"dva smo svijeta razlicita"

mary ny

Zainteresovan član
Poruka
212
sve je pocelo tako sto mi je bio rame za plakanje,a onda malo pomalo sam se zaljubila...
on je divan, njezan, pun razumijevanja, ispunjava mi sveku zelju i zeljicu, voli me...
ALI naravno uvijek postoji to ali!!!!!
mi smo dva potpuno razlicita svijeta. on se krece u svojim, ja u svojim krugovima i to je potpuno bez veze kad pokusamo jedno drugom za ljubav da budemo tamo gdje ne pripadamo... nisam sigurna da bi mogla da se odreknem mnogo toga zbog njega, a da zbog toga ne budem mrzovoljna i nezadovoljna(bar nekad da mu to ne prebacim)...
a ipak on je tako divan prema meni...
 
ne radi se o "mogucem" vec o sigurnom odricanju.
meni je bez veze u krugu njegovih prijatelja,njemu sa mojim...
pitam se kako premostiti razlike, a da i vuk bude sit i ovce na broju? nije ni fazon da stalno vrijeme provodimo sa moijim bratom i njegovom sestrom,potrebni su i izlasci i druzenja sa drustvom..

ljudi kako vi to radite? kako pomiriti razlike? nije moguce da se su svi nasli "idealnu" polovinu...
 
ne radi se o "mogucem" vec o sigurnom odricanju.
meni je bez veze u krugu njegovih prijatelja,njemu sa mojim...
pitam se kako premostiti razlike, a da i vuk bude sit i ovce na broju? nije ni fazon da stalno vrijeme provodimo sa moijim bratom i njegovom sestrom,potrebni su i izlasci i druzenja sa drustvom..

ljudi kako vi to radite? kako pomiriti razlike? nije moguce da se su svi nasli "idealnu" polovinu...

Hej, kad nekog voliš, prihvatiš ga takvog kakav jeste, u paketu sa svim njegovim manama i - prijateljima. Uostalom, vremenom se iskristališu neke stvari, a na prvom mestu ko je tu kome važniji.
Premostiš razlike tako što ih tretiraš kao normalnu pojavu. Vremenom ih možda i zavoliš.
Pa zavole se ljudi iz različitih kulturnih miljea, različite boje kože, sa različitih strana sveta... i? Šta je problem?
Nema "idealne" polovine. To je samo Platonova bajkovita pričica. ;)
 
ne radi se o "mogucem" vec o sigurnom odricanju.
meni je bez veze u krugu njegovih prijatelja,njemu sa mojim...
pitam se kako premostiti razlike, a da i vuk bude sit i ovce na broju? nije ni fazon da stalno vrijeme provodimo sa moijim bratom i njegovom sestrom,potrebni su i izlasci i druzenja sa drustvom..

ljudi kako vi to radite? kako pomiriti razlike? nije moguce da se su svi nasli "idealnu" polovinu...

Stvarno ne razumem zasto bi se ti ili on odrekli prijatelja...mislim kolike to razlike mogu da postoje...oboje trebate biti tolerantni...uostalom bez obzira na ozbiljnost vase veze nigdje ne pise da se on mora druziti sa tvojim drustvom i obrnuto....ja i mm imamo zajednicke prijatelje,a imamo i svako svoje i sve super funkcionise....na kafu idem sa mojim drustvom,izadjem....tako i on sa svojim...s tim sto nije u pitanju da ne podnosimo njih,jednostavno oboje imamo svoj krug u kojem se osjecamo prijatnije....:)
 
A jesi razmisljala da mozda nije problem u tome sto ste dva razlicita, no dva ista sveta? Da ste razliciti neko bi tu malo popustio onom drugom, prilagodio se vise, prihvatio neprijatne prijatelje za ljubav onog drugog... Dala si nam dosta sture informacije; ali ako si iole karakterno slicna meni, mogla bih da te negde razumem, znam kako je to kad nesto tvrdoglavo neces, pa toliko to neces da ti je fizicki muka kad znas da treba... a nece ti se:lol: Obicno ljudi koji su od mladih godina samostalni imaju tu vrstu problema jer su navikli da rade kako im se hoce, pa im onda prilagodjavanje ide malo teze. Ako ti je do tog coveka toliko stalo, onda bi svakako trebalo da pokusas da ponesto i progutas, tj. da utvrdis sta je ono sto mozes da prihvatis, makar i s mukom, a sta je ono sto neces pa makar svisla, i da mu to lepo kazes, probas da se dogovoris.
 
Bas bi bilo cudo nevidjeno da se spoje obe ekipe i skapiraju..a i ne kapiram kako pored obaveza..posla imate vremena za bas toliko vidjanje sa toliko prijatelja..pa jos obaveze tih prijatelja..stvaranje porodice..sasvim je normalno da se opusteno vidite kad stignete..uopste ne obracam paznju kad..ko..s kim..ti se nemoj odreci prijatelja zbog njega..ali ce se sutra oni 'odreci' tebe zbog svojih obaveza..prosto.;)
 
Bas bi bilo cudo nevidjeno da se spoje obe ekipe i skapiraju..a i ne kapiram kako pored obaveza..posla imate vremena za bas toliko vidjanje sa toliko prijatelja..pa jos obaveze tih prijatelja..stvaranje porodice..sasvim je normalno da se opusteno vidite kad stignete..uopste ne obracam paznju kad..ko..s kim..ti se nemoj odreci prijatelja zbog njega..ali ce se sutra oni 'odreci' tebe zbog svojih obaveza..prosto.;)

i nemamo mi bas mnogo vremena za nevidjena druzenja i sve to (ja zbog faksa,on zbog posla). ali ono vremena sto imamo trudimo se da provedemo zajedno a nekad bas zato sto ga nemamo mnogo da u isto vrijeme ubacimo i prijatelje.
e sad ja uopste nemam neke dodirne tacke sa njegovim prijateljima (jos manje sa njihovim zenicama- uglavnom domacicama) a i on sa mojima.
istrpimo mi oboje ta zajednicka druzenja, ponekad. ali samo zbog toga sto se trudimo da uvazavamo zelje jedno drugom.

mozda pravim bauk od svega ali je to mozda i zato sto sam u jednoj prosloj vezi bila u istom okruzenju kao i moj tadasnji i moji prijatelji... cak smo imali i dosta zajednickih prijatelja.. za razliku od sada
 
i nemamo mi bas mnogo vremena za nevidjena druzenja i sve to (ja zbog faksa,on zbog posla). ali ono vremena sto imamo trudimo se da provedemo zajedno a nekad bas zato sto ga nemamo mnogo da u isto vrijeme ubacimo i prijatelje.
e sad ja uopste nemam neke dodirne tacke sa njegovim prijateljima (jos manje sa njihovim zenicama- uglavnom domacicama) a i on sa mojima.
istrpimo mi oboje ta zajednicka druzenja, ponekad. ali samo zbog toga sto se trudimo da uvazavamo zelje jedno drugom.
mozda pravim bauk od svega ali je to mozda i zato sto sam u jednoj prosloj vezi bila u istom okruzenju kao i moj tadasnji i moji prijatelji... cak smo imali i dosta zajednickih prijatelja.. za razliku od sada

Ma opusti se bitno da se vi slazete..prijatelji se razilaze posle 10-20 god zbog obaveza ili kao u tvom slucaju zbog osobe s kojom su i to nije nista strasno..uvek ce biti tu kad nadjete vremena ako su pravi prijatelji..obicno su i porodicna okupljanja svedena na slave..rodjendane..nova godina.
 

slicna je situacija, samo ja nisam bogata da bi on mogao da mi bude bastovan,niti je on tako siromasan.. ali
jeasm obrazovana,on nije;
jeste da se poznajemo citav zivot,da je uvijek bio tu kad mi je bilo sta trebalo;
jeste da je sve pocelo neozbiljno;
jeste da me on citav zivot voleo ( mozda zvucim prepotentno ali je tako);
jeste da sam se uvijek zamisljala uz nekog meni ravnom po obrazovanju,
uspjesnosti,statusu;
i jeste da mi sad ta slika u mojoj glavi nije u skladu sa stvarnoscu;
i jeste da se pitam da li imam dovoljno ljubavi i snage da je prevazidjem
 
Nikada, ali nikada nisam kapirala ta statusna pitanja, kola, pare, stanovi... Upoznala sam ljude koji su po svim standardima bili visokoobrazovani a ipak u biti primitivci; i obrnuto, ljude poreklom iz vukojebine sa srednjom skolom i sirinom uma na kojoj bi svaki doktor nauka mogao da im pozavidi. Ako nema ljubavi, postovanja i razumevanja nema ni srece, ma koliko bila znacajna diploma i pozamasan konto na racunu.
 

Back
Top