Privatni fakulteti i nivo obrazovanja studenata istih

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
studiranje na drzavnom je prestalo da bude jeftino odmah posle promene rezima u srbiji.. vec 2001 godine skolarina na pravnom u nisu je bila 500 maraka u to vreme ogroman kesh.. dakle privatni koji se finansiraju iz sopstvenog budzeta ne moze da upisuje hemicare jer jednostavno je mali broj studenata pa ne moze da funkcionise tako, samim tim zakljucujemo da ne moze da funkcionise ni da je skolarina jeftina.... ali neka drzavni spuste skolarinu na razumnu meru i verovatno ce privatni ostati bez studenata ali obzirom da profesori imaju malu platu pa zele jos onda ssu skolarine velike da bi se dodavalo njima.... evo pogledaj statitstik na fakultetu koliko ima samofinansirajucih a koliko budzetlija i videces koja je razlika u pitanju.... uvhate uslov na vreme veoma mali broj njih jer jednostavno profesori imaju kvotu onih koji mogu da uhvate uslov u oktboru a koliko u oktobru dva koji ne menja status.. pa dozvoljavaju hvatanje uslova i do januara meseca ali bez promene statusa.... dakle ti gubis ceo semestar predavanja ali hvatas bitno uslov i keshiras novac..... dakle i tu se sve vrti oko novca.

inace precutao sam i slagao sve... nista sto sam rekao ovde nije istina... ja uopste nisam ni upisao fakultet.... u stvari zavrsio sam privatni fakultet i sada camim bez posla sa papirom (diplomom) koja sakuplja prasinu :) ali morao sam tako da pisem jer me bilo sramota a nemam sta d aradim u zivotu i totalno sam lud i skrenuo pa sedim ovde i smisljam price i pricice i zivim tudje zivote :)... i to si zakljucila verovatno samo iz razloga sto nisam apsolutno protiv privatnih fakulteta..... bravo... upisi psihologiju napravices dobru karijeru i zaraditi dobar novac pa neces vise kukati i cekati da te neko sazali ovde i kaze jaooo strasnooo....... zapitaj se samo zasto nisam kategoricki protiv nekih stvari i za druge..... mozda zato sto nemam komplekse ?? mozda zato sto patim od vise vrednosti pa mislim da me ne ugrozava nijedan student sa privatnih fakulteta jer previse znam da bi me bilo strah od nijh.... mozda zato sto sam lud.... mozda zato sto lazem... ali mozda je i zato sto kazem iskreno bez bojazni ..... uhhhhh idem za par dana u vojsku pa cu se tamo posteno odmoriti od ljudi kojima je tesko da prihvate realnost zato sto spavaju na ono uvo .... radite koliko mozete a platicemo vam mashala..... aca je sve sve lupao dosta ali je veoma rekao lepo za komunizam a vi ste jos uvek u tom vremenu i to bez zelje da prihvatite tudje misljenje kao realnost. Nauci da u zivotu nikada ne kazes NIKADA... da ne postoji apsolustno lose i apsolutno dobro.... vec da postoji sredina i da ce sve biti NEKADA.... a ovo ti kazem iz iskustva .....
a sad mislim da znam kakav post sleduje posle ovoga pa cu odmah napisati i odgovor jer imam visak vremena a posle cu samo copy / past posto cu morati da kucam nesto ozbiljnije od foruma :):)


gde ovde pise frustracija pa si me "citirala' ?????????
 
pa ? pa da bi fakultet imao novac da isplacuje on mora da ima jake skolarine...
mnogo ruzna stvar po meni je recimo to sto profesor na masinstvu i profesor na pravnom fakultetu nemaju istu platu...... ali drasticno nemaju... ovaj na masinskom ima 50 000 recimo a ovaj na pravnom 150 000 .......zato sto je masovniji fakultet i ima jace skolarine.... veoma ruzno ali ***.zivot je surov ;)
To za mašinac je krajnje neproverena informacija. Al' nek' ti bude.

Pa šta ako fakultet ima školarine? Svi znamo da i državni imaju (danas) jake školarine. Što je to relevantno za temu? Je l' ti nisam 20 puta do sad objasnila da je (i zašto je) plaćanje po državnom i privatnom sistemu nemerljivo? Na to nemaš vepviku?
 
ooo boze :)

devojko ti imas problem jer volis novac vise od svakog od nas ovde na forumu ali imas tu nesrecu da ga nemas u dovoljnoj kolicini pa cim neko ima za pristojan zivot ti tog nazivas kapitalistom i odmah po tebi manje vredi od onog ko nema.... potrudi se u zivotu pa zaradi da tvoje dete nema iste frustracije kao ti .... jer pocinjem da te zalim po malo a obicno sam veoma hladan prema takvim ljudima....
u svaokm slucaju coveku mogu sve oprostiti ali glupost i ogranicenost nikako !!!!
Meni je zao da neko ko spada u akademske gradjane ima takve poglede.....
 
Ovde je caka da se napiše kako su plate profesora na državnim fakultetima mizerne pa su oni isfrustrirani tom činjenicom (što i ti podržavaš???, mislim odakle to sa malom platom, uopšte?), a takođe imaju ogromne plate kada treba dokazati kako državni fakulteti uzimaju prevelike pare studentima :lol:

Pa dajte se složiti oko ovoga, el su male ili nisu?
 
ooo boze :)

devojko ti imas problem jer volis novac vise od svakog od nas ovde na forumu ali imas tu nesrecu da ga nemas u dovoljnoj kolicini pa cim neko ima za pristojan zivot ti tog nazivas kapitalistom i odmah po tebi manje vredi od onog ko nema.... potrudi se u zivotu pa zaradi da tvoje dete nema iste frustracije kao ti .... jer pocinjem da te zalim po malo a obicno sam veoma hladan prema takvim ljudima....
u svaokm slucaju coveku mogu sve oprostiti ali glupost i ogranicenost nikako !!!!
Meni je zao da neko ko spada u akademske gradjane ima takve poglede.....

Najpre da ti objasnim jednu stvar. Time što me oslovljavaš sa "devojko" nećeš poništiti moje postojanje. Zamolila bih te da se suzdržavaš od tih dečijih metoda, ako ne možeš, well, imam i ja neke ljadžerske fraze al' su mi jadne.

Drugo, opet glumiš psihologa, a tri puta sam ti već rekla da ne umeš.

Ja da volim novac koliko, recimo, ti... upisala bih pravo..... kao ti ;)
 
Ovde je caka da se napiše kako su plate profesora na državnim fakultetima mizerne pa su oni isfrustrirani tom činjenicom (što i ti podržavaš???, mislim odakle to sa malom platom, uopšte?), a takođe imaju ogromne plate kada treba dokazati kako državni fakulteti uzimaju prevelike pare studentima :lol:

Pa dajte se složiti oko ovoga, el su male ili nisu?


lep pokusaj da se recenice izvuku iz konteksta u dva razlicita teksta tako da cu se nasmejati :).
 
Šmrc..... a mi ne živimo u tim zemljama, eh šta ti je zla kob :sad2:

Ono što si boldovao i jeste sve ukupno 6 meseci, ni manje ni više, ali moju praksu strogo rade tehničari i figuranti. Postoji srednja škola koja se time bavi. Zato sam ti 1000 puta rekla da stomatologija nije zanat. Zanat je ono što sam ja učila u srednjoj, mada ni to nije teoretski jer traje 4 godine.

Na fakultetu se stiče daleko veće znanje, bar bi trebalo. I fakultet nekada nije svako mogao ni da završi. Nije svako mogao ni da ga upiše! JER: ne može idiot pametnom da bude direktor!!! Ne može i tačka.

Onog trenutka kad budes videla i jedan jedini rad u ustima mozemo da pricamo o tome da li je stomatologija zanat ili nesto drugo. Do tada molim te da se ne mesas. Pun mi ***** ljudi koji nesto seru o stomatologiji i medicini a pacijenta u zivotu videli nisu.
 
Najpre da ti objasnim jednu stvar. Time što me oslovljavaš sa "devojko" nećeš poništiti moje postojanje. Zamolila bih te da se suzdržavaš od tih dečijih metoda, ako ne možeš, well, imam i ja neke ljadžerske fraze al' su mi jadne.

Drugo, opet glumiš psihologa, a tri puta sam ti već rekla da ne umeš.

Ja da volim novac koliko, recimo, ti... upisala bih pravo..... kao ti ;)
Dodatak;

Al' da ne volim kad mi tatini sinovi predlažu fakultet sa školarinom od 4000 evra po godini :eek: :eek: :eek: kao najbolju opciju..... ne volim :rumenko:

Baš sam pohlepna :rumenko:
 
Najpre da ti objasnim jednu stvar. Time što me oslovljavaš sa "devojko" nećeš poništiti moje postojanje. Zamolila bih te da se suzdržavaš od tih dečijih metoda, ako ne možeš, well, imam i ja neke ljadžerske fraze al' su mi jadne.

Drugo, opet glumiš psihologa, a tri puta sam ti već rekla da ne umeš.

Ja da volim novac koliko, recimo, ti... upisala bih pravo..... kao ti ;)


ama vec smo zakljucili da ja nisam psiholog vec da ta materija ide tebi tako da uopste nemoj da mi je nabadas na nos.... evo JA NISAM PSIHOLOG ja sam, glup, tup za psihologa...
hmm... da ... ja sam SELJAK, VRCA, LJANDZER .... i uopste se ne libim da to kazem :).. dakle ja sam sve to..... a to sto sam hteo da ti ponistim postojanje time sto sam ti se obratio sa "devojko" ... opet cu se nasmejati jer zaista imas ... hmm u najmanju ruku zanimljiv pogled ....
ja volim da uzivam u novcu.... i trudim se da uzivam u dobrobiti istog..... ti volis novac ali nisi dovoljno sposobna da isti zaradis pa pricas price kako je tebi lepo i bez novca ..... a daa izvini... nisam psiholog ja sam ljandzer koji je glup :).....
 
Onog trenutka kad budes videla i jedan jedini rad u ustima mozemo da pricamo o tome da li je stomatologija zanat ili nesto drugo. Do tada molim te da se ne mesas. Pun mi ***** ljudi koji nesto seru o stomatologiji i medicini a pacijenta u zivotu videli nisu.
Meni su usta puna plombi :lol: iz ruke onog čoveka ja to mogu da nazovem samo umetnošću.

Aco, laskam tvom pozivu, za razliku od tebe..... ja ga izgleda smatram mnogo lepšim nego ti :confused:

I nagledala sam se pacijenata kol'ko hoćeš a i bila sam jedan..... svi smo mi bili kod čika zube..... :ok:
 
ja volim da uzivam u novcu.... i trudim se da uzivam u dobrobiti istog.....
I ubeđen si da ga svi vole u meri u kojoj ga ti voliš.

A ja sam najpre primetila da muški rod pati za novcem i statusom, a onda sam primetila da ljudi koji su u životu imali više od proseka po pravilu takođe vapiju da imaju još više..... pa sad ti to nazovi predrasudom..... ali ideja da smo svi pohlepni zatoo što ti jesi (mislim, ne libiš se da sam kažeš?) se može nazvati samo..... projekcijom, ili nekom vrstom odbrane.

Baš sam psiholog :D
 
Dodatak;

Al' da ne volim kad mi tatini sinovi predlažu fakultet sa školarinom od 4000 evra po godini :eek: :eek: :eek: kao najbolju opciju..... ne volim :rumenko:

Baš sam pohlepna :rumenko:

pa odakle meni da dam 4000 evra po godini ......tako da ti sigurno ne predlazem tu opciju .... ja kazem da pristojno zivim a ne da imam da odvojim 4000 evra godisnje za skolarinu... pa moj auto vredi kao dve skolarine a kupljen je na kredit i to na jedvite jade....
tatin sin je verovatno onaj sin ciji otac zaradjuje novac da moze da mu porodica zivi ???a pravi sin je onaj ciji otac kaze pa sine nemam drzava je jadna .....

da 50 000 za univerzitetskog profesora je malo ... mada mislim da imaju manje od drzave ali zaista ne baratam pravim podacima......i iskren da budem moja porodica sa 50 000 mesecno ne bi mogla da zivi.

pa zar ne znas / ja sam LOS advokatski pripravnik a od utorka vojnik :) .... a i kada budem enkad apostao advokat bicu LOS advokat.... ali puca mi :)
 
A to je samo od države :lol: :lol: :lol: !!!

Još ja vidim nešto mi smrdi u tom podatku od 50000.

Izvini što ne gledaš bruto platu? U čemu je fora? Što im umanjuješ platu koja nije toliko mala? Pitam te ozbiljno, sa kojim ciljem? Zašto želiš da predstaviš forumskoj javnosti kako profe na državnim fakultetima imaju mizerne plate, pogotovo što to nije istina?

I zašto tvoja porodica ne bi mogla da živi od tvojih 50000 i dodatnog doprinosa tvoje supruge? Mislim, porodica podrazumeva i suprugu, ili se varam?!
 
Imam jedno pitanje za Acu.
Posto na sva usta pricas toliko o svom Privatnm stomatoloskom fakultetu, mozda bi mogao da mi objasnis zasto nije akreditovan od strane Ministarstva prosvete. Vidim da ga jeste akreditovalo Ministarstvo nauke, ali isto tako vidim i da su svi drugi privatni i svi drzavni fakulteti akreditovani od oba ministarstva...
Daleko od toga da sam proveravala ovo zbog tebe... Radim na nekom istrazivanju o obrazovanju i upravo sam na sajtu Ministarstva prosvete pa mi nije bas jasno...
Moze na isto pitanje da mi odgovori i Marijana...

Naravno da mogu. Pre par dana je pisalo u blicu u vezi akreditacija. Nije istina da svi ostali imaju, dosta njih nema. Ministarstvo je zavrsilo proces akreditacije ali nece da objave rezultate dok svi do jednog ne plate za akreditaciju.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=53653

I ja sa nestrpljenjem naravno cekam da vidim sta ce da bude.
 
LM, dvadesetprvi put:

suština studiranja nije da se zarade pare već da se nauči nešto.

Ajmo o tome malo, a ne o tvojim ili Acinim parama, ili o mojoj tobožnjoj pohlepi :mrgreen:


"nase' pare ne izlaze tebi iz prstiju a ne nama .... ti si ta koja to potencira....

Sustina studiranja nije da se zarade pare vec da se nauci nesto .... rece neko i ostade ziv..... Ja ne kazem da je sustina zaradjivanje novca ali sigurno nije sustina samo da se nauci nesto jer pored toga sto cu nauciti nesto i dobiti tu sirinu o kojoj ti pricam da tebi fali, potrudicu se i da zaradim da bi pored toga imao pristojan zivot...
a to sto kazes da je tebi cilj da NAUCIS nesto a da te novac uopste ne interesuje ..... maa bre ovo ce biti smesno svakom ko procita :)
 
Naravno da mogu. Pre par dana je pisalo u blicu u vezi akreditacija. Nije istina da svi ostali imaju, dosta njih nema. Ministarstvo je zavrsilo proces akreditacije ali nece da objave rezultate dok svi do jednog ne plate za akreditaciju.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=53653

I ja sa nestrpljenjem naravno cekam da vidim sta ce da bude.

daj bre aco vrati se u realnost.....

to sto si citao u blicu ne vazi za tvoj fakultet jer se jos uvek nije prijavio za akreditaciju a njemu treba dozvola ministarstva prosvete od ranije.... te dozvole imaju svi... a ova sada akreditacija je nesto novo koja stvara jedno stanje kao da nijedan nema dozvolu pa idemo jovo nanovo ali ipak da bi neko radio morao je nekada da dobije dozvolu za rad a tvoj fakultet je nije dobio od ministarstva prosvete dok ostali jesu
 
A kad sam rekla da me novac uopšte ne interesuje? Rekla sam da me ne interesuje u meri u kojoj interesuje tebe.

Učiš da bi zaradio brdo love (Acine reči koje, vidim, podržavaš) reče neko i nastavi da mi priča o "širini razmišljanja" upucajte me :lol:

A "vaše" pare ne izlaze Aci iz usta, da ne upadaš ovde parcijalno i repliciraš na svaki 16-i post za koji psumnjaš da te se dotiče, možda bi video zašto sam opet, između ostalog, upala u ovu priču.

Aco, serem se na tvoje pare :D i ako još jednom pročitam kako ćeš da mlatiš lovu svojom diplomom serem ti se i tad na pare i posle toga i svaki put nakon toga. A posle ih daj ovom šo mu odgovaram, on će ih oprati i osušiti i kupiti jahtu :D
 
A to je samo od države :lol: :lol: :lol: !!!

Još ja vidim nešto mi smrdi u tom podatku od 50000.

Izvini što ne gledaš bruto platu? U čemu je fora? Što im umanjuješ platu koja nije toliko mala? Pitam te ozbiljno, sa kojim ciljem? Zašto želiš da predstaviš forumskoj javnosti kako profe na državnim fakultetima imaju mizerne plate, pogotovo što to nije istina?

I zašto tvoja porodica ne bi mogla da živi od tvojih 50000 i dodatnog doprinosa tvoje supruge? Mislim, porodica podrazumeva i suprugu, ili se varam?!

to sto tebi aca predlaze ti reci aci a ne meni.... jer ja i aca nemamo mnogo dodirnih tacaka sem to sto oboje podrzavamo privatne fakultete......sad.. neko manje neko vise... neko uzdrzano a neko bez pogovora ali to i nije toliko bitno....

ako znas kolika je plata profesora ti napisi slobodno aj sam rekao da nisam siguran ali da imam od negde informaciju da je tolika.... a siguran sam da nije veca.... ne ja mrzim zenski rod i po meni je on samo za kuhinju i ne moze da radi. :)...
... Kako pitanje takav i odgovor.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top