
Ljubav i ekspozicija ljubavi , seks, se instrumentalizuju u količinski imperativ indetiteta, te se tako uvodi stalna želja za novim i nedosegnutim.....ali najbitnije je reč želja.....

Pri tome se najlakše iskoriste one strukture koje su najmanje svesne i najviše beže od spoznaje svojih emocionalnih osnova....
A to su upravo žene, jer su bile sklone projekcijama i maštarenjima (idealizaciji stvarnosti tačnije)....

Sloba je sličnu stvar izveo na političkom planu sa mesarima i kamiondžijama , jer su oni bili politički frustrirani , u out i zato ih je gadjao u frustracije i razvijao emotivno.....

Primera ima koliko hoćete, naravno da većinu primera ljudi ne žele da uoče....osim ako nisu suprotni tabor, pa emotivno percepiraju emotivno , a posto nije maskirano ličnim filterima , onda postaju svesni tih emocionalnih trikova i neobjektivnosti....
 
U vezi komentara da temu najvise promovise crkva i religije....

Crkva javno kazuje "Narod treba da ima prava i slobodu da veruje, zatim da ispoljava sujeverje, i naravno i da bude glup".
Ne zeli da ukida slobodu ljudi na sujeverje , a preko toga i na glupost i neobrazovanost i lenjost, jer bi sebi natovarila obavezu da ostvari svoje pravo na veru u boga, a istovremeno mora ukinuti strahovladu i strah i sujeverje da bi ogranicila ljude na ispoljavanje vere , a na suzbijanje sujeverja i gluposti....

Znaci resenje postoji , ali ga crkva i religija radi sopstvene lakoce izbegavaju i automatski se stavljaju u vrlo negativni koncept iako se pojedinacno ostavlja mogucnost svestenicima da regulisu to naknadno , ali ne sustinski vec pojavno i povrsno......
----------------------------------------------------------------------------
Katastrofa je i u tome sto savremeni ego i narcis sistem , potreban zbog trzista i efikasnosti kapitala, posvecen pragmaticnom tumacenju prava, gde je svaka zelja coveka automatski pretvorena u pravo tog coveka da ispuni tu zelju.....

Da nije ove danasnje vladavine megalomanije i narcis sistema , individualizma (koji je tu takodje zbog individualizacije i jacanja efekta zelje koja kreira potrebe koje dalje kreiraju polugu koja uslovljava i drzi pojedinca u zavisnom i upravljivom polozaju..)...pravo ne bi bilo tako siroko tumaceno pa kasnije kao zbog racionalne selekcije demagoski ukinuto i to bas onde gde ne bi trebalo i ostavljeno tamo gde odgovara liderskoj eliti.....

Kako ovo poslednje ima veze sa temom....?

Pa upravo ta osobina prava se najvise koristi kod pozitivne diskriminacije , pa onda kod aseksualizacije i kasnije gayizacije.....
Jer kako je krenulo tendencija je , radi polnih ravnopravnosti da za pocetak ne stoji otac i majka na krstenici vec roditelj 1 i roditelj 2, a kod oznake pol M ili Z da ne stoji pol, kao pocetni razlog za diskriminaciju....
Tipican primer gajenja licnosti kroz polnost , ili seksualnost kao sto rade gayevi na paradama i uopste.......
Tako gayevi prestaju da budu licnosti , vec primarno postaju prvo gayevi, pa tek onda osobe koje disu vazduh i jedu hleb.....
 
A sta je lose u tome sto osoba dise vazduh i jede hleb?
Da li nekom smeta takva osoba? Ako si zaposlen,ako imas svoj krov,imas pravo na svoj hleb i svoj vazduh! Nisi parazit...a cinjenica je da ljudi ima previse na Zemlji. Mislim da ce ****** uspeti da smanje brojnost kol'ko-tol'ko. Bolje da vode ljubav,pa makar i u dupe,nego neki veci rat,koji ce mnogo drasticnije smanjiti brojnost,pa se mnogi od nas nece uopste nista pitati,niti ce se od koga traziti misljenje...e,takvi koji ce sve unistiti,smetaju!
 
Cvrstina, istina, cast bi bili neki antipodi (suprotnosti)....
Na sta vas asociraju ove reci jedna pored druge.......?
Na muskarca, na muza, na oca.......
Ali to nisu idoli po kojima se vrednuju ni ljudski osecaji , ni ljudski rad, ni ljudska krivica.....takve bi prvo pobili.....

Ovde ne pricam o grehovima...ovde pricam o drustvenoj sugestiji, o obojenju svesti jednog vremena, danasnjice, emotivnom obojenju stvari.....

Zasto su se promenili kriterijumi emotivnih vrednosti?
Zasto se forsira slabiji kljuc, kljuc porazenih u odnosu na kljuc pobednika....
Da se lakse krivci izvuku, da se proda utisak moci nejakima i luzerima?


Sve su ovo pitanja za otvoren um.....a ne za "cek da mu iz cuga odgovorim"
Mada volim odgovore na tref......pseudo podsvesno....

Mislim da je Točak istorije, naravno okrećući se, sišao sa tvrdog kamenitog puta i naišao na blatnjav put kojim šlajfuje (otud možda iluzija ubrzanja) paoci točka (ili recimo šrafovi ili.....) su se ovlažili, nakupili blata te počeli mijenjati svojstva i ponašanje u ona koja si na početku naveo. Možda? Čovjek poprima razna svojstva u odnosu na okolnosti. Posjeduje mnoga različita od kojih nam se neka više neka manje sviđaju.
Lijepe su riječi čojstvo i junaštvo a ružne njihove suprotnosti, meni, tebi 5. 9. ... Dok je toga bilo bojadžije nijesu smjele bojiti stvarnost u ove današnje boje. Sad smo na drugom terenu. Sve mi je malo jasnije odavde iz Kvazilenda odakle sam. Mislim.
 

Back
Top