Moze li ljubav biti religija?

longhairchief

Obećava
Poruka
56
Svako ko je upoznat sa obicajima u Hinduistickoj Indiji zapanjen je bizarnim podvizima njihovih posvecenika. ‘Monasi’ koji ceo zivot provode stajaci na jednoj nozi, drze ruku podignutu dok se ne osusi i slicno... Sve to u slavu nekog od brojnih bozanstava ili kultova...

Da li bi ste bili spremni da se toliko odlucno posvetite ljubavi? Naravno, ukoliko se pojavi prava osoba...

Da li mislite da svetu nedostaje ‘religija’ ili ‘kult’ ljubavi?
 
Svako ko je upoznat sa obicajima u Hinduistickoj Indiji zapanjen je bizarnim podvizima njihovih posvecenika. ‘Monasi’ koji ceo zivot provode stajaci na jednoj nozi, drze ruku podignutu dok se ne osusi i slicno... Sve to u slavu nekog od brojnih bozanstava ili kultova...

Da li bi ste bili spremni da se toliko odlucno posvetite ljubavi? Naravno, ukoliko se pojavi prava osoba...

Da li mislite da svetu nedostaje ‘religija’ ili ‘kult’ ljubavi?
haha zakon :lol:
 
Svako ko je upoznat sa obicajima u Hinduistickoj Indiji zapanjen je bizarnim podvizima njihovih posvecenika. ‘Monasi’ koji ceo zivot provode stajaci na jednoj nozi, drze ruku podignutu dok se ne osusi i slicno... Sve to u slavu nekog od brojnih bozanstava ili kultova...

Da li bi ste bili spremni da se toliko odlucno posvetite ljubavi? Naravno, ukoliko se pojavi prava osoba...

Da li mislite da svetu nedostaje ‘religija’ ili ‘kult’ ljubavi?

u nekim religijama govori da bog i jeste ljubav... hm, odlučno posvećivanje može imati mnogo oblika. ako se misli na bilo koji vid zilotizma i odricanja, samo da bi imali dokaz veličine onoga što činimo zarad drugog - svakako sam protivnik.
ne mislim da svetu nedostaje bilo šta. možda pojedincu koji traga za takvim bogom, religijom...
onaj koji uspe da pronadje boga, u bilo kom obliku - jer u gotovo svim religijama bog jeste sveprožimajući - mora ga pronaći i u opozitu... slepo verovanje, bez spoznaje i druge strane, jeste - upravo - idolopoklonstvo.
ljubav kao ideal savršenog - boga, svakako nije realna ljubav
 
To se zove verski fanatizam i primitivizan.

:ok:
thumbsup.gif
 
davno sam prestala da zivim samo za sebe i jos sam "davnije" prestala da glorifikujem ljubav prema muskarcu...sto puta ponovih: prava ljubav ne trpi ponizenje niti treba da joj budes posvecen od fanatizma niti da te crpi do bola...valjda treba da bude najpitkije pice koje postoji....:D
 
mislim d anasa religija i jeste ljubav. bar ono koliko sam upucena. beskrajna ljubav prema bliznjima. to znaci, naravno, i prema partneru, el tako...
ako sam u pravu, zasto bi izmisljali novu religiju i nazvali je -ljubav, ukoliko je baza vec postojece religije upravo to?
 
ja mogu, na primer, da stojim za sankom na jednoj nozi.. a druga prekrstena... i posle svak... e, kraljevi, jel ste znali da nema sanse da se popije 100 malih casica piva (casice za rakiju) u 100 minuta? znaci... jedna casica sa pivom po minuti... al' ne sme da se ide u vc, niti da se preskace minut... znaci... jedna casica po minuti... i nema pomeranja sve dok se ne odustane... znaci... vas rikan kad vam kaze...
 

Back
Top