Analiza izbornih rezultata

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.082
Kao prvo, da nagovestim da su ovo praktično iste snage, maltene bez ikakvih unutarkoalicijskih oscilacija, pa da ne bude "ma to su X+Y+Z zajedno"!!!

U pitanju su Okruzi Republike Srbije, analizirajmo 2008. godinu:

Predsednicki izbori:
Pres2008DistrictSerbI.png


Parlamentarni izbori:
Parl2008DistrictSerb.png
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, da nagovestim da su ovo praktično iste snage, maltene bez ikakvih unutarkoalicijskih oscilacija, pa da ne bude "ma to su X+Y+Z zajedno"!!!

U pitanju su Okruzi Republike Srbije, analizirajmo 2008. godinu:

Pa nisu nikako u pitanju isti odnosi. Na predsednickim izborima su Nikolica su glasali i glasaci DSS-a i SPS-a, medjutim na parlamentarnim izborima, glasaci DSS-a, SPS-a i SRS-a su bili podeljeni na tri liste, dok su glasaci Tadica ostali gotovo ujedinjeni na jednoj (ZES), otud i privid nekakve promene na te dve slike.
 
Pa nisu nikako u pitanju isti odnosi. Na predsednickim izborima su Nikolica su glasali i glasaci DSS-a i SPS-a, medjutim na parlamentarnim izborima, glasaci DSS-a, SPS-a i SRS-a su bili podeljeni na tri liste, dok su glasaci Tadica ostali gotovo ujedinjeni na jednoj (ZES), otud i privid nekakve promene na te dve slike.

Hoces da kazes da glasaci DSS-a i SPS-a uopste nisu glasali za Velju i Mrku? :rtfm:
 
Nisu svi. Velja je osvojio 7% na tim izborima, a DSS-NS na parlamentarnim 11%, Mrkonja je uzeo 6% a koalicija oko SPS-a na parlamentarnim 8%.

BTW koji je izvor onih slika?

Jos dodaj cinjenicu tome da je duplo vise DSSovaca glasalo za Tadica nego za Nikolica u prvom krugu. Sto se tice Mrke, dogodilo se tacno ono sto tvrdim - ta dva postotka je otkinuo Kostunici i Nikolicu, cija podrska opada.

Republicka Izborna Komisija.
 
Pazi, ZES + LDP + manjine = 123 poslanika. Samo 3 nam fale za vecinu.

Za 4 godine pro-evropski blok se uvecao, dok se konzervativni blok smanjio.

Za samo 6 meseci vladavine konzervi lopovskih, demokrate(ne mislim na stranku) bi imale vecinu.
 
Pazi, ZES + LDP + manjine = 123 poslanika. Samo 3 nam fale za vecinu.

A nama ne fali niko :D

Za 4 godine pro-evropski blok se uvecao, dok se konzervativni blok smanjio.

Pre cetiri godine konzervativni blok nije ni postojao, sada dolazi na vlast. Razvoj dogadjaja koji mi sasvim odgovara :)

U decembru 2000 DOS je osvojio 176 mandata a sa druge strane SRS-SPS+SSJ samo 74. Dakle trend u poslednjih 8 godina je sasvim jasan i ocigledan. Nestajete. :D
 
A nama ne fali niko :D
Drago mi je da je SPS vash. Stvarno bi bila sramota da se rehabilituju. Ima mnogo nas koji pamte sta su nam sve radili 90-ih. Pravda ne da nije zadovoljena, nego je sve gotovo na pocetku.


Pre cetiri godine konzervativni blok nije ni postojao, sada dolazi na vlast. Razvoj dogadjaja koji mi sasvim odgovara :)

U decembru 2000 DOS je osvojio 176 mandata a sa druge strane SRS-SPS+SSJ samo 74. Dakle trend u poslednjih 8 godina je sasvim jasan i ocigledan. Nestajete. :D

Posle 5. oktobra konzervi je bilo malo indeed. To se ne racuna. Gledaju se izbori kada se "voda smirila". Znaci, preprosli i ovi parlamentarni. Ovo vam je poslednji put da imate vecinu, i to ako ubedite Palmu i penzose. Uzivajte dok mozete :wink:
 
A nama ne fali niko :D



Pre cetiri godine konzervativni blok nije ni postojao, sada dolazi na vlast. Razvoj dogadjaja koji mi sasvim odgovara :)

U decembru 2000 DOS je osvojio 176 mandata a sa druge strane SRS-SPS+SSJ samo 74. Dakle trend u poslednjih 8 godina je sasvim jasan i ocigledan. Nestajete. :D

Fali, racunamo potvrdjene podrske. Jedna strana, Tadiceva, za sada ima 123 poslanika. Druga, Kostunicina, za sada ima 108 poslanika.

Konzervativne snage su oduvek postojale u Srbiji, samo ta podela nije postojala, vec na nedemokratski (uglavnom SPS i SRS) i demokratski (skoro sve ostalo). Ali konzervativne struje su uvek bile tu, i SPS, SRS, DSS i SPO su bili njegovi predstavnici.

Ti posmatras samo akcident od 2000, kada su se svi ujedinili protiv Milosevica, i nista drugo te ne interesuje hajdemo analizirati dalje. 2003. konzervativne struje imase cak 179 mandata. 2007. spade na 144, a sada je spalo na 128. Dalje ja postavljam jedno pitanje, da li se moze Jedinstvena Srbija danas smatrati konzervativnom strujom? Nikako, isti slucaj kao sa SPO. Znaci 125, odnosno 120, jer PUPS definitivno se ne moze nazvati konzervativnom strankom. 2007. godine, predizborna kampanja ime je bila da sa Covicevim SDP oduzmu socijalistima glasove, setimo se vrlo dobro sta su govorili: govorili su da su Milosevic i njegovi nacional-socijalisti (Krkobabic viko!) upropastili penzionerima zivot. A sada, SPS je ocigledno na raskrsnici. Da li da nastavi sa reformom, tako da ni ona vise nije konzervativna stranka, ili nastavi strujom - sto znaci da je samo pitanje je li 108, koliko su i Kostunica i radikali osvojili, ili pak mozda 120...
 
Pre 4-5 godina na parlamentarnim izborima nacionalisti su imali mnogo mnogo vise, ali ipak nisu formirali vladu sto je najjace :mrgreen:

A jos jace je sto ce tu sudbinu sada doziveti zuta mafija :D :D :D Samo sto ce to ovog puta zute kostati opstanka partije.

POsle toga su u znatnom opadanju. Jel moze ovako?

Ma ne moze. :D
Na prethodnim parlamentarnim Radikali su imali 1.152.854 glasova a na ovim 1.219.436 glasova. Znaci rast je ocigledan.
A to sto bi ti voleo da se istorija racuna od juce ili od danas u podne pa da na osnovu toga pravis i izmisljas nekakve "trendove" to je vec tvoj problem. Od 2000 jasan je trend slabljenja evrounijatskih snaga u Srbiji i ovi izbori su bili vas poslednji trzaj. Ko ce vise glasati za zutu mafiju nakon ove blamaze sa preklinjanjem SPS-a i nudjenjem koalicije partiji koja je vladala 90-ih. A i ne ocekujem da ce im vise biti dozvoljeno ucestvovanje na izborima, makar dok se ne reformisu, antidrzavnim partijama nije mesto na izborima vec u zatvorima.
 
Slaven, smesan si. Ti racunas kako ti kad odgovara, pa malo guras SPO u nekakve konzervativne struje, a ona kad ti odgovara u progresivne :D
Btw jel moze link za ove mape, gde si ih nasao?

ps. samo nastavi sa vlaznim snovima o SPS-u, a ja cu da nastavim da se smejem dok Mrkonja pisa po vama :D
 
I sad si me upravo podsetio na jednu stvar. Vrlo vaznu. Niti jednu politicku stranku (osim Patriotske stranke dijaspore) nisam mrzio. Do sada. SRS sada vise ne mogu ni da podnesem, nikako da svarim.

Da su se dogovorili da Nikolic bude premijer, sve bi bilo OK.....ali on je prihvatio da bude samo predsednik skupstine, a Kostunici daju mesto Premijera i sve kljucne resore. Znaju li oni da ogromna vecina gradjana to ne zeli??? Znaju da su se pokazali kao najvece kvarise, vise od cele korupcije u Srbiji zajedno, svega sto je uradio Milosevic i bilo sta?

Koliko Kostunica ima mandata? 20! To je 8% :rtfm:

Politicki ortakluk ***** del Ponte i ***** del Kostunice? Pre ce biti ***** del Nikolic/Seselj. :whistling:

Podpredsednik DSS Vladeta Jankovic koalicioni partner sin kucke? :cmok:

DS, G17+, LSV, SPO "vladali su 8 godina i bla, bla, bla, bla...". Da li je istinski najmocniji politicar u postoktobarskom periodu Srbije Kostunica Vojislav? Jeste. Da li je DSS imao najvazniju politicku ulogu u Srbiji, a ostali (pa i DS) gurani u marginu? Da... :dash:

Vojislav Seselj: Nikada u koaliciju sa izdajnikom Kostunicom.

Pa onda - sporazum Kostunica-Seselj! :klap:

Ja sam uvek govorio, seselj je nepristojna stoka, ali vrlo inteligentna i ponosna, a SRS je uvek imao odredjen nivo casti....koga sada vise nema ni trunka. :mrgreen:
 
Smrc smrc gde je onaj Noksir da ti da rame za plakanje... :(
Mojne te tuzne price, ne mozes da svaris SRS :( kuku i lele nama sada

Placi, placi, ali samo da te upozorim, tek ces da places, nisi svestan sta cemo da vam radimo za koji mesec :D

Da, nesposoban za normalan dijalog. Bas pomislim da postoji jedan wadikal koji nece poceti da vredja i da blebece, ali svaki put se prevarim :dash:

Kao Gebels...
 
Slaven, smesan si. Ti racunas kako ti kad odgovara, pa malo guras SPO u nekakve konzervativne struje, a ona kad ti odgovara u progresivne :D
Btw jel moze link za ove mape, gde si ih nasao?

ps. samo nastavi sa vlaznim snovima o SPS-u, a ja cu da nastavim da se smejem dok Mrkonja pisa po vama :D

Pa gledaj, ni slucajno kako odgovara, vec koji je period u pitanju. Pretpostavljam da bi se moglo reci da je DSS na kratko ublazio svoj konzervativizam 2000. i mozda 2001. godine, ali ta stranka nikada nije presla taj prag, iako je cak vecina DSSovskog birackog tela bilo iz ne-konzervativnog korpusa, sto moze biti i objasnjenje za ovakav gubitak podrske, i iako su odredjeni pojedinci, kao Dragan Jocic, bili vodji one druge struje (Kostunica je isao kako mu je odgovaralo, ali je uvek bio umereni nacionalista).

U "nekakve" konzervativne struje? SPO je bio konzervativan tokom celih 1990.-ih, pa i posle, a reforma se naglasavala za vreme Vukovog ministrovanja, i ustvari najbolje u kampanji 2007. Danas bi covek morao biti lud da je tu svrsta, jer ako iko cuje Vuka, to je copy-paste Boris Tadic, a ne bih se cudio da sutra Vuk kaze kako je ipak bolja Republika od Monarhije. Evo, na poslednjem slavlju na Ravnoj Gori - on nije bio! Po prvi put u istoriji....ali konzervativnoj struji vise nikako ne pripada. To cak nije ni konzervativni reformizam, koji je ta partija imala tokom 1990-ih, i DSS u pocetku 21. veka, vec cista politika DS-a.

Na wikipediji.

TI mozes misliti sta hoces, ali ja ti opisujem trenutno stanje. To moze biti zamajavanje SPS-a da bi dobio sto vise od Patriota, a i ne mora biti. Videcemo na kraju pregovora sta je u pitanju, i ne zelim ni jednu od dva puta da zatvorim kao mogucnost dok oni jos uvek uveliko traju. Je li ovo evolucija SPS-a mozda?
 

Back
Top