Бодови

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Србенда100%

Aktivan član
Poruka
1.366
Људи, чух ја да је појма немам кад усвојен закон о образовању по којим Цигани који желе да упишу средњу добијају додатних 30 бодова. Јел` ово тачно??
 
То је најобичнија неистина и глупост неких ликова, којима Цигани, не знам из ког разлога, сметају.
 
I ja sam isto to čuo. Ako je istina, onda je to sramota stvarno...
То је најобичнија неистина и глупост неких ликова, којима Цигани, не знам из ког разлога, сметају.
Ne znaš iz kog razloga? Gde ti živiš? Dovoljno je da izađeš na ulicu i vidiš malo šta Cigani rade, pa će ti biti jasno zašto nekome smetaju...
 
Poslednja izmena:
И немојте модови да премештате ово на образовање или сл. Тамо нема шансе да ће неко да ми одговори а и ако је ово тачно онда има везе са политиком.
 
Ево има ово:


Акција уписа ромске деце у средње школе
Саопштење, 24. јун 2005. године

Министарство просвете и спорта Републике Србије у сарадњи са Националним саветом ромске националне мањине,у оквиру реализације Стратегије за унапређење образовања Рома, предузима акцију уписа што већег броја ромске деце у средње школе, у школској 2005/06. години.

Будући да образовање представља једно од основних људских права, Министарство просвете и спорта Републике Србије препоручује да се подржи свако интересовање ромске деце за средњошколским образовањем у предстојећем уписном року.

Дугогодишња пракса иначе показује да се занемарљиво мали број Рома одлучује за наставак образовања у некој од средњих стручних школа или гимназија.

У складу са циљевима Декаде Рома (2005-2015), држава Србија и Црна Гора се определила да побољша њихов образовни статус, здравствену и социјалну заштиту и политику запошљавања.



Ал` не пише за тих 30 бодова.
 
Pa valjda je svima u interesu da se Romi socijalizuju i uvedu u drustvene tokove.... Ovo je samo podsticaj za to.....

Хоћу и ја тај подстицај.:twisted: Ево, мој бураз уписује средњу, из школе вуче нешто више од 40 бодова, што њему не додају тих 30? Мислим, и њега мрзи да учи.
 
Хоћу и ја тај подстицај.:twisted: Ево, мој бураз уписује средњу, из школе вуче нешто више од 40 бодова, што њему не додају тих 30? Мислим, и њега мрзи да учи.

Mozda zato sto ti ljudi nemaju cestito ni zdravstveno osiguranje.... mozda zato sto su izolovani iz celog sistema.... Kad bi dosla dva nezaposlena i konkurisala za posao.... sta mislis ko bi ga pre dobio Srbin ili Rom... Cak i da je Rom kvalifikovaniji, garantujem da ce Srbin pre dobiti posao....
 
ovo samo poakzuje da su srbi gradjani drugog reda.

mislim ko ciganima brani da se obrazuju pod jednakim uslovima za sve?

niko naravno. al glupost je davati njima prednost u odnosu na ostale gradjane. to se zove diskriminacija
 
Mozda zato sto ti ljudi nemaju cestito ni zdravstveno osiguranje.... mozda zato sto su izolovani iz celog sistema.... Kad bi dosla dva nezaposlena i konkurisala za posao.... sta mislis ko bi ga pre dobio Srbin ili Rom... Cak i da je Rom kvalifikovaniji, garantujem da ce Srbin pre dobiti posao....

Имам двојицу у одељењу, екстремно су глупи. Проверио сам, на листи примљених ученика у разред, један је имао 42 а други 47 бодова. Следећи са најмањим бројем бодова је имао 56. Како то? Још су неким чудом прошли прву годину...
 
gle,uzevsi u obzir objektivne faktore - oni zaista jesu u nezavidnoj poziciji sa nikakvim uslovima da uce i obrazuju se.

pozitivna diskriminacija se cesto primenjuje i po univerzitetima,i na poslu,cak i u skupstini ( npr kad mora da bude odrejeni procenat zena ili manjina ili sta ti ja znam vec).medjutim nisam sigurna koliko je poklanjanje trideset poena efikasno ako taj nesrecnik i dalje ne bude imao uslove za ucenje i napredovanje.

u sustini nisam bas pristalica ovog fenomena,medjutim nekad zaista jeste opravdano,ali pod uslovom da je nacin sprovodjenja kvalitetan,sto ovde mislim da nije slucaj.
 
u sustini nisam bas pristalica ovog fenomena,medjutim nekad zaista jeste opravdano,ali pod uslovom da je nacin sprovodjenja kvalitetan,sto ovde mislim da nije slucaj.

У праву си, да је начин квалитетан и да они знају да то искористе било би ок. Али, резултат је потпуно супротан..
 
баш ме занима како ће неко ромску децу да образује ако она то неће јер се већина удаје или жени пре 18,ако пре тога не оду за Италију да краду.

немам ништа проитв цигана то је једини народ поред Румуна и Грка у нашем окружењу који нам није нанео никакво зло и као народ су ми готивни њиховим менталитетом али за овај програм и остале глупости узеће неко говедо од јајаре паре јер није први програм за едукацију цигана који ће да пропадне и опет ће бити исто.добиће неке бодове и опет ће већина њих после 1 или 2 разреда средње да уђе у брачне воде или да запали за Италију да проси. али леп покушај да се рекламирала хуманитарна акција која је унапред пропала.
 
gle,uzevsi u obzir objektivne faktore - oni zaista jesu u nezavidnoj poziciji sa nikakvim uslovima da uce i obrazuju se.

pozitivna diskriminacija se cesto primenjuje i po univerzitetima,i na poslu,cak i u skupstini ( npr kad mora da bude odrejeni procenat zena ili manjina ili sta ti ja znam vec).medjutim nisam sigurna koliko je poklanjanje trideset poena efikasno ako taj nesrecnik i dalje ne bude imao uslove za ucenje i napredovanje.

u sustini nisam bas pristalica ovog fenomena,medjutim nekad zaista jeste opravdano,ali pod uslovom da je nacin sprovodjenja kvalitetan,sto ovde mislim da nije slucaj.

Ako pogledas stanje stvari u Srbiji videces da su Romi totalno izopsteni iz drustva, zive u paralelnom svetu.... Konstantna meta diskriminacije... Ne verujem da oni zele da zive takvim zivotom...
 
Ako pogledas stanje stvari u Srbiji videces da su Romi totalno izopsteni iz drustva, zive u paralelnom svetu.... Konstantna meta diskriminacije... Ne verujem da oni zele da zive takvim zivotom...

колико их познајеш лично и колико си пута дао пола плате некој ромској породици.?
 
колико их познајеш лично и колико си пута дао пола плате некој ромској породици.?

Znam dva lekara.... A pola moje plate nece resiti njihove probleme sigurno.... Dao sam tri puta prilog za Tirsovu ako te bas zanima.... Njihove probleme treba da resi drzava.....
 
Poslednja izmena:
ajde budi srecan dobices 30 bodova vise a mozda i majcu sa potpisom Perice Ognjenovica ako budes dobar :)

не треба ми завршио сам средњу пре пар година,а када су у питању мајце имам,него ја бринем за овај ваш будући стручни кадар да не почне да се осипа па после вама морамо да дамо по 50 бодова :twisted:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top