USA pregovori i uticaj na buducnost

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kako su tekli pregovori USA sa severnom korejom...

-dogovore se da koreja prekine i preda sav nuklearni program, a da USA oslobodi novac sa svih racuna gradjana i firmi iz severne koreje (znaci njihove novce) i da posalje tesku naftu kao odstetu za energetski manjak...
-krenu korejci da rasklapaju opremu, predaju 2000sipki od 6000
-USA ubaci dodatni zahtev da predaju sve naucnike, materjale, knjige , poverljiva dokumenta iz vojske i drzave , da ne bi mogli dalje da prodaju ono sto su vec otkrili...
-ne isporuce ni gram nafte....
-pokupe centrifuge i ostali hardware iz nuklearnih ustanova i 2000 punih sipki, ostave one vec dopola istrosene i slabije dostupne....
-opravdavaju se da transport ne ide tako brzo kao sto su se nadali

-vodi isti kristofer kao i kod nas, madelin olbrajt kao kod nas i slicne figure....
-sad su uslovili severnu koreju uslovom da isporuce sve poluge pre nego sto im isporuce naftu.....na svetoga panteleja.....

Slicna igra se igra i sa irakom , samo sto irak niti je toliko blizu nuklearnom oruzju, niti je toliko slabasan po pitanju energije....i svuda i britanija i USA....

------------------------
EU se ipak trudi da bude vise od reci , ali dokle god je GB i USA u vojnom i politickom vrhu , bice "hteli smo ali nam ne daju".
 
Pa evo zasto ne na politiku....

Gledao sam na BBC ceo dan danas o severnoj koreji , emisija za emisijom.....
Prvo emisije o pregovorima i opasnosti od nuklearnog napada (koreja je imala rakete i vrsila probe nuklearnog naoruzanja)
Pa onda emisija o tome kako njujorkska filharmonija dolazi u koreju i svira himnu severne koreje i odmah zatim himnu USA , nedogovoreno....ali nisu reagovali na incident....

Pa onda emisiju o neuhranjenosti gradjana severne koreje, i kako su ispranih mozgova, jer devojcica koja je dovedena da moze da pobegne iz sev koreje , odbija da pobegne vec se vraca.....
Pa muzicar koji je prebegao , ali kaze da je zbog izolacije na planu muzike, a ne zbog gladi....

I na kraju su dotakli one koji su prebegli u kinu , i masovno tamo rade kao prosci ili kao seks roblje....
I to pripisuju vladi u sev koreji , jer oni su krivi....
A sami anketirani kazu , da je u severnoj moralo da se cuti , a ovde se osecaju slobodno sto rade kao seks roblje....

Dakle ovo je kulturoloska tema, a ne politicka....

Jer iz obrade materjala , postavlja se pitanje:
Da li stvarno reditelj i gledaoci veruju da su ocrnili severnu koreju time sto su pokazali devojku ili neke ljude sa sela iz sev koreje , koji kazu da nemaju kola, neke godine se desi glad nekima, ali njima je ok, ili kad devojka odbija da ode iz sev koreje jer se ne oseca casno i sto joj vise ne treba....
Ili sto pokazuju da izbeglice iz severne koreje uglavnom zavrse usput bolesni ka putu do kine ili u mocvarama ili na kraju kao seksualno roblje i prosjaci.....?
-Da li je stvarno tolika arogancija ljudi da veruju da ce neko da pljuje po svom polozaju ili po severnoj koreji zbog toga sto tamo svi ili mnogi nemaju kola.....
-I da li je moguca tolika zamena teza.....da se cak emigranti koriste kao primer loseg stanja i toliko mnogo primera seksualnog iskoriscavanja kao primer dobre inicijative....borbe za slobodu....
Cak je navedena sretna okolnost gde mnoge sev korejke koje prebegnu se dobro snadju i rade preko web seks shopova....online seks....

chosun.com je unutrasnja agencija koja je pomagala ....rade prebege na veliko....

--------------------------------
Ja ovo ne vidim kao politicku temu , vec medijsku , globalnu , nasu , ljudsku temu.....
 
I ne bih voleo geopoliticke analize, vec socioanalize, pa cak i medijske analize, misljenja, licne pozicije....

Zato nije politicka tema....
Ne volim papagaje na politici, ne volim copy/paste negde pokupljeno.

Ovo je tema o nama, o tome koliko smo mi imuni na zvake i poveze preko ociju , koje nam drugi nude, nebi li presli zedni preko vode....
Pri ovome ne mislim na aktuelnu podelu DS i DSS i da li nas EU vara ili ne....
To nije tema.
To je politizacija naseg misljenja, onog koje zelim da cujem ovde....o tome koliko se primamo na stapove i sargarepe......
 
A , steta bi bilo da ne pomenem, da se rodjaci sa juga tuku posteno zbog prisile USA na vladu , da nece biti primljeni u medjunarodnu trgovinsku uniju , ako ne poniste zabranu uvoza mesa ludih krava iz USA.....


Zabrana je na snazi 7 godina jer je bilo slucajeva ludih krava i mesa uvezenog iz USA....

Sada je novi predsednik pod pritiskom potpisao da se odobrava uvoz, a narod masovno izlazi na ulice i dobija batine od specijalaca....
 
Brate, koliko god da je Amerika ogavna širom sveta, ipak nije baš pametno da zemlje kao što su Iran, Severna Koreja, Pakistan - imaju nuklearno oružje...tako da to odobravam...
Da, ovo je za temu politika...

A, šta? Amerika je pretplaćena na "pametno" korišćenje nuklearnog oružja, a ovi ostali su nezrela deca, pa će se zabuniti i pritisnuti pogrešno dugme? Ili ti više voliš da eksplodira američka nuklearka nego npr. korejska ili iranska, jer njihove ozračuju, a američke puštaju ozon?:dash::dash::dash::dash::dash::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
neshto i iran se pominje nisam ovo citala dosta je glupiranja lovde sada

Ljudi, nemojte svoje mišljenje da gradite na osnovu informacija CNN - lažu sve, kao što lažu i za Srbiju.
Te priče Amerikanaca o opasnosti od terorizma i slična s.r.a.nj.a, to su samo fore koje prodaju kako bi držali ceo svet u strahu i kako bi imali kome da valjaju oružje.
Primer: Gledate na TVu svaki drugi dan ulice u Iranu pune žena uvijenih od glave do pete u crne haljine - ima takvih, otprilike koliko i kod nas u Srbiji ima žena sa maramama na glavi - na pijacama, u crkvi. Većina se normalno oblači.
Ovde u De sam upoznao neke Iranke, potpuno su normalne žene. Moja žena ih zna više, kaže da se slobodnije ponašaju od npr. Arapkinja.
Sa druge strane, Pakistan je Amerima OK, zato što im je saveznik, nema veze što je tu diktatura, što je ubijena vodja opozicije - a imaju nuk. bombu! I još su totalno zadrti, u školi gde sam učio jezik je bila jedna mala Pakistanka, muž joj je zabranio da sedi pored muškaraca i da priča s njima. Ostavlja posao, dovozi je u školu i čeka posle časova (a ne sme da je ispiše, jer je škola obavezna :twisted: )!
I ova tema jeste za politiku...
 
Poslednja izmena:
Gledao sam to o sex trafikingu u Kini...
Pa se pitam :think:
Ko to u Kini plaća prostitutke u tolikom broju...? Prosečan Kinez radi od jutra do mraka da bi mogao da kupi biciklo posle 3 godine štednje. Prosečan kineski biznismen ima para ko ruski naftaš i može da kupi najbolje ribe, ne treba mu robovska zaražena sirotinja iz kupleraja. Srednjeg sloja ima ko i kod nas - 0%

Ali počela je jaka antikineska propaganda u godini Olimpijade, prvo sa Tibetom (problem Tibeta postoji od 1949, gde se humanisti baš sad setiše da lamentiraju nad njihovom sudbinom), sad sa ovim.

Kina ima najveći privredni rast na svetu i počela je da ozbiljno ugrožava nedostatkom hladnog rata već dobro poljuljanu američku ekonomiju.

Ja to tako vidim, možda i grešim... :rtfm:
 

Back
Top