D V O G L E D I

Za 100 evra tesko da ces naci nesto vise od klase Olympusa, ima i za manje para ali su nikakvi.
Uvek gledaj da odnos uvecanje : promer izlaznih sociva bude 5...npr. 8 x 40 izlazna sociva zbog kolicine svetlosti (da ne objasnjavam sad, ima tu puno kojecega sto treba znati kad kupujes dvogled)
Takodje savetujem da ne kupujes polovno, sta god, izuzev ako je od nekog koga znas, pa ga nije razdrndao.
Dobar dvogled para vredi....neces se pokajati.
 
E, da, ovo sam ti zaboravio reci, kod kupovine dvogleda trazi i gledaj da bude sto laksi u KG, inace odvaljuje .....
Uvecanje do 10- plafon 12 je sasvim dovoljno jer za sve preko treba ti stativ, svako pomeranje je ko zemljotres.

A za neka ozbiljnija posmatranja, teleskop.

Imam ih vise ali volim jednog starog ZEISSA, mali, sladak, ne bih ga dao nizasta....

pozzz
 
Nikola jeste tako, samo neznam kako nema moje numere ??? bas me zbuni, a ja kad sam uzimao nije imao ovaj 12-36x70 moj je bio najjaci, a vidi sad, moracu da vidim da zamenim ovo. Inace ovako isto izgleda i moj APSOLUTNO !!!

196.jpg
 
Nikola jeste tako, samo neznam kako nema moje numere ??? bas me zbuni, a ja kad sam uzimao nije imao ovaj 12-36x70 moj je bio najjaci, a vidi sad, moracu da vidim da zamenim ovo. Inace ovako isto izgleda i moj APSOLUTNO !!!

196.jpg

Ma nema veze. Glomazno mi je to, a i veliko uvecanje. Nasao sam dobar bushnell.
(to mi je verovatno i jeftinija verzija)!

Hvala u svakom slucaju!
 

Back
Top