Nove Lične Karte=Kako tretirati ljude kao Stoku

OrthodoxCelt

Primećen član
Poruka
638
Horor, odlučite sami, ne znam da li je neko od vas morao praviti novu ličnu kartu ali čisto da znate na šta da budete spremni kad krenete da je pravite:

1) Dođite bar nedelju dana ranije da zakažete pravljenje lične karte :)
2) Nabavite sve što vam treba
a)državljanstvo
b)izvod
c) stara lična karta
d) fotografija 5x5cm sa sivom pozadinom, (koja ničemu ne služi i biće vam vraćena, ali fotografi su pisali peticiju da im sup uzima posao, tako da, platite malo fotografima da se ne ljute...)
e) platite 1200 din za troškove nove karte
2) Radno vreme je od 9h , ali najbolje dođite oko 4h i 5h, i ponesite jednu stolicu, može i krevet na rasklapanje...
3) dok ste stojali u redu par sati i dok ste upoznali sve ljude oko vas, šalter je krenu sa radom
4) u isto vreme izlazi policajac i broji ljude, ukoliko ste došli 10. slobodno možete ići kući, jer nećete stići na red...ili možda stanite u sutrašnji red pa na vreme zauzmite mesto :)
5) napokon, posle samo 3-4h stigli ste na red, prvo sačekate par minuta za unošenje osnovnih podataka o vama... podaci su uneti, nemojte slaviti, sad kreće horor...
6) pitaju vas, hoćete li satanistički čip na kartici, vi, ako ste zdravi, rećićete NE HVALA, hoćete li ličnu kartu na Ćirilici ili Latinici, odaberete, i sad kreće posao,
dajte otisak desnog kažiprsta na skeneru, e sad, ovaj super inteligentni softver ima velike šanse da vas ne voli, tako da ćete verovatno morati ponoviti proceduru jedno par puta dok se vaš otisak ne svidi računaru, obično potraje dosta, jer softver treba da da zelenu ocenu za vaš otisak( postoji zelena, žuta i crvena ocena)...
super dali ste otisak i dobili ste zelenu ocenu...nastavlja se šou...
7) opet kažiprst desne ruke, ali ovaj put samo dodir... ne brinite, ovaj put možete proći i sa žutom ocenom
8) kažiprst leve ruke
9) dodir kažiprstom leve ruke
10) Digitalni potpis, (e da mi je znati hoće li mi ovo ikad zatrebati)
11) ulazite u improvizovanu fotografsku komoru, slikaju vas sa 10mpx fotoaparatom i od vas se traži da budete apsolutno mirni 60 sekundi dok ovaj brzi fotoaparat ne napravi 8 snimaka...pošto se vaš slika takođe ocenjuje, verovatno ćete pasti na prvih par pokušaja slikanja jer je softverski žiri odlučio da niste dovoljno lepi da bi bili na novoj ličnoj karti...i konačno...slikanje je uspelo, dobili ste ocenu preko 5(skala od1-10)ali nema razloga za slavlje, sad dolazi najbolniji deo...
12) Radnica za šalterom klikće na taster Pošalji, a vi se zajedno sa njom molite da se podaci uspešno pošalju...
13)error, Memory is too low, error Podaci nisu Poslati!
Sad već krećete da se hvatate za glavu, zašto? zašto?
e dragi moji ljudi, podaci su isparili i računar je rešio da se zablokira...
14) Već kapirate zašto ova procedura traje toliko, i dok čekate da radnica resetuje računar(obično Pentium I, koji se podiže jedno 20 min) vi razmišljate, "Koji moron je odlučio da plati 100 miliona eura za opremu koja ne radi" (ovo nije zezanje, naša vlada je stvarno platila 100 MILIONA EURA za opremu za pravljenje novih ličnih karta).
15) ponavljate postupak od 6 -12 i ponovo se molite da ne dođe do stavke 13
16) Uspešno su poslati podaci, vi ste srećni kao da ste dobili bingo, uz to ide i gromoglasan aplauz preostalih mučenika koje čeka isti ovaj postupak
17) sad dajete sliku od fotografa i oni je skeniraju...naravno i ova slika se ocenjuje, i taman kad ste mislili da ste baš lepo ispali, dobijete tamo neku srednju ocenu
18) Super inteligentni softver sada uzima 10mpx sliku i vašu sliku od fotografa, i dolazi do zaključka da TO NIJE ISTA OSOBA :D e ovde sam se stvarno smejao ko lud...
Čuo sam da je načelnik Sup-a imao veće podudaranje sa nekom babom nego sa samim sobom :)
19)Svaki od sledećih stavki se šalje i rekurzivno se ponavlja dok podaci ne budu poslati
20)Skenira se državljanstvo, izvod, stara lična karta, vaš stari karton u sup-u, traje skoro pa večnost, i neki delovi se ponavljaju više puta, jer softver je rešio da pređe u DEMO mod i ponekad na neku sliku koju skenira ubaci logo DEMO koji obično zakloni neki bitni deo papirologije...
21) opet potpisujete sve i svašta,konačno ste gotovi, svi su oduševljeni...uvek raspoložena radnica vam kaže da dođete za 2 nedelje da proverite da li je MOŽDA gotova...
21) dolazite posle 2 nedelje, malo čekate na šalteru, "žao nam je, još nije stigla! Dođite sledeće nedelje"
22) dolazite posle 3 nedelje, opet malo čekate na šalteru, "žao nam je, još nije stigla! Dođite sledeće nedelje"
23) dolazite posle mesec dana, osmehujete se kad vidite da se i posle mesec dana sve odvija istom brzinom, ali vama KONAČNO URUČUJU NOVU LIČNU KARTU, izdržite još desetak minuta, potpišete se i KRAJ
24) jedini problem je što ni jedna banka niti institucija ne zna da koristi ovu ličnu kartu, ali mi se ponosimo pošto smo uveli Ferarijev motor u Fiću, još samo da krene da radi :)


OVO JE ČISTA ISTINA, PROVEO SAM OKO 10h ČEKANJA U SUPU, A POSTUPAK IZRADE U SUP-u JE TRAJAO 5h SAMO ZA MENE...sada postupak traje jedno 2-3 sata, ali čekanje je obavezno...OVO NIGDE U SVETU NEMA, U TO SAM 100% SIGURAN
 
pa demokrate smislile novi sistem za pljacku naivnog i jadnog naroda.

vadjenje licne karte nigde ne traje duze od 15minuta.

recimo iu svedskoj licne karte i vozacke izdaju banke i poste!

znaci odete u banku ili postu i oni vam izdaju dokument sa zaglavljem svoje banke u vrhu . verovali ili ne.

al sto prosto akd moze komplikovano :mad:
 
pa demokrate smislile novi sistem za pljacku naivnog i jadnog naroda.

vadjenje licne karte nigde ne traje duze od 15minuta.

recimo iu svedskoj licne karte i vozacke izdaju banke i poste!

znaci odete u banku ili postu i oni vam izdaju dokument sa zaglavljem svoje banke u vrhu . verovali ili ne.

al sto prosto akd moze komplikovano :mad:
ово ти је једино паметно:rtfm:
 
pa demokrate smislile novi sistem za pljacku naivnog i jadnog naroda.

vadjenje licne karte nigde ne traje duze od 15minuta.

recimo iu svedskoj licne karte i vozacke izdaju banke i poste!

znaci odete u banku ili postu i oni vam izdaju dokument sa zaglavljem svoje banke u vrhu . verovali ili ne.

al sto prosto akd moze komplikovano :mad:

Ma demokrate su krive za sve na celom svetu.
:super:
 
pa demokrate smislile novi sistem za pljacku naivnog i jadnog naroda.

vadjenje licne karte nigde ne traje duze od 15minuta.

recimo iu svedskoj licne karte i vozacke izdaju banke i poste!

znaci odete u banku ili postu i oni vam izdaju dokument sa zaglavljem svoje banke u vrhu . verovali ili ne.

al sto prosto akd moze komplikovano :mad:
Znaci kad drugovi radikali dodju na vlas', ne samo sto ce mostovi da nicu k'o pecurke nego ce i licnjaci da se vade za maximalno 15 minuta? Dobro, bre, koga vi zahebavate?
 
moja supruga je podnela zahtev za izdavanje lične karte

čekala je u SUP-u od 05:30 do 19:15h (sa pauzama i dolaskom u stan jer smo na 15 min) kada je završila, bila je 21. ili 23. po redu- tada su radili po 25-30 osoba dnevno

tačno je sve da je jako sporo i neorganizovano, ali će se to verovatno popraviti

a najjače je sa čipom, kažu, možete vi bez njega, ali ako hoćete u budućnosti da promenite adresu, onda morate da izvadite novu l.k. i sve "jovo-nanovo" oni sa čipom ne moraju, samo im elektronski izmene taj podatak.:mrgreen::mrgreen:
 
pa demokrate smislile novi sistem za pljacku naivnog i jadnog naroda.

vadjenje licne karte nigde ne traje duze od 15minuta.

recimo iu svedskoj licne karte i vozacke izdaju banke i poste!

znaci odete u banku ili postu i oni vam izdaju dokument sa zaglavljem svoje banke u vrhu . verovali ili ne.

al sto prosto akd moze komplikovano :mad:

da, sigurno da u lokalnoj pošti neko da traži ličnu u zemlji Srbiji
zdravo komšinice,
o zdravo,
doš'o sam po ličnu,
imaš izvod iz knjige rođenih,
ma nemam, moram da idem da čekam, možel' bez njega?
ma može komšija, znamo se, kad si rođen,
između velike i male Gospojene Aleksandrove smrti u Marseju
 
da, sigurno da u lokalnoj pošti neko da traži ličnu u zemlji Srbiji
zdravo komšinice,
o zdravo,
doš'o sam po ličnu,
imaš izvod iz knjige rođenih,
ma nemam, moram da idem da čekam, možel' bez njega?
ma može komšija, znamo se, kad si rođen,
između velike i male Gospojene Aleksandrove smrti u Marseju

pa ni ja to nisam verovao ali je zaista tako. pitaj nekog ovde iz svedske ako ima.

naravno da ne daju licne i vozacke na lepe oci mora pre toga da pripremis dokumentaciju samo ti kazem da izdaju te dokumente banke i poste zato nemaju guzve i sve ide brzo i lako.
 
pa ni ja to nisam verovao ali je zaista tako. pitaj nekog ovde iz svedske ako ima.

naravno da ne daju licne i vozacke na lepe oci mora pre toga da pripremis dokumentaciju samo ti kazem da izdaju te dokumente banke i poste zato nemaju guzve i sve ide brzo i lako.

pa o tome i pričam
to je Švedska, tamo se veruje u institucije, tamo kad nekome kažu u lokalnoj pošti, izdaj lične karte kako valja i po zakonu, tako i urade..nema falširanja
mogu misliti šta bi bilo kod nas:roll:
kod nas ove ćurke u SUP-u nisu sigurne šta i kako koje su na tim mestima 20 godina, ne neka tetka iz pošte ili banke
da smo normalna država, mogao bi to da radiš u lokalnoj policijskoj stanici, predaš zahtev, uzmu sve i dođe posle završetka na ličnu adresu-isporuči patrola
U NS može samo u glavnom SUP-u-sve je rečeno
 
Ахахааааааааааа......... ПА ТО ЈЕ ЖУТИ ДОС купио за огромне паре... чини ми се онај брка Дуле.Дуки Михајловић, она пандурчина.........ахахахааааа.......... па људи моји ово је право мучење........ ја ћу свакако остати без личне карте...........
 
pa o tome i pričam
to je Švedska, tamo se veruje u institucije, tamo kad nekome kažu u lokalnoj pošti, izdaj lične karte kako valja i po zakonu, tako i urade..nema falširanja
mogu misliti šta bi bilo kod nas:roll:
kod nas ove ćurke u SUP-u nisu sigurne šta i kako koje su na tim mestima 20 godina, ne neka tetka iz pošte ili banke
da smo normalna država, mogao bi to da radiš u lokalnoj policijskoj stanici, predaš zahtev, uzmu sve i dođe posle završetka na ličnu adresu-isporuči patrola
U NS može samo u glavnom SUP-u-sve je rečeno


poenta je sledeca . ove nove licne karte su sve u svemu trosenje novca i cista glupost.

nepotrebna stvar.

prvo treba ti 100 puta vise vremena nego do sada da je izvadis, a drugo za prelazak granice ti treba pasos a ne licna karta tako da ne vidim uopste koja je svrha njihovog vadjenja.
 
poenta je sledeca . ove nove licne karte su sve u svemu trosenje novca i cista glupost.

nepotrebna stvar.

prvo treba ti 100 puta vise vremena nego do sada da je izvadis, a drugo za prelazak granice ti treba pasos a ne licna karta tako da ne vidim uopste koja je svrha njihovog vadjenja.

pa možda zato da bi se konačno znalo ko je naš, a ko nije naš državljanin, koliko nas ima
možda baš zbog Kosova, da se vidi ko ima, ko nema naše državljanstvo-konačno se ti podaci centralizuju
to je i preduslov za beli Šengen

lično mislim da je taksa malo previše za široke narodne mase, ne sećam se, nešto preko 1000 dinara.
znam da se čeka 14 dana
 
Ахахааааааааааа......... ПА ТО ЈЕ ЖУТИ ДОС купио за огромне паре... чини ми се онај брка Дуле.Дуки Михајловић, она пандурчина.........ахахахааааа.......... па људи моји ово је право мучење........ ја ћу свакако остати без личне карте...........

poenta je sledeca . ove nove licne karte su sve u svemu trosenje novca i cista glupost.

nepotrebna stvar.

prvo treba ti 100 puta vise vremena nego do sada da je izvadis, a drugo za prelazak granice ti treba pasos a ne licna karta tako da ne vidim uopste koja je svrha njihovog vadjenja.

Ma ja imam srece, moja jos traje. Sacekacu radikale da uzmu vlast, onda cemo postati ko Svedska, a i bolje. Tada ce sve za 5 min da se resi, i to netom narucis i stigne za 3 sata na kucu ;)
 
pa možda zato da bi se konačno znalo ko je naš, a ko nije naš državljanin, koliko nas ima
možda baš zbog Kosova, da se vidi ko ima, ko nema naše državljanstvo-konačno se ti podaci centralizuju
to je i preduslov za beli Šengen

lično mislim da je taksa malo previše za široke narodne mase, ne sećam se, nešto preko 1000 dinara.
znam da se čeka 14 dana

ti znas ko je nas drzavljanin na osnovu upisanih ljudi u spisak drzavljana.

licna karta nema veze sa time.

trebalo je u najgorem slucaju zadrzati postojece licne karte i izdavati nove identicne samo sa znakom republika srbija i to je to.

a ne ovo bacanje love uzaludno i trosenje vremena . ej bre 10 sati da izvadis licnu kartu ebenu ....! ! LUDILO
 

Back
Top