HIPHOPERI, ima li vas?!

E stvarno me ljudi nervirate. Cim neko otvori temu a ne svidja vam se neka vrsta muzike vi odma drvlje i kamenje. Devojka lepo pita dal ima neko da to slusa? Ako ima ima, ako nema nema, a ne odma... Ajd ja bi sad nesto o hip hopu al ja o tome malo nesto znam. A jel moze neko da mi kaze koji su to hiphoperi. Ja to malo mesam sa repom (ako ima neke razlike).
 
fala Bogu ne slusam samo hip hop :roll: volim tu muziku ali nisam ogranicen da slusam samo nju :/ ja slusam dobru muziku..

a ti koji slusaju samo hip hop su jednako lobotomisani kao sekana_th i ekipa..
evo tu je, iza coska, sad ce svi metalci da nagrnu (cast izuzecima)
 
E stvarno me ljudi nervirate. Cim neko otvori temu a ne svidja vam se neka vrsta muzike vi odma drvlje i kamenje. Devojka lepo pita dal ima neko da to slusa? Ako ima ima, ako nema nema, a ne odma... Ajd ja bi sad nesto o hip hopu al ja o tome malo nesto znam. A jel moze neko da mi kaze koji su to hiphoperi. Ja to malo mesam sa repom (ako ima neke razlike).

sta je hip hop?

the teacha:
One : Breaking or breakdancing
Rally b-boying, freestyle or streetdancin'
Two : MC'ing or rap
Divine speech what I'm doing right now no act
Three: Grafitti art or burning bombin'
Taggin', writin', now you're learning! uh!
Four : DJ'ing, we ain't playing!
{*scratch*} You know what I'm saying!
Five : Beatboxing
Give me a {*beatboxin*} Yes and we rockin'!
Six : Street fashion, lookin' fly
Catchin' the eye while them cats walk on by
Seven: Street language, our verbal communication
Our codes throughout the nation
Eight: Street knowledge, common sense
The wisdom of the elders from way back whence
Nine : Street entrepreneur realism
No job, just get up call 'em and get 'em

Here's how I'm tellin' it, all 9 Elements
We stand in love, no we're never failing it
 
Joj da imam zivaca sada bih se raspisao, samo mogu da kazem da ovde niko sem teche nema blage veze o hip-hopu (mislim samo na ove sto su postovali).

I molim vas ne lupajte vise gluposti kako slusate hip-hop. To mu je nekako fizicki ne moguce. Ali ipak krivi su svi ti kvazi reperi (one koje je techa pomenuo) sto se brkaju pojmovi...

Pis
 
Lol, ako hocete pravi rep da slusate, uzmite Vakill-a, Jedi Mind Tricks-a, Vakilla, MC Juice-a, Atmosphere, Aesop Rock-a, The Game-a, Chamillionaire-a, 2Pac-a, Eminema (ovde mislim na Infinite). Kod nas Marcelo, Timbe, Ajs Nigrutin, Struka, VIP...
 
Lol, ako hocete pravi rep da slusate, uzmite Vakill-a, Jedi Mind Tricks-a, Vakilla, MC Juice-a, Atmosphere, Aesop Rock-a, The Game-a, Chamillionaire-a, 2Pac-a, Eminema (ovde mislim na Infinite). Kod nas Marcelo, Timbe, Ajs Nigrutin, Struka, VIP...
JMD je Grupa..:D
dodao bih Celth Tithled-a,stari Mobb Deep,Army of the pharaos,Necro-a,Wu tang,..ovamo Spirita Blokovskog(Tnx Nikola) i Kranga..:D
 
ou zeko *** ako krenem da nabrajam osedecu :lol:
a ovaj tricky sto se pravi pametan sa JMT (btw to je grupa a ne Grupa :p) celph je u aotp tako da si ga ubrojao dvaput, al kontam, ono, mnogo je dobar xD

ae sad da kazem samo par ljudi koji su izostavljeni- krs one, gangstarr (mada kako sam rekao par ljudi pravilno je da napisem dj premier i guru), b-real i muggs, svi likovi iz wu tanga i tako dalje i tako blize.. ko zna zna ko ne zna neka pita..
 
ou zeko *** ako krenem da nabrajam osedecu :lol:
a ovaj tricky sto se pravi pametan sa JMT (btw to je grupa a ne Grupa :p) celph je u aotp tako da si ga ubrojao dvaput, al kontam, ono, mnogo je dobar xD

ae sad da kazem samo par ljudi koji su izostavljeni- krs one, gangstarr (mada kako sam rekao par ljudi pravilno je da napisem dj premier i guru), b-real i muggs, svi likovi iz wu tanga i tako dalje i tako blize.. ko zna zna ko ne zna neka pita..

a kako onda ubrojim Vinnija,kad se pojavljuje i u solo ulogama u Aotp..a i u sastavu JMD(takodje u aotp),i samo u JMD-u..:D
i da..Celph je Celph,a ne celph..xD
no..tupimo mnogo..xD
 
Lol, ako hocete pravi rep da slusate, uzmite Vakill-a, Jedi Mind Tricks-a, Vakilla, MC Juice-a, Atmosphere, Aesop Rock-a, The Game-a, Chamillionaire-a, 2Pac-a, Eminema (ovde mislim na Infinite). Kod nas Marcelo, Timbe, Ajs Nigrutin, Struka, VIP...

ma daj....Infinite....shto?zato shto nije komercijalan?....osnova Em-ove umetnosti su njegove lirike,chak i kad je pocheo da radi sa Dre-om nikad nije promenio svoju filozofiju....tako da jedina razlika izmedju Infinite-a i bilo kog drugog albuma koji je posle doshao je u bitovima....i muka mi je tog sranja,kao sad si''real''samo ako slushash likove poput House Of Pain,Publick Enemy,Run D.M.C.,ili Wu samo zato shto su bitove pravili tako shto su lupali o sherpe i lonce pa su real....oni su do jaja lirichari(ja iskreno od njih samo wu gotivim)ali dobri su i Dizzee Rascal,Jay-Z,X2DZ,DMX,Snoop,iako ih forsira Mtv,chak su i bolji od ovih(sem od ''Enter 36 chambers'',ipak je to majka svih albuma).....:confused:
 
ou covece... nikako ne bih po lirikama stavio snoopa i dmx-a iznad wu tanga.. pa ni xzibita.. da ne bude zabune, volim ja sve njih, ali ne mislim da su podjednako dobri liricari kao raekwon, method, gza.. da ne nabrajam..

i tacno je to za enter the wu tang - 36 chambers, majka, ali wu tang forever.. :worth:
 
ma daj....Infinite....shto?zato shto nije komercijalan?....osnova Em-ove umetnosti su njegove lirike,chak i kad je pocheo da radi sa Dre-om nikad nije promenio svoju filozofiju....tako da jedina razlika izmedju Infinite-a i bilo kog drugog albuma koji je posle doshao je u bitovima....i muka mi je tog sranja,kao sad si''real''samo ako slushash likove poput House Of Pain,Publick Enemy,Run D.M.C.,ili Wu samo zato shto su bitove pravili tako shto su lupali o sherpe i lonce pa su real....oni su do jaja lirichari(ja iskreno od njih samo wu gotivim)ali dobri su i Dizzee Rascal,Jay-Z,X2DZ,DMX,Snoop,iako ih forsira Mtv,chak su i bolji od ovih(sem od ''Enter 36 chambers'',ipak je to majka svih albuma).....:confused:

*** sta su ovde svi nadrkani. Svi 'oce da se svadjaju. Pomenuo sam infinite zato sto mi se taj album najvise svidja. Naravno nisu losi ni ostali.

P.S. Poslusajte i onaj od pola dolara "Power Of The Dollar"
 

Back
Top