KOTOR

A opet,boraveci vise puta,ne samo u Kotoru,no u celom zalivu,razgovarajuci sa mestanima KO SU ONI....uvek sam dobijao odgovor :BOKELJI! Nit Crnogorci nit Srbi nit Hrvati..BOKELJI!Aj sad...ko su BOKELJI? Moreplovci odvajkada.Sami za sebe.No,ja se slazem sa Enom....to su Srpski Crnogorci....tako bih bar ja licno voleo da bude,al se ja tu nista ne pitam.U svakom slucaju,sad su dole dani Kamelija,lepo ja sad biti dole,a narod ko narod vise no gostoljubiv.
 
Od Stefana Nemanje pa sve do propasti Carstva i konacnog mletackog osvajanja u XV veku, Kotor je bio u sastavu srpske srednjevekovne drzave u okviru koje je uzivao status autonomne gradske komune, kao uostalom i vecina tadasnjih primorskih gradova na Jadranu. Pravoslavno stanovnistvo Kotora odvajkada je srpsko, dok se Bokeljima izjasnjavaju uglavnom katolici (koji su takodje Srbi). I danas je Boka na poslednjem popisu pokazala svoju pripadnost srpskom nacionalnom korpusu.
 
Anonymous:
KOTOR JE CRNOGORSKI!ODAKLE JE BIO MITROFAN BAN!(ONO DOLJE JE GRESKA)

Da li mislis na Mitrofana Bana, Mitropolita Cetinjskog? Na onog istog koji je u ime Svetog Sinoda Pravoslavne Crkve u Crnoj Gori 1918. potpisao odluku o ujedinjenju autokefalne Crkve u Crnoj Gori sa autokefalnom Crkvom u Srbiji i ostalim srpskim zemljama? Mislis li na onog istog Mitrofana Bana koji je 1919. bio na celu vladicanskog Sabora kojim je vaspostavljeno jedinstvo Srpske pravoslavne Crkve?
Ne, ti mora da mislis na nekog drugog Mitrofana Bana. Onaj o kome ja znam bio je Srbin.
 
Lijepo su tebi oni i rekli- Bokelji!!! Makar ne razbijaju glavu time jesu li Crnogorci, Srbi ili Hrvati!!! A ima ih i jednih i drugih i trecih u Boki! To je jedan divan narod, drustven, miran, imaju svoju specificnu kulturu koju njeguju i svaka im cast!
A to da su Crnogorci Srbi... ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Molim samo da se navodni Srbi u Srbiji prebroje i da vide koliko vode porijekla iz CG!
 
Mala Mo:
Lijepo su tebi oni i rekli- Bokelji!!! Makar ne razbijaju glavu time jesu li Crnogorci, Srbi ili Hrvati!!! A ima ih i jednih i drugih i trecih u Boki! To je jedan divan narod, drustven, miran, imaju svoju specificnu kulturu koju njeguju i svaka im cast!
A to da su Crnogorci Srbi... ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Molim samo da se navodni Srbi u Srbiji prebroje i da vide koliko vode porijekla iz CG!

KAKO SU MOGLI BITI SRBI DO 1945. NE VIDIM KAKO BI SADA MOGLI POSTATI NESTO DRUGO!!! PETAR CETINJSKI, VASILIJE OSTROSKI, PETAR II NJEGOS, KRALJ NIKOLA, KNEZ MIHAILO...SVE SRBIN DO SRBINA. O SRPSTVU SU GOVORILI, O SRPSTVU PEVALI I PISALI. SEBE SU SMATRALI SRBIMA I TO OTVORENO KAZIVALI.
DANAS BI SE STIDELI SVIH VAS KOJI STE SE IZMETNULI, ODRODILI, PRODALI VERU ZA VECERU. BRUKA! A KRALJ NIKOLA JE CRNU GORU ZVAO "SRPSKOM SPARTOM"!!! SADA SE U GROBU OKRECE KO SE SVE NA NJEGA U CRNOJ GORI POZIVA. ON SE BORIO ZA CRNU GORU - ALI NIKADA NE BI PLJUNUO NA SVOJE SRPSTVO. NIKADA.
MOJI STARI SU CRNOGORCI POREKLOM, ALI SRBI OD VAJKADA. NECE ME NEKO NOVOKOMPONOVANI UCITI STA SAM I STA SU MI KORENI. KAO STO RECE STEFAN MITROV LJUBISA: "CRNA GORO, MUCENICE SRPSKA PRAODAVNA...".
 
Jos od doba Cara Iraklija - VII vek, Kotor je u hriscansko pravoslavnoj sferi. Od Velikog Zupana Stefana Nemanje je srpski!

I bice za vijek i vijekov!!!!
 
Anonymous:
Jos od doba Cara Iraklija - VII vek, Kotor je u hriscansko pravoslavnoj sferi. Od Velikog Zupana Stefana Nemanje je srpski!

I bice za vijek i vijekov!!!!

Da da jos od doba kada su se prve amebe radjale od tada je Kotor srpski sigurno.
Nije ni bitno ciji je bio, bitno je ciji je sad a to se zna...
Srpski nije
 
Liberal:
Da da jos od doba kada su se prve amebe radjale od tada je Kotor srpski sigurno.
Nije ni bitno ciji je bio, bitno je ciji je sad a to se zna...
Srpski nije

Da nije dukljanski ili montenegrinski?

Car Iraklije, Kralj srpske Zete Mihajlo, Veliki Zupan Stefan Nemanja i Sveti Sava - Arhijepiskop srpski, kljucne su licnosti za odredjivanje pripadnosti(grubo receno) srednjevekovnog Kotora.
 
wade:
Liberal:
Da da jos od doba kada su se prve amebe radjale od tada je Kotor srpski sigurno.
Nije ni bitno ciji je bio, bitno je ciji je sad a to se zna...
Srpski nije

Da nije dukljanski ili montenegrinski?

Car Iraklije, Kralj srpske Zete Mihajlo, Veliki Zupan Stefan Nemanja i Sveti Sava - Arhijepiskop srpski, kljucne su licnosti za odredjivanje pripadnosti(grubo receno) srednjevekovnog Kotora.

Crnogorski, Crnogrski i samo Crnogrski.
 
Liberal:
wade:
Liberal:
Da da jos od doba kada su se prve amebe radjale od tada je Kotor srpski sigurno.
Nije ni bitno ciji je bio, bitno je ciji je sad a to se zna...
Srpski nije

Da nije dukljanski ili montenegrinski?

Car Iraklije, Kralj srpske Zete Mihajlo, Veliki Zupan Stefan Nemanja i Sveti Sava - Arhijepiskop srpski, kljucne su licnosti za odredjivanje pripadnosti(grubo receno) srednjevekovnog Kotora.

Crnogorski, Crnogrski i samo Crnogrski.

Ti si nevidjeno glup!

A da li uopste znas kad je nastao pojam Crna Gora?
 
Anonymous:
Liberal:
wade:
Liberal:
Da da jos od doba kada su se prve amebe radjale od tada je Kotor srpski sigurno.
Nije ni bitno ciji je bio, bitno je ciji je sad a to se zna...
Srpski nije

Da nije dukljanski ili montenegrinski?

Car Iraklije, Kralj srpske Zete Mihajlo, Veliki Zupan Stefan Nemanja i Sveti Sava - Arhijepiskop srpski, kljucne su licnosti za odredjivanje pripadnosti(grubo receno) srednjevekovnog Kotora.

Crnogorski, Crnogrski i samo Crnogrski.

Ti si nevidjeno glup!

A da li uopste znas kad je nastao pojam Crna Gora?

Pa ajde molim te budi ti tako bistar pa mi reci kad je nasta taj pojam posto eto vidis ja ´´NE ZNAM´´
 
Liberal:
Anonymous:
hehehhehe o cemu raspravljate, dobro i venecija nije srpska!po ovima bi mogla bit!

Stani samo jos par dana budi na liniji pa ces da vidis jeli Venezija srpska ili nije!!! :lol:

MUCI JADO!PA TI U SVOJOJ GLUPOSTI NIJECES ISTORIJSKE CINJENICE!A DJE SU TI ARGUMENTI???PITANJE JE CIJI JE BIO SREDNJEVEKOVNI KOTOR:KAKO JE ONDA MOGAO BITI CRNOGORSKI KAD TADA DRZAVE NIJE NI BILO?GRAD JE BIO U SASTAVU SRBIJE-ISTO KO STO SMO SVI MI JEDAN TE ISTI NAROD.ZA LOVCEN CIJE SU PADINE NAD GRADOM NAS KRALJ NIKOLA JE REKAO DA JE "OLIMP SRPSTVA". PA AJD MI VALA OBJASNI JE LI COVEK BIO BUDALA ILI SAMO NIJE ZNAO DA U STVARI NIJE bio SRBIN NEGO CRNOGORAC???VOLIO JE ON SVOJU CRNU GORU AL NIJE NIKADA PORICAO CRNOGORSKO SRPSTVO."CRNA GORO,SPARTO SRPSKA!!!"
 
Fra Vita je bio Kotoranin. A izgradio je Decane koji bi mogli biti na ponos bilo kom sredozemnom gradu. Kotor je vazda bio stozer srpstva u juznom Jadranu.
 

Back
Top