Uvedite me u svet fantastike !

Nema pravila, nema skole...

Moj savet je da se uclanis u lokanu biblioteku i pocnes sa Artur Klarkom....
Naj je za nove ljubitelje zanra

Sta god da pocnes, stavi svoj um na na "open house", tj, ne sudi pre vremena ..razmisljaj o procitanom, svaki pasus...i nateraj se da procitas do kraja.

Artur Klark, definitivno...pocni sa sf avanturom "pad meseceve prasine"

:)
 
Nema pravila, nema skole...

Moj savet je da se uclanis u lokanu biblioteku i pocnes sa Artur Klarkom....
Naj je za nove ljubitelje zanra

Sta god da pocnes, stavi svoj um na na "open house", tj, ne sudi pre vremena ..razmisljaj o procitanom, svaki pasus...i nateraj se da procitas do kraja.

Artur Klark, definitivno...pocni sa sf avanturom "pad meseceve prasine"

:)

Hvala na savetu , već od sutra ću da se bacim na Klarka . . . Može li neki savet vezan za epsku fantastiku . . . više me privlači !
 
Ekstra i mene, pa vidi kod epske ti je problem sa novim izdanjima - nikad im nema kraja, ali zato potrazi za pocetak nesto sazetije tj. neku triologiju.Naprimer ,,Carobnjak segrt,, od Rejmonda E. Fajsta to je prvi deo imas jos Carobnjaka majstora i Srebrni trn.
 
Zavisi koliko godina imas. Ako imas izmedju 14 i 17 najbolje da pocnes sa Natprirodnjakom ili Artemisom Faulom od istog autora. Mada Artemis ima elemente fantazija ali nista manje uzbudljiv i nista manje sf od Natpriridnjaka. Ako imas izmedju 18 i 23 godine preporucujem Klarkov "Grad i zvezde". Ako imas preko 23 najbolje je da uzmes jedan od starih Sirijusa (ima ih da se nadju kod prodavaca starih knjiga i stripova, recimo ja sam ih vidjala na Adi prosle godine, mozda im je ostao jos neki primerak) i pocni sa sf pricama, kasnije ces sam pozeleti da citas dalje.
Sto se tice epske fantastike, Hobit je idealan za pocetak bez obzira na starosnu dob.
 
Znas kako brate uzmes lepo odes do najblize knjizare ili biblioteke pokledas knjigu sa najlepsim koricama i uzmes je to je makar lako, naravno knjiga treba da pripada nekoj od sfera koje te zanimaju, inace mi mozemo da ti nabrajamo ,, dobra,, dela do sutra pa i posle toga. Toliko od mene pozz...
 
Ма да, узмеш једно метар-два СФ књига и барем педаљ њих ће ти се сигурно допасти. 8):)
Kada si već to spomenuo. Moja šefica na poslu traži 1 metar i 40 cm smeđih knjiga (toliku joj policu napravili). Moraju biti dobro očuvane, iste veličine i po mogućnosti što deblje. Pa eto znam da je spam ali ako ko ima neka mi se javi na PP.

Hvala na savetu , već od sutra ću da se bacim na Klarka . . . Može li neki savet vezan za epsku fantastiku . . . više me privlači !
EF:
file:///D:/polaris/html/utkanisv/naslov.htmlUTKANI SVET Barker Klajv
NF:
Zadužbina (meni je lično Klark naporan i može da ubije volju za čitanjem naučne fantastike)
 
Od 14 - 18 je prilično veliki razmak...
Moje mišljenje je da svaki početak treba da bude - na početku (ovo je baš dubokoumno)!
Elem, ja bih ti preporučio da kreneš od početaka žanra, tj. od Žila Verna. Vrlo zanimljive knjige, pogotovo ako si bliže 14. nego 18. godini. Neke si verovatno već video filmovane ("20000milja pod morem", "Put oko sveta za 80 dana"). Preporučujem ti da onda prvo njih pročitaš.
Posle Verna pročitaj druge klasike - "Rat Svetova" od H.Dž. Velsa (sigurno si gledao onu bljuvotinu sa Tomom Kruzom - nema veze sa originalom), "Mobi Dik" od Hermana Melvila (to i nije baš SF, ali ima atmosferu) itd...
To odradiš do kraja raspusta, a onda na jesen navališ na Klarka i Asimova! :ok:
 
Od 14 - 18 je prilično veliki razmak...
Moje mišljenje je da svaki početak treba da bude - na početku (ovo je baš dubokoumno)!
Elem, ja bih ti preporučio da kreneš od početaka žanra, tj. od Žila Verna. Vrlo zanimljive knjige, pogotovo ako si bliže 14. nego 18. godini. Neke si verovatno već video filmovane ("20000milja pod morem", "Put oko sveta za 80 dana"). Preporučujem ti da onda prvo njih pročitaš.
Posle Verna pročitaj druge klasike - "Rat Svetova" od H.Dž. Velsa (sigurno si gledao onu bljuvotinu sa Tomom Kruzom - nema veze sa originalom), "Mobi Dik" od Hermana Melvila (to i nije baš SF, ali ima atmosferu) itd...
To odradiš do kraja raspusta, a onda na jesen navališ na Klarka i Asimova! :ok:

Žil Vern je po meni tezak pisac. Kolko mu izgledale "najivne" knjige sve i jedna ima duboko znacenje - ja bi ga rekao jedan od najboljih pisaca.
 

Back
Top