Da li vas nerviraju STETOCINE...?

Bezimeni77

Primećen član
Poruka
573
Misevi, pacovi, bubasvabe, mravi...
Sve ove stetocine rasteruje ultrazvucno aparat Pestpeller kojeg uvozi moj prijatelj iz Australije. Mislim da je cena za pokrivenost 180m2 oko 1400 dinara i ima tri godine garancije.
Kod mene na vikendici vise nemam miseve sto znaci da je dobar, pa rekoh da pohvalim.

E da, ima i aparat za rasterivanje krtica. On je nesto oko 2.000 din.

I ono sto je mene privuklo, jeste da je ovo human nacin rasterivanja, nema ubijanja, otrova kojima i sebi stetimo... A i ovako mozemo komsijama koje ne volimo da napakostimo... Ha-ha-ha ;-)
 
anakin:
kad se samo setim borbe mog dede i krtica...to je bio rat...
koristio je one smrdljive bombe sto se stave u krticnjake i toliko se jadan nervirao da smo mislili da ce ga te krtice ubiti..
a jesu ogavna stvorenja...

Nisam licno probao taj aparat, ali sam cuo da je efikasa. Stavi se u prokopanu rupu i rastera ih na podrucju od 1000m2.
Ne trebaju smrdljive bombe i slicno...
 
ako se stetocine nadrogiraju obrali smo bostan
provescemo se ko bosi po trnju
krtice umeju da koriste raznorazne predmete za borbu
mene su jednom napale sa hemijskim olovkama
skroz su me isarale
e al ja ne znam kako se utvrdjuje dal je krtica musko il zensko
i kako se zove muska krtica
krtan?
sta vi smislite?
zajebano je to sa njima
i sta kazes matori da kupim taj aparat
al kako ce taj zvuk cak iz australije da dodje do ovde
bre ima usput da poplasi pola zivotinjskog stanovnistva na planeti zemlji
ma sta pola
95%
 
znam da je mnogo glupa tema ali trenutno me tanka linija deli od nervnog sloma. :)
pa, rekoh, mozda neko ima iskustva.
kupim vam ja tako jedan zenski casopis :) i na poklon dobijem neko lepljivo kartonce, a protiv kuhinjskih moljaca.
e, kako nikada nisam videla doticnu zivuljku, pomislim, ma, sta ce mi to, ali ipak resim da kartonce zalepim u kuhinjicu.
i zaboravim ja na to, kad posle pola sata pocnu neki moljci da lete po stanu.
nista ja ne reagujem (na karton sam zaboravila) i pomislim "otkud sad ovi moljci, mora da su usli kroz terasu...
i tako se ja muvam po stanu, i slucajno zabasam i do kuhinje, kad tamo... :eek:
jedno dvadesetak bubekanja leti i oblece oko kartonceta! :cry:
uzela sam sad i pobacala SVE zivo iz kuhinje, ali dok ne pocnem da bacam i serpe i tanjire, da pitam da li neko ima iskustva sa ovim grozotama, gde zive, gde se razmnozavaju (kazem opet, ni jednog jedinog moljca do sada nisam videla, odakle su izmileli, gde su se skrivali, nista mi nije jasno?).
izvinjavam se na opsirnosti, malkice sam rastrojena, nemojte mi zameriti :) HELP!
 
aha, dobro, biokill, raid (i on je neskodljiv za ljude, ipak je tu hrana? moram da proverim), orahovo lisce...suseno ili sveze? a sad sam procitala da i lovorov list moze da pomogne.
ali gde su ti moljci, ljudi moji, GDE? gde se kriju, pa nisu uopste sitni, pa da kazem da ih nisam primetila?
sad sam sve zivo otvorila i bacila i NIGDE ih nisam nasla, nigde. :cry:
jao, a ta njihova jaja mogu da budu bilo gde, mozda sam se bas jutros nahranila njima iz muslija. :cry:
 
aha, dobro, biokill, raid (i on je neskodljiv za ljude, ipak je tu hrana? moram da proverim), orahovo lisce...suseno ili sveze? a sad sam procitala da i lovorov list moze da pomogne.
ali gde su ti moljci, ljudi moji, GDE? gde se kriju, pa nisu uopste sitni, pa da kazem da ih nisam primetila?
sad sam sve zivo otvorila i bacila i NIGDE ih nisam nasla, nigde. :cry:
jao, a ta njihova jaja mogu da budu bilo gde, mozda sam se bas jutros nahranila njima iz muslija. :cry:


aj ne panici nego prebrisi i ispricaj nekim sredstvom npr. poledjine kuhinjskih elemenata, promijeni filter u aspiratoru i tako... ;)
 
to su "brasnjavi" moljci, srecom, retko kada se pojavljuju. Eto njih ukoliko je prosao rok upotrebe zitarica (brasna , griza, palente, itd) ili je proizvod loseg kvaliteta , ili te stvari stoje u plakaru koji ima onu "spoljasnju" ventilaciju - pa moljci ulete od komsija... Ima Rajd bas za te moljce... Nije to nista strasno, pobacas sta imas, kupis novo...
 
aha, dobro, biokill, raid (i on je neskodljiv za ljude, ipak je tu hrana? moram da proverim), orahovo lisce...suseno ili sveze? a sad sam procitala da i lovorov list moze da pomogne.
ali gde su ti moljci, ljudi moji, GDE? gde se kriju, pa nisu uopste sitni, pa da kazem da ih nisam primetila?
sad sam sve zivo otvorila i bacila i NIGDE ih nisam nasla, nigde. :cry:
jao, a ta njihova jaja mogu da budu bilo gde, mozda sam se bas jutros nahranila njima iz muslija. :cry:

pa sad sveze, ali na ovoj jari brzo ce da se osusi a deletvorno je i kao takvo

... u toj silnoj cistki koja ti sledi i ocaju koji te opseda, pokusaj da se zadrzis samo na "mrtvoj prirodi" ;)
 

Back
Top