Šreder postao ruski akademik

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Nekadašnji nemački kancelar Gerhard Šreder izabran je za člana Ruske akademije nauka (RAN), saopštila je danas Akademija posle jučerašnjeg tajnog glasanja.

Kandidaturu 64-godišnjeg Šredera, koji je trenutno na čelu skupštine akcionara kompanije za izgradnju gasovoda "Severni tok" (Nord stream), podnelo je odeljenje društvenih nauka RAN za specijalnost "međunarodni odnosi".
Predsedništvo RAN ukazuje da od Šrederovih radova "skreće na sebe pažnju" monografija "Odluke. Moj politički život", objavljena na ruskom jeziku prošle godine, sa predgovorom predsednika Rusije Dmitrija Medvedeva.
U knjizi postoji posebno poglavlje posvećeno Rusiji kao "globalnom igraču" i dat je oštar odgovor onima koji postavljaju prepreke na putu uspona Rusije, navodi Itar-Tas.

Šreder je bio nemački kancelar od 1998. do novembra 2005. godine, a marta 2006. je imenovan za predsednika nadzornog odbora kompanije za izgradnju Severnoevropskog gasovoda i član je komiteta evropskih savetnika banke "Rotšild". U 2005. Šreder je predložen kao kandidat za Nobelovu nagradu za mir. Bivši nemački kancelar je izabran kao jedan od 13 stranih članova ruske Akademije.
RAN je izabrao novih 44 stalna i 112 dopisnih članova, saopšteno je na današnjem skupu, a među novim članovima Akademije je i Artur Čilingarov koji je predvodio prošlogodišnju ekspediciju na Severni pol, koja je izvela jedinstven podvig spuštanja na dno Severnog ledenog mora, gde je ostavila rusku zastavu izrađenu od titanijuma.
Dovoljan broj glasova, međutim, nisu dobili direktor instituta za nuklearna istraživanja "Kurčatov" Mihail Kovaljčuk i nekadašnji premijer Rusije a sada čelnik finansijsko-budžetske službe Rusije Sergej Stepašin.
Do novog izbora RAN je imala 1.188 akademika od kojih su 710 bili dopisni članovi.

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=43566

buhahahhaahahaha
Putin odlikovao jednog od vodja zlocinacke nato agresije.
:rotf::rotf:
 
Moj zakljucak je zabole Ruse za srpske interese kad mogu da odlikuju jednog od coveka koji su sprovodili nezasluzenu i nicim izazvanu nato agresiju.
Nadam se da me sad svi osnovci (manje zlo i kompanija) razumeju.

Rekoh ja ne zvao se ti gospodar gresaka.

Niko ne sopri da su rusima na prvom mestu njihovi interesi ali poenta je da su nasi interesi mnogo blize ruskim i da bi se sa njima mnogo bolje proveli, jer kada se razliciti interesi ukrste ne izadje na dobro.

Ako ti je lakse mozes i u vrtic da me smestis...
 
Šreder između ostalog smatra da je priznavanje Kosova velika greška.

Nemačka igra veoma važnu ulogu u Putinovom "kontinentalizmu". Merkel, iako proamerički raspoložena, ipak je podržala Rusiju u vezi prijema Ukrajine u NATO-u. Budućnost stabilne Evrope je u dobrim odnosima na relaciji Berlin - Moskva.
 
Moj zakljucak je zabole Ruse za srpske interese kad mogu da odlikuju jednog od coveka koji su sprovodili nezasluzenu i nicim izazvanu nato agresiju.
Nadam se da me sad svi osnovci (manje zlo i kompanija) razumeju.

mnogo si bre glupav covek. sreder je progurao gasovod od rusije preko severnog mora do nemacke i od tog gasovoda ce rusija zaradjivati milijarde i milijarde eura godisnje i logicno je da ce da ga nagrade nekom titulom kao sto je akademik. prvo su ga postavili za predsednika upravnog odbora a sad je i akademik :mrgreen:
 
Šreder između ostalog smatra da je priznavanje Kosova velika greška.

Nemačka igra veoma važnu ulogu u Putinovom "kontinentalizmu". Merkel, iako proamerički raspoložena, ipak je podržala Rusiju u vezi prijema Ukrajine u NATO-u. Budućnost stabilne Evrope je u dobrim odnosima na relaciji Berlin - Moskva.

razvoj nemacke i privredni rast su moguci samo uz pomoc ruske jeftine energije. bez jeftine energije ruske, nemacki proizvodi poskupljuju , dolazi do recesije, krize, otkaza itd. zato se nemci ulizuju rusima.

zato sto od rusa zavisi :mrgreen:
 
TI izgleda ne pratiš šta priča i šta radi Šreder u poslednje vreme?

Taman posla. Da čita novine i da ga lažu ?! Pa on je demokrata i misli svojom :dash:

A cele prošle godine se pisalo o tome kako će Putin, Šreder i još neke baje da drmaju EUropom kroz ovu, uskoro verovatno firmu broj 1 u svetu.

Ali važno je da je on video kako je "izdajnik" odlikovan :lol: Nama na pakost. :lol:
 
Sta je onda ovo?
2j5jm2d.png
 
Alo Marsowac...ko je bio na celu Nemacke u toku nato agresije?
Koliko se ja secam Sreder i Fiser.
Uskoro cete i Solani da date orden sv Save samo da uvalite dupe u fotelje.

tacno sreder i fiser . al kao sto vidis svi vode racuna o svojim interesima pa bi trebalo mi to da radimo takodje.

jedini u evropi vi demokrate radite protiv interes sopstvenog naroda. jedini vi radite za racun okupatora i agresora a na stetu sopstvene drzave.
 
Rusi imaju svoj interes i mi možemo da dubimo na glavi - nećemo ga promeniti. Kao i priča s Amerikancima.

Jedina mala razlika je u tome što mi s Rusima imamo i zajedničke interese. A sa USA zalihe osiromašenog uranijuma. I mrtve.
 
Rekoh ja ne zvao se ti gospodar gresaka.

Niko ne sopri da su rusima na prvom mestu njihovi interesi ali poenta je da su nasi interesi mnogo blize ruskim i da bi se sa njima mnogo bolje proveli, jer kada se razliciti interesi ukrste ne izadje na dobro.

Ako ti je lakse mozes i u vrtic da me smestis...

Rusi imaju svoj interes i mi možemo da dubimo na glavi - nećemo ga promeniti. Kao i priča s Amerikancima.

Jedina mala razlika je u tome što mi s Rusima imamo i zajedničke interese. A sa USA zalihe osiromašenog uranijuma. I mrtve.

Al ste ispali pigluuuuuuuuu

Gluvom saputati, i coravom namigivati... :dash:
 
Hoce li meni neko odgovoriti da li je Sreder ratni zlocinac ili nije?

Sinko ti ocigledno ne poznajes kako funkcionise politika na globalnom nivou. Sreder je bio na celu zemlje u vreme kada je Amerika htela da bombarduje Srbiju radi ostvarivanja svojih vojno-strateskih interesa. Kad ti na grbacu sednu drustvena elita koja je uz Amere mozes da se yebes... Covek je svoj stav rekao, sto se Kosova tice, nakon odlaska sa cela Nemacke, rekao na linku koji sam ti dao.
 

Back
Top