Silovanje gitare.

PsihoVulkanizer

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
106
Dakle, ovo bi trebalo bit kontrateg na temu "Stelovanje gitare"
Koliko vremena provodite na uvezbavanju i bezglavomTipaMuve sviranju "pesmica" od nekih vama licno "milinica od grupa" i "idolcica" koje zelite da imutirate. Koliko na ucenje "hvatova" "nazivcica kao skracenicica" i tako to. Koliko na skalice,...

A koliko na ono sto se zove "izprobavanje mogucnosti gitare" tj. da cvili stenje i mrmlja i zdere... na "TERANJE" da da neki ton, bilo da je takticko i plansko bilo da je samo lupanje bezveze pa sta bude. Kad cete poceti li kad ste da silujete gitaru da "skripi" ili "place" ili "smrklja" i slicno?

Ako ste svatili tiemu a za negitariste ili mrzitelje gitara pitanje je isto, "kad bi ucili gitaru koliko bi vremena tome posvetili" a koliko onom prvom.
Tema je za sve.

Ocekujem odgovore tipa "gitara ne stenje, to je pedala" ili "to moze samo Fenderov" ili "To moze samo na Gibson ako ima tu vrstu zice, i nema tehnike da se to dobije ZICE OD 500 EURA kupi i dobijas to sigurno" ili "to je efekat koji radi neko u pozadini a ti mislis da gitarista to izvodi, naivan si".

Ali i 2 normalna odgovora na temu. 3.
 
Uključim procesor, najjači efekt uzmem, distorzija i param riffove Sepulture...
to kad je silujem baš.
A ponekad uzmem i čisto pedeset-sto puta ponovim jednu te istu skalu gore-dole i skontam da nisam ni jedan od tonova rekao pa opet ispočetka.
Ne vježbam puno, zapravo manje od po' sata...
 
Ja iskreno poslednje 2 godine nisam uzeo gitaru u ruke da VEZBAM. Sviram je samo na probama i svirkama, cak i ne nosim vise gitaru kuci...
A znao sam da sednem i po 6-7 sati bez prestanka da vezbam arpedja i skale. Kako je silujem? Ne silujem svoju gitaru, sviram je... Eventualno kad na svirci zice pokidam namerno ili je polijem pivom pa moram da menjam masku jer se izdigne i naprsne...
Sto se tice zvuka, posto tremolo ne koristim okinem ton pa telo guram na jednu a vrat na trugu stranu kako bih dobio taj neki vibrato (R) haha :) Mada to je cisto izdrkavanje i poziranje...
 
ja je ne silujem(to je nastrano)al je ovaj moj busraz unishti,samo cekam kad ce ko Jimy page da pocne gudalom.......tad cu da se odselim.....nemam gde.......ostacu...shta fali i onako obozavam zeppelin
 
Ja iskreno poslednje 2 godine nisam uzeo gitaru u ruke da VEZBAM. Sviram je samo na probama i svirkama, cak i ne nosim vise gitaru kuci...
A znao sam da sednem i po 6-7 sati bez prestanka da vezbam arpedja i skale. Kako je silujem? Ne silujem svoju gitaru, sviram je... Eventualno kad na svirci zice pokidam namerno ili je polijem pivom pa moram da menjam masku jer se izdigne i naprsne...
Sto se tice zvuka, posto tremolo ne koristim okinem ton pa telo guram na jednu a vrat na trugu stranu kako bih dobio taj neki vibrato (R) haha :) Mada to je cisto izdrkavanje i poziranje...
I ja to ponekad iz zezanja uradim ali ne bash jako

i josh mnogo vremena provodis zajebavajuci nas ovde na 4umu...:mrgreen:

da
Ok. mos na ono edit spojit sve u jedan post.

Na koju git. sviras di parpl (i setap) a na sta dajr

Ja imam Mexikanca stratitja
Deep Purple(overdrive) Bridge or Neck pickup
Dire Straits(clean) neck and middle pickup position
 
Ok. mos na ono edit spojit sve u jedan post.

Na koju git. sviras di parpl (i setap) a na sta dajr

o i ti konacno da shvatis :mrgreen:
hmmmm, kada idem u skolu i tako te gluposti, onda jaaako malo,ukupno nekih pola sata,jedino subotom mozda 4 sata,ali to je na probama kada sviram pesme,a ne vezbe....od tih pola sata 10 min. sviram neke vezbice,10 skidam pesme na sluh i 10 improvizacija....kada je raspust nekih 2 sata, sat i po vezbe i igranje sa zvukom,i pola sata improvizacija i igranje sa zvukom,pod igranje sa zvukom podrazumevem koriscenje violume i tone potova za vreme sviranja,kao i switcha za magnete i malo menjanje zvuka pojacala i efekata.....prilicno sam lenj sto se vezbe tice....
 
ma svi me teraju u ******************** al par drugova su tu koji slusaju :mrgreen:

E, i ja nekad ponesem akustaru u skolu, i mene svi teraju u ********************, ali isto par njih slusa, kad prestanem jedan oce da mi plati da mu sviram generaciju 5-dolazim za 5 minuta i riblja corba-avionu slomicu ti krila, ali jos ne maznjavam pare...
uglavnom vecina ne podnosi da me slusa- ljubomorni!
Sigurno je i kod tebe tako!
PoZz
 
E, i ja nekad ponesem akustaru u skolu, i mene svi teraju u ********************, ali isto par njih slusa, kad prestanem jedan oce da mi plati da mu sviram generaciju 5-dolazim za 5 minuta i riblja corba-avionu slomicu ti krila, ali jos ne maznjavam pare...
uglavnom vecina ne podnosi da me slusa- ljubomorni!
Sigurno je i kod tebe tako!
PoZz

lol nije nego je moja skola jebeno fensi svi furaju fuxa ziku
al rokeri i metaljci se okupe pa zasviram nes. A za ostale na zabole....i strano sviram...ma i sami pravimo pesme :P
 
Hmmmm...vi makar imate neke na chemu da se izivljavate...ja dok ne kupim gitaru i pojachalo, a planiram i neki GT, nema nishta od izivljavanja...do tada, vezbam na ovoj bedi najjeftinijoj koju sam nashao. Pocheo sam da vezbam arpedja, uglavnom u fazonu Becker, Yngwie i ostala banda. Ali volim i teshke rifove Megadetha, kao i Slashove solaze. Na to provodim dosta vremena...ne planiram bash da teram gitaru da "cvili, stenje..." pa necu da je jbm...:rotf::rotf: (shala)....
 
Hmmmm...vi makar imate neke na chemu da se izivljavate...ja dok ne kupim gitaru i pojachalo, a planiram i neki GT, nema nishta od izivljavanja...do tada, vezbam na ovoj bedi najjeftinijoj koju sam nashao. Pocheo sam da vezbam arpedja, uglavnom u fazonu Becker, Yngwie i ostala banda. Ali volim i teshke rifove Megadetha, kao i Slashove solaze. Na to provodim dosta vremena...ne planiram bash da teram gitaru da "cvili, stenje..." pa necu da je jbm...:rotf::rotf: (shala)....

Salis se da neces da je jbes:)
PA stvar stoji vako: da imas spusten stim kao Backer, ili skalopiran vrat kao Yngwie... aperidja nebi morao ni da vezbas:). A da imas akrivnu elektroniku(magnet) kao ovaj iz megadeta nebi morao ni da trzas. A da imas prateceg gitaristu kao slas nebi morao ni da drzis gitaru.

Dakle, nisu ti oni nikakvi "primeri" sviranja kao tehnike.

A paganinijeve sweep tj arpedja uci ako nisi, jer su najteza, a i najlepsa.
Preporucujem Caprice 24...
 
Poslednja izmena:
Salis se da neces da je jbes:)
PA stvar stoji vako: da imas spusten stim kao Backer, ili skalopiran vrat kao Yngwie... aperidja nebi morao ni da vezbas:). A da imas akrivnu elektroniku kao ovaj iz megadeta nebi morao ni da trzas. A da imas prateceg gitaristu kao slas nebi morao ni da drzis gitaru.

Dakle, nisu ti oni nikakvi "primeri" sviranja kao tehnike.

Caprice 24...

Izvini, da li si nekada svirao na skalopiranom vratu? Kakva ti je to izjava...TVRDIM da je na takvoj gitari 10x teze svirati! Da nije tako, ne bi onaj sujetni debeljko na njoj svirao!
 

Back
Top