DA LI STE IKADA VIDELI EVROPU?????

da li ste ikada videli evropu in live? (EU)

  • ne, nikada

  • jednom , sa ekskurzijom

  • cesto putujem u evropu (EU)

  • zivim u evropi(EU)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Statistike kazu da je jedan od deset gradjana srbije , mladjih od 25 godina presao granice srbije.......dakle, devet desetina mladjih ljudi, a ni kod starijih procenat nije mnogo veci, nikada nije stupilo nogom na teritoriju druge drzave ( ako ne racunamo kosovo ili crnu goru)

Interesuje me, odakle neki forumashi, koji , tako ocigledno nisu iz svoga seoskog atara izasli ceo zivot, skupljaju tako verodostojne informacije o "fasistickoj , propaloj, odvratnoj , nesrecnoj " EU???

Kako neko , ko nije nikada bio u Spaniji, moze da pise o Ibizzi??
Kako neko , ko nikada nije krocio u London, moze da pise o Windzoru???

Bilo bi nam svima lakse da se sporimo ili slozimo sa nekim stavovima "patriJota", kada bi znali , iako naslucujemo iz postova, ko je od njih , i da li je ikada video ista sem svoga mesta i blize mu okoline u zivotu???

Ne sumnjam da cete biti iskreni u odgovorima.......dakle , gde ste to bili , i sta ste videli u zemljama EU, da vas je toliko uplasilo??????
 
bio sam 10tak puta u zemljama evropske unije. zadnji put pre 2 godine.

vise nemam nameru da idem jer sam video sve sto me interesovalo a i muka mi d glumim debila ispred ambasada i cekam u redovima za vize. necu da se ponizavam ako vec ne moram.

zato idem tamo gde mi ne treba viza ili gde mi vizu daju cim sletim na granici .
 
Gde u Rusiju.
Za koju ti zemlju netreba viza

Koja je to bratska zemlja u koji ti netreba viza, nabroj mi PET.

A zbog vašeg Slobe i Šešelja i Tome je uništem pasoš koji je vredeo najviše na crnom tržištu i zbog njih čekamo u redovima za vize a ne zbog DS i sličnim strankama
 
Kada sam setao kroz Atinu sa jos 4 druga pridjose mi 3 pandura sa heklerima (za*ebana murija tamo...) i smarase me narednih pola sata. Engleski jedva da znaju 5 rijeci, ali zato vicu koliko mogu...i ja bih da imam hekler :D Dzaba sto sam imao pasos, cak i licnu, oni su zacrtali da nas drze koliko mogu.
Ali Grcka je stvarno lijepa :D
 
ono sto mi tamo smeta i zasto ne zelim tamo da idem jeste zbog tretmana prema nasim drzavljanima od strane drzava EU.

Srbe tamo na granici tretiraju kao najgoru stoku. Dok na prolazu za EU citizens ljudi prolaze kao na traci ovamo na prolazu za non EU citizens maltene sto ti ne traze bris bulje. Svakog od nasih drzavljana zadrzavaju po 30-45 minuta studiraju ti vizu pod 20 skenera i tako te maltretiraju.

Jednom prilikom kad sam isao u Italiju pre 7-8 god cak ni sa vizama sengen austrijskim poslovnim nisu hteli da nas puste , kao suvise ste vi mladi da putujete sami ne mozemo da vas pustimo pa smo morali da cimamo te poslovne partnere kod kojih smo isli i ljudi su morali da voze 150 km do aerodroma da nas licno pokupe jer ovi nisu drugacije hteli da nas puste.

Sve u svemu mrzim EU jer oni mrze mene i ne tretiraju nas Srbe kao sebi jednake vec kao stoku.
 
bio sam 10tak puta u zemljama evropske unije. zadnji put pre 2 godine.

vise nemam nameru da idem jer sam video sve sto me interesovalo a i muka mi d glumim debila ispred ambasada i cekam u redovima za vize. necu da se ponizavam ako vec ne moram.

zato idem tamo gde mi ne treba viza ili gde mi vizu daju cim sletim na granici .

Nabroj mi pet zemalj u kojoj ti netreba viza
Ajde molim te da vidim
 
bio sam 10tak puta u zemljama evropske unije. zadnji put pre 2 godine.

vise nemam nameru da idem jer sam video sve sto me interesovalo a i muka mi d glumim debila ispred ambasada i cekam u redovima za vize. necu da se ponizavam ako vec ne moram.

zato idem tamo gde mi ne treba viza ili gde mi vizu daju cim sletim na granici .

Malo nam pojasni.......sta znaci "video sam sve sto me interesovalo " i necu vise da idem?:dontunderstand:

To je kao kod seksa, kada kaze debil :" probao sam jednom , video da znam, i necu vise"

Sta si ti to mogao u prebogatoj kulturno, materijalno, istorijski, evropi , videti za desetak odlazaka???.......i shvatiti da si sve video???

Gde si to bio??........i napokon, ako su vize problem, zar ti nije u interesu da se ukinu???
 
Ja bio u Ceskoj, Grckoj, Francuskoj, Italiji i Spaniji. Kroz Sloveniju samo prolazio.

Od svih tih zemalja, jedino mi je Ceska zalicila na ono sto hard-core jevropejci zamisljaju kad pricaju o EU. Besprekorno cista, uredjena, gradovi k'o iz Diznijevih crtaca, ljudi ukusno obuceni i govore jezike. Doduse u Pragu posle dvanaest nastaje muk i grad opusti, sto mi je u onom silnom baroku izazvalo paranoju da ce kakav vampir da me savata iza sledeceg coska.

Pariz je meni licno ogavan, sa sve stanovnicima (Crnci i Arapi su mi jos bili simpaticni), poprilicno je strokav, ali, hebiga, metropola je to... Marsej je vec druga prica. Lepa, mediteranska varos.

U Grckoj, Italiji i Spaniji sam se osecao kao kod kuce. Danonocno divljanje uz dosta droge i alkohola. Svi purnjaju, a u Barsi sam naleteo na separatisticki miting, a okolo se skupili crnci i diluju shit. Pish zivi.

Inace, nisam primetio da nesto drasticno bolje zive od nas. Nit su oni tako puni love, nit smo mi tolika Uganda (da prosti postavljac teme), koliko zamisljamo.
 
I kakva je ovo anketa....Postoji širok prostor između ''jednom na ekskurziji'' i ''često''

I da li se računaju balkanske zemlje Grčka i Bugarska...onda sam svako leto tamo....:)

Naravno, i one su u EU.......Bugarsku bi bilo fer ostaviti po strani, jer je ipak odnedavno clanica, iako onaj ko je prolazio Bugarskom pre 15 - 20 godina ne moze da prepozna tu zemlju.......kada sam proputovao Bugarsku pre 15 godina, vecina stanova je imala novine na prozorima umesto zavesa.......a u "zlatnim pjascima' si mogao da za 5 USD iznajmis bugarina - roba, koji je nosio ceo dan suncobran iznad tebe.......obucen na 30 stepeni u crno , debelo kelnersko odelo sa sve leptir masnom.........

Zadrzacemo se na Grckoj.......sta je to tako lose u toj zemlji , sto ti samu pomisao na srbiju u takvom drustvu cini neprihvatljivom??......napokon, ne verujem da bi isao svake godine u Grcku da je tako lose........a nije, moras priznati , zar ne???
 
Nabroj mi pet zemalj u kojoj ti netreba viza
Ajde molim te da vidim

Andora
Argentina
Belorusija
Bocvana
Bosna
Bugarska
Čile
Egipat
Hrvatska
Kuba
Makedonija
Maldivska ostrva (potrebna povratna karta)
Niger
Peru
Sejšeli
Tunis
Turska
Zambija
Šri Lanka

---------------------

zato cu pre da odem u egipat, tursku, na ohrid u makedoniji, u tunis, na sejsele, maldive u argentinu nego da se gusim 10 sati i pecem na suncu ispred neke EU ambasade da bi mi kad udjem unutra neka nedojebana salterusa rekla da nemam svu dokumentaciju i da mi fali to i to i da dodjem za 5 dana i donesem ebeni papir.

ko je stoka pa oce da ceka i zasluzuje da ga tretiraju kao stoku al ja nisam od tih.
 
Kada sam setao kroz Atinu sa jos 4 druga pridjose mi 3 pandura sa heklerima (za*ebana murija tamo...) i smarase me narednih pola sata. Engleski jedva da znaju 5 rijeci, ali zato vicu koliko mogu...i ja bih da imam hekler :D Dzaba sto sam imao pasos, cak i licnu, oni su zacrtali da nas drze koliko mogu.
Ali Grcka je stvarno lijepa :D

Na osnovu pojedinacnih incidenata se ne bi mogla graditi validna istina o nekoj zemlji.....

Zamisli sta bi mogli stranci da napisu o nasim patrolama taraba koje ih zaustavljaju po srbiji i grebu se za sitne pare ili cigarete???.......

Dakle, mislis da je Grcka lepa??.....ok,i ja to mislim.....
 
u isto vreme dok nas tretiraju kao stoku drzavljani EU mogu da dodju u srbiju kako hoce i kad hoce nikakve vize ni papiri im nisu potrebni mogu ovde da rade sta hoce da se izdrkavaju dok mi kod njih ne mozemo ni da privirimo bez prethodnog 10tocasnovnog maltretiranja ispred neke od ambasada.

ebo ti takvo "prijateljstvo" ja tebe lebom a ti mene kamenom.
 

Back
Top