ziveti tudji zivot

PrincRima

Zainteresovan član
Poruka
105
Vracam se pre par dana vozom iz Zagreba. Ambijent klasican...strokavo, strokavo, strokavo i svo vreme si u fazonu da te nije briga sto se putuje sto godina, samo ti je bitno da ne zapatis koleru. Tradicionalna neposrednost balkanskih naroda jos jednom na delu...svi u kupeu smo mala porodica, a sve u organizaciji jedne dame, vrlo zeljne da o svakom prisutnom sazna sve. Negde kod Sl. Broda sam prestao da se branim cutanjem, konacno odlozio knjigu i poceo da ucestvujem u razgovoru. Nakon sto sam kroz salu optuzen za ratne zlocine, nestanak kisnih suma i ozonske rupe (vesto prebacio krivicu na multi nacionalne kompanije, Klintona i Ruse)uplovimo u intimnije teme. Tu svi prisutni saznamo da doticna ima dvoje dece, bivseg muza (koji je naravno nevidjeno djubre), polip na materici, minus na racunu (bivsi je naravno krivac za to), da putuje u Beograd, da je alergicna na polen, ne podnosi Kineze itd. Gomila detalja koje ne zelis da znas,ali ti se uredno serviraju.
Nakon sto je izdeklamovala svoju biografiju, prebaci temu na mene. A ti? Ozenjen?-Nisam-A koliko imas god?-33-Pa sta cekas?Ne znam...ne zanima me. Jako pogresan odgovor. Narednih sat vremena predavanje na temu bitnosti porodice, dece, bioloskim satovima, moralu, etici...Na kraju obecam da cu svakako da se ozenim do kraja godine, ali dzabe...vec sam pod ozbiljnom sumnjom i moj slucaj se razradjuje sa takvom neposrednoscu da sam svo vreme u neverici da mi se to desava. Znaci...traze se koreni mog problema...detinjstvo, da li sam dohranjivan, jel mi tata ok, istorija mojih veza, od cega sam bolovao...da bi prica uplovila u temu homoseksualizma, pri cemu se ne prica o meni, ali ja treba da izvucem zakljucke i eventualno sve priznam. Pricu prekine doticna izjavom : "Ma kakav p...r, svo vreme mi blene u dekolte". Ja u neverici, da li da se branim ili ne, naravno ne radim nista, nego onako glupavo blenem u nju, dok se ceo kupe valja od smeha. Milsim se, da li da kazem da bi mozda i blenuo da nije ravnija od mene i na kraju precutim.
Elem, kako je doticna sva u neuspesnim pokusajima da bude zensko, prica odlazi u zaborav, a ostaje pitanje :Da li sistematski susreti sa prostim, neurednim i nezenstvenim zenama mogu da rezultiraju trajnom impotencijom.
I PLP : posto je prosao jos jedan cetvrtak u kom sam u Zg umesto u Bg, donosim predlog da se prijajuci dani zamene prijajucim delovima dana.
 
Hehe, prince,tvoja prica je i vise nego istinita...Nedavno sam i ja imala slican slucaj...Ako te zanima licna ispovijest jedne babe sa unukom,jedne vlasnice kafane ili pak iskusne svercerke mogu da ti je ispricam... :D Jeste iz druge ruke,ali nije vazno... :) A odbrana?Trebo si da citas novine,mada sumnjam da bi ti i "Ana Karenjina"pomogla...Jednostavno...lijeka nema... :lol:
 
Da... Mozda si malo iskarikirao stvari (kao i uvek... ali sa razlogom), ali svima nam je poznato o cemu pricas... Bilo sa jedne ili sa druge strane.
Neverovatno je koliko ljudi sebi daju za pravo da se uplicu u tudje zivote i dele "pametne" savete koje niko ne trazi...
I verovatno je u pozadini bas to sto kazes: da je lakse ziveti tudje zivote i resavati tudje probleme, jer je to dobar razlog da svoje guras pod tepih, a istovremeno i pronalazis jos "crnje" sudbine od sopstvenih, pa se tako tesis... Naravno ne ti licno, vec gospodja iz kupea i njoj slicni (ih koliko ih je!)
 

Back
Top