Sezonski posao u Crnoj Gori

..ala ga pretera, kako to u stanovima koje iznajmis nema sporeta, gde si ti to iznajmljivao stanove???..svasta cu jos cuti i procitati...


..sto se poslova u sezoni tice, ko moze da nadje da mu gazda obezbedi smestaj i hranu, da uz to zaradi jos minimum 350-400e..eto mu letovanja,
provoda uz posao, obicno u tom slucaju ostane zadnja plata koja se cela nosi kuci, a one prve dve odu na provod i po koju sitnicu koju obicno kupe
devojke koje su sklonije sopingu od momaka...
..prodavanje krofni po plazama rade oni koji su to radili godinama, iznajmljuju ljude koji za njih nose i prodaju, to je krvar posao po suncu celi dan
ne znam kakva je plata..ali ne moze neko samo tako da smisli da to radi...
..uglavnom se traze mladi ljudi za poslove, sovarica, konobbara, pomocnih kuvara, kuvara, pica majstora..ali sa iskustvom, i za svaki posao koji
iziskuje komunikaciju sa gostima, potrebno je znanje bar jednog svetskog jezika....

Ajde molim te reci mi gde ima smeštaj po 7-8e dnevno sa športom? Ja idem godinama u CG, video sam apartmane, kuće, stanove od Jaza do Svetog Stefana i apsolutno tvrdim da preterano retko gde u ovim jeftinijim ima šporet. I uglavnom se izdaju delovi kuće i gazde te gledaju non stop, ko će ti dati da ti držiš šporet ceo dan uključen?
Apartmani su drugo, ali koliko šta košta, i ko može da priušti apartman u toku cele sezone?

Drugo, pod pritiskom krize, ove godine će biti velika navalica radnika iz Srbije i Makedonije na Crnogorsko primorje, te nikako ne savetujem Crnu Goru, osim deficitarnim zanimanjima kao što su pica majstori, kuvari i top barmeni!
 
Ajde molim te reci mi gde ima smeštaj po 7-8e dnevno sa športom? Ja idem godinama u CG, video sam apartmane, kuće, stanove od Jaza do Svetog Stefana i apsolutno tvrdim da preterano retko gde u ovim jeftinijim ima šporet. I uglavnom se izdaju delovi kuće i gazde te gledaju non stop, ko će ti dati da ti držiš šporet ceo dan uključen?
Apartmani su drugo, ali koliko šta košta, i ko može da priušti apartman u toku cele sezone?

Drugo, pod pritiskom krize, ove godine će biti velika navalica radnika iz Srbije i Makedonije na Crnogorsko primorje, te nikako ne savetujem Crnu Goru, osim deficitarnim zanimanjima kao što su pica majstori, kuvari i top barmeni!

...ne znam, a ako mislis da bi ti iko dozvolio da mu od apartmana, stana ili cega god napravis malu pekaru ili sta vec prevario si se...
...ne verujem da ce bas ove godine zaposljavati ljude sa strane, drzava je od nedavno pokrenula akciju subvencioniranja poslodavaca koji zaposljavaju
crnogorske drzavljane do 26 godina starosti, sa po 100e po mesecu rada, sto su vec mnogi poceli da primenjuju u svojim firmama, lokalima, buticima...
..posto sezona tek krece videcemo hoce li i ove godine kao i predhodnih biti vise zaposlenih iz Srbije, Makedonije, Bosne ili domace radne snage...
 
Ne mislim ja, misle ovi momci što pitaju, a to i ja kažem da niko neće dozvoliti da se kod njega to radi, a i da nemaju tržište, pa ih savetujem da traže drugu opciju!

Ovo za 100e je tačno, ali to je bilo i prethodne godine, ali problem je što u CG nema dovoljno kvalitetne radne snage za zanimanja koja sam naveo, a oni koji jesu kvalitetni su unapred zauzeti, i to na malom broju mesta! Tako da ovo za 100e ima svrhu samo za nisko kvalifikovane poslove, kao što su prodavači, sobarice, pomoćni radnici...
 
proverio sam sve sajtove na koje sam nailazio, cak sam isao od hotela do hotela i pretrazivao njihove sajtove, ali bez odgovora, i taj zavod za zaposljavanje nudi samo brojeve telefona da se pozovu a ne pise nigde mail adresa da jer iz Srbije da zovem Crnu Goru nebi preporucio. Jedino sto sam jedan post ovde procitao dobar a to je da odes kao turista na jedno deset dana i trazis posao, garantujem da bi nasao nesto.
 
Ljudi, evo me u Kotoru, i da vam prenesem svoje iskustvo... Stigao sam juce ujtru u Kotor, na zahtev svog druga jer mi je rakao da se ovde sad trazi posao, ako neces da te prevare (radis mesec dana i cao) i odmah sam krenuo u potrazi za poslom.. imam druga ovde i odmah smo obisli lokalne restorane i hotele... pitao sam na pet lokacija i nasao sam posao kao konobar u jednom hotelu, ponudili mi hranu i smestaj, u jednom restoranu sam nasao kao pomocni kuvar, ali ne znam sta ce biti sa poslom u hotelu (svuda traze probni rad od nedelju dana)... plate su za konobare oko 350, a za pomoc u kuhinji oko 450 eura... najbolje vam je da imate nekog ko ce vas preporuciti kao ja.. to sto vam pricaju da je jos rano, da dodjete sredinom juna, je obicna glupost i velike su sanse da vas prevare, radite mesec dana i onda oni izvedu neku matematiku kao da ste jos vi njima duzni.. tako da ako planirate da ovo leto radite u CG, dodjite do 15. maja i SRECNO
 

Back
Top