Mali dnevnik

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Neke mame pišu dnevnike svojoj deci - ja to nisam radila... Popunila sam radosnicu, onako, po malo traljavo jer se nije merila svakog meseca i nisam prvo pročitala pitanja pa da znam na šta treba da obratim pažnju a i nisam bila sigurna oko prve reči, da li je to bila REČ ili je meni zaličilo na nešto i tako... Malo me grize savest.
Počela sam da radim pre od prilike 2 meseca i sada sedim ovde i s vremena na vreme se zamislim... Mislim na nju.
A ovde na poslu... Čini mi se kad bih stvarno počela da odgovaram na pitanje ,,Šta ti radi dete?" tome ne bi bilo kraja... i mislim da ne bi hteli više da se druže sa mnom :lol:
Elem, ja sam htela da počnem da joj pišem taj neki dnevnik... ali priznajem, malo mi je dosadno da to radim sama... Pa sam mislila ako ste zainteresovane za to da to radimo zajedno.... :wink:
Pored jedne teme o kojoj ću moći da pričam o svom detetu koliko god hoću bez te neke tenzije i straha da sam ljudima stvarno dosadna i da ih ne zanima u principu to - nego hoće li biti plata, hoće li doći ovaj ili onaj, šta se radi u firmi danas, ima li neki novi trač i sl. a da je to pitanje ,,Šta ti radi dete?" upravo to neko ,,omekšavanje" i uvod u neki ,,ozbiljni" razgovor... Na kraju će ostati datumi i ti neki naši tekstovi koji govore o tome šta su radili i kako su se ponašali naši klinci.
Pozz.
 
Jao Majo, svaka čast:)
ja sam počela da pišem Stefanov dnevnik; od nekoliko meseci kad je napunio; ali nisam baš bila ažurna, a kad sam imala vremena pisala sam i previše o nečemu što i nije bilo tako zanimljivo:lol: Na kraju, kad se svede, bilo je to sve 'onako'; ali kompjuter je totalno pukao i ja ostala bez i jedne jedine reči:confused::sad2:
Posle toga nisam više tako nešto ni pokušavala:rumenko:

Otvorila sam ja bila na nekom drugom forumu termu koja nije baš bila posećena; kao 'ajde da se hvalimo, smejemo, žalimo - štagod, šta nam deca rade:) Pa ako si mislila na tako nešto ja sam apsolutno ZA:)
čak štaviše, ako nekom nije zanimljivo da čita šta druga deca rade, biće zanimljivo da piše šta radi njegovo:)

Jesam dobro ukapirala?
nemoj da se raspišem, pa da se izblamiram:rumenko::p
 
Neke mame pišu dnevnike svojoj deci - ja to nisam radila... Popunila sam radosnicu, onako, po malo traljavo jer se nije merila svakog meseca i nisam prvo pročitala pitanja pa da znam na šta treba da obratim pažnju a i nisam bila sigurna oko prve reči, da li je to bila REČ ili je meni zaličilo na nešto i tako... Malo me grize savest.
Počela sam da radim pre od prilike 2 meseca i sada sedim ovde i s vremena na vreme se zamislim... Mislim na nju.
A ovde na poslu... Čini mi se kad bih stvarno počela da odgovaram na pitanje ,,Šta ti radi dete?" tome ne bi bilo kraja... i mislim da ne bi hteli više da se druže sa mnom :lol:
Elem, ja sam htela da počnem da joj pišem taj neki dnevnik... ali priznajem, malo mi je dosadno da to radim sama... Pa sam mislila ako ste zainteresovane za to da to radimo zajedno.... :wink:
Pored jedne teme o kojoj ću moći da pričam o svom detetu koliko god hoću bez te neke tenzije i straha da sam ljudima stvarno dosadna i da ih ne zanima u principu to - nego hoće li biti plata, hoće li doći ovaj ili onaj, šta se radi u firmi danas, ima li neki novi trač i sl. a da je to pitanje ,,Šta ti radi dete?" upravo to neko ,,omekšavanje" i uvod u neki ,,ozbiljni" razgovor... Na kraju će ostati datumi i ti neki naši tekstovi koji govore o tome šta su radili i kako su se ponašali naši klinci.
Pozz.

super ti je tema, ja sam za...evo moj je danas opet uradio nešto novo...poklopi donju usnu sa gornjom, i onda daje neki ummmmmmmmmmmm,emmmmmmmmmmmmmmmmm glasove kroz nos,toliko mi je smešan...pa kad se ja glasno nasmejem on počne samnom da se cepa od smeha....vrag je mali...a isto danas ujutru kad je jeo kašicu počeo je sve da pljuje napolje...prvo nakupi u ustima pa sve u mlazu na mene, pa se onda cepa od smeha....pa ima tek 5 i po meseci....šta će biti kasnije?...a moje lice sve pokriveno kašicom od pirinča,breskve i marakuje...
 
E pa da pocnemo;)Mene je moj sin potpuno bacio s nogu prosli vikend:lol:
Otisli smo da se vidimo sa nekim "starim drustvom", tacnije, drustvo iz starog kraja a u to drustvo spada i njegova "drugarica". Drugarica je pod " zato sto kad smo se odselili moj sin je imao 7 meseci a "drugarica" 10meseci. E sad su se videli i naravno, svako vuce na svoju stranu(moj sin ima 20 meseci a ona ce 2 godine). Tako je bilo jedno sat vremena, dok moj sin nije poceo da obraca paznju na nju. Devojcica ima plavu kosu, ne znam da li mu je to bilo zanimljivo, te je prvo poceo da joj dotacinje kosu, pa onada i da je cupa..tu sam ja pocela da ih razdvajam, medjutim nevredi, zapeo ko osica(inace nikad do sad se nije tako ponasao). Kada sam uspela da ih razdvojim, on se onako odmakao i poceo da se vrti oko svoje ose(sto takodje do sada nije radio), pa da opet prilazi devojcici, pa da je uhvati za ruku, pa se opet vrti i smeje na sav glas...dok ja nisam ukapirala da on ustvari privlaci njenu paznju...i na kraju smo zakljucile....moj sin se zaljubiska:rumenko:, ma da umres od smeha:klap::rotf:
 
moj sin, pricalica... ovo su njegove reci sa 14 meseci

mama, tata, baba, deda, cvece, sir, pelena, papuca, zid, Pandev (ime fudbalera), av-av (za kuce)

valjda nisam nista ispustila
Inace, on stvarno zna sta znace ove reci, na primer, kada idemo u setnju, kada god vidi neko cvece on pokaze prstom i kaze cvece tj nesto kao cece :D i redovno govori av av av kada vidi psa
 
Mi imamo obrnut tretman:roll: Moj sin meni pokazuje neke slicice a ja odgovaram sta je sta(npr. krava, drvo...) na sta on sa odobravanjem kaze mmmmm(inace nista ne govori, mama, baba, i nesto kao tata i deda), valjda proverava da li sam dobro naucila:rotf:
 
Jao, to zaljubljivanje... :cmok:
U mog Stefana se zaljubila jedna mala komšinica; Lana, mlađa je od njega nekoliko meseci. Kad se sretnemo, ona ga vija po ulici, trči za njim; i onda ga zagrli, i obesi se na njega, obgrli ga nogama tako, da 'ladno padnu:o :lol:

A Stefan je kuler prema njoj; ali ima dve drugarice (kupice, sestre) starije od njega, redovno zajedno ide da piške i kake. Omiljeno mesto im je kupatilo, poređaju se svi na noše i smeju se, kikoću, vrište; ko zna šta rade po sat vremena u kupatilu:think:
Ja kad zavirim, oni se smire i moje dete mi kaže - mama idi :bye:
I tu je naučio da dečaci imaju piše, a devojčice imaju :tajna: PUPE :idea:
I fasciniran je pupkovima:confused: Čak i svojim, od kako je toplo, pa smo skinuli bodić, on stalno zadiže majicu i čačka svoj pupak.
 
Stefanova prva reč je bila KAKTOJ. Što je značilo TRAKTOR:roll:
Muškarci, šta da vam kažem. Samo da ima volan i točkove:dash:
Dobio je veliki traktor na pedale za prvi rođendan, toliki je da sam mislila da će ga voziti sa cca 5 godina; ali odmah se zaljubio u njega i bio oduševljen da sedi na njemu (iako ne može da ga pokrene), skoro pa satima:confused:
I sad ga vozi super, jedva dohvati pedale, ali ga vozi bolje od veće dece... Svi koji nas vide ne mogu da veruju8)
 
Nešto mi se dete naljutilo na mene, možda zato što radim i što ne provodim toliko vremena sa njom, juče me nije dočekao osmeh, pogledala me je u fazonu - ok stigla si i okrenula glavu na drugu stranu... Rastužila sam se jako.
Onda mi je u prodavnici napravila scenu, uzela sam da izmerim banane a ona se tako bacala i vrištala iz kolica da joj ih dam da je to strava jedna - Gomila ljudi oko nas blene u nju, a ona vrišti, otima se... A ja kao polako i smireno:,,Sačekaj Leno, mora teta prvo da ih izmeri, to su tvoje banane, daće ti mama... sačekaj" Ma jok.
Na kraju je žena koja je bila ispred nas i kojoj su banane bile izmerene iz kese izvukla jednu i dala joj je u fazonu kakva si ti to majka. Došlo mi je da je izmlatim u sred radnje, seljanka jedna obična, lepo sam joj rekla da joj ne da, da joj kupujem upravo ali ne.... Samo sam se okrenula da dodam kesu ženi koja je redila na voću i u sledećem trenutku - moja mala Lena stiska bananu iz sve snage i gura je u usta, onako sa sve korom. I na kraju sam kao poslednji retard spustila korpu pored kolica i u sred radnje hranila Lenu bananom - srećom, posle par zalogaja više nije mogla, bila je sita.
I najgore je što ta gospođa verovatno misli kako je učinila dobro delo što je poklonila detetu bananu.
Lenina baba je jutros otputovala na more.
Danas i cele sledeće nedelje čuvaće je pre podne otac a popodne tetka.
Videćemo kako će tek to da izgleda...
 
Sin moje sestre je bio fasciniran traktorima kao mladji, ima je svakakve.. pa i taj na pedale, sa prikolicom... ali nije voleo posto je morao da okrece pedale... on je malo bio lenj.
Njemu je jedna od prvih reci bio Ferguson :lol:

Moj sin je rekao prvo MAMA sa osam meseci ... eh, sada govori mama sa mnogo razlicitih intonacija, razlicitih znacenja... postao je profi za tu rec, sve nijanse zna da mi nacrta sa jednom reci... MAMA
 
Majo, citala sam u mojim knjigama da deca u tom uzrastu pocinju tako da se ponasaju... da je to normalno. Isto tako u mojim knjigama pise da kada dete pocne tako da se dere treba ga zagrliti, cvrsto ga zagrliti, pricati smireno sa njim, cak i kada se bacakaju... tako ih treba na silu smiriti.
 
I jos jedan "sok":eek:
Pre neki dan mm se ukocio(mislim ledja mu se ukocila)...I trazi da ga masiramo na sta moj sin onako mali pocinje da ga masira po ledjima:eek:, stvarno ne znam da li je od mene nekad video, al skoro nije bilo.:think:..na sve to mm prokomentarise kako bi bilo bolje da imamo neko mleko za telo, ma samo izmislja...e na sve to moj sin pocne onako mmmm sa sve guranjem da ustanem...hajde ja ustanejm da vidim sta hoce(posto nista ne govori)...i on me odvede do kupatila i pkazuje na policu krcatu raznim samponima, dezodoransima...ja ga podignem da vidim sta hoce, da ne bih spustala stvar po stvar, i on se uhvati za niveino mleko za telo:eek:...mislim:eek::eek::eek:, ne samo da je razumeo sta trazi mm, vec je znao i gde stoji(ja sama sam zaboravila gde sam ga spustila):whistling:
 
Jao enna, sećam se, u nekom periodu između godinu i po i dve; on je na svaku izgovorenu reč 'dokazivao' da zna šta to znači. Baš tako kao što kažeš - odvede te i pokazuje to što si ti u nekom razgovoru spomenula. A ništa nije pričao, ali je pokazivao kako sve razume:)
 
Juce sam zadremala pored njega u krevetu.On je jadan sedeo i pokusavao da me probudi.Na kraju je poceo da mi gricka majcu na mestu gde je sika jelte.Setilo se dete da mama tu nesto ima.I skroz me izbalavio srce malo.Trgla sam se iz dremeza i imam sta da vidim.Nikola pokusava da siki kroz majcu.Jadnicak.Jos uvek se seca:(
 
Juce sam zadremala pored njega u krevetu.On je jadan sedeo i pokusavao da me probudi.Na kraju je poceo da mi gricka majcu na mestu gde je sika jelte.Setilo se dete da mama tu nesto ima.I skroz me izbalavio srce malo.Trgla sam se iz dremeza i imam sta da vidim.Nikola pokusava da siki kroz majcu.Jadnicak.Jos uvek se seca:(
jao sto je sladak :)
pa sto mu nisi dala da sisa? makar u prazno
mada, u mojim knjigama... pise da tako moze ponovo mleko da ti krene :rtfm:
ja i te knjige :rotf:
 
Nema nista u sikama jos odavno .A to i ako krene neka vodica ne treba da proguta.
Mnogo mi ga je zao.Ja ga pitam: gde je mamina sika,a on pokaze rucicom:cry: Mnogo je voleo da siki i stalno je plakao kad nije bilo vise :cry: Imala sam bas malo mleka koje je konacno stalo kad smo se svi porazboljevali od gripa i imali 39 temperaturu.Ne ponovilo se
 

Back
Top